reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 25.09.2006: GeForce 6600

Karel Polívka (1485)|25.9.2006 23:17
Jednalo se o grafickou kartu GeForce 6600 využívající referenční design, který je možné nalézt u grafických karet řady GeForce 6200 a GeForce 6600 (s čipem NV43). Pro doplnění - vyfotografovaná karta byla GeForce 6600 od výrobce Club 3D.

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

Honny, cool.user, Waffer, Mirunek, Matajon, sAd, arvelius, mrozu, Scooby_doo2, Zděnek Havel, Tom333, ladajancik, tgfh, Jeffo, Zumik, LittleMan, Alamaster, macher, Obumbrata, boboco, Deedman, Fikus Kukis, DDurko, Martes, komisar.durex, koxman, Kar, Wlcheck, lukas_16, Frog, VlasTik., Schermen, MICX, wizaard, sob007, jirka037.
LSHW_2006_09_25.jpg
wizaard (913)|25.9.2006 23:24
Hned jak jsem se na tu "potvoru" podíval, věděl jsem, že se jedná o GF6600. Jednak jsem usuzoval z vlastních zkušeností (viděl jsem spousty kousků GF6600) a za další taky z toho větráčku - nevím, jestli mají i 6200 větráček, ale řekl bych, že jsou spíš chlazené pasivem.

Každopádně tahle hádanka se mi líbila! :D
DiXiE (23)|25.9.2006 23:33
a co nVidia Quadro Fx 540?
Rozlozeni soucastek naprosto shodne, jenom jina barva pcb, na nekterych dokonce byl i stejny obrys vetracku jaky byl pouzit u hadane gk
Quadro Fx 540.jpg
DiXiE (23)|25.9.2006 23:39
a co nVidia Quadro Fx 540?
Rozlozeni soucastek naprosto shodne, jenom jina barva pcb, na nekterych dokonce byl i stejny obrys vetracku jaky byl pouzit u hadane gk
wizaard (913)|25.9.2006 23:46
[QUOTE=DiXiE]a co nVidia Quadro Fx 540?
Rozlozeni soucastek naprosto shodne, jenom jina barva pcb, na nekterych dokonce byl i stejny obrys vetracku jaky byl pouzit u hadane gk[/QUOTE]
Dovolím si dotaz - jaký čip má nVIDIA Quadro FX540? Z čeho jsou karty Quadro odvozeny? Ze tejných čipů, z jakých jsou odvozeny karty GeForce. Naprosto správná odpověď na tuto otázku by tedy byla nVIDIA NV43. To je bohužel pravda... netušil jsem, že se zase bude opakovat historie, kdy lidé odpoví jinak a přesto mají pravdu... :( Asi by to chtělo dávat jiný typ otázek.
boboco (1987)|25.9.2006 23:48
[quote=DiXiE]a co nVidia Quadro Fx 540?
Rozlozeni soucastek naprosto shodne, jenom jina barva pcb, na nekterych dokonce byl i stejny obrys vetracku jaky byl pouzit u hadane gk[/quote]

Vypadá podobně, to se musí uznat;) Ale nevím nevím... Já jsem to dnes měl s odřenýma ušima...Víc to radši nebudu rozpitvávat, hlavně že to dopadlo, díky:D
boboco (1987)|25.9.2006 23:49
[quote=DiXiE]a co nVidia Quadro Fx 540?
Rozlozeni soucastek naprosto shodne, jenom jina barva pcb, na nekterych dokonce byl i stejny obrys vetracku jaky byl pouzit u hadane gk[/quote]

Vypadá podobně, to se musí uznat;) Ale nevím nevím... Já jsem to dnes měl s odřenýma ušima...Víc to radši nebudu rozpitvávat, hlavně že to dopadlo, díky:D
boboco (1987)|25.9.2006 23:51
[quote=boboco]Vypadá podobně, to se musí uznat;) Ale nevím nevím... Já jsem to dnes měl s odřenýma ušima...Víc to radši nebudu rozpitvávat, hlavně že to dopadlo, díky:D[/quote]

