reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 275T

schali (118)|8.4.2008 23:45
Pokud by mel nekdo zajem, muzu udelat takovou rozsahlejsi uzivatelskou-domaci recenzi tohoto panelu + foto, mozna i video.Zatim prvni dojmy pro pripadne zajemce:


Barvy - dobry, ze zacatku jsem nebyl moc prekvapenej, mel jsem dobre nastaveny TN, takze obraz vypadal velmi podobne, po chvili jsem ovsem zjistil, ze barvy jsou sytejsi a predevsim vyrazne pribylo odstinu barev, byl jsem celkem v soku kdyz jsem otevrel okno pro zpravy v ICQ a zjistil ze kraje maji modry nadech:)
pro poskytnuti blizsich info bych potreboval skoleni:)

Podsviceni - je v pohode, zadnej sok se nekonal, kdyz v noci zhasnu a dam tmavy pozadi, tak je videt jak trosku sviti rohy, na valcovani silnic to ovsem nema vliv

Pozorovaci uhly - jak se dalo cekat perfektni

Odezva - monitor nemaze, nedela na prvni pohled duchy(blizsi info si vyzada delsi testovani nez jeden den)

Video - vyborny, HD filmy jsou neuveritelnej narez, prekvapive jsem zjistil ze full HD neni potreba

Hry - v poradku, online fps jsem neotestoval, akorat jsem spustil Et a objevil se tam problem, pohyb vypadal jak kdybych se pohyboval v priskocich, jelikoz jsem to jinde nepozoroval, tak bude asi problem v nastaveni ale tohle musim jeste hoodne otestovat, mazani jsem si nevsiml

InputLag - puvodne docela zklamani, citil jsem na mysi jak gumovati, prekvapive to po vypnuti fukce magic color temer zmizelo, input lag tam ale urcite nakej bude, nastesti nic tragicky - docela jsem si oddechl:)

trafo - pozor trafo u monitoru bruci, nastesti orovska plocha ten zvuk za monitorem prakticky utlumi, takze ze predu nic neslysite zvlast kdyz jste od obrazovky 80cm, ale je to na hrane, pokud by bylo trafo o neco hlasitejsi tak to nekdo muze slyset

mam trosku problem s efektem hdr na fotkach, presviceny mraky apd. delaji na monitoru neuveritelnej bordel, taky avi ripy s pohledem do ostreho denniho svetla decimuji moje oci, HD video ale problem nema, nevim mozna je to o zvyku, ty sceny jsou presviceny i na TN, ale tim ze PVA vic zari tak to bije trosku vic do oci, ani ve hre to neni uplne ok


velikost bodu - monitor ma udajne vetsi bod jak 19" monitory, pripadne zajemce musim ovsem uklidnit, neni to problem, dokonce bych rekl zadnej problem


monitor umi zobrazovat 4:3 plus cerny pruhy po stranach, rozhodne vyborna vec, je totiz velkej jak krava a pokud nemate hodne hlubokej stul tak by jste brzo v nekterych fps zaplakali


Interpolace - zatim jsem to moc nestudoval ale vypada to celkem ok

kontrast a jas se musi brutalne stahnout, ale to je znama vec u PVA, kdyz dam ruku tesne k obrazovce citim jen mirny teplo, pokud se monitor ohuli tak zhavi doslova jak topeni a je schopnej vyhrat mensi mistnost
Pabler (425)|9.4.2008 01:08
Pekne, ale tak trosku nechapem tvojej hlaske:
[QUOTE]
HD filmy jsou neuveritelnej narez, prekvapive jsem zjistil ze full HD neni potreba
[/QUOTE]

Ak sa nepletiem tak FullHD zodpoveda rozliseniu 1920x1080
opisovany monitor by mal zvladnut 1920x1200, takze si to fullhd uzijes a este ti aj ostanu 60 + 60 px pruhy na OSD info + titulky ;)
daco o tom lcd: http://techgage.com/article/samsung_275t_27-inch_wide-screen/2
este keby tak niekto mal 275plus bol by som zvedavy ako sa zmeny prejavuju v real-life situaciach
schali (118)|9.4.2008 13:41
[QUOTE=Pabler;110082]Pekne, ale tak trosku nechapem tvojej hlaske:


Ak sa nepletiem tak FullHD zodpoveda rozliseniu 1920x1080
opisovany monitor by mal zvladnut 1920x1200, takze si to fullhd uzijes a este ti aj ostanu 60 + 60 px pruhy na OSD info + titulky ;)
daco o tom lcd: http://techgage.com/article/samsung_275t_27-inch_wide-screen/2
este keby tak niekto mal 275plus bol by som zvedavy ako sa zmeny prejavuju v real-life situaciach[/QUOTE]


tim sem chtel rict ze rodil mezi HD a full HD neni nijak markantni, video v HD proste vypada dostatecne dobre, na 150cm LCD televizi tam treba rozdil bude:)
Pabler (425)|9.4.2008 16:49
jaj tak, ze sa ti 720p dost podoba k 1080p
no to je tak ako ked si pozeras video 800x600 vs 1024x768 na 17" monitore ;)
rozdiel tam je, no v dynamickych scenach sa to len tazko pozoruje ...
co sa tyka tej 150cm telke, ...jo to teda bude..., no ked si sadnes 5 metrov od nej, tiez to nezbadas ;)
schali (118)|10.4.2008 11:20
mno nic neni tak ruzove jak se zda.)

je tam inputlag, ktery atakuje az 47ms, bacha na to:), da se na to zvyknout, nejvic je to citit v fps, ovsem objevil jsem vetsi problem

viz uz jednou zminene Enemy territory, pohyb je schodovity, cuka se to, pritom fps absolutne stabilni, lag to neni ani ghosting - monitor opravdu nemaze, dela to i hra Vampire.zajimavy je ze Quake IV, HL2, oblivion, Zaklinac, Prey, Lineage 2, nic takovyho nedelaji.Netusi nekdo v cem je problem??
Pavel Kovač (374)|11.4.2008 09:23
[QUOTE=schali;110570]mno nic neni tak ruzove jak se zda.)

