Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: porovnání zdrojů

Občasný diskutér Avatar uživatele aquaris
    Registrace
    Apr 2008

je tu někdo, kdo by mohl udělat porovnání zdrojů

Zalman ZM500-HP 600W / Zalman ZM600-HP 600W (tento zdroj někdo haní, někdo vyzdvihuje do nebe)

Enermax MODU82+ 525W / Enermax PRO82+ 525W

a nakonec značku Crosair
    nevím, jaké jsou rozdíly v sadách VX HX TX .. např Corsair Power Supply HX520 520W

porovnání mě zajámá především z hlediska účinnosti / spotřeby a hluku. ... nevím, jestli mají tyhle zdroje již automaticky v sobě obsažené automatické regulování otáček podle teploty alě někde se to v posisech některých zdrojů uvádí.

pozn.: do nové sestavy chci koupit zdroj mezi 500w a 650W
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

zalman je prevleceny fortron GLN, enermax pro+ na tom bude nejspis dost slusne, u modul to neni moc jisty (mozna ma fake kondiky)

corsair nakupuje streva od seasonicu, rada HX je takovy BMW mezi zdroji, na VX bacha, 450 je taky od seasonicu ale 550 uz ne - radsi neriskovat

ucinost techto vsech zdroju bude minimalne 80%, coz je velmi slusne (skus googlit certifikaci 80+) a samozdrejme maji termoregulaci

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Můj skromný názor je, že Corsair Power Supply HX520 520W a Enermax MODU82+ 525W jsou, co do kvality defacto totožné zdroje, oba jsou velmi kvalitní, js. koupí kteréhokoli z nich neuděláš chybu (Sám jsem se mezi nimi rozhodoval, nakonec to vyhrál Corsiar )

Snad mě tady nějaký odborník neukamenuje

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Toto skoro stejné dilema jsem měl já... :-)) Enermax Liberty 500W DXX nebo CORSAIR HX 520
    Co k tomu říci..:
    Rozhodování nebylo lehké.. Oba jsou to,jak již bylo napsáno, velmi kvalitní zdroje..A ze všech stran jsem na ně slyšel jen pozitivní reakce...
    Takže to konečné rozhodnutí bude na tobě - já jsem zvolil ENERMAX..

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Sice to nepatří sem do tohoto vlákna ,ale nevíte něco o fortronech ? jednu dobu nejlepší zdroje a teď o nich je čím dál míň slyšet já sem s nima byl vždycky spokojenej ... ale když se podívám sem na vlákna,tak je to samej seasonic, enermax, corsair...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Fortron je tak lepší průměr, levnější modely se spíš blíží EC, GLN (nebo BlueStorm) je na tom celkem dobře. Ale oproti Seasonicu nebo Corsairu není už o moc levnější a je hlučnějčí.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

Fortron upadá..propadá se níž a níž...od té doby co sem na Fortronu uviděl logo Eurocase... s nima mám jen potíže

Občasný diskutér Avatar uživatele aquaris
    Registrace
    Apr 2008

Ahoj, tak na základě vašich poznámek a připomínek se nakonec přikláním ke zdroji Enermax MODU82+ 525W přihlížím též k výsledkům testu viz obrázek.. ze stránky http://www.silentpcreview.com/article806-page5.html

od Corsairu mě dost odradila ta velká hlučnost větráku při vyšším výkonu.

co vy na to?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zdroje-terst-hlucnosti.png 
Zobrazení: 125 
Velikost: 6.4 KB 
ID: 3792  

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Já mám doma Enermax Liberty ELT500AWT.Jedná se o starší model a je téměř neslyšitelný.Nejvíce mi řve chladič CPU.
    Podle toho článku je oněco hlasitější než Enermax MODU82+ 625.Já jsem se zdrojem spokojený,takže ti doporučuji Enermax.

