reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Huceni trafa repraku

Apophis66 (228)|15.4.2008 10:05
Dobry den,
mel bych dotaz, zda je normalni ze reprak s trafem trochu huci...koupil sem si repraky Genius SP-HF 355X(http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47006). Zda huci vsechny repraky, mam reklamovat a jaky repro pripadne nehuci?
hippouss (246)|15.4.2008 10:35
jaky huceni myslis, nakej vysokofrekvencni zvuk? Jinak podle me by repraky zadny huceni vydavat nemely ;)
johny__g (6387)|15.4.2008 10:38
Je to celkem běžné, že trafo trochu bzučí. Pokud je to ale zřetelně slyšet, zkus to reklamovat, měli by to uznat. Bohužel u bedýnek za pár stovek nemůžeš čekat nějaké zázraky, kvalita bude vždycky mizerná, takže nejlepší je si konkrétní kus vyzkoušet než ho koupíš.
A nejlepší je mít trafo mimo repro.
aumirek (166)|16.4.2008 19:12
většinou hučí proto že to trafo neni pevně přišroubované dotáhnout případně podložit gumou
crasher.km (919)|16.4.2008 21:02
to by bylo vibracema ... trafo hůčí většinou ,když je předimenzované (např hučení kolem drátů vn ,když je déšť),nebo když je špatně sestavené jádro,špatná izolace....toho je moc :) skus první reklamaci ,než je otevřeš a začneš tam manipulovat :)
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 20:47
Mám SP-Q06 a dělají to samé. Právě jsem to rozebral a zjistil, že mj. tam jsou katastrofální kondenzátory. Takže když už jsem v tom, udělám si na tom trénink :) Hodlám to zdokumentovat...v podstatě jde o to, že odpájím spínač (je tam vlasně přepínač zapojení jako spínač), přemostím ty kontakty a na spínač dám přímo napájení trafa, čili se bude spínat trafo a proud pak hned půjde do bedniček. Elektrolyty ale -HoNY- nemá, takže to stojí.

[SIZE="1"]Ještě to proberu s trodasem nebo -HoNY-m, ať se podívají na schéma, jestli by se tam ještě nehodil kondenzátor navíc, aby to neudělalo ráz...už teď ho to dělá, tak aby to nebylo ještě horší...[/SIZE]
Apophis66 (228)|22.4.2008 15:36
[QUOTE=Pavel Boček;115295]Mám SP-Q06 a dělají to samé. Právě jsem to rozebral a zjistil, že mj. tam jsou katastrofální kondenzátory. Takže když už jsem v tom, udělám si na tom trénink :) Hodlám to zdokumentovat...v podstatě jde o to, že odpájím spínač (je tam vlasně přepínač zapojení jako spínač), přemostím ty kontakty a na spínač dám přímo napájení trafa, čili se bude spínat trafo a proud pak hned půjde do bedniček. Elektrolyty ale -HoNY- nemá, takže to stojí.

[SIZE="1"]Ještě to proberu s trodasem nebo -HoNY-m, ať se podívají na schéma, jestli by se tam ještě nehodil kondenzátor navíc, aby to neudělalo ráz...už teď ho to dělá, tak aby to nebylo ještě horší...[/SIZE][/QUOTE]

Tak, kdyz uspejes, sem zvedavy na to zdokumentovani, abych to moh zkusit take. Drzim palce