Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 69 z 103 PrvníPrvní ... 1959676869707179 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,021 až 1,035 z 1537

Téma: Pochlubte se vnitrkem sve skrine

Pravidelný diskutér Avatar uživatele majkl 11
    Registrace
    Nov 2009

Tak si taky dovolím ukázat toho svého bobečka .
    Tohle je výsledek asi 2 hodin práce.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC06057.JPG 
Zobrazení: 225 
Velikost: 148.8 KB 
ID: 15195  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VLAN
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od majkl 11 Zobrazit příspěvek
    Tak si taky dovolím ukázat toho svého bobečka .
    Tohle je výsledek asi 2 hodin práce.
    Vypadá to pěkně, dobrá práce a vhodná skříň.

Registrace
    Nov 2009

Děkuji ,tak tady je celek, ty ošklivé hnědé pasky jsou tam jen proto, že jsem byl línej jít do města pro černou izolačku . Ale zadek nikdo neotvírá
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC06053.JPG 
Zobrazení: 204 
Velikost: 1.35 MB 
ID: 15205   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC06051.JPG 
Zobrazení: 208 
Velikost: 1.40 MB 
ID: 15206  
    Naposledy upraveno uživatelem majkl 11: 29-01-2010 v 13:29

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

2 majkl 11 Nemáš trochu nakřivo chladič na procesoru?
    Neměl by jsi mít zapojen i 8 pin na desce?

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Děkuji ,tak tady je celek, ty ošklivé hnědé pasky jsou tam jen proto, že jsem byl línej jít do města pro černou izolačku . Ale zadek nikdo neotvírá
    Krásna úprava skríne, máš jednotku odemne (sice jen takovou iamginárni)

Registrace
    Nov 2009

Dobrej postřeh . Jo měl, ale neměl jsem už baterku ve foťáku když jsem ho připojil, tak je to o jeden kabel míň chichi

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

@majkl: pekné, čistá práca ... predsa len toto vlákno má zmysel (predpokladám, že si sa inšpiroval tu)

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    @majkl: pekné, čistá práca ... predsa len toto vlákno má zmysel (predpokladám, že si sa inšpiroval tu)
    Něco o proudění vzduchu už vím ještě z dob základní školy a mám rád ve všem pořádek ,ale samozřejmě že jsem si prohlédl toto vlákno a je to zajímavé počtení.
    Naposledy upraveno uživatelem majkl 11: 29-01-2010 v 21:57

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Kozouš Zobrazit příspěvek
    2 majkl 11 Nemáš trochu nakřivo chladič na procesoru?
    Neměl by jsi mít zapojen i 8 pin na desce?
    Jo jo máš pravdu rozdělal jsem bednu a je opravdu nakřivo a dokonce se s ním dá pootáčet že by špatná pasta ?????

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

Jo jo máš pravdu rozdělal jsem bednu a je opravdu nakřivo a dokonce se s ním dá pootáčet že by špatná pasta ?????
    To určitě ne, máš to "jen" blbě dotažené.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Kozouš Zobrazit příspěvek
    To určitě ne, máš to "jen" blbě dotažené.
    To byl pokus o vtip už je to udělané . Ikdyž musím říct že je to moje první stavba PC

Registrace
    Aug 2009

Některé chladiče mají vůli, prostě jdou asi 2mm pootočit. tomu se snažila zabránit společnost AC, u jejich nového uchycovacího systému co má Freezer 7 rev.2 a Freezer xtreme. Bohužel, lepší byl předešlý systém, i když se to mírně pootáčelo.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Zdravím komunitu okolo Cable-managementu :-). Jakožto ovlivněn tímto threadem jsem se i já rozhodl přidat svůj prozatimní výtvor s řadou chyb, na němž se ještě bude tvrdě pracovat. Máte ale docela štěstí, protože tento thread jsem objevil a deset minut, co jsem svojí práci dokončil a PC zamotal pod stůl (jak je ten život ironický - nejdřív jsem všechno udělal, zabarikádoval jsem PC pod stůl s tím, že ho tak půl roku nevyndám a po deseti minutách jsem nahlédl jsem) a vyndat mne ho donutilo pouze chybějící tlačítko "clear CMOS", které ale levnější desky nemají a tak jsem musel provést reset vyndáním baterky na MB (holt ramky nezkously OC @800 -> @900 MHz a 5-5-5-18 -> 4-4-4-12).

PC:
    MB: ASUS P5Q Pro (Intel P45)
    CPU: Itel Core 2 Duo E8400 @3000 MHz -> OC 4050 MHz při 1,4 V + cooler Noctua NH-U12P
    RAM: Corsair 2x2GB DDR2 800 MHz XMS DHX CL4 (jak to, že mám standardně od desky 5-5-5-18?)
    VGA: BFG nVidia GeForce GTX260 OC2 (630/1350/1063 @680/1457/1260 MHz core/shaders/ram)
    HDD: Seagate Barracuda ST3500320AS (7200.11 rpm 500GB SATA II)
    ZDROJ: Corsair TX650 650W
    CASE: ASUS TA-9A1 + 2x ventilátor Noctua NF-S12-1200

