reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: prosím poraďte

Neregistrovaný (0)|16.4.2008 17:01
Jméno tazatele: renča

Znění dotazu:
Potřebovala bych poradit. Koupila jsem notebook, který nemá adaptér. Mám doma klasický počítač, ale s notebookem jsem se ještě osobně blíže nesetkala. Potřebuji poradit podle čeho mám koupit adaptér. Notebook je Dell CPI a je na něm 20V/3,5A. Musí být přesně splněny tyto parametry a co se stane, když použiji adaptér s jinými parametry. A co je hodnota 240V u univerzálních adaptérů? Někde jsem vyčetla, že ten můj NB by měl mít 230V. Tak fakt nevím, na co se mám při výběru zaměřit a co je to nejdůležitější. Prosím nesmějte se mi a poraďte. Předem moc děkuji.rekriz@seznam.cz

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Dell latitude CPi II/56
P@pi (1519)|16.4.2008 17:18
Originál je třeba tady, jen ta cena nebude lidová.

Hledej adaptér se vstupním napětím 230-240 V, tedy to je běžná česká zásuvka/zástrčka. Výstupní musí být 20V a adaptér musí dodávat minimálně 3,5A výstupní proud (může více, ne méně). Tedy adaptér na více jak 70 Wattů (70 W). Pak už jen stačí aby byl shodný konektor, což asi bude problém. Sehnat se dají, ale ty ceny jsou dost vysoké.
johny__g (6387)|16.4.2008 18:18
Jestli můžeš dej sem fotku zástrčky kam se ten adaptér zapojuje (na notebooku). Třeba někdo podle ní poradí vhodný univerzální adaptér. Ale ta cena bude asi podobná jako za ten originál.