reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: HP Pavilion 6750 nebo 6780

Neregistrovaný (0)|16.4.2008 13:35
Jméno tazatele: Vojta

Znění dotazu:
Vybírám svůj první notebook. Zatím se mi líbí hp pavilion 6750 (případně 6780). Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Hlavně co se týče zpracování - jestli všechno drží a sedí tak jak má, jestli je dostatečně tuhý. A pak jestli s ním nejsou nějaké problémy - přehřívání, ... atd.
Díky za všechny postřehy...

Případně, kdyby ste měli nějaké další návrhy. Hledám NB tak do 25000, 14 nebo 15ku monitor, a nespíš mi nebude stačit integrovaná grafárna kůli cadům a 3d modelování.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intri (3490)|16.4.2008 15:22
Pokud jde o výběr mezi těmi dvěma HP, volil bych 6780 ( kvůli novějšímu procesoru ).

Jinak z jiných návrhů by se mi dost zamlouvalo toto Lenovo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52934 Možná se pozastavíš nad tím, že Lenovo má "pouze" 2 GB paměti, ale dle popisu CZC by se mělo jednat o 1x 2 GB ( což sice výslovně nepíšou, ale když se jedná o 2x 1 GB, obvykle to říkají ), což dává prostor ke snadnému rozšíření na 4 GB. POněkud nesmyslné 3 GB paměti u HP jednoznačně říkají, že jsou obsazeny oba paměťové sloty, a v případě rozšíření paměti bys musel jeden modul odstranit.
Vojta_ (0)|16.4.2008 16:22
Díky za typ. Na ThinkPady sem koukal a fakt se mi libej. Akorat sou dost drahy. Ty Rka jsou jediny cenove prijatelny. Jenze me odradilo to, ze kdyz si na strankach lenova vyberu Thinkpady a zvolím si R řadu, tak ve fotogalerii neměly touchpad. Takže jsem je ani neprozoumával dál. Teď ale koukám, že musím otevřít každé Rko zvlášť, protože některé ho mají a některé ne.
johny__g (6387)|16.4.2008 18:51
[QUOTE=Vojta_;113006]...Jenze me odradilo to, ze kdyz si na strankach lenova vyberu Thinkpady a zvolím si R řadu, tak ve fotogalerii neměly touchpad. Takže jsem je ani neprozoumával dál. Teď ale koukám, že musím otevřít každé Rko zvlášť, protože některé ho mají a některé ne.[/QUOTE]

Mám dojem zda ty touchpady nechybí hlavně u řady R61e.
Intri (3490)|16.4.2008 18:59
Především nebudeš pracovat v CADu na touchpadu... Trackpoint je prý ještě pohodlnější, než touchpad ( jen je potřeba si zvyknout ). Ale nevím z vlastní zkušenosti, nikdy jsem notebook s trackpointem neměl.
ondra.vojta (2)|16.4.2008 19:44
Chvíli jsem měl doma notebook s trackpointem a moc mi to nevyhovovalo. Možná to je o zvyku, ale stejnak bych raději touchpad.
Jasně, že nebudu rýsovat touchpadem nebo trackpointem. Často se ale stává, že sedíte někde na lavičce, NB máte na klíně a pro myš prostě není prostor.
Intri (3490)|16.4.2008 20:22
Jasně, je to o preferencích, taky bych si asi nekoupil notebook bez touchpadu. Nicméně tenhle touchpad má, pokud je mi známo.
ondra.vojta (2)|17.4.2008 21:18
Tak porad vybiram mezi Lenovo R61 (ten za cca 27000kc) a HP Pavilion 6780.

PAVILION
+ modernejsi notebook
+ integrovany tuner
+ ctecka SD karet (mam zrcadlovku na SDcka)
+ jako drobnost este ten webcam
- asi docela bakelitak
- docela tezskej
- pry spatny servis

THINKPAD
+ lepsi graficka karta
+ zabranej jenom jeden slot na RAM
+ asi pevna konstrukce
- nema ctecku na SD
- nema tuner
- drazsi
- uz vcelku oldschool, i kdyz mi takovyto formalnejsi design nevadi

Fakt nevim jak se rozhodnout. Porad jsem byl naklonen spis Pavilionu, ale dost me rozhodily diskuse, ze jako zpracovani nic moc, a ze se pry rozhodne neda nikam nosit.
Budu ho chtit nosi do skoly - vicemene asi kazdy den. Tu vahu bych prekous. Je opravdu Pavilion tak nevhodny na noseni? Myslite ze to vydrzi?

A meli byste kdyztak jeste nejakej podobnej model do "souboje"? :-)