Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 103 PrvníPrvní ... 567891757 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 1537

Téma: Pochlubte se vnitrkem sve skrine

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

OK, rekli jste si o to
    Takove levnejsi PC, jedinou chybickou je Eurocase zdroj a to, ze nejede
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC00224.JPG 
Zobrazení: 403 
Velikost: 1.29 MB 
ID: 3817  
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele astroman
    Registrace
    Apr 2007

Vyhrabal jsem foto PC mého spolusedícího ze školy. Je to IT technik a jeho největším přítelem je kladívko a šroubovák . Koukněte se na tu překrásnou redukci napájení 20/24pin ....

... a nejvíc mě dostává prodloužení kabelů pro přední panel. Spojení je provedeno "kroutilkovou metodou" a vše důkladně omotáno izolačkou....
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: FORUM 2.jpg 
Zobrazení: 393 
Velikost: 403.8 KB 
ID: 3818  

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    24pin a ATX12V se musi tahnout pres celou skrin a taky je potreba zdroj s dlouhymi kabely.
    Problém je, že při obří skříni typu Stacker 830 Evo a ještě navíc reversed-atx instalaci není *žádný* kabel dost dlouhý. Dnešní i high-endové zdroje (zkoušel jsem 850W Coolermaster a 850W Zalman) s tím prostě nepočítají.

Kdysi jsem měl i Antec skříň, kde kabel vůbec k desce nedosáhnul, musel jsem ji vrátit zpět.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Jojo, ono obecně je problém se skříněma, kde je zdroj na druhý straně desky než obvykle - kupříkladu viz moje foto HTPC na straně 5 - kdyby byl zdroj nad deskou, jak je to většinou v towerech, dosáhlo by všechno v pohodě, ale takhle mi nedosáhlo přídavný napájení CPU (4pin), jako na potvoru chyběly cca 1-2cm - vyřešil jsem to jeho nastavením redukcí 4pin-8pin (protože deska má 8pin a zdroj jenom 4pin, což by nevadilo, ale ta redukce tam pasovala - bylo docela problém jí sehnat, chtěl jsem buď nějakou redukci nebo prodlužku, ale nikde to moc nemají skladem protože to moc lidí nepotřebuje - nakonec jsem jí dostal zadarmo v nějakým asi 5tým obchodě kam jsem přišel a to jenom díky tomu, že mu tam zbyla z nějakýho starýho PC ).

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    Problém je, že při obří skříni typu Stacker 830 Evo a ještě navíc reversed-atx instalaci není *žádný* kabel dost dlouhý. Dnešní i high-endové zdroje (zkoušel jsem 850W Coolermaster a 850W Zalman) s tím prostě nepočítají.

Kdysi jsem měl i Antec skříň, kde kabel vůbec k desce nedosáhnul, musel jsem ji vrátit zpět.
    Asi nejdelsi kabely maji seasonic, podle SPCR ma S12II 20'' (ted jsem doma meril a 52cm), zalman 600W ma "jen" 18'' - jak jsou na tom ale vykonejsi verze nevim, bohuzel ted nemam moc casu hledat. Pokud se kabel nemusi tahnout oklikou a treba jeste vyhybat rozmerne grafice tak to staci, pri trose stesti se da i nejak svazat aby nezavazel. Napriklad fortrony (do 500W, co Epsilon nevim) jsou na tom tragicky a maji kabely velmi kratke, i seasonic OEM dlouhymi draty neoplyva...
    Ale v situaci kdy je zdroj pod deskou v oddelene sachte pod deskou (nebo nad ni u zminovaneho reversed ATX) a kabel se musi tahnout az nekde do poloviny skrine kde je na draty udelany otvor je dost mozne ze drtiva vetsina zdroju nedostane, minimalne by byla potreba zakladni deska ktera ma konektory co nejniz... a vybirat desku jen podle toho kde ma ktery konektor a zdroj podle delky dratu neni vubec stastny reseni

//Corsair HX ma kabely 19"

