reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

digital v panelaku...

BlackFrog (563)|26.9.2006 17:57
chtel bych se zeptat jak je mozne ze na spolecnou antenu v panelaku v Praze nechytim dig. signal a na kus dratu ho chytim perfektne, ale naopak na antenu chytim analog a na drat ne?!
aldafallout (194)|27.9.2006 16:07
spolecna antena je pro digitalni televizi zlo. Cetl jsem ze je v antene obsazeno zbytkove napeti a lze ho odfitrovat pouzitim kondenzatoru. Na https://www.tvfreak.cz je popsan postup, jak implementovat kondenzator do kabelu. Resim stejny problem. Mam digitalni kartu Technisat a na spolecnou antenu ani ťuk a sotva jsem pripojil pasivni, tak ejhle. Akorat Nova se seka z nedostatku signalu. Koupim aktivni (se zesilovacem) take od spol. Technisat a doufam ze timto vyresim i NOVU. Jake mas signal na kanelech s pouzitim dratu?

Analogova antena na drat? To je jasny, snad ani nemusim odpovidat.
BlackFrog (563)|1.10.2006 13:27
signal na drat mam vcelku slusny, ale dost se to meni...nekdy je uplne perfektni, obvykle behaji stiny na pozadi (tak 90% casu) a obcas obraz vypadne uplne. je to u vsech programu stejne, jak nova tak ostatni.
aldafallout (194)|6.10.2006 09:30
Zkus s antenou co nejvice hybat a najit idealni polohu pro prijem. Jinak bych ti doporucoval antenu se zesilovačem. Kup už něco lepšího, tak od 600 korun, jinak tě to bude pořád štvát. Ja jsem svoji pasivni antenu ulozil do vhodne pozice a konecne nemam s obrazem problemy.
a8nr (176)|14.10.2006 21:08
[QUOTE=BlackFrog]chtel bych se zeptat jak je mozne ze na spolecnou antenu v panelaku v Praze nechytim dig. signal a na kus dratu ho chytim perfektne, ale naopak na antenu chytim analog a na drat ne?![/QUOTE]
Jednou z příčin může být kanálová propusť, která propustí signál pouze stávajících aktivních analog. kmitočtů, druhou méně pravděpodobnou směrování antén(y).
aldafallout (194)|15.11.2006 21:38
koupil jsem aktivni pokojovou antenu a problem s novou pretrvava. Sakra