Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Co vás nejvíc fascinovalo v éře MS-DOSu?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Toto téma zakládám proto, že mi Adolfik připomněl s počítači mé dětství. Tak se ptám ... jaký software z éry MS-DOSu vás v době před už málem 15ti lety než přišly Win95 nejvíce fascinoval?

U mě je to
    - že 386ka a snad i 286ka dokázala přehrát zvukově naprosto skvělé moduly (takže konkrétně programy ModPlay a později FastTrackerII) ... a to dokonce v nějaké kvalitě i na PC speakeru! poprvé jsem tomu ani nechtěl věřit
    - některé věci z demoscény, které se ke mě dostaly před příchodem internetu úplně náhodně (http://www.pouet.net/prod.php?which=2184 - třeba toto jelo na Pentiu120 a C2D to zvládne DosBox s emulací GUS)
    - graficky dokonalé hry jako TFX, Duke3D, Settlers, Quake, Command and Conquer, Doom, ...
    - Win311 a na nich textový editor AmiPro ve kterém se dalo udělat cokoliv a vytištěné na 24jehličkové tiskárně to i dobře vypadalo ... strašný pokrok proti T602
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele adolfik
    Registrace
    Jun 2007

Gamesy-TES2: Daggerfall,Arena; Atlantis; Terminator:Future Shock; Z; Jagged Alliance; Ufo: Enemy Unknow, X/com; MechWarrior I, II; System Shock; Albion; Heroes of Might and Magic I, II; Pirates; Settlers I, II; Master of Orion II; Civilization I; Dune I, II; Warcraft I, II; Blood and Magic; Blood;...já nevím. Bylo toho strašně moc
    Jinak všechno přes klávesnici. Prostě na tom cvakaní něco bylo

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Tyrian, Duke Nukem 3D, Wacky wheels, Prince of Persia, Hokus Pocus

Krome her me fascinovalo, jak si clovek musel naprogramovat config.sys a autoexec.bat, zavyst drivery na mys, cdromku atd. - jinak nemel dost highmemory a nektery hry nefachaly

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

na nasem prvnim kompu sice byly uz W95, ale stejne se vetsina veci spoustela pres DOS, takze snad jsem kompetentni k postovani v tomto topicu navic s dosem jsem si obcas pohral...

temer vsechno co me zaujalo, se da najit zde: http://www.abandonia.com/

hlavne to byly ale skvele hratelne, promyslene a dlouhe hry, ne dnesni supergraficke onicem za hodinu dohrane...

namatkou X-COM, UFO, HOMAM, Warcraft 2, lemings... byla toho hromada, mam stach neco psat, protoze toho spoustu zapomenu

EDIT: nj treba tyrian, toho parim dodnes kdyz mam chvilku casu tak rozjedu dosbox a uz to valim

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Tjn. pro mně je nejlepší hra té doby Tyrian. Jak říká Mech, občas nastartuju DOSBox a jedu . Jinak dosovek jsem zase tolik nehrál, většinou jsem jel až na Win95 či 98. Spíš zpětně se k tomu vracim .

Pravidelný diskutér Avatar uživatele adolfik
    Registrace
    Jun 2007

Ty jo kluci buďte už ticho nebo vytáhnu svoji stařičkou 486 a začnu smažit

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od adolfik Zobrazit příspěvek
    ...a začnu smažit
    Taky mám cukání. Dát si asi podesátý Indiana Jones And the Fate of Atlantis... jedna z prvních (nevím jestli nebyla vůbec první) nelineárních adventur - větvila se na několika místech, s na svou dobu úžasnou grafikou...

Podobná témata

1. U jakého PC trávíte nejvíc času?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 12:58
  2. Hlasování: Který se vám líbí nejvíc
    Od Salamander v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 16-09-2009, 15:57
  3. Windows Server 2003: Jak otestovat co nejvic veci ?
    Od Maximus12 v sekci OS Windows
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-04-2009, 20:05
  4. Radeony: Radeon 9000 a DVI v DOSu
    Od mrrca v sekci Grafické karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-12-2007, 08:52
  5. Tiskárny: Epson LX 100 problem v DOSu
    Od Lamak v sekci Periferie
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-12-2006, 11:52