reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DDR II - koupit nebo počkat?

Honziik (41)|25.9.2006 16:16
Zdravím, mám menší problém a chtěl bych se zeptat na Váš názor.
Chystám se koupit nové PC, ale trochu mě odradilo současné, dost výrazné zdražení DDR II pamětí. Nové PC nepotřebuji příliš naléhavě, ale nejpozději v polovině listopadu už bych ho chěl mít doma.
Myslíte si, že zdražování pamětí bude do této doby dále pokračovat a tím pádem nijak neprodělám když počítač koupím už teď, nebo je podle Vás šance že do té doby už se ceeny vrátí zase k původním hodnotám? A kdyby jste byli v mé kůži počkáte ještě s nákupem? Předem díky za názory.
Kerry (69)|25.9.2006 16:33
Obávám se že zdražování bude trvat ještě poměrně dlouho (možná i do konce roku) a tak by se vyplatilo je koupit spíš již teď. Tohle je zrovna poměrně blbá doba na kupování paměti protože pořád zdražují.
tgfh (2985)|25.9.2006 17:22
taky si myslím, že zdražování bude stále pokračovat! možná až do konce roku, jak už psal kerry
Pe Ell (27)|25.9.2006 17:22
taky to vidim tak ze ceny pameti jen tak neslezou (za chvilku budou vanoce). spis jeste o nejakou tu stovku vylezou.

nicmene jsem ted prochazel ceny ddr2 a je to vazne hruza. pokud uz bych nejake ted musel koupit tak asi kingston 750mhz 1gb za nejakych 3000kc s dani.
Lamak (96)|26.9.2006 12:11
Tak ceny se za posledni dva tydny drzi na temer stejne urovni (viz gaf. prevzaty z TS Bohemia)...myslim ze pred vanocema to jeste jendou padne.....mozna ze nekdy po INVEXu.
Graf je podle ceny u DDR2 512MB 667 TRANSCEND CL5 STANDARD
Chart.asp.jpg
Frog (510)|26.9.2006 19:42
Dufam že ceny poklesnu koncom roku, v najhorsom na zaciatku buduceho roku, ale to už ma byt slubovaná Vista v predaji a tá zavíri cenami hardvéru, a kedže sa bude jednať o pamäťovo najnáročnejší OS tak určite mnoho ludi bude upgradovať práve operačnú pamäť, a teda dopyt bude určite o poznanie vyšší ako teraz a teda ceny by sa mohli vratiť do normálu. Rozhodne dnes sa neoplatí upgradovať RAM, teda pokial to neni nevyhnutné.
boboco (1987)|26.9.2006 19:51
[quote=Lamak]Tak ceny se za posledni dva tydny drzi na temer stejne urovni (viz gaf. prevzaty z TS Bohemia)...myslim ze pred vanocema to jeste jendou padne.....mozna ze nekdy po INVEXu.
Graf je podle ceny u DDR2 512MB 667 TRANSCEND CL5 STANDARD[/quote]

Ten graf přesně popisuje ceny dnešních pamětá, ať už DDR nebo DDRII. Jsem v březnu 2005 kupoval značkový DDR Corsair 400MHz 512MB za necelých 1200,- s DPH. Kde jsou ty časy:mad:
Vladimir Kremsa (20)|27.9.2006 07:20
ja jsem se rozhodl, ze koupim novyho kompa mesic, max. dva po vanocich, to by podle me s prichodem novejch chipsetu od Intelu, mohly prakticky vsechny drazsi komponenty zlevnit...
uvidime...rozhodne cena modulu ddr2 je pretahnuta...
chci koupit 2x1GB ddr2800 4-5-5-14 od geilu, nebo skoro stejny moduly od mushkinu, jenom trochu drazsi :D a musim rict, ze cena tech modulu vzrostla behem poslednich 2 mesicu o 1370 ,- !!!

btw boboco, jak se ty osvedcila DS4ka od gigabytu? cetl jsem, ze s prvnima biosma pekne suxuje, a po flashnuti F3c je jako vymenena, co se tyke stability systemu a taktovani komponent...hlavne prej napajeni pameti zlobilo...jak ti fachci ten komp? mas naky testiky? rad se o tom pobavim...
boboco (1987)|27.9.2006 09:10
[quote=Vladimir Kremsa] boboco, jak se ty osvedcila DS4ka od gigabytu? cetl jsem, ze s prvnima biosma pekne suxuje, a po flashnuti F3c je jako vymenena, co se tyke stability systemu a taktovani komponent...hlavne prej napajeni pameti zlobilo...jak ti fachci ten komp? mas naky testiky? rad se o tom pobavim...[/quote]