je tam inputlag, ktery atakuje az 47ms, bacha na to:), da se na to zvyknout, nejvic je to citit v fps, ovsem objevil jsem vetsi problem

viz uz jednou zminene Enemy territory, pohyb je schodovity, cuka se to, pritom fps absolutne stabilni, lag to neni ani ghosting - monitor opravdu nemaze, dela to i hra Vampire.zajimavy je ze Quake IV, HL2, oblivion, Zaklinac, Prey, Lineage 2, nic takovyho nedelaji.Netusi nekdo v cem je problem??[/QUOTE]
Rozhodně to nemůže být monitorem. Monitoru je opravdu jedno jaká hra se na něm hraje :-)
Pokud je pohyb "schodovity" (tzn. přerušovaně trhaný), tak bude chybka v grafice resp. ovladačích.
Pavel Kovač (374)|11.4.2008 09:25
[QUOTE=schali;110198]tim sem chtel rict ze rodil mezi HD a full HD neni nijak markantni, video v HD proste vypada dostatecne dobre, na 150cm LCD televizi tam treba rozdil bude:)[/QUOTE]
Rozdil mezi 1080p a 720p je znat, ale jak kde. U běžných filmů to obvykle není až tak znát (na této úhlopříčce), ale např. taková Planeta Země v 1080p je hodně slušná a kouká se na to jedna báseň. V 720p to není ono.
Každopádně uznávám, že u monitorů není až tak 1080p nutné. To se vyplatí u větších televizí.
schali (118)|11.4.2008 10:57
[QUOTE=Pavel Kovač;110905]Rozhodně to nemůže být monitorem. Monitoru je opravdu jedno jaká hra se na něm hraje :-)
Pokud je pohyb "schodovity" (tzn. přerušovaně trhaný), tak bude chybka v grafice resp. ovladačích.[/QUOTE]


mate pravdu, uz to nedela, problem byl asi opravdu grafika-ovladace, kdyz jsem zmenil rozliseni na 1600x1200 respektive na 1920x1200 a restartoval hru, tak to prestalo delat
Abriel (4)|14.4.2008 15:45
Taky bych pridal par svych postrehu k tomuto LCD. Nejprve ty negativni:

1. Monitor je v nejnizsi poloze porad vysoko nad stolem a je tedy potreba neustale koukat vys, nez je clovek zvykly. Neni to o moc, ale je to znat.

2. Nema alespon jeste jeden digitalni vstup

3. Co mi opravdu chybi - neumoznuje 1:1 pixel mapping, tedy pokud se bavime o vyuziti na hry. Tzn. kazda starsi hra (mysleno tim vazne stare - Diablo, klasicky UT apod.) vypada ais jako mozaika. Predstavte si ze se divate na nekterou z techto her na crt pres lupu. Rad bych se dockal nejakeho firmwaru, ktery to dokaze pridat, nic na tom prece neni. Jak vy podobny problem resite?

4. LCD fakt dost sviti a v noci to pri cteni textu oslnuje. Resim to tedy tak, ze si vedle monitoru rozsvitim jeste lampicku, aby nebyl ten jasovy skok takovy. Samozrejme to neni schudne reseni pro kazdeho.

5. Pomerne dost i topi, ale co byste od takoveho macka taky cekali. Prekvapive ale hreje min nez LG 245WP (ktery mam v praci) u ktereho citim, jak me vylozene hreje do tvare a vysousi oci.

6. Velky problem vidim v tom, ze se monitor samovolne vypina a zapina. Jednoduse blikne - zcerna obrazovka a za sekundu zase naskoci. Stalo se mi to hned druhy den od nakupu, ten den se to opakovalo asi 7x (!!) v nahodnych intervalech, od te doby nic az asi po 5 dalsich dnech se mi pri hrani stareho UT toto opet jednou prihodilo.
Bez zjevne priciny. Proste aniz bych delal nejakou akci, ktera by neco takoveho mohla vyprovokovat (zmena rozliseni, prepnuti do fullscreenu atd.) nebo alespon _nejakou_ akci. Jednoduse mate treba otevrenou nejakou stranku na webu kterou ctete, klavesnice ani mysi se vubec nemusite dotykat a v tu ranu se to stane. Nepodarilo se mi to nijak znovu nasimulovat a zamerne vypnuti zpusobit. Zrejme je to tedy nahodny jev.
Na foru o jinem LCD, ktere na toto trpi (BenQ) jsem cetl, ze to resi vymena dodavaneho digitalniho kabelu za kvalitni znackovy.
Nevim, muj pripad muze byt ovliven i tim, ze LCD mam na stole, ktery ma ve sve desce vyrezane pruduchy na topeni, ktere je umistene primo pod stolem a monitor tedy sedi primo na techto prudusich. Tzn. je mozne ze se monitor prehriva a takhle se to projevuje... Nevim. Budu velmi vdecny za radu.

7. Jeste maly detail - je dobre mit dostatecne hluboky stul na pohodlnou praci, pokud mate stul mensi nebudete mit dostatek mista na opreni rukou a muze se vam stat, ze mysi bude jezdit az nekde za monitorem. Klavesnici jsem si tedy puvodne chtel polozit na stojan monitoru, ale ukazalo se, ze stojan je na neco takoveho prilis (cca 2cm?) vysoky a klavesnice na nem je hodne vratka.

*********

Kdyz se na to podivame z druhe stranky:

1. Prokresleni stinu je uzasne (na pracovnim LG 245WP dost tragicke, alespon na mem kusu rozhodne), barvy dokonale. Cerna je opravdu tmava a zadne nerovnomerne podsviceni se nekona, stejne jako prouzkovani. EIZO testem prosel na jednicku s hvezdickou.

2. Input lag nepozoruji, ale nejsem gamer. Nicmene muj DeathAdder by mne jiste na neco takoveho velice rychle upozornil.

3. Video je proste orgasticka zalezitost :). Akorat na DivX je potreba koukat z odstupu, artefakty vznikle kompresi jsou proste _mnohem_ vic videt.

4. Cteni textu je lahudka, na ostatnich monitorech vzdy musim nejak regulovat velikost textu v prohlizeci ci v editoru, jinak musim oci vzdy namahat a ty se pak rychle unavi. V tomto pripade je to opravdu bez problemu.

5. Pozorovaci uhly a podobne - plyne z techologie S-PVA.

6. Zadneho huceni z LCD jsem si nevsiml, ale je pravda, ze u meho PC mam pomerne hlasity zdroj.

7. Monitor je opravdu velice elegantni kus HW, navic moznost ovladat jej pres MagicTune je dalsi plus.

8. Polohovatelnost je az na vyse zmineny problem s minimalnim vyskovym nastavenim skvela. Vse jde bez pouziti sily, byl jsem dost prekvapen.

9. Ghosting a spol. - nevidim.

Nadseni me po tydnu stale neopustilo. Mouchy jako absence 1:1 mapovani a predevsim vyse zminovane blikani jsou vsak dost neprijemne.
Take bych uvital v brzke dobe zasveceny nazor p. Kovace a opticke sondy ve forme dalsi povedene recenze.