A jéjé, zase mi ten příspěvek skočil dvakrát:(
mrozu (87)|26.9.2006 00:13
No dneska to byla vylozene trifka, to me mozna az zklamalo, ze to bylo tak lehky :)
Ty pameti byly zasadni, nenapadaj me jiny nVidia karty s DDR1 pro PCIe. Navic jsou karty s NV43 dost proflakly.
cool.user (2822)|26.9.2006 04:18
[QUOTE=mrozu]No dneska to byla vylozene trifka, to me mozna az zklamalo, ze to bylo tak lehky :)
Ty pameti byly zasadni, nenapadaj me jiny nVidia karty s DDR1 pro PCIe. Navic jsou karty s NV43 dost proflakly.[/QUOTE]
fx5200 pro pcie? :rolleyes:
Vladimir Kremsa (20)|26.9.2006 07:39
sakra, presvihnul jsem o tisicovku :D
GF 7600GS, pripadala mi hodne podobna, ale kdy se detailne podivam na rozmisteni kondiku, je to jasny!!! 6600 jako vysita :D
Wlcheck (86)|26.9.2006 07:47
tak poprve jsem si vzpomel, a vyslo to ;)
Vladimir Kremsa (20)|26.9.2006 07:48
jezis, ja jsem debil!!! ja koukam na obchod.cz a tam ji maj jako vysitou :D

http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00034310
DiXiE (23)|26.9.2006 07:56
[QUOTE=boboco]Vypadá podobně, to se musí uznat;) Ale nevím nevím... Já jsem to dnes měl s odřenýma ušima...Víc to radši nebudu rozpitvávat, hlavně že to dopadlo, díky:D[/QUOTE]
lolec, podobne? Podivej se na ty obrazky podrobne - ta grafika je naprosto stejna, ma stejne kondiky, ma stejne i spoje!!! Jediny rozdil je barvaPCB, nic vic. Je to nv43, stejne jako GeForce 6600
mrozu (87)|26.9.2006 12:04
[quote=cool.user]fx5200 pro pcie? :rolleyes:[/quote]

No tak samozrejme, ja myslel nativni PCIe, FXka mely AGP->PCIe mustek ;)
sAd (19)|26.9.2006 13:46
zdálo se mi to, nebo na začátku laborky nebyly zamalované paměti Samsung?
Frog (510)|26.9.2006 15:27
O tak toto bolo lahsie ako to vlani, Cyrius Logic :)
Honny (262)|26.9.2006 16:56
[QUOTE=sAd]zdálo se mi to, nebo na začátku laborky nebyly zamalované paměti Samsung?[/QUOTE]
Nebyly...
tgfh (2985)|26.9.2006 17:13
Jsem rád! Je to moje první ocenění! Hurá :)
Frog (510)|26.9.2006 19:17
[QUOTE=DiXiE]lolec, podobne? Podivej se na ty obrazky podrobne - ta grafika je naprosto stejna, ma stejne kondiky, ma stejne i spoje!!! Jediny rozdil je barvaPCB, nic vic. Je to nv43, stejne jako GeForce 6600[/QUOTE]

Ako rozloženie na PCB je až na uplne maličkosti rovnaké, ale prvé čo mňa uputalo bolo najmä modré sfarbenie PCB, preto hned som vedel o čo sa jedná. Ale aj ked sa na to par minut bližšie pozrieš a začneš obe karty porovnávať tak nad kondenzátormi je menší rozdiel.
Honny (262)|26.9.2006 20:57
imho je i barva PCB rozhodující...
wizaard (913)|26.9.2006 21:57
[QUOTE=Honny]imho je i barva PCB rozhodující...[/QUOTE]
Rozhodně! GF6600 "jako vyšitá" ;), ale stejně souhlasím i s DiXiEm, protože PCB i GPU jsou shodné... na to bacha. Takže uznával bych jak odpovědi NV43, tak samozřejmě i GeForce 6600, možná i GeForce 6200, ale rozhodně bych uznal i FX540.

