Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Corsair Voyager GT 16GB - zklamani

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Ma nekdo zkusenost s timto flash diskem s ohledem na rychlost? Me to cte maximalne 24 MB/sec a u zapisu je to uplna hruza na to ze je to GT serie. DiskMark ukazuje seqentional write 8.165 MB/sec. Jinak disk je prazdny a testuji to na WinXP SP2. V te same masine v tu samou chvili bezi LEXAR LIGHTNING 4GB 36.5MB/sec READ a 22.63 MB/sec WRITE a KINGSTON DATATRAVELER II PLUS MIGO 2GB 37 MB/sec READ a 21.7 MB/sec WRITE. Takze masina a widle jsou OK.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

no jeslti máš zápis takhle pomalej...a máš 16GB GTčko...tak to reklamuj, protože je to asi vadnej kousek... 8MB/sec...*zvracející smajlík* to je humus a to sem si ho chtěl pořídit...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Modrý ne-GT Corsair má čtení cca 29MB/s a zápis 7-8MB/s, o GT jsem vzhledem k ceně nikdy neuvažoval. 37MB/s? To USB2 dá? Já se nikdy nedostal přes 33MB ani s externím diskem, co si pamatuju.
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 17-04-2008 v 00:53

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Modrý ne-GT Corsair má čtení cca 29MB/s a zápis 7-8MB/s, o GT jsem vzhledem k ceně nikdy neuvažoval. 37MB/s? To USB2 dá? Já se nikdy nedostal přes 33MB ani s externím diskem, co si pamatuju.
    Tech 37MB/sec (tesne pod) je pravda. Je to na desce GB X38-DS5. Muzu prilozit nejaky screen pokud budes chtit.

Cena tohoto kusu byla z VO nejakych cca 1750 bez DPH.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Sieben Zobrazit příspěvek
    no jeslti máš zápis takhle pomalej...a máš 16GB GTčko...tak to reklamuj, protože je to asi vadnej kousek... 8MB/sec...*zvracející smajlík* to je humus a to sem si ho chtěl pořídit...
    Doufam, ze s reklamaci nebude zadny problem, protoze nikde (ani na webu vyrobce) jsem nenasel udaje jakych by mel (alespon priblizne) dosahovat.

Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od hl.hl Zobrazit příspěvek
    Cena tohoto kusu byla z VO nejakych cca 1750 bez DPH.
    Desky nebo toho 16GB GTčka? to zní moc zajímavě ta cena...já chci taky

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Nejsem si teda jistej, ale nekde jsem na to uz narazil...u tech GTcek vyssich kapacit zmenili v Corsairu technologii vyroby a tyto disky uz nejsou tak rychle jako jejich mensi bratricci.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Sieben Zobrazit příspěvek
    Desky nebo toho 16GB GTčka? to zní moc zajímavě ta cena...já chci taky
    Deska je OK (viz testy druhych dvou flash disku). Reklamace toho flash disku se tak trochu v koutku duse bojim, neb vyrobce nikde vlastne neuvadi krom kapacity zadne parametry. Nebo jste je nekdo nekde nasel?

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Nejsem si teda jistej, ale nekde jsem na to uz narazil...u tech GTcek vyssich kapacit zmenili v Corsairu technologii vyroby a tyto disky uz nejsou tak rychle jako jejich mensi bratricci.
    Nemuze ale podle me byt pomalejsi nez jeho non-GT bratricek.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 17-04-2008 v 14:45 Důvod: sloučeno, příště použij tlačítko "EDIT" thx.

Registrace
    Jan 2007

No GT verze má být rychlejší než non-GT, prezentují to tak všude a v testech to tak taky je...tudíž pokud má jen 8MB/sec zápis...tak je to vadnej kousek, protože v testech je vždy rychlejší.
    Napiš na podporu Corsairů co ti odpoví...podle mě, že je to vadnej kousek...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Vcera jsem koupil a stejna zkusenost, je to pomalejsi nez non GT 4GB verze, hlavne u malych souboru. U souboru > 32kB uz se dostanu i na 20MB/sec, ale to je vse
    Bohuzel to asi nepujde vyreklamovat :-(

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od JUSoft Zobrazit příspěvek
    Vcera jsem koupil a stejna zkusenost, je to pomalejsi nez non GT 4GB verze, hlavne u malych souboru. U souboru > 32kB uz se dostanu i na 20MB/sec, ale to je vse
    Bohuzel to asi nepujde vyreklamovat :-(
    Nemaluj certa na zed! Takovy pristup vyrobce bych asi nerozchodil. Jinak vecer jeste zkusim dalsi PC a udelam nejake obrazky.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Je to divné, používám Voyagera GT už přes rok a naprostá spokojenost, tedy jedná se o menší 4GB verzi. Jen tak sem si to narychlo testnul a při čtení 700MB .avi sem se dostal na nějakých 30MB/s při zápisu tak na 21MB/s.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Tak tady jsou obrazky testu z programu ATTO. Je jasne ze s Corsairem je neco v neporadku. Chova se to stejne na 3 PC.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Tak co, nemate nekdo nejakou novejsi zkusenost? A jaky je vas nazor na pripadnou reklamaci?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Vše nasvědčuje tomu, že vyrobce pouzil pri vyrobe 16gb verze pomalejší a levnější MLC čipy proti SLC čipům používaným v menších kapacitách.
    Pokud nejsou v manualu uvedeny minimalni garantovane rychlosti kterych ma disk dosahovat, nevidim to s šancí na reklamaci moc růžově.

něco málo o MLC vs SLC

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Flash disky: Corsair Flash Voyager 8GB
    Od Pet.formy v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-08-2009, 10:32
  2. Flash disky: Corsair Flash Voyager
    Od mech13 v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 31-01-2009, 16:18
  3. Rozhraní USB, BT...: Problém s Corsair flash voyager gt 4gb
    Od haCR v sekci Periferie
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 11:38
  4. Flash disky: Corsair Voyager GT (4096MB)
    Od Withman v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-03-2007, 22:11
  5. Flash disky: Corsair Flash Voyager (1024MB, USB 2.0)
    Od koubi v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 14-02-2007, 00:29