PS: Z recenzi nebylo moc jasne jak je to s pivotem, nekde psali ze je, jinde ze neni. Takze aby v tom byl poradek - pivot NENI.
schali (118)|14.4.2008 20:57
[QUOTE=Abriel;112163]Taky bych pridal par svych postrehu k tomuto LCD. Nejprve ty negativni:

1. Monitor je v nejnizsi poloze porad vysoko nad stolem a je tedy potreba neustale koukat vys, nez je clovek zvykly. Neni to o moc, ale je to znat.

2. Nema alespon jeste jeden digitalni vstup

3. Co mi opravdu chybi - neumoznuje 1:1 pixel mapping, tedy pokud se bavime o vyuziti na hry. Tzn. kazda starsi hra (mysleno tim vazne stare - Diablo, klasicky UT apod.) vypada ais jako mozaika. Predstavte si ze se divate na nekterou z techto her na crt pres lupu. Rad bych se dockal nejakeho firmwaru, ktery to dokaze pridat, nic na tom prece neni. Jak vy podobny problem resite?

4. LCD fakt dost sviti a v noci to pri cteni textu oslnuje. Resim to tedy tak, ze si vedle monitoru rozsvitim jeste lampicku, aby nebyl ten jasovy skok takovy. Samozrejme to neni schudne reseni pro kazdeho.

5. Pomerne dost i topi, ale co byste od takoveho macka taky cekali. Prekvapive ale hreje min nez LG 245WP (ktery mam v praci) u ktereho citim, jak me vylozene hreje do tvare a vysousi oci.

6. Velky problem vidim v tom, ze se monitor samovolne vypina a zapina. Jednoduse blikne - zcerna obrazovka a za sekundu zase naskoci. Stalo se mi to hned druhy den od nakupu, ten den se to opakovalo asi 7x (!!) v nahodnych intervalech, od te doby nic az asi po 5 dalsich dnech se mi pri hrani stareho UT toto opet jednou prihodilo.
Bez zjevne priciny. Proste aniz bych delal nejakou akci, ktera by neco takoveho mohla vyprovokovat (zmena rozliseni, prepnuti do fullscreenu atd.) nebo alespon _nejakou_ akci. Jednoduse mate treba otevrenou nejakou stranku na webu kterou ctete, klavesnice ani mysi se vubec nemusite dotykat a v tu ranu se to stane. Nepodarilo se mi to nijak znovu nasimulovat a zamerne vypnuti zpusobit. Zrejme je to tedy nahodny jev.
Na foru o jinem LCD, ktere na toto trpi (BenQ) jsem cetl, ze to resi vymena dodavaneho digitalniho kabelu za kvalitni znackovy.
Nevim, muj pripad muze byt ovliven i tim, ze LCD mam na stole, ktery ma ve sve desce vyrezane pruduchy na topeni, ktere je umistene primo pod stolem a monitor tedy sedi primo na techto prudusich. Tzn. je mozne ze se monitor prehriva a takhle se to projevuje... Nevim. Budu velmi vdecny za radu.

7. Jeste maly detail - je dobre mit dostatecne hluboky stul na pohodlnou praci, pokud mate stul mensi nebudete mit dostatek mista na opreni rukou a muze se vam stat, ze mysi bude jezdit az nekde za monitorem. Klavesnici jsem si tedy puvodne chtel polozit na stojan monitoru, ale ukazalo se, ze stojan je na neco takoveho prilis (cca 2cm?) vysoky a klavesnice na nem je hodne vratka.

*********

Kdyz se na to podivame z druhe stranky:

1. Prokresleni stinu je uzasne (na pracovnim LG 245WP dost tragicke, alespon na mem kusu rozhodne), barvy dokonale. Cerna je opravdu tmava a zadne nerovnomerne podsviceni se nekona, stejne jako prouzkovani. EIZO testem prosel na jednicku s hvezdickou.

2. Input lag nepozoruji, ale nejsem gamer. Nicmene muj DeathAdder by mne jiste na neco takoveho velice rychle upozornil.

3. Video je proste orgasticka zalezitost :). Akorat na DivX je potreba koukat z odstupu, artefakty vznikle kompresi jsou proste _mnohem_ vic videt.

4. Cteni textu je lahudka, na ostatnich monitorech vzdy musim nejak regulovat velikost textu v prohlizeci ci v editoru, jinak musim oci vzdy namahat a ty se pak rychle unavi. V tomto pripade je to opravdu bez problemu.

5. Pozorovaci uhly a podobne - plyne z techologie S-PVA.

6. Zadneho huceni z LCD jsem si nevsiml, ale je pravda, ze u meho PC mam pomerne hlasity zdroj.

7. Monitor je opravdu velice elegantni kus HW, navic moznost ovladat jej pres MagicTune je dalsi plus.

8. Polohovatelnost je az na vyse zmineny problem s minimalnim vyskovym nastavenim skvela. Vse jde bez pouziti sily, byl jsem dost prekvapen.

9. Ghosting a spol. - nevidim.

Nadseni me po tydnu stale neopustilo. Mouchy jako absence 1:1 mapovani a predevsim vyse zminovane blikani jsou vsak dost neprijemne.
Take bych uvital v brzke dobe zasveceny nazor p. Kovace a opticke sondy ve forme dalsi povedene recenze.

PS: Z recenzi nebylo moc jasne jak je to s pivotem, nekde psali ze je, jinde ze neni. Takze aby v tom byl poradek - pivot NENI.[/QUOTE]

zapory:

1. mam kliku su docela vysokej, takze je to sice tip top, ale staci to:)

4. k jakemu jsi dosel nastaveni?ja aktualne jas na 20% a kontrast na 65%, vypnutej MagicColor, a bravy defaultne.jinak s tim LG jsi prekvapil, koukam ze bych si moc nepolepsil....

6. Tak tady bych asi reklamoval pokud to neni grafikou nebo spatnym umistenim(prehrivani), monitor nic takovyho nedela


Klady:

1.Co se tyka podsviceni, po blizsim zkoumani jsem zjistil ze dokonaly teda neni, mirne jasnejsi je leva strana a v levem hornim rohu je takovy mensi presviceni, ovsem proti tomu co jsem videl na netu je docela zanedbatelny, takze pro amatera zcela v poradku, profi grafik by sel asi urcite do Eiza

2. Ma inputlag, jsem gamer a troufam si rict ze poznam jen podle oka a mysi 20-30ms lag, ale jsem presvedcen ze monitor ma dva "rezimy" v inputlagu, je to spis vyzva pro pana Kovače kdyby se nudil:) presto zrejme monitor trvale a nadobro laguje aspon 30ms

DeathAder - neni to nahodou laser?zkus optiku, mam Diamondback a upozornil me hned:)

9. Ghosting nema, ale neni to extra stabilni a ostrej obraz, na hry to ovsem az na vyjimky dostacuje, neda se to srovnat treba s hodne obstaroznim P19-2 na stejne technologii
Abriel (4)|14.4.2008 21:24
klady
1. Ja zadnej mrnous taky nejsem (183 cm), ale proste ocima musim koukat vejs nez bych chtel. Zrejme to poresi jina zidle nebo polstar pod zadek.

