reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podle čeho se mám rozhodnout při výběru grafické karty?

aquaris (71)|17.4.2008 13:02
podle čeho se mám rohodovat při výběru grafické karty.?

v případě že:

1. chci hrát hlavně hry..
2. všechno možný, internet, kancelář, občas hry..
3. hlavně chci pracovat s obrazem, video, a tak podobně..
4. dělám na tom furt něco, ale hlavně chci, aby mi to nehučelo..
5. hry teda vůbec, jenom internet, word a podobně..
johny__g (6387)|17.4.2008 13:10
1. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan
2. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan
3. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan
4. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan
5. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan

I tak by to šlo navrhnout.
Ale to asi nechceš slyšet, že? Ono na to moc odpovědět nejde, třeba nepíšeš jaký hry, jaký jsou cenový limity atd. Třeba "dělám na tom furt něco" :mistake to je sakra co?
Obecně by se dalo říct:

1. 8800GTS 512 MB + AC S1 + Noctua fan
2. Radeon 3650/3850/3870 podle toho co jsou to za hry
3. Radeon 3650
4. vypnout počítač :rolleyes:
5. Integrovaná
kane.shw (1231)|17.4.2008 13:14
Promiň, ale nechceš založit JEDNO téma, kde dáš kompletní sestavu, jakou chceš koupit, k čemu to bude a kolik za to chceš dát? Ať to konečně vidíme tak nějak v souvislostech?!?

Ptát se na každou jednotlivou komponentu samostatně je imho blbost, za prvé je to pracné, za druhé je to méně průhledné :rolleyes:
mech13 (5526)|17.4.2008 13:18
[QUOTE=kane.shw;113297]Promiň, ale nechceš založit JEDNO téma, kde dáš kompletní sestavu, jakou chceš koupit, k čemu to bude a kolik za to chceš dát? Ať to konečně vidíme tak nějak v souvislostech?!?

Ptát se na každou jednotlivou komponentu samostatně je imho blbost, za prvé je to pracné, za druhé je to méně průhledné :rolleyes:[/QUOTE]

rekl bych ze to zde uz bylo, ted si overuje jestli nezavisle na tom radime porad stejne:D https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=16866
husky14 (4214)|17.4.2008 13:24
[QUOTE=mech13;113301]rekl bych ze to zde uz bylo, ted si overuje jestli nezavisle na tom radime porad stejne:D https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=16866[/QUOTE]Dobrej posthunter :thumb

Už bych na něj asi dál nereagoval....
mech13 (5526)|17.4.2008 13:31
LOCK, to by uz stacilo ne?
OdMajkla (369)|17.4.2008 13:32
Smím vědět, proč se automaticky k GeForce 8800 GTS 512 MB přiřazuje Accelero S1 plus větrák? Standartní chladič této karty drží kartu na 55 stupních bez zátěže, a o větráku chladiče nevím že by běžel. Není slyšet. Při zátěži jde na 70 stupnů, což je určitě závislé na okolní teplotě v case. Ale proč hned kupovat accelero a investovat další 400 nebo 500 plus větrák a dávat do PC další komponenty když základ slouží velmi dobře ? Nechci říct že je to zbytečnost ale určitě to není nezbytnost a Accelero bych pořídil až tehdy když bych hrál 12 hodin denně a držel po 12 hodin kartu na 80 stupních. Pomoci expertool je možné ladit chlazení karty pomocí větráku a bud jej řídit vlastnoručně čímž se dá teplota snížit pod 40 stupnů, ovšem na úkor hlučnosti a nebo automaticky. Já mam tuto kartu s originál chladičem a nelze si prostě na tento chladič stěžovat. Takže Accelero který je nejosvědčenější chladič GPU si samozřejmě klidně pořid ale rozhodně to není podmínkou :)
aquaris (71)|17.4.2008 13:40
možná to nikoho z vás nenapadlo, ale já to tady nepíšu jenom kvůli sobě. Každej nechce stejnou sestavu, jakou budu mít já.

Mrzí mě, že to co dělám teda nemá absolutně žádej pozitivní dopad.

Pokud svou vlastní otázku chápu dobře, tak je to dost obecná otázka, kterou si může položit kdokoli. Ale je fakt, že když tady odpovídá 5lidí furt dokola tak to vlastně pro lidi nemusí mít ani tak pořádnou výpovědní hodnotu, jakou by člověk na tomto foru automaticky předpokládal. Nejvíc by se mi líbílo, kdyby tady to vlákno někdo úplně smazal a raději nechal lidi aby na to reagovali nějak smysluplně.

