reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co vás nejvíc fascinovalo v éře MS-DOSu?

pavel_p (993)|12.4.2008 13:16
Toto téma zakládám proto, že mi Adolfik připomněl s počítači mé dětství. Tak se ptám ... jaký software z éry MS-DOSu vás v době před už málem 15ti lety než přišly Win95 nejvíce fascinoval?

U mě je to
- že 386ka a snad i 286ka dokázala přehrát zvukově naprosto skvělé moduly (takže konkrétně programy ModPlay a později FastTrackerII) ... a to dokonce v nějaké kvalitě i na PC speakeru! poprvé jsem tomu ani nechtěl věřit
- některé věci z demoscény, které se ke mě dostaly před příchodem internetu úplně náhodně (http://www.pouet.net/prod.php?which=2184 - třeba toto jelo na Pentiu120 a C2D to zvládne DosBox s emulací GUS)
- graficky dokonalé hry jako TFX, Duke3D, Settlers, Quake, Command and Conquer, Doom, ...
- Win311 a na nich textový editor AmiPro ve kterém se dalo udělat cokoliv a vytištěné na 24jehličkové tiskárně to i dobře vypadalo ... strašný pokrok proti T602
adolfik (236)|12.4.2008 13:27
Gamesy-TES2: Daggerfall,Arena; Atlantis; Terminator:Future Shock; Z; Jagged Alliance; Ufo: Enemy Unknow, X/com; MechWarrior I, II; System Shock; Albion; Heroes of Might and Magic I, II; Pirates; Settlers I, II; Master of Orion II; Civilization I; Dune I, II; Warcraft I, II; Blood and Magic; Blood;...já nevím. Bylo toho strašně moc :D
Jinak všechno přes klávesnici. Prostě na tom cvakaní něco bylo :)
ICE_D (2754)|12.4.2008 13:44
Tyrian, Duke Nukem 3D, Wacky wheels, Prince of Persia, Hokus Pocus :D

Krome her me fascinovalo, jak si clovek musel naprogramovat config.sys a autoexec.bat, zavyst drivery na mys, cdromku atd. - jinak nemel dost highmemory a nektery hry nefachaly :D
mech13 (5526)|12.4.2008 13:45
na nasem prvnim kompu sice byly uz W95, ale stejne se vetsina veci spoustela pres DOS, takze snad jsem kompetentni k postovani v tomto topicu:D navic s dosem jsem si obcas pohral...

temer vsechno co me zaujalo, se da najit zde: http://www.abandonia.com/ :D

hlavne to byly ale skvele hratelne, promyslene a dlouhe hry, ne dnesni supergraficke onicem za hodinu dohrane...

namatkou X-COM, UFO, HOMAM, Warcraft 2, lemings... byla toho hromada, mam stach neco psat, protoze toho spoustu zapomenu:D

EDIT: nj:D treba tyrian, toho parim dodnes:D kdyz mam chvilku casu tak rozjedu dosbox a uz to valim:D:D:D
P@pi (1519)|12.4.2008 13:50
Tjn. pro mně je nejlepší hra té doby Tyrian. Jak říká Mech, občas nastartuju DOSBox a jedu :D. Jinak dosovek jsem zase tolik nehrál, většinou jsem jel až na Win95 či 98. Spíš zpětně se k tomu vracim :D.
adolfik (236)|12.4.2008 14:02
Ty jo kluci buďte už ticho nebo vytáhnu svoji stařičkou 486 a začnu smažit :D
meeee (1110)|12.4.2008 22:14
[QUOTE=adolfik;111343]...a začnu smažit :D[/QUOTE]

Taky mám cukání. Dát si asi podesátý Indiana Jones And the Fate of Atlantis... jedna z prvních (nevím jestli nebyla vůbec první) nelineárních adventur - větvila se na několika místech, s na svou dobu úžasnou grafikou... :inlove