4. Momentalne mam jas 20, kontrast 55, MagicColor taky vypnuto, barevny profil Normal.

6. Na webu jsem nasel, ze se to vypina i jinejm lidem, ale nic co by rikalo, ze to dela tahle rada bezne. Spis to fakt vypada na ten problem s prehrivanim. Bohuzel nemuzu momentalne jinam LCD postavit a mam porad asi tejden na vraceni. Ale tak doufam, ze kdyby tohle delal i po tom co vyprsi 14denni lhuta, tak je to mozny vyresit v ramci reklamace.

zapory
1. Niceho jsem si nevsiml, kdyz jsem to v noci zkousel odhalit. Nepatral jsem po tom tak, abych to za kazdou cenu nasel, ale spis tak, abych vedel jestli to tam je videt nebo ne. Samozrejme ze rohy jsou mirne svetlejsi, ale neni to nic, co bych necekal a myslim, ze je na tom v porovnani s jinejma panelama vice nez dobre. Bal jsem se ze u takhle velkyho panelu to muze byt velky problem, nastesti se to nepotvrdilo.

2. Co myslis tema dvema rezimy input lagu? Musim rict, ze mam dost spatnou grafiku (FX5600) takze na nejaky vetsi hrani si jeste chvili pockam az ji upgradnu. Mozna ze ta grafika zpusobuje i to blikani. Ma trosku problemy s ovladacema (Funguje jen jedna stara verze 45.23 v rozliseni 1920x1200, novejsi ovladace grafiky tohle rozliseni vubec nenabizeji ani na praci v systemu! Nejaky navrhy?). Co myslis?

DeathAdder je 3G optika - infrared senzor.
schali (118)|14.4.2008 22:36
[QUOTE=Abriel;112351]klady
1. Ja zadnej mrnous taky nejsem (183 cm), ale proste ocima musim koukat vejs nez bych chtel. Zrejme to poresi jina zidle nebo polstar pod zadek.

4. Momentalne mam jas 20, kontrast 55, MagicColor taky vypnuto, barevny profil Normal.

6. Na webu jsem nasel, ze se to vypina i jinejm lidem, ale nic co by rikalo, ze to dela tahle rada bezne. Spis to fakt vypada na ten problem s prehrivanim. Bohuzel nemuzu momentalne jinam LCD postavit a mam porad asi tejden na vraceni. Ale tak doufam, ze kdyby tohle delal i po tom co vyprsi 14denni lhuta, tak je to mozny vyresit v ramci reklamace.

zapory
1. Niceho jsem si nevsiml, kdyz jsem to v noci zkousel odhalit. Nepatral jsem po tom tak, abych to za kazdou cenu nasel, ale spis tak, abych vedel jestli to tam je videt nebo ne. Samozrejme ze rohy jsou mirne svetlejsi, ale neni to nic, co bych necekal a myslim, ze je na tom v porovnani s jinejma panelama vice nez dobre. Bal jsem se ze u takhle velkyho panelu to muze byt velky problem, nastesti se to nepotvrdilo.

2. Co myslis tema dvema rezimy input lagu? Musim rict, ze mam dost spatnou grafiku (FX5600) takze na nejaky vetsi hrani si jeste chvili pockam az ji upgradnu. Mozna ze ta grafika zpusobuje i to blikani. Ma trosku problemy s ovladacema (Funguje jen jedna stara verze 45.23 v rozliseni 1920x1200, novejsi ovladace grafiky tohle rozliseni vubec nenabizeji ani na praci v systemu! Nejaky navrhy?). Co myslis?

DeathAdder je 3G optika - infrared senzor.[/QUOTE]

Mam 7900GS a nejnovejsi ovladace, takze tady asi neporadim, kazdopadne bych na tvym miste vyloucil vliv grafiky

Co se tyka inputlagu, mozna budu za kacire, ale stojim si za tim ze, pokud se nehejbe s nastavenim barev v sekci 6color, tak je vse ok, monitor i tak ma podle me nakej input lag, ale je fakt akceptovatelnej, tak jedes nejspis ty.Pokud ale nastavis jiny barvy inputlag se podle me zvedne, nevim jak je to mozny, ale podle me to tak je.jinak zkusil jsem kalibraci barev podle clanku pana Kovace k panelu 245T, R-57, G-49, B-58 a funguje to, zmizela prepalena bila, proste nadhera a barvy super, dopurucuji zkusit tohle nastaveni a pak po par dnech dej vedet zda pri pohybu mysi citis nakej odpor, podle me tam je:), Inputlag se nejlip pozna na krosaku, jakejkoliv zamerovaci kriz ve hre, ktera ma 60 fps ho odhali a na mysi jde poznat taky.

jiak s tim Deathaderem sorry, v tom problem nebude:)
Abriel (4)|15.4.2008 00:25
Jeste me napadlo pouzit neoficilani omega drivery, zkusim a dam vedet, mohla by to byt zajimava informace i pro ostatni. Nastaveni barev mam skutecne 50 pro vsechny triplety, zkusim to poupravit jak rikas. Upravoval jsi hodnoty sytosti (saturation) nebo odstinu (hue)? Prepaleny bily jsem si vsiml u jednoho kreslenyho DivX, tam jsem to ale hned svalil na spatnou kvalitu ripu a nijak jsem to dal neresil, poe na fotkach jsem si toho nikde zatim nevsiml.
schali (118)|15.4.2008 18:12
[QUOTE=Abriel;112510]Jeste me napadlo pouzit neoficilani omega drivery, zkusim a dam vedet, mohla by to byt zajimava informace i pro ostatni. Nastaveni barev mam skutecne 50 pro vsechny triplety, zkusim to poupravit jak rikas. Upravoval jsi hodnoty sytosti (saturation) nebo odstinu (hue)? Prepaleny bily jsem si vsiml u jednoho kreslenyho DivX, tam jsem to ale hned svalil na spatnou kvalitu ripu a nijak jsem to dal neresil, poe na fotkach jsem si toho nikde zatim nevsiml.[/QUOTE]

saturation
Abriel (4)|15.4.2008 21:17
Tak jsem to nastaveni zkusil a uvidime, zatim se mi ale cervena zda prilis malo syta.
Zkousel jsem taky nejaky DNA a Omega drivery, ty ale problem s rozlisenim neresi. Jedina funkcni verze driveru, umoznujici na FX5600 nativni rozliseni LCD, je porad jenom verze 45.23 z 28.7.2003.

