reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyvoj her

Abel (97)|20.5.2006 11:54
myslite si, ze az se tak nejak stane HD standartni soucasti vetsiny domacnosti, tudiz az hry budou vypadat opravdu realisticky (zatim k tomu miri nejvic Crysis dle meho), budou se vyvojari zamerovat skutecne na hratelnost hry a filmovost filmecku ve hrach? posledni dobou me totiz pripadaji hry jen jako technologicka dema v honbe za co nejlepsi grafikou na ukor hratelnosti...
nebo budeme muset na ty "skutecne hry" cekat, az bude grafika ve vsem fotorealisticka?

par svetlych vyjimek se ale vzdycky najde, co se tyce hratelnosti hry, tak jednoznacne Beyond Good and Evil a filmovost filmecku asi serie MGS nebo Final Fantasy.
Honny (262)|20.5.2006 15:02
nejhratelnější je snad Transport Tycoon Deluxe... už 10 let... čím složitější hry (graficky/jakkoli jinak), tím je problémovější hratelnost... IMHO
Abel (97)|20.5.2006 16:46
[QUOTE=Honny]čím složitější hry (graficky/jakkoli jinak), tím je problémovější hratelnost... IMHO[/QUOTE]

no, vetsinou to plati, ale zase je spousta vyjimek... treba Half Life 2 je naprosto perfektni strilecka s naprosto perfektni grafikou (aspon teda v dobe vydani). a treba Far Cry taky byla co se tyca hratelnosti dost dobra hra...
ale vicemene s tim vyrokem souhlasim
Quakes (7)|21.5.2006 13:28
Doufám že až se dostane grafika na fotorealistickou úroveň tak bude vytvořeno několik kvalitních enginů pro různé druhy her které se budou licencovat a vývojáři se pak budou moci zaměřovat místo ladění grafické části hry jen na hratelnost. Vzhledem k tomu že se dnes předhánějí hlavně v grafice tak až odpadne tento rozdíl tak budou muset zaujmout hráče už jen tou hratelností což bude jen dobře. Ovšem i dnes se najde řada her které mají super grafiku a hratelnost jim také nechybí.
[CZ]mike (25)|26.6.2006 21:29
[QUOTE=Abel]no, vetsinou to plati, ale zase je spousta vyjimek... treba Half Life 2 je naprosto perfektni strilecka s naprosto perfektni grafikou (aspon teda v dobe vydani). a treba Far Cry taky byla co se tyca hratelnosti dost dobra hra...
ale vicemene s tim vyrokem souhlasim[/QUOTE]

ehm hratelnost u FPS strilecek? Nejak si nemuzu vzpomenout ,ktera je "nehratelna". Autor threadu spis mysli, ze hry uz nemaji napad,neprinasi nic noveho,brzy omrzi,opakuje se dej/akce...
Perfect (158)|28.6.2006 14:06
[QUOTE=Honny]nejhratelnější je snad Transport Tycoon Deluxe... už 10 let... čím složitější hry (graficky/jakkoli jinak), tím je problémovější hratelnost... IMHO[/QUOTE]

Souhlas, osobně jsem si posledních 6 let vystačil jen s AoE2: TCE a W3. Half 2 mě nějak extra nenadchl, ale to je spíše tím, že mě kromě CSka střílečky neberou vůbec...

EDIT: A taky je to možná proto, že si kvůli mé poněkud starší sestavě nemůžu nové hry vychutnat "naplno"...
cmoudina (37)|30.6.2006 22:14
[QUOTE='[CZ]mike']ehm hratelnost u FPS strilecek? Nejak si nemuzu vzpomenout ,ktera je "nehratelna". Autor threadu spis mysli, ze hry uz nemaji napad,neprinasi nic noveho,brzy omrzi,opakuje se dej/akce...[/QUOTE]

zaplať pánbůh za to, že vyšel Unreal 1....
Vždycky po "novince" se k němu vracím, nepřekonatelné
Butcher (29)|10.7.2006 00:10
Pro mě je zatím nejlepší pářka UT2004 co se týče hratelnosti, s grafikou to sice již na dnešek tak slavný neni, ale o to více se těšim na UT2007 a doufam že to nebude jen technologické demo, kde nám předvedou SM3.0. Jinak bych chtěl říct, že nejen kvalita po stránce hratelnosti se zhoršuje. Optimalizace některých dnešních enginů mě docela fascinuje (např Starship Troopers). :D