Už s pohledem na název skříně si asi většina zvás bude ťukat na čelo a já to dělám taky, protože tahle nouzovka za 1000 Kč (přelom listopad/prosinec 2008) byla původně plánovaná jako dočasně řešení, než budou peníze na něco lepšího, ale jak to tak bývá, zůstala tam už víc než rok... Na cable-management tedy naprosto nevhodná, navíc poměrně stísněná (i když ne zase úplně prťavá), ale jinak mne dost překvapila co se kvality konstrukce týče. V podstatě nerezonuje, čož bylo pro mne dost překvapení. Samozřejmě jinak perforace se ani jiná čekat nedala a výřez u větráků + nasazení mřížek jako je tato je teď první prioritou, jenže na to nemám nástroje a stříhat se mi to nechce, posledně to dopadlo dost zoufale (na ruční práce jsem poněkud pako), takže to hodlám spíše odbrousit (pokud to půjde) - plech je totiž u ventilátorů trochu vystouplý. Nehledě na to, že teď jedna mřížka stojí 70 Kč (oproti 20 Kč někdy na jaře).
    Při výběru komponent byly moje priority výkon a ticho (proto nekompromisní nasazení Noctuy), ale dost jsem to zazdil na té CASE. Chtěl bych si pořídit něco lepšího - hliník, prostornější a s dobrým potenciálem pro cable-management a chlazení (nějaký tip? - nejlépe Lian-Li), ale nejsou peníze.
    Teď k samotnému dílu - na SATA kabely jsem prostě (musím se přiznat) zapoměl. Zaměřil jsem se totiž hlavně na dráty od zdroje, protože před tím tam byo mezi šachtou na mechaniky a chladičem CPU jedno velké klubko káblů, které držely pohromadě dva stahovací pásky (já to PC ale nestavěl, to pánove z czc.cz a dodneška toho lituju) a třeba k pamětem se vůbec nedostal vzduch. Myslím, že v tomhle docela úspěch, protože jsem se musel zbavit dvou větví Molex konektorů (každá 4 konektory). Co se týče SATA napájecích konektorů, ty jsou komplet schované za šachtou pro mechaniky a HDD, takže to je IMHO v pohodě. Vlastně ti, co vlastní zdroje Corsair, asi vědí.
    S kabely od čelního panelu to dopadlo stejně jako se SATA kabely, za což se velmi stydím, a napravím to při další příležitosti, kdy budu mít trochu času. Nebo až se budu zbavovat airflow-killer perforace.
    No, už mě nenapadá nic, co bych měl ještě zmínit, snad jen kabely k na pájení grafiky, které jsou příliš dlouhé na to, aby se daly někam dobře schovat a příliš krátké na to, abych je vedl okolo jedné, nebou obou nohou od šachty na HDD (ve skutečnosti mi v prvním případé chybí 0,5 cm... naštve...) a proto jsou tam dány tak blbě. Tak toť ode mne vše.

Omlouvám se za kvalitu, foceno Sony Ericssonem W955 někdy okolo 11 hod.
    1. Pohled dovnitř case
    2. Takto, tedy 3. takto vedou kabely za tím panelem pro zákl. desku (teď mi vypadlo, jak se tomu nadává)
    4. Hrůzná airflow-killer perforace v podání ASUS, stejně řešeno i u in-take ventilátoru. Přechod na mřížky v přípravě...
    5. O svojí sestavu bych se s Eurocase a jemu podobným zdrojům bál :-)

//Fuj, to je ale sloh, se omlouvám za tolik textu.

//Ještě mne napadlo, že by se dal pasiv od CPU chladiče otočit o 90° na výhodnější pozici, ale obávám se, že se potom nevejde. A od kud by pak taky bral vzduch zdroj (i když pravda nemá to dvakrát dobré se vzduchem od CPU ohřátým v burn na 70°C, kterého tam jdou ještě jen 2/3 a zbytek koluje v case a ohřívá paměti).

//2 majkl 11: Takovou skříň bych přesně potřeboval. Dobrá shovávačka na kabely, hodně místa a šachta s disky o 90° pootočená. Co je to prosímtě za case?
    Naposledy upraveno uživatelem Hurura: 30-01-2010 v 23:48

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Hurura Zobrazit příspěvek
    ... A od kud by pak taky bral vzduch zdroj ...
    Zdroj nepotřebuje přísun vzduchu. On ten vzduch tahá z case ven. Pokud otočíš chladič CPU o 90°, tak mu akorát pomůžeš, protože nebude do sebe nasávat ohřáty vzduch z CPU chladiče.

Citace Původně odesláno od Hurura Zobrazit příspěvek
    //2 majkl 11: Takovou skříň bych přesně potřeboval. Dobrá shovávačka na kabely, hodně místa a šachta s disky o 90° pootočená. Co je to prosímtě za case?
    Fractal Define R2 Black Pearl

Registrace
    Aug 2009

Doporučoval by jsem obrátit Chladič CPU o 90°. Vím, máš paměti Corsair s vysokým chladičem, ale pokud posuneš o kousek ventilátor na CPU chladiči, bude to OK, pokud nebudeš chtít šoupat ventilátor, NEMUSÍŠ, vyjde to i tak, jen mezi pamětmi a ventilátorem bude mezera asi 1mm, ale to nevadí. Nemusíš se bát, chladič tam vyjde, nebude se dotýkat pasivu základní desky, vím to, tu desku také mám.

Strana 69 z 103 PrvníPrvní ... 1959676869707179 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Skříně CM
    Od JiVy v sekci Cooler Master - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-08-2017, 10:24
  2. Skříně: Potřebuji pomoc s výběrem PC skříně
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-10-2014, 20:06
  3. Vaše domácí síť. Pochlubte se.