EDIT: Momentalni stav s neuklizenym S12II 330W

U 24pin je jeste slusna rezerva na svazani, ale ATX12V 4pin je nadoraz a neda se s nim nic delat. S12II 430W ma 4pin i 8pin zvlast a 8pin je delsi a da se tahnout podel zadni steny PC
Název: Kopie - DSC_5212.JPG 
Zobrazení: 318 
Velikost: 171.7 KB 
ID: 3846  
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 17-04-2008 v 16:06

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

to mate otevrenou skrin a kdyz prijde navsteva tak je ohrmujete jak jsou poskladane kabely ? nebo k cemu je to dobre ?

ja osobne do skrine podivam tak jednou za rok, kdyz si menim/pridavam HDD nebo RAMky

jinak je zastrcena pod stolem a jedine co vidim je POWER tlacitko, ktere sviti modre a obcas blikne cervena LEDka indikujici cinnost HDD

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

poskladane kabely jsou dobre treba kvuli prutoku vzduchu ve skrini .. taktez neskodi skrin obcas otevrit proto aby ji clovek vyfoukal a vycistil ...

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od bags Zobrazit příspěvek
    to mate otevrenou skrin a kdyz prijde navsteva tak je ohrmujete jak jsou poskladane kabely ? nebo k cemu je to dobre ?
    Umožňuje to lepší proudění vzduchu ve skříni a pro někoho, kdo chce chladit tiše a přitom účinně, je to docela důležitý....

Navíc upravit v kompu veškerou kabeláž patří k dobrým zvykům (ale někomu je to holt jedno)

Registrace
    May 2006

+ kdyz mas treba v bocnici plexi, tak asi nechces, aby tam byl videt nejakej sajrajt, nebo jo ?

Registrace
    Sep 2007

aha tak to jo...

no parch sundam jen z bocnich direk ze skrini po roce co jsem to oteviral ve vnitr k upodivu nebylo moc prachu, az jsem se divil proc to....

kabel mam standardne rozdelene a nezabiraji moc mista, naopak, skoro zadne. max. co po roce delam - sundam vetracky a vycistim je, vse ostatni je skoro bez pachu.

cim to je ? uklizim v pokoji ? nebo ?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

cim to je ? uklizim v pokoji ? nebo ?
    Máš větráky naplno, takže vpředu ten prach nasajou a vzadu vyletí ven, ani se nestačí usadit. A ten hukot z těch větráků....

Registrace
    Sep 2007

no hele, prave ze zadny hluk nemam, pokud nehraju UT3 demo tak o PC ani nevim, v klidovem rezimu se musim naklonit nad skrin abych neco uslysel.

pri normalni praci mi jen obcas seekne HDD jinak zadny hluk... asi to bude fakt tim uklidem a minimalnim prachem v pokoji

EDIT// jeste me napadlo, asi fakt pomaha to, ze ve skrini je minimum kabelu, neusazuje se tolk na nich prachu.

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Máš větráky naplno, takže vpředu ten prach nasajou a vzadu vyletí ven, ani se nestačí usadit. A ten hukot z těch větráků....

Registrace
    May 2006

tak ji sem hod, at se muzeme podivat ...

Registrace
    Sep 2007

neni tam na co moc zirat, je to obycejny PC co mam popsane v podpisu, fakt se neni cim jako chubit... vecer doma otevru a pokusim se vyfotit...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

To máš asi tak - někdo utírá prach jen tam, kde je to vidět, a třeba na vršku skříně jej ignoruje třeba deset let. A někdo byt uklízí aspoň 1x ročně pořádně, tedy vyleze na štafle a uklidí i ten vršek. S kabeláží v počítači je to podobně, někteří lidé jsou prostě pořádní i tam, kde to není (běžně) vidět

Strana 7 z 103 PrvníPrvní ... 567891757 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Skříně CM
    Od JiVy v sekci Cooler Master - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-08-2017, 10:24
  2. Skříně: Potřebuji pomoc s výběrem PC skříně
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-10-2014, 20:06
  3. Vaše domácí síť. Pochlubte se.