reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová Gigabyte GA-EP45-DS3P

johny__g (6387)|14.4.2008 13:53
Obrázek a nějaké specifikace nové desky s čipsetem P45.

http://www.tcmagazine.com/comments.php?id=19205&catid=2

Přiznám se že ty 3 PCI-E sloty mně přijdou jako zbytečnost u desky této třídy, raděj bych viděl víc PCI. Oproti GA-EP35-DS3P se taky někam zatoulaly dva SATA porty.
mech13 (5526)|14.4.2008 14:25
tak DS3P je vzdycky to same co DS4, min PCI-E 16 bych rekl ze je u nizsich DS3(L/ /R) jistych

ale zase se mi libi 2x gigabit a ty tri tlacitka:)

6x SATA je docela dost, spis by me zajimalo jestli jsou vsechny z ICH nebo i z jmicronu

vypada hezky:)

EDIT: btw do PCI-E vzdycky muzes dat kartu s nizsim poctem linek, takze je celkem jedno jestli tam je PCI-E 4x, nebo PCI-E 16 se ctyrma linkama, do ktereho mzues dat jak grafiku, tak to samy co do 4x
snad uz se konecne na PCI-E objevi i nejaky jiny karty nez grafiky... a taky by to chtelo obcas nejakou grafiku do PCI-E 1x/4x... ne jen nekrestansky drahyho matroxa

johny__g (6387)|14.4.2008 14:36
[QUOTE=mech13;112121]EDIT: btw do PCI-E vzdycky muzes dat kartu s nizsim poctem linek, takze je celkem jedno jestli tam je PCI-E 4x, nebo PCI-E 16 se ctyrma linkama, do ktereho mzues dat jak grafiku, tak to samy co do 4x
snad uz se konecne na PCI-E objevi i nejaky jiny karty nez grafiky... a taky by to chtelo obcas nejakou grafiku do PCI-E 1x/4x... ne jen nekrestansky drahyho matroxa[/QUOTE]

S tím souhlasím, ale pořád ještě těch karet do PCI-E 1x - 4x je hodně málo. Zato do PCI jich je mezi lidmi docela dost, takže když máš slušnou zvukovku + TV kartu do PCI (a dost lidí má ještě analogové modely, čekají s přechodem na odstavení analogového vysílání) máš smůlu. Tak snad DS3R jich bude mít víc. Aspoň 2 by se hodily.
SATA by podle barvy mohly být všechny z ICH, ale těžko říct.
kane.shw (1231)|14.4.2008 15:18
Si ze mě vážně děláte srandu?!? :angry Jsem si chtěl dnes objednat desku s P35 - GA-EP35-DS3R.

A teď nevím, jestli se vyplatí čekat na P45? :cry

:D V pohodě o nic nejde, jen už mám dojem, že tam nahoře prostě někdo nechce, abych si koupil nový komp :D:D:D

Vypadá pěkně, imho jsou ale ty verze DS3P, takové nemastné-neslané. Buď DS3(R), nebo rovnou DS4 - alespoň u P35 se mi to tak zdá, i cenově. Uvidíme jak to bude u P45 :notsure
Tlačítka hezká, ale mohl by být i clear CMOS zezadu v I/O panelu :thumb

A ta flopyna se bude pořád držet zuby nehty! Mrcha ;)
johny__g (6387)|14.4.2008 15:33
GA-P45-DS3R taky vypadá dobře, má ty 2 PCI sloty.

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?%20threadid=71629
kane.shw (1231)|14.4.2008 15:50
Se mi to jen zdá, nebo se Intel už nekamarádí s Jmicronem ohledně řadičů pro SATAporty :)

Jsem zvědavý jak to bude s cenami u nás? Dvě GLan, podpora CF (i když jen 2x8) - no jsem zvědav :notsure