reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pametova karta - nejde precist

Destr (3)|16.4.2008 14:54
Mam problem s pametovou kartou. Fotoaparat Minolta. Nalouskal jsem par fotografii a najednou na fotaku hlaska "card error" no card. Zkousel jsem znamou metodu "zapnout - vypnout" ale od te doby ani tuk. Porad hlaska "card error - no card" Inu vlozil jsem kartu do PC do ctecky. Ctecka karet se sice rosviti, ze je karta vlozena. Presto windows hlasi "vlozte disk do jednotky" jakoby tam karta nebyla.

Primarni ukol je: zachranit fotky
Sekundarni ukol je: alespon zachranit kartu pred smrti.
johny__g (6387)|16.4.2008 15:00
Nějak nevidím co je to za typ karty.
Ale stejně si myslím že je po ní a už ji nezachráníš. Jedině reklamovat pokud je v záruce.
Destr (3)|16.4.2008 15:16
[QUOTE=johny__g;112971]Nějak nevidím co je to za typ karty.
Ale stejně si myslím že je po ní a už ji nezachráníš. Jedině reklamovat pokud je v záruce.[/QUOTE]

Compact Flash - Pretec 1GB.

a je skoro nova, takze reklamace by byla v pohode, nehlede na to ze CF stoji dneska par stokorun. Jde mi spis o ty fotky.
Leroj (271)|16.4.2008 15:24
Ahoj, skus program RescuePro - dodává se s lepšími kartami od San Disku.
Tady je ke stažení, ale nevim jestli je plně funkční - http://rescuepro.lc-technology-international-inc.qarchive.org/
Pokud se ti to v něm nepovede, tak už ti moc nadějí nedávám. Napiš jak to dopadlo, ještě bych možná sehnal tip na pár programů, ale ten RP je asi nejlepší.
johny__g (6387)|16.4.2008 15:53
Obávám se že sebelepší soft tady nepomůže když ta karta prostě nejde načíst - myslím že bude v háji na HW úrovni. Ale za vyzkoušení nic nedáš, že.
Destr (3)|16.4.2008 20:27
Tak nic, Recuva, Digital Photo Recover ani RescuePro od Sandisku tu kartu proste nevidi, jak kdyby ve ctecce nebyla, takze ani nema co odkud obnovovat. Mel jsem na mysli spis nejaky programek co by si opravdu overil jestli tam ta karta je nebo ne nejak jinak, lepe. Neco jako kdyz date do PC novy harddisk. Windows ho nevidi ale sprava disku ano a teprve na nem musite vytvorit novy oddil. Ostatne kdyz uz jsme u te spravy disku co je ve windows, tak on opravdu pozna ze tam ta karta je, protoze nepise "zadne medium" ale pise "necitelny".
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 14:49
Možná se poškodil oddíl na té kartě. Můžeš zkusit ještě nějakou live distribuci Linuxu a sehnat nějaký progra pro záchranu dat, mohl by to vidět a zkusit z toho natvrdo bit po bitu přečíst data. Prostě podobně jako když se zachraňuje HDD.
Adrb (23)|31.5.2009 03:41
[QUOTE=johny__g;112996]Obávám se že sebelepší soft tady nepomůže když ta karta prostě nejde načíst - myslím že bude v háji na HW úrovni. Ale za vyzkoušení nic nedáš, že.[/QUOTE]

Když fotoaparát hlásí tuto chybu, občas stačí jen kartu vyjmout profouknout, otřít ji a vložit zpět. Jestliže to tímhle nebude, pokusíme se ji rozběhnout v PC a pokud ji PC také nechce přečíst, zkusíme jinou čtečku a když ani to nám nepomůže, zybývají DVĚ možnosti...
čekat než se časem karta dá do kupy, což je v tomto případě nepravděpodobné a nebo se obrátíme na reklamaci.
Mates324 (17)|2.6.2009 13:45
dej to reklamovat.. mě se to před pár dny stalo s CORSAIR flashkou 16Gb...hlásilo to, to samé jako tobě prostě vložte do jednotky (X) disk