Jinak v priloze prikladam pro zajemce fotku myho podsviceni. Nevim, jak to vidi ostatni, ale ja jsem velice spokojenej (prestoze nalevo to krapet svetlejsi fakt je).
IMG_1177.JPG
schali (118)|22.4.2008 11:01
docela bojuji s vyvážením bílé barvy, nevěděl by někdo jaký je optimální postup?v Magic Tune je zabudovaná kalibrace barev - LCD gamma, jdou tam nastavit odstíny šedé barvy a černo-bílé odstíny se tím dají krásně rozladit:), ale na bilou se nedá šáhnout:(.Potřeboval bych stahnou intenzitu bílé tak abych nemusel zbytečně šahat na kontrast.Monitor nemá nikde v osd white balance což mě docela štve.poradí někdo?
The_derava_bota (83)|30.4.2008 01:18
Moje hodnocení:

Klady: Žádné nejsou.

Zápory: Světlé barvy jsou nepřirozeně dráždivé a znatelně zkreslené, pohled z úhlů zkresluje barevnost, barvy se mění podle pohledu úhlu a to i kousek - z modré je pak fialová nebo zelenkavá :-(

Moniotor není tzv.Full HD protože neumí 1080/50, při 720/50 a 576/50 je obraz katastrofálně převzorkován takže viditelné rozlišení bych tipoval tak na 200/100 řádek :-( Komponent neumí ani 576i :-( S-video vypadává ze synchronizace při TV/50Hz :-(

Pro Visty nefunguje žádný SW dodávaný k monitoru, na podpoře předs Int. je to lepší, SW nefunguje pořádně žádný.
schali (118)|30.4.2008 11:02
[QUOTE=The_derava_bota;117854]Moje hodnocení:

Klady: Žádné nejsou.

Zápory: Světlé barvy jsou nepřirozeně dráždivé a znatelně zkreslené, pohled z úhlů zkresluje barevnost, barvy se mění podle pohledu úhlu a to i kousek - z modré je pak fialová nebo zelenkavá :-(

Moniotor není tzv.Full HD protože neumí 1080/50, při 720/50 a 576/50 je obraz katastrofálně převzorkován takže viditelné rozlišení bych tipoval tak na 200/100 řádek :-( Komponent neumí ani 576i :-( S-video vypadává ze synchronizace při TV/50Hz :-(

Pro Visty nefunguje žádný SW dodávaný k monitoru, na podpoře předs Int. je to lepší, SW nefunguje pořádně žádný.[/QUOTE]


a nemel bys ho radsi reklamovat? ty barvy nejsou normalni, zrejme ma poskozenou elktroniku

jinak koukam, ze vzhledem k tomu jak jsi ten monitor chtel pouzivat, tak jsi nakoupil dost spatne, tady si to chce asi dost rozmyslet pred pripadnou koupi, ja budu mit monitor vzdycky pripojenej pres DVI k pocitaci, takze me vlastne nic z toho co pises o videu nezajima, ja mam HD prehravany na PC zcela exkluzivni a bez chyb:)
The_derava_bota (83)|30.4.2008 22:14
[QUOTE=schali;117923]a nemel bys ho radsi reklamovat? ty barvy nejsou normalni, zrejme ma poskozenou elktroniku

jinak koukam, ze vzhledem k tomu jak jsi ten monitor chtel pouzivat, tak jsi nakoupil dost spatne, tady si to chce asi dost rozmyslet pred pripadnou koupi, ja budu mit monitor vzdycky pripojenej pres DVI k pocitaci, takze me vlastne nic z toho co pises o videu nezajima, ja mam HD prehravany na PC zcela exkluzivni a bez chyb:)[/QUOTE]


Jaké má barvy se můžeš podívat do recenze 245T zde na SW - když si odpustíš nic neříkající slova jako "exkluzivní" atp. tak se stačí jen podívat ... To je prostě charakteristika těchto modelů. 245T je však full HD, kdybys věděl o co jde tak nebudeš tvrdit že přes DVI k PC tě to nemusí zajímat, to je nesmysl, žádná gr.karta ti nepřepočítá 60/50 že :-) Takže HD můžeš mít "exkluzivní" ale né Full HD ...
schali (118)|1.5.2008 00:38
[QUOTE=The_derava_bota;118148]Jaké má barvy se můžeš podívat do recenze 245T zde na SW - když si odpustíš nic neříkající slova jako "exkluzivní" atp. tak se stačí jen podívat ... To je prostě charakteristika těchto modelů. 245T je však full HD, kdybys věděl o co jde tak nebudeš tvrdit že přes DVI k PC tě to nemusí zajímat, to je nesmysl, žádná gr.karta ti nepřepočítá 60/50 že :-) Takže HD můžeš mít "exkluzivní" ale né Full HD ...[/QUOTE]

mozna tomu nerozumi, ale v te recenzi pisou: "Před kalibrací poskytují vcelku uspokojivý výsledek, ale jakmile nastoupí kalibrace optickou sondou, tak se dostáváme do naprosto nečekaných hodnot a troufám si tvrdit, že přesnost barev může konkurovat i monitorům EIZO. Jen je škoda, že zpracování barev probíhá pouze 8bitově, a tak přicházíte o část gamutu a plynulost přechodů, které jsou mimochodem pouze průměrně kvalitní." coz neni tak strasne hodnoceni


a co se tyka HD videa na prad.de pisou: The image quality in digital mode via DVI on the Samsung 275T leaves nothing to be desired: the image is razor sharp, the contrast is the best and moving pictures also look good.HD video in 1,080p: clean display that is great to look at! vidim to stejne, obraz je 1:1 1920x1080, je ostrej jak britva, nerozmazava se, dobre jestli to neni full HD tak si ho nech, me tohle opravdu bohate staci:)
The_derava_bota (83)|5.5.2008 21:48
[QUOTE=schali;118199]mozna tomu nerozumi, ale v te recenzi pisou: "Před kalibrací poskytují vcelku uspokojivý výsledek, ale jakmile nastoupí kalibrace optickou sondou, tak se dostáváme do naprosto nečekaných hodnot a troufám si tvrdit, že přesnost barev může konkurovat i monitorům EIZO. Jen je škoda, že zpracování barev probíhá pouze 8bitově, a tak přicházíte o část gamutu a plynulost přechodů, které jsou mimochodem pouze průměrně kvalitní." coz neni tak strasne hodnoceni


a co se tyka HD videa na prad.de pisou: The image quality in digital mode via DVI on the Samsung 275T leaves nothing to be desired: the image is razor sharp, the contrast is the best and moving pictures also look good.HD video in 1,080p: clean display that is great to look at! vidim to stejne, obraz je 1:1 1920x1080, je ostrej jak britva, nerozmazava se, dobre jestli to neni full HD tak si ho nech, me tohle opravdu bohate staci:)[/QUOTE]


-8bit zpracování, no ono menší není, v současné době i televize nižších tříd mají 10bit zpracování. Hodnocení kdy ksichtík člověka se barevně podobá čerstvě vyvrhnutému čuníku zaráží dech bez toho aby si vzal nějakou "sondu" a měřil - to teda nevím co !

