reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Riva TNT2 16MB - pokus o opravu

trodas (1753)|9.4.2008 01:27
Žila byla jedna grafická karta. Výkonná věru nebyla a osazena byla špatnými kondíky, takže at se snažila jak chtěla, její osud byl od začátku zpečetěn. CapXon kondenzátory se o to postaraly:



Ale co se nestalo - na kartu se štěstí usmálo. Byla sestavena jen v nejzákladnější verzi a dostala se k hodnému uživateli, jenž ji na kvalitní zdroj připojil a věru mnoho ji neužíval:



A tak kartě pomalu a líně plynul čas. Až se stalo, že se v kartě něco porouchalo a ona počala obraz grafický vykreslovaťi nevyhovujícně:



Pranic platno nebylo, že se kartě DOS vykreslovat dařilo. Uživatel Windowsy požadoval a novou grafickou kartu instaloval. Nato odešlo mu trafo ( FSP 250-60GTA ) aby si pamatoval, jak škaredě se ke své grafice zachoval. Jak dáblovým našeptávačům podlehl, a domů si ATI 9250 128MB grafiku přivedl.
http://s4.photobucket.com/albums/y134/trodas/?action=view¤t=FSP250-60GTA.jpg

I zželelo se mi grafiky velice, až jsem jí kondíky upgradoval převelice. Po důkladném změření začlo pro kartu znovuzrození. Kondíků 22uF 25V neřeba více, máme tu jinačí strýce :D



A jak jsem vydumal, tak jsem i udělal. Grafika jest napájena celičká z 3,3V railíčka ;)



Ramky maj šťávu napřímo, až je mi z toho mírně divno.



Regulátor voltáž pro core reguloval, na přesně 2,6V ho nastavoval.



Ač moc jsem se snažil, plán jak k dobré funkci kartu přivésti se mi zatím nezdařil.
A tak kuji plány, jak bych nebyl kartě marný ;)
ICE_D (2754)|9.4.2008 22:01
Tak tohle je vubec neco :D Versovana dokumentace :D SUPER ;)
johny__g (6387)|9.4.2008 22:40
U nás v Brně máme jednu firmu, která se podobnými "záležitostmi" zabývá. Myslím že i pro tuhle kartu by byla to nej :D.
-HoNY- (557)|10.4.2008 01:18
[quote=johny__g;110427]U nás v Brně máme jednu firmu, která se podobnými "záležitostmi" zabývá. Myslím že i pro tuhle kartu by byla to nej :D.[/quote]

Anebo

//ice. nejak blbe se to sloucilo. bylo tu neco o spoluobcanech a poskozenych filtrech te grafiky.
johny__g (6387)|10.4.2008 10:39
Ale je jasný že když to má někdo jako koníčka (posedlost :notsure) tak se to tak brát nemůže. Zas na druhou stranu, když Trodas furt píše jak je čas drahý, tak jestli by nebylo lepší dělat takové pokusy na něčem hodnotnějším/zajímavějším, třeba taková vytuněná GeForce 2 Ultra by byla fajn.
trodas (1753)|11.4.2008 01:04
Uvazuj trosku :)
Na zkouseni starych mainboardu kde GF2 nepostne je Riva TNT2 16MB idealni kousek a me zajima, estli ji dokazu spravit ten obraz ci ne. Uz ted je pouzitelna na testovani dobre, ten jen jestli je to tim, cim si myslim, ze to je... :D
Petr S. (1220)|12.4.2008 21:46
Tohle je mrtě příběh :) Moc se mi líbil.