Corsair
    rozdíl mezi HX a TX je v tom,že HX má modulární kabely.TX nikoliv.
    Na HX 520 jsem toho moc neviděl,ale HX 620 je všude chválen,ať už se jedná o výkon či tichost.
    Tady http://www.silentpcreview.com/article692-page1.html je na těch samých stránkách recenze na HX520 ve které se k těm 43db ani nepřiblíží(max 38db).Doporučuji projít si to.Jinak budou asi oba zdroje totožné

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Sieben Zobrazit příspěvek
    Fortron upadá..propadá se níž a níž...od té doby co sem na Fortronu uviděl logo Eurocase... s nima mám jen potíže
    Podle mně Fortrony vždycky vyráběl Partis. Todle nebude zálěžitost poslední doby....

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

na ten modulo82+ si dej bacha, jak uz jsem psal vis, mozna v nem jsou FAKE kondiky - probiralo se to zde: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=16661 post #36 a dal - u pro82+ to je nejspis OK, tam je Hitachi, ale panasonic vypada jinak nez v enermaxu

jestli chces enermax, sel bych do pro82+, jestli odpojitelne kabely tak HX - kdyz se podivas na tu tabulku, tak do 300W je ten corsair porad stejne hlucny a aby ses dostal pres 300W musel bys dost potrapit quada a mit SLI...

jinak do doby uvedeni toho enermaxu byly corsairy HX povazovany za nejtizsi zdroje na trhu. ja mam "jen" seasonica a dost tichy disk ho stejne prehluci

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Ano, jsou temer jiste fake. Ale to je problem skoro vsech vyrobcu a snad vydrzi...

Uplne stejne se totiz musis modlit i u ostatnich vyrobcu a co je nejhorsi - u nich ani nevis, jestli ten navrh zdroje jen "dobre nevypada" na prvni pohled, jako treba Chill, ale vis, ze Enermax ma dobry a solidni navrh zdroje a ze ty fake kondiky ustoji.
    Nejaky ten patek a mozna i nejaky ten rok, kdyz je nebudes moc moc pretezovat. Na 100% vykonu to vydrzi tak pul roku, mozna rok. Na 75% to vydrzi alespon 2, spis 2,5 roku.

Ja bych mu dal sanci, me se libi.

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    Ano, jsou temer jiste fake. Ale to je problem skoro vsech vyrobcu a snad vydrzi...

Uplne stejne se totiz musis modlit i u ostatnich vyrobcu a co je nejhorsi - u nich ani nevis, jestli ten navrh zdroje jen "dobre nevypada" na prvni pohled, jako treba Chill, ale vis, ze Enermax ma dobry a solidni navrh zdroje a ze ty fake kondiky ustoji.
    Nejaky ten patek a mozna i nejaky ten rok, kdyz je nebudes moc moc pretezovat. Na 100% vykonu to vydrzi tak pul roku, mozna rok. Na 75% to vydrzi alespon 2, spis 2,5 roku.

Ja bych mu dal sanci, me se libi.
    Takže když si vezmu že můj počítač jede pár hodin denně, z toho většinu času se fláká a odběr bude do 25 % výkonu zdroje, je celá ta kondíková mánie irelevantní? Než mi něco odejde kvůli špatným kondíkům, už dávno to bude morálně zastaralé (a už budu mít nové komponenty).

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    jestli chces enermax, sel bych do pro82+, jestli odpojitelne kabely tak HX - kdyz se podivas na tu tabulku, tak do 300W je ten corsair porad stejne hlucny a aby ses dostal pres 300W musel bys dost potrapit quada a mit SLI...
    Dneska není problem se dostat přes 300W.Procesor cca 70-100W,2xHDD + 2xDVD cca 50W a grafika.Dle typu 150-350W(GF 9800GX).

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od theror Zobrazit příspěvek
    Dneska není problem se dostat přes 300W.Procesor cca 70-100W,2xHDD + 2xDVD cca 50W a grafika.Dle typu 150-350W(GF 9800GX).
    Nebyl by problém se dostat i přes 600 W, to ale nemění nic na tom že průměrně výkonné nové herní PC se v pohodě vejde do 250 W a to jen v extrémní zátěži. A většina prodaných sestav jsou kancl PC s integrovanou grafikou.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Porovnání (spěchá)
    Od nepravdiva v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-11-2011, 14:32
  2. Porovnání NOTEBOOKu vs. PC
    Od wojmirek v sekci Volná témata
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 31-07-2011, 21:31
  3. GeForce: Porovnání GK