zdravím, nějaké info už jsem tady na SH dával, včetně pár obrázků. Jinak ta deska mi přijela s biosem F2 a nezpozoroval jsem žádnej problém při FSB kolem 420MHz, ovšem nedá se říct, že bych se zatím dostal na nějaký extra vysoký takty. Limitujou mě paměti. Přesto jsem bios flashnul na verzi F5c, vše chodí tak jak má. Do pamětí jsem pouštěl skoro 2,2V, ale včera jsem zjistil, že je to vcelku naprosto zbytečný, běžej i na 2,0V. Bohužel se mi z těch pamětí nepodařilo dostat žádný stabilní takty nad cca 425Mhz (850Mhz) a to jsem zkoušel snad všechny možný latence i napětí. Takže teď čekám na nový paměti a pak se uvidí, co z toho dostanu. Jinak vážně bez problému. Jediný, co mě vadí je prohnutí desky při uchycení chladiče CPU, ale to je problém s775 a ne téhle desky.
Jinak stabilita: PC je zapnutej nonstop a fakt bez problémů na 2,93Ghz s napětím CPU kolem 1,22V.
Vladimir Kremsa (20)|27.9.2006 10:55
[QUOTE=boboco]zdravím, nějaké info už jsem tady na SH dával, včetně pár obrázků. Jinak ta deska mi přijela s biosem F2 a nezpozoroval jsem žádnej problém při FSB kolem 420MHz, ovšem nedá se říct, že bych se zatím dostal na nějaký extra vysoký takty. Limitujou mě paměti. Přesto jsem bios flashnul na verzi F5c, vše chodí tak jak má. Do pamětí jsem pouštěl skoro 2,2V, ale včera jsem zjistil, že je to vcelku naprosto zbytečný, běžej i na 2,0V. Bohužel se mi z těch pamětí nepodařilo dostat žádný stabilní takty nad cca 425Mhz (850Mhz) a to jsem zkoušel snad všechny možný latence i napětí. Takže teď čekám na nový paměti a pak se uvidí, co z toho dostanu. Jinak vážně bez problému. Jediný, co mě vadí je prohnutí desky při uchycení chladiče CPU, ale to je problém s775 a ne téhle desky.
Jinak stabilita: PC je zapnutej nonstop a fakt bez problémů na 2,93Ghz s napětím CPU kolem 1,22V.[/QUOTE]

info uz jsem zpetne nasel...
mohl bys kdyztak postnout link na ten bios f5c? mam jen f4c...thx
ja planuju nakup e6300, ds4ky, pameti jeste vaham mezi a-data 800mhz nebo geil 1000mhz 2x1gb...zavisi to na financni strance...
problem je, ze bez kvalitni (muzou bejt i neznackovy) pameti se proste pri oc nehnes...mam pocit, ze s tema ddr2 1000mhz by sla frequnce fsb vytahnout az na 475 (mozna 500), ale to uz by byl podle me HC :D
boboco (1987)|27.9.2006 17:49
[quote=Vladimir Kremsa]info uz jsem zpetne nasel...
mohl bys kdyztak postnout link na ten bios f5c? mam jen f4c...thx
ja planuju nakup e6300, ds4ky, pameti jeste vaham mezi a-data 800mhz nebo geil 1000mhz 2x1gb...zavisi to na financni strance...
problem je, ze bez kvalitni (muzou bejt i neznackovy) pameti se proste pri oc nehnes...mam pocit, ze s tema ddr2 1000mhz by sla frequnce fsb vytahnout az na 475 (mozna 500), ale to uz by byl podle me HC :D[/quote]

Rád bych Ti ten link dal, ale bohužel jsem si ho nikam neuložil. Pouze stáhl a flashnul. Ale vyhledával jsem normálně přes seznam a narazil jsem na nějaké zahraniční fórum, kde byl odkaz. Normálně dej vyhledávat spojení ds4, bios, případně i f5c. No, paměti jsou potřeba, já to moc dobře věděl, když jsem si to pořizoval, ale nakonec jsem musel vzít to jediné, co bylo skladem na alespoň malinko rozumnou cenu:mad: . Nejvíc mě naštvalo, když mi product manažer u distributora řekl, že paměti co jsem si vybral nejsou a ani není potvrzená další dodávka a příští týden je měli normálně skladem (sice o dost dražší, ale i tak bych je ještě vzal).
Vladimir Kremsa (20)|19.10.2006 14:01