- ostrej jak břitva, eště jsem neviděl LCD (ani před 10léty) aby nebyl obraz ostrý, to lze očekávat při nativním rozlišení, jinak 720 nebo 576 patří k te katastrofě ... Bohužel tohle nikdo netestuje !!! Testuje se pouze to co má pozitvní účinky na potenciálního kupce, to stojí za "kulový" o tom nebývá ani zmínka, jediná kritika může být na křivě nalepený štítek na krabici maximálně se ktritika "vrhne" na nezdařenou češtinu v návodu atp.
Full HD se rozumí 1080p(i)/50 i 60HZ eq 100/120.
schali (118)|6.5.2008 08:50
[QUOTE=The_derava_bota;119636]-8bit zpracování, no ono menší není, v současné době i televize nižších tříd mají 10bit zpracování. Hodnocení kdy ksichtík člověka se barevně podobá čerstvě vyvrhnutému čuníku zaráží dech bez toho aby si vzal nějakou "sondu" a měřil - to teda nevím co !

- ostrej jak břitva, eště jsem neviděl LCD (ani před 10léty) aby nebyl obraz ostrý, to lze očekávat při nativním rozlišení, jinak 720 nebo 576 patří k te katastrofě ... Bohužel tohle nikdo netestuje !!! Testuje se pouze to co má pozitvní účinky na potenciálního kupce, to stojí za "kulový" o tom nebývá ani zmínka, jediná kritika může být na křivě nalepený štítek na krabici maximálně se ktritika "vrhne" na nezdařenou češtinu v návodu atp.
Full HD se rozumí 1080p(i)/50 i 60HZ eq 100/120.[/QUOTE]

720 vypada opravdu velmi dobre, pokud je to original nebo velmi dobry rip tak to nema chybu, jinak monitor urcite podporuje 1080i/50 - nekdo uz zkousel pripojit PS3 a jelo to v plnem rozliseni prokladane, nevim jak 1080p tam muze bejt problem, kterej me ovsem netrapi bo konzoli neplanuji:)
The_derava_bota (83)|6.5.2008 10:25
[QUOTE=schali;119709]720 vypada opravdu velmi dobre, pokud je to original nebo velmi dobry rip tak to nema chybu, jinak monitor urcite podporuje 1080i/50 - nekdo uz zkousel pripojit PS3 a jelo to v plnem rozliseni prokladane, nevim jak 1080p tam muze bejt problem, kterej me ovsem netrapi bo konzoli neplanuji:)[/QUOTE]


-720*50 vypadá příšerně, 720*60 dobře, monitor 1080i*50 nepodporuje (alespoň ten můj) - možná pozdější revize, to je možný, u Samsungu jde všechno :)

-rip, no tak rip bude ve 30p nebo 25p, takže toto se dá poznat snad jen v porovnání, 25 vs 50 či 25 vs 60 ...
Jinak přes DVI,SUB je jedno jestli je monitor 1080i nebo 1080p protože o zbavení prokladu se stará grafická karta (novější typy), u starších je možné použít SW např. BOB 50, v nejhorším případě nějakou ze ztrátových deinterlací.
Jinak mám několik Blue Ray a vše bohužel jen v 25fps, jeden relix mám v 60fps reg.II - a ten frčí :), 50Hz neeeeééé ..., ani v 576 či 720 nevypadá dobře, 1080/50 (taktovat sem musel P-Stripem) a monitor se vypl s hláškou o nativním rozlišení.
schali (118)|6.5.2008 10:45
[QUOTE=The_derava_bota;119722]-720*50 vypadá příšerně, 720*60 dobře, monitor 1080i*50 nepodporuje (alespoň ten můj) - možná pozdější revize, to je možný, u Samsungu jde všechno :)

-rip, no tak rip bude ve 30p nebo 25p, takže toto se dá poznat snad jen v porovnání, 25 vs 50 či 25 vs 60 ...
Jinak přes DVI,SUB je jedno jestli je monitor 1080i nebo 1080p protože o zbavení prokladu se stará grafická karta (novější typy), u starších je možné použít SW např. BOB 50, v nejhorším případě nějakou ze ztrátových deinterlací.
Jinak mám několik Blue Ray a vše bohužel jen v 25fps, jeden relix mám v 60fps reg.II - a ten frčí :), 50Hz neeeeééé ..., ani v 576 či 720 nevypadá dobře, 1080/50 (taktovat sem musel P-Stripem) a monitor se vypl s hláškou o nativním rozlišení.[/QUOTE]

jde nekde na netu stahnou filmovou ukazku u ktere bude jiste ze jede 720*50 nebo 1080*50 ??? pokud jo tak to rad vyzkousim, ty ripy totiz opravdu vetsinou jedou 25, ale vypada to dobre:)
The_derava_bota (83)|6.5.2008 13:43
[QUOTE=schali;119725]jde nekde na netu stahnou filmovou ukazku u ktere bude jiste ze jede 720*50 nebo 1080*50 ??? pokud jo tak to rad vyzkousim, ty ripy totiz opravdu vetsinou jedou 25, ale vypada to dobre:)[/QUOTE]

Ukázky HD v 50/60 půlsnímkách nejspíš seženeš u nějakých kamaramanů, jinak se to pozná na první pohled a to nádhernou plynulostí obrazu, samozřejmě musí se počítat i s nesynchro PC.
Jinak plynulost vypadá jak drkotající trakař :)
schali (118)|6.5.2008 13:52
[QUOTE=The_derava_bota;119753]Ukázky HD v 50/60 půlsnímkách nejspíš seženeš u nějakých kamaramanů, jinak se to pozná na první pohled a to nádhernou plynulostí obrazu, samozřejmě musí se počítat i s nesynchro PC.
Jinak plynulost vypadá jak drkotající trakař :)[/QUOTE]

ja chci jen docilit toho vypnuti monitoru o kterem mluvis, problem je tedy v tech 50Hz pokud to dobre chapu, proste monitor nechce jet na tehle frekvenci a ty filmy to pri spusteni vyzaduji, chapu to dobre nebo je to jinak??
The_derava_bota (83)|6.5.2008 21:31
[QUOTE=schali;119754]ja chci jen docilit toho vypnuti monitoru o kterem mluvis, problem je tedy v tech 50Hz pokud to dobre chapu, proste monitor nechce jet na tehle frekvenci a ty filmy to pri spusteni vyzaduji, chapu to dobre nebo je to jinak??[/QUOTE]