[QUOTE=Frog]Ako rozloženie na PCB je až na uplne maličkosti rovnaké, ale prvé čo mňa uputalo bolo najmä modré sfarbenie PCB, preto hned som vedel o čo sa jedná. Ale aj ked sa na to par minut bližšie pozrieš a začneš obe karty porovnávať tak nad kondenzátormi je menší rozdiel.[/QUOTE]
Rozdíl jsem nenašel, rád se nechám poučit (to myslím vážně, rozdíl furt nějak nevidím... PCB se shodná, rozmístění čipů a kondenzátorů taky...).
DiXiE (23)|26.9.2006 23:05
[QUOTE=Honny]imho je i barva PCB rozhodující...[/QUOTE]
omyl, barva pcb nebyla rozhodujici - nezalezelo na vyrobci ale na typu. Muzu dostat oficialni vyjadreni? :-D Ja nevim, bud je spravna odpoved pouze nv43, anebo do spravne odpovedi patri i GF6600, GF6200 ale v tom pripade taky QFX540. Ta fotka je z czc.cz, vyrobce HP. Zkoumal sem to pcb hodne podrobne a je naprosto shodne. Kdyby treba tam byl jinak kondik atd, tak ani nepipnu, ale tam jsou naprosto stejne i spoje mezi soucastkama, coz nemaji kolikrat ani dve veci stejneho product kodu
VlasTik. (21)|26.9.2006 23:57
[QUOTE=wizaard]Takže uznával bych jak odpovědi NV43, tak samozřejmě i GeForce 6600, možná i GeForce 6200, ale rozhodně bych uznal i FX540.
[/QUOTE]nevim proč pochybuješ o tom, že by to nemohla být GeForce 6200, koukni tady a najdi rozdíl: http://popsdiy.pops4u.co.kr/shop/dvProduct_09.phtml?pid=CMVU6200128M

jinak ta FX540 je opravdu na pohled stejná, jen se liší barvou, což i 6600 či 6200 různých výrobců, takže kdybych narazil na FX540, tak by ji taky s čistým svědomým dal a hle ona by byla špatně, chtělo by to systém opravdu nějak doladit.
Frog (510)|27.9.2006 10:42
Ja som tiež odpovedal že sa jedna o GeForce 6200, tuto kartu poznam preto som o tom ani nerozmyslal, ale tiež ma lakola dat 6600 ale ved v podstate je jedno, spravna odpoved bola to aj to.
Karel Polívka (1485)|27.9.2006 12:04
[QUOTE=DiXiE]omyl, barva pcb nebyla rozhodujici - nezalezelo na vyrobci ale na typu. Muzu dostat oficialni vyjadreni? :-D Ja nevim, bud je spravna odpoved pouze nv43, anebo do spravne odpovedi patri i GF6600, GF6200 ale v tom pripade taky QFX540. Ta fotka je z czc.cz, vyrobce HP. Zkoumal sem to pcb hodne podrobne a je naprosto shodne. Kdyby treba tam byl jinak kondik atd, tak ani nepipnu, ale tam jsou naprosto stejne i spoje mezi soucastkama, coz nemaji kolikrat ani dve veci stejneho product kodu[/QUOTE]
Dotaz byl, o jakou grafickou kartu na fotografii se jedná. Dejte sem prosím odkaz na kartu QFX540, která by používala i stejný chladič, jako byl na vyfotografované kartě a posléze bude Vaše odpověď zařazena mezi správné.
wizaard (913)|27.9.2006 12:40
[QUOTE=VlasTik.]nevim proč pochybuješ o tom, že by to nemohla být GeForce 6200, koukni tady a najdi rozdíl: http://popsdiy.pops4u.co.kr/shop/dvProduct_09.phtml?pid=CMVU6200128M
(...)[/QUOTE]
Já to přece nevyvracoval, nemohl jsem ale napsat, že to tak je, když to nevím jistě. Teď už vím, že to tak je. BTW - vím moc dobře, že karty GF6200 a 6600 mají stejné PCB.

[QUOTE=Karel Polívka]Dotaz byl, o jakou grafickou kartu na fotografii se jedná. Dejte sem prosím odkaz na kartu QFX540, která by používala i stejný chladič, jako byl na vyfotografované kartě a posléze bude Vaše odpověď zařazena mezi správné.[/QUOTE]
No, je to sice bazírování na blbostech, ale v laboratoři je to normální, musím uznat, že máte pravdu, protože Quadro FX540 s tímhle chladičem se vážně sehnat nedá. GF6600 a 6200 ovšem ano. Nehledě na to, že na modrou Quadro jsem taky nenarazil (viděl sem asi z 80% zelené referenční a zbytek byly buď s jinými chladiči nebo byly červené).
DiXiE (23)|27.9.2006 13:32
Aha, takze chladic je rozhodujici, dobre. Takze to, ze na pcb je nakresleny obrys chladice, ktery byl pozadovan nestaci. Je pravda, ze to vypada, ze neexistuje modra QFX540, ktera by mela zaoblene rohy chladice. Na to hazim bobek. Co kdyz sem dam odkaz na GF6200 ktera vypada uplne jinak? Ne jenom chladic, ale naprosto jinak. Potom seberete oceneni tem kteri ji daly do odpovedi? Lpet zrovna na chladici, fakt vtipny kdyz otazka se ho netykala ...

