Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Sestavy, notebooky a PDA: HP Pavilion 6750 nebo 6780

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Vojta

Znění dotazu:
    Vybírám svůj první notebook. Zatím se mi líbí hp pavilion 6750 (případně 6780). Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Hlavně co se týče zpracování - jestli všechno drží a sedí tak jak má, jestli je dostatečně tuhý. A pak jestli s ním nejsou nějaké problémy - přehřívání, ... atd.
    Díky za všechny postřehy...

Případně, kdyby ste měli nějaké další návrhy. Hledám NB tak do 25000, 14 nebo 15ku monitor, a nespíš mi nebude stačit integrovaná grafárna kůli cadům a 3d modelování.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Pokud jde o výběr mezi těmi dvěma HP, volil bych 6780 ( kvůli novějšímu procesoru ).

Jinak z jiných návrhů by se mi dost zamlouvalo toto Lenovo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52934 Možná se pozastavíš nad tím, že Lenovo má "pouze" 2 GB paměti, ale dle popisu CZC by se mělo jednat o 1x 2 GB ( což sice výslovně nepíšou, ale když se jedná o 2x 1 GB, obvykle to říkají ), což dává prostor ke snadnému rozšíření na 4 GB. POněkud nesmyslné 3 GB paměti u HP jednoznačně říkají, že jsou obsazeny oba paměťové sloty, a v případě rozšíření paměti bys musel jeden modul odstranit.

Vojta_

Díky za typ. Na ThinkPady sem koukal a fakt se mi libej. Akorat sou dost drahy. Ty Rka jsou jediny cenove prijatelny. Jenze me odradilo to, ze kdyz si na strankach lenova vyberu Thinkpady a zvolím si R řadu, tak ve fotogalerii neměly touchpad. Takže jsem je ani neprozoumával dál. Teď ale koukám, že musím otevřít každé Rko zvlášť, protože některé ho mají a některé ne.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Vojta_ Zobrazit příspěvek
    ...Jenze me odradilo to, ze kdyz si na strankach lenova vyberu Thinkpady a zvolím si R řadu, tak ve fotogalerii neměly touchpad. Takže jsem je ani neprozoumával dál. Teď ale koukám, že musím otevřít každé Rko zvlášť, protože některé ho mají a některé ne.
    Mám dojem zda ty touchpady nechybí hlavně u řady R61e.

Registrace
    Sep 2007

Především nebudeš pracovat v CADu na touchpadu... Trackpoint je prý ještě pohodlnější, než touchpad ( jen je potřeba si zvyknout ). Ale nevím z vlastní zkušenosti, nikdy jsem notebook s trackpointem neměl.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Chvíli jsem měl doma notebook s trackpointem a moc mi to nevyhovovalo. Možná to je o zvyku, ale stejnak bych raději touchpad.
    Jasně, že nebudu rýsovat touchpadem nebo trackpointem. Často se ale stává, že sedíte někde na lavičce, NB máte na klíně a pro myš prostě není prostor.

Registrace
    Sep 2007

Jasně, je to o preferencích, taky bych si asi nekoupil notebook bez touchpadu. Nicméně tenhle touchpad má, pokud je mi známo.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Tak porad vybiram mezi Lenovo R61 (ten za cca 27000kc) a HP Pavilion 6780.

PAVILION
    + modernejsi notebook
    + integrovany tuner
    + ctecka SD karet (mam zrcadlovku na SDcka)
    + jako drobnost este ten webcam
    - asi docela bakelitak
    - docela tezskej
    - pry spatny servis

THINKPAD
    + lepsi graficka karta
    + zabranej jenom jeden slot na RAM
    + asi pevna konstrukce
    - nema ctecku na SD
    - nema tuner
    - drazsi
    - uz vcelku oldschool, i kdyz mi takovyto formalnejsi design nevadi

Fakt nevim jak se rozhodnout. Porad jsem byl naklonen spis Pavilionu, ale dost me rozhodily diskuse, ze jako zpracovani nic moc, a ze se pry rozhodne neda nikam nosit.
    Budu ho chtit nosi do skoly - vicemene asi kazdy den. Tu vahu bych prekous. Je opravdu Pavilion tak nevhodny na noseni? Myslite ze to vydrzi?

A meli byste kdyztak jeste nejakej podobnej model do "souboje"? :-)
    Naposledy upraveno uživatelem ondra.vojta: 17-04-2008 v 21:52

Podobná témata

1. Preferujete notebooky nebo sestavy?
    Od Basten v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 22-02-2013, 12:02
  2. Sestavy, notebooky a PDA: HP Pavilion
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-05-2008, 18:02
  3. Sestavy, notebooky a PDA: HP Pavilion dv2045ea
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna