reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Digitalizace audio kazet MC a převod na CD

ondra_v (61)|12.4.2008 20:53
Dobrý den,
otec chce, abych převedl staré audio kazety na CD, každá písnička mít své číslo, aby bylo možné si je volit.
Nemám tušení, jak to mám udělat, ani v mém okolí ani ve škole s tím nemá nikdo zkušenosti.

Poraďte mi prosím, jaké HW a software.

Stačí na to klasická věž JVC, která nemá Dolby B, nebo je pro dosažení poslouchatelné kvality u kazetové mechananiky Dolby B či snad Dolby HX Pro nutnost.

Zvukovku mám SC Creative X-Fi X-Mod (SB0720), externí, USB2.0.
Jinak mám možnost magnetofon připojit na jiný PC, kde je integrovaná zvukovka.
Nebo je to nedostačující a je zapotřebí pokročilejší zvuková karta, napište mi prosí minimální vhodný typ, ideálně externí do FireWare.
...No...Name... (586)|13.4.2008 16:06
Pokud není tvůj otec nějaký audiofil a puňtičkář,měla by stačit integrovaná zvuková karta,případně tvůj Creative...u toho ale nevím jak to půjde,ale snad ano...

HiFi připojíš kabelem (jack-jack(stereo)) k PC.Zapojíš ho do nějakého mikrofoního či AUX vstupu(podle zvukové karty).V PC si otevřeš třeba Nero a pomocí programu WaweEditor celou kazetu nahraješ.Pak si už jen rozdělíš celou nahrávku na jednotlivé skladby a vypálíš.Případně můžeš jeětě vyšistit,ale od toho už jsou asi jiné programy...a s těmi ti já neporadím...

Takhle jsem to parkrát dělal a šlo to...Tak to taky zkus...A kdyby byl ještě nějaký dotaz či problém,tak zas napiš...
crasher.km (919)|13.4.2008 17:45
přesně tak... toto je nejjednoduší a nejefektivnější postup.
Osobně doporučuji program "mp3 recorder studio".
r34ktor (7477)|13.4.2008 21:38
K požadovanému účelu lze s úspěchem použít free audio editor a rekordér Audacity.
crasher.km (919)|13.4.2008 22:12
nechci kritizovat,výborný program,je free,ale má špatnou editaci ... IMHO