Sem zvedav, co priste bude rozhodujici. Opravdu by to chtelo aby odpoved byla jednoznacna. Ano, chapu, ze nemuzete vedet, co kde nejaky stoural vygoogluje, ale treba u tehle otazky by stacilo neptat se na typ grafiky, ale cip ktery pouziva. Protoze QFX540 pouziva nv43, tak bych napsal nv43. Ostatni co psaly GF6600/GF6200 by to napsaly taktaz, protoze jakmile znaji grafiku, tak neni problem zjistit jeji čip.

No nic, jdu zase pracovat ...
sob007 (65)|27.9.2006 22:25
[QUOTE=DiXiE]Aha, takze chladic je rozhodujici, dobre. Takze to, ze na pcb je nakresleny obrys chladice, ktery byl pozadovan nestaci. Je pravda, ze to vypada, ze neexistuje modra QFX540, ktera by mela zaoblene rohy chladice. Na to hazim bobek. Co kdyz sem dam odkaz na GF6200 ktera vypada uplne jinak? Ne jenom chladic, ale naprosto jinak. Potom seberete oceneni tem kteri ji daly do odpovedi? Lpet zrovna na chladici, fakt vtipny kdyz otazka se ho netykala ...

Sem zvedav, co priste bude rozhodujici. Opravdu by to chtelo aby odpoved byla jednoznacna. Ano, chapu, ze nemuzete vedet, co kde nejaky stoural vygoogluje, ale treba u tehle otazky by stacilo neptat se na typ grafiky, ale cip ktery pouziva. Protoze QFX540 pouziva nv43, tak bych napsal nv43. Ostatni co psaly GF6600/GF6200 by to napsaly taktaz, protoze jakmile znaji grafiku, tak neni problem zjistit jeji čip.

No nic, jdu zase pracovat ...[/QUOTE]

Přesně tak otázka zněla jakej typ ale už bylo jedno vod koho protože různej výrobce různej chladič že
Karel Polívka (1485)|27.9.2006 22:42
[QUOTE=DiXiE]Aha, takze chladic je rozhodujici, dobre. Takze to, ze na pcb je nakresleny obrys chladice, ktery byl pozadovan nestaci. Je pravda, ze to vypada, ze neexistuje modra QFX540, ktera by mela zaoblene rohy chladice. Na to hazim bobek. Co kdyz sem dam odkaz na GF6200 ktera vypada uplne jinak? Ne jenom chladic, ale naprosto jinak. Potom seberete oceneni tem kteri ji daly do odpovedi? Lpet zrovna na chladici, fakt vtipny kdyz otazka se ho netykala ...

Sem zvedav, co priste bude rozhodujici. Opravdu by to chtelo aby odpoved byla jednoznacna. Ano, chapu, ze nemuzete vedet, co kde nejaky stoural vygoogluje, ale treba u tehle otazky by stacilo neptat se na typ grafiky, ale cip ktery pouziva. Protoze QFX540 pouziva nv43, tak bych napsal nv43. Ostatni co psaly GF6600/GF6200 by to napsaly taktaz, protoze jakmile znaji grafiku, tak neni problem zjistit jeji čip.

No nic, jdu zase pracovat ...[/QUOTE]
Opakuji znovu, že otázka byla: "O jakou grafickou kartu se jedná? (jaká to je produktová řada?) Výrobce v tomto případě není podstatný." společně s fotografií oné grafické karty. Je úplně jedno, jestli někde existuje GeForce 6600, která vypadá třeba jako Trabant. Pokud by však existoval Trabant, který v nějaké variaci vypadá jako objekt na fotografii, tak by mezi správné odpovědi patřil i Trabant (což je samozřejmě nesmysl - ale princip je z toho jasný, někdo by mohl namítnout, že by to nebyla grafická karta, ale jak by to poznal, když by na fotografii vypadal zcela stejně? :-)).