ne, nevyžadují to filmy způsobem přepnutí, to by musel být na to naprogramovaný přehrávač, ikdyž u jednoho bych snahy viděl ...
Těch 50Hz/720/576 nastavíš v ovládačích gr. karty, obvykle bývají zobrazeny až po nastavení "vnucených režimů" které dle výrobce ovladačů monitoru mohou poškodit monitor. U 275T tomu tak i je, ovšem toto chce brát s rezervou protože jak Microsoft programuje .... , např. 30i ...., to zůstává rozum stát ... :( :( :(
Takže vypnutí nedocílíš jinak než vnucením např. tím P-strip nebo jiným zásahem do běhu ovládačů gr.karty.
schali (118)|7.5.2008 08:14
[QUOTE=The_derava_bota;119868]ne, nevyžadují to filmy způsobem přepnutí, to by musel být na to naprogramovaný přehrávač, ikdyž u jednoho bych snahy viděl ...
Těch 50Hz/720/576 nastavíš v ovládačích gr. karty, obvykle bývají zobrazeny až po nastavení "vnucených režimů" které dle výrobce ovladačů monitoru mohou poškodit monitor. U 275T tomu tak i je, ovšem toto chce brát s rezervou protože jak Microsoft programuje .... , např. 30i ...., to zůstává rozum stát ... :( :( :(
Takže vypnutí nedocílíš jinak než vnucením např. tím P-strip nebo jiným zásahem do běhu ovládačů gr.karty.[/QUOTE]


Pokud to film nevyzaduje tak si ho proste prehraju 1080/60hz, v cem je problem?Ze to nebude sychronizovany s frekvenci monitoru?Proste porad nechapu ty tvoje vytky ohledne podpora/nepodporu HD/Full HD
The_derava_bota (83)|7.5.2008 09:45
[QUOTE=schali;119928]Pokud to film nevyzaduje tak si ho proste prehraju 1080/60hz, v cem je problem?Ze to nebude sychronizovany s frekvenci monitoru?Proste porad nechapu ty tvoje vytky ohledne podpora/nepodporu HD/Full HD[/QUOTE]

Prostě si ho přehraješ ale ke koukání to nebude.
schali (118)|7.5.2008 10:36
[QUOTE=The_derava_bota;119950]Prostě si ho přehraješ ale ke koukání to nebude.[/QUOTE]

jo tak v tom je prave ten hacek, jeste jsem jeste nenarazil na zadny HD video, ktery by melo takovej problem, par ripu jsem si stahnul, k tomu i ukazky z internetu a vsechny vypadaji v poradku, chtelo by to opravdu nejakou ukazku, dokud to neuvidim neuverim;)
Choakinek (49)|17.5.2008 22:43
[QUOTE=schali;110068]Pokud by mel nekdo zajem, muzu udelat takovou rozsahlejsi uzivatelskou-domaci recenzi tohoto panelu + foto, mozna i video.[/QUOTE]

Ano, plánuji teď koupit 24" nebo 27" LCD. I toto LCD je jeden z horkých kandidátů na koupi, takže pokud na to máš ještě náladu, prosil bych o nějaké to foto, popř. video. A to nejlépe tyto foto:

1. 2x foto celé obrazovky při testu barev (šedý přechod + duhový) buď z Eizo testu nebo můžeš použít obrázky, které přikládám ke zprávě.

2. Foto při testu odezvy. Použij prosím program PIXPERAN:

http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip

Tam stačí, když dáš FLAG TEST -> BÍLÉ POZADÍ A ČERNÉ VLAJKY (A NAOPAK) -> TEMPO 50% a 75%. No ale můžeš toho nafotit klidně víc.

3. Foto celé obrazovky při testu podsvícení. Vyfotit LCD ve tmě, s nastavenou černou barvou po celé obrazovce a na 100% jas. Jedna fotka už tu byla, ale v ní nebyly vidět ani ty světlejší pruhy, natož světlejší levá strana (takže by to chtělo kvalitnější foto).

4. Kvalitní video z nějakého hraní FPS.
duha1600.png seda1600.png
schali (118)|18.5.2008 17:09
[QUOTE=Choakinek;123024]Ano, plánuji teď koupit 24" nebo 27" LCD. I toto LCD je jeden z horkých kandidátů na koupi, takže pokud na to máš ještě náladu, prosil bych o nějaké to foto, popř. video. A to nejlépe tyto foto:

1. 2x foto celé obrazovky při testu barev (šedý přechod + duhový) buď z Eizo testu nebo můžeš použít obrázky, které přikládám ke zprávě.

2. Foto při testu odezvy. Použij prosím program PIXPERAN:

http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip

Tam stačí, když dáš FLAG TEST -> BÍLÉ POZADÍ A ČERNÉ VLAJKY (A NAOPAK) -> TEMPO 50% a 75%. No ale můžeš toho nafotit klidně víc.

3. Foto celé obrazovky při testu podsvícení. Vyfotit LCD ve tmě, s nastavenou černou barvou po celé obrazovce a na 100% jas. Jedna fotka už tu byla, ale v ní nebyly vidět ani ty světlejší pruhy, natož světlejší levá strana (takže by to chtělo kvalitnější foto).

4. Kvalitní video z nějakého hraní FPS.[/QUOTE]


toz na zacatek - http://www.eth.ic.cz/sklad/275t1.rar

ma to par hacku, predevsim mam starej fotak a ani za boha nejsem schopnej zachytit to co vidim na obrazovce, predevsim barvy jsou v realu zarivejsi a sytejsi, taky takovej ten zelenej flek na prechodu na monitoru nevidim, je to dano zrejme tim ze moniotr neni srbg a fotak kterej uklada do jpg je z toho docela spatnej, poz. fotky z podsvicenim jeste dodam
Choakinek (49)|20.5.2008 18:21
[QUOTE=schali;123237]http://www.eth.ic.cz/sklad/275t1.rar[/QUOTE]

Díky. Samozřejmě pokud fotíme jen jedno LCD, tak se toho o odezvě mnoho nedozvíme, nicméně z fotky je patrné, že odezva určitě nebude tragická, takže aspoň tak.

Tvůj subjektivní pocit při testování Pixperanem? Připadalo ti, že vlajka má za sebou (a před sebou) dlouhý chvost nebo asi takový, jako je na fotce? A co jiné kombinace barev?

Poslední dotaz: máš nějakou zkušenost s 24" LCD (1920x1200)? Zajímá mě velikost bodů a s tím spojená velikost písma. Mezi 24" a 27" je cca 6000 Kč rozdíl v ceně, což je docela dost, nicnéně pro 27" se teď již rozhoduji proto, že mi velikost písma připadá na 19" (1280x1024) tak akorát, který je na tom s velikostí bodů ve 27" cca nastejno.
schali (118)|20.5.2008 20:15
[QUOTE=Choakinek;124065]Díky. Samozřejmě pokud fotíme jen jedno LCD, tak se toho o odezvě mnoho nedozvíme, nicméně z fotky je patrné, že odezva určitě nebude tragická, takže aspoň tak.

Tvůj subjektivní pocit při testování Pixperanem? Připadalo ti, že vlajka má za sebou (a před sebou) dlouhý chvost nebo asi takový, jako je na fotce? A co jiné kombinace barev?

Poslední dotaz: máš nějakou zkušenost s 24" LCD (1920x1200)? Zajímá mě velikost bodů a s tím spojená velikost písma. Mezi 24" a 27" je cca 6000 Kč rozdíl v ceně, což je docela dost, nicnéně pro 27" se teď již rozhoduji proto, že mi velikost písma připadá na 19" (1280x1024) tak akorát, který je na tom s velikostí bodů ve 27" cca nastejno.[/QUOTE]


porovnani s TN LG 8ms, neni to tak velkej rozdil, chvost je stejny jako na fotce, od toho to fotim:), zkusenost s 24" nemam
Snímek 416.jpg Snímek 423.jpg Snímek 429.jpg
Choakinek (49)|22.5.2008 22:13
[QUOTE=schali;124119]porovnani s TN LG 8ms, neni to tak velkej rozdil, chvost je stejny jako na fotce, od toho to fotim:), zkusenost s 24" nemam[/QUOTE]

Můžeš mi ještě prosím napsat přesný název toho TN LG 8ms?
schali (118)|22.5.2008 23:09
[QUOTE=Choakinek;124904]Můžeš mi ještě prosím napsat přesný název toho TN LG 8ms?[/QUOTE]

http://www.hshop.cz/lg-l1750sq-gn.htm
Logout (4018)|22.5.2008 23:41
Derava_bota:
[quote=The_derava_bota;119950]Prostě si ho přehraješ ale ke koukání to nebude.[/quote]
no teda já jsem rozhodně přesvědčenej, že daleko kvalitnější upscaling udělá výkonej procesor,
než jednoduchá elektronika monitoru.
Vždyť koneckonců sám tvrdíš, že Tvuj ten monitor má blbej interlacing (a to maj samsungy jeden
těch z lepších) - zatímco schali tvrdí, že to u něj na monitoru vypadá dobře....
The_derava_bota (83)|23.5.2008 10:30
[QUOTE=Logout;124953]Derava_bota:

no teda já jsem rozhodně přesvědčenej, že daleko kvalitnější upscaling udělá výkonej procesor,
než jednoduchá elektronika monitoru.
Vždyť koneckonců sám tvrdíš, že Tvuj ten monitor má blbej interlacing (a to maj samsungy jeden
těch z lepších) - zatímco schali tvrdí, že to u něj na monitoru vypadá dobře....[/QUOTE]

Cože ??? Upscaling ??? A na co proboha ??? Interlacing má podle DS, jestli ho mají jiné firmy horší tak o tom bych dost pochyboval, spíš tam chybí úplně.
schali (118)|23.5.2008 10:35
[QUOTE=Logout;124953]Derava_bota:

no teda já jsem rozhodně přesvědčenej, že daleko kvalitnější upscaling udělá výkonej procesor,
než jednoduchá elektronika monitoru.
Vždyť koneckonců sám tvrdíš, že Tvuj ten monitor má blbej interlacing (a to maj samsungy jeden
těch z lepších) - zatímco schali tvrdí, že to u něj na monitoru vypadá dobře....[/QUOTE]

mas pravdu, upscaling treba ze 720p na cely monitor je dost v pohode, pokud ma clovek zaplou plnou hardw. akceleraci coz je nastaveno defaultne, tak je vysledek velice dobry mozna dokonce vinikajici, pokud ovsem vypnes hardwarovou akceleraci tak samozrejme dostanes peknej blitek:), vcera jsem to zkousel, protoze jsem chtel udelat nejaky screeny z videa.

Interlacing - mám doma nějaky oficiální video od Pioneeru, který má označení 1080i, a vypada v pořádku
Logout (4018)|23.5.2008 10:54
derava_bota:
Prepsal jsem se, nemyslel jsem interlacing, ale interpolation, omlouvám se. A k čemu upscaling? Ty si psal, že na monitoru patří rozlišení 720 ke katastrofě. No - aby ne, když má fyzicky úplně jiný rozlišení. Takže někdo musí upscaling dělat (byť v monitoru se tomu říká běžně interpolace). No a já tvrdím, že když ho uděláš v počítači, tak bude daleko kvalitnější než když ho uděláš až v monitoru.
schali (118)|23.5.2008 22:47
tak jsem konecne srovnal zcela identicky HD ripy serialu Planeta Země, jeden je 720p a druhej 1080p, ovsem jen 24 fps, splnil se puvodni predpoklad, jelikoz je upscaling ze 720p na full HD perfektni, neni v kvalite vyrazny rozdil, 1080p je mirne ostrejsi, ale rozdil je velmi maly, po pravde cekal jsem ze to bude vic poznat, ale zda se ze full HD nema na takhle malym monitoru smysl, branit se tomu ovsem nebudu:)
The_derava_bota (83)|24.5.2008 01:34
[QUOTE=Logout;125034]derava_bota:
Prepsal jsem se, nemyslel jsem interlacing, ale interpolation, omlouvám se. A k čemu upscaling? Ty si psal, že na monitoru patří rozlišení 720 ke katastrofě. No - aby ne, když má fyzicky úplně jiný rozlišení. Takže někdo musí upscaling dělat (byť v monitoru se tomu říká běžně interpolace). No a já tvrdím, že když ho uděláš v počítači, tak bude daleko kvalitnější než když ho uděláš až v monitoru.[/QUOTE]

Ach jo, a jak chceš interpolovat kmitočet ... To není otázka jen povzdech :(


schali: Rozlišení pomocí Gr, katy nebo SW bude vždy lepší než monitoru, až na ten kmitočet, to je zádrhel ...
schali (118)|25.5.2008 01:09
[QUOTE=The_derava_bota;125413]Ach jo, a jak chceš interpolovat kmitočet ... To není otázka jen povzdech :(


schali: Rozlišení pomocí Gr, katy nebo SW bude vždy lepší než monitoru, až na ten kmitočet, to je zádrhel ...[/QUOTE]


zas takovy zadrhel to neni, kolik lidi dnes prehrava na PC filmy ktery maji 50fps?Ja jeste zadny takovy v zivote nevidel natoz abych si ho prehral:)