Jako správnou odpověď lze v tomto případě uznat pouze všechny varianty, které můžou vypadat přesně jako objekt na fotografii (což je GeForce 6200 a GeForce 6600) - tím to končí. Pokud tedy je v produktové řadě nějakého výrobce nějaká variace karty QFX540 vypadající zcela stejně jako objekt na fotografii, tak posléze by mezi správné odpovědi patřila.

Otázka prostě nezněla: "Jaké grafické karty (respektive jaké modely) mohou používat návrh PCB (design PCB, chcete-li), který je možné vidět na přiložené fotografii".
Karel Polívka (1485)|27.9.2006 22:50
[QUOTE=sob007]Přesně tak otázka zněla jakej typ ale už bylo jedno vod koho protože různej výrobce různej chladič že[/QUOTE]
...viz má předchozí odpověď.

Nebylo nutné určovat přesného výrobce, protože karta je postavena na referenčním designu (včetně chladiče) - neznám všechny modely GF6600 a GF6200 od všech výrobců, avšak je možné, že přesně takto vypadající kartu (barvou PCB i zcela stejně vypadajícím chladičem včetně stejně zpracovaného vrchního krycího plíšku) může mít v sortimentu i nějaký další výrobce.
boboco (1987)|27.9.2006 22:55
Podle mě otázka byla specifikována dost jasně a že se bohužel obrovskou náhodou objevila karta která má stejné PCB a potom napadat autora, že dost dobře nespecifikoval otázku... no já nevím, byl bych rád, že si člověk může alespoň jednou týdně pěkně zablbout a zbytečně bych to autorovi nezprotivoval. Myslím, že i tak s tím mám práce dost... Toť můj názor... a teď hurá na mě:rolleyes:
Karel Polívka (1485)|27.9.2006 22:58
[QUOTE=boboco]Podle mě otázka byla specifikována dost jasně a že se bohužel obrovskou náhodou objevila karta která má stejné PCB a potom napadat autora, že dost dobře nespecifikoval otázku... no já nevím, byl bych rád, že si člověk může alespoň jednou týdně pěkně zablbout a zbytečně bych to autorovi nezprotivoval. Myslím, že i tak s tím mám práce dost... Toť můj názor... a teď hurá na mě:rolleyes:[/QUOTE]
Díky. Jsem rád, že se najdou i tací, kteří to dokážou ocenit.
sAd (19)|28.9.2006 10:39
[QUOTE=boboco]Podle mě otázka byla specifikována dost jasně a že se bohužel obrovskou náhodou objevila karta která má stejné PCB a potom napadat autora, že dost dobře nespecifikoval otázku... no já nevím, byl bych rád, že si člověk může alespoň jednou týdně pěkně zablbout a zbytečně bych to autorovi nezprotivoval. Myslím, že i tak s tím mám práce dost... Toť můj názor... a teď hurá na mě:rolleyes:[/QUOTE]

Naprosto souhlasím. Někteří to tu podle mě berou až moc vážně. Osobně oceňuji, že si s tímhle kvízem Karel Polívka vůbec dělá tu práci. Musí to ubírat volný čas, kterého určitě nemá nazbyt. Dobrá práce, jen tak dále...
Vladimir Kremsa (20)|29.9.2006 18:52
to snad neni pravda...
proste nekdo ma tak nadute ego, ze bude o reseni hadanky diskutovat jeste tyden po jeji vyhodnoceni...proste a jednoduse jsou to karty serie 6200 a 6600 a tim to konci...qfx500 se tomu nepodoba v nekolika detailech...
DiXiE (23)|2.10.2006 11:33
omg, co to melete? Ja sem nahodou rad, ze si s takovou blbinkou jako je Quiz nekdo dela praci, tyden potom tady vo tom melete vy, ja sem to chtel vyresit nejdele v utery ... Me nejde o ten bodik, uz sem tesne prisel o dva, no a? Zvednou mi snad kvuly tomu plat? Me jenom nastval ten chladic, protoze ten si kazdej vyrobce dava svuj, malokdy se dodrzuje referencni chladic. Takze kdyz sem v otazce videl ze vyrobce neni dulezity, tak sem si domyslel ze ani chladic neni -> ze jde o kartu. No, neslo ...