Protože si opravdu myslím, že spoustu lidí by mohla tahle otázka zajímat. Pokud ale těm zkušenějším tady vadí, že se tak blbě ptám, tak není problém. stačí říct ať neotravuju a já nebudu.

Krom toho moje sestava už je na cestě a pro mě nemá smysl řešit, jestli je dobrá a nebo jestli tam je něco blbě, protože mě to už stejně nikdo nevymění. Ale myslím si, že jsou to docela věcný otázky, na který tady nebyla přímá odpověď.. třeba by se mi zdálo jako vhodný mít v kategorii "grafické karty" i takovouto podkategorii "podle čeho vybírat grafickou kartu".. Jenže proč to tady píšu.. ? Nechápu o co se snažím.
aquaris (71)|17.4.2008 13:42
není nic horšího, jako aktivní blb - jako jsem kupříkladu já.. že?
mech13 (5526)|17.4.2008 13:42
OdMajkla: jelikoz v minulem tematu aquaris psal, ze chce extremne tiche PC a zajimala ho tusim i hlucnost disku, tak uz to s tim defaultnim chladicem v zatezi asi nebude to pravy orechovy. accelero je neporovnatelne ucinejsi, takze se s nizsim hlukem da dosahnout jeste nizsich teplot

je otazka, jestli pri strileni do emzaku nekdo vnima hluk grafiky, ale jestli nekdo jo tak je pro neho accelero vyborna volba

samozdrejme je vzdycky mozne si kartu otestovat s defaultni chladicem, jestli bude nebo nebude vyhovovat a potom se rozhodnout jestli koupit nebo nekoupit accelero

EDIT: aquaris: vzhledem k tomu, ze jsi se tu ptal na dily do sveho PC a ted se jeste preptavas na kde co, tak si to vsichni prirozene spojuji do jednoho pripadu a podle toho odpovidaji.

neco je taky uz zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2791
aquaris (71)|18.4.2008 00:52
přišlo mi, že některý informace tady chybí, ale možná se mi jen nepodařilo je ve fóru najít.. každý se ptá jenom na své pc, ale znát ty principy a fakta podle kterých radíte jak radíte je víc než poklad. Taskže to ještě k vysvětlení mojí "nadměrné" aktivity..

jo, a taky nevím proč tady to forum nemá ankteru a respektive proč je zablokovaná.. přišlo mi důležitý vědět, na co tady lidi mají svá pc, protože z toho se odvíjí to čemu rozumí a čemu dávají přednost.
mech13 (5526)|18.4.2008 01:01
udelal jsem skatulata hejbejte se a prohazel prispevky, takze tema s anketou je odemkle a vsechno je presunuto sem z druheho tematu bez ankety - to bylo smazano

podle ceho radime? testy, recenze:)
pegy (757)|18.4.2008 01:29
[QUOTE=mech13;113672]
podle ceho radime? testy, recenze:)[/QUOTE]
A samozrejme nesmieme zabudnut na prax a hodiny cumenia do tej hnusnej obrazovky, ktora nam kazi ociska :) U PC sa nestanes odbornikom zo dna na den, obycajne to trva aj 2-3 roky pilneho zaoberania sa problematikou HW+SW a este furt vies toho malo ;)
johny__g (6387)|18.4.2008 09:04
[QUOTE=aquaris;113314]možná to nikoho z vás nenapadlo, ale já to tady nepíšu jenom kvůli sobě. Každej nechce stejnou sestavu, jakou budu mít já.

Mrzí mě, že to co dělám teda nemá absolutně žádej pozitivní dopad.

Pokud svou vlastní otázku chápu dobře, tak je to dost obecná otázka, kterou si může položit kdokoli. Ale je fakt, že když tady odpovídá 5lidí furt dokola tak to vlastně pro lidi nemusí mít ani tak pořádnou výpovědní hodnotu, jakou by člověk na tomto foru automaticky předpokládal. Nejvíc by se mi líbílo, kdyby tady to vlákno někdo úplně smazal a raději nechal lidi aby na to reagovali nějak smysluplně.

Protože si opravdu myslím, že spoustu lidí by mohla tahle otázka zajímat. Pokud ale těm zkušenějším tady vadí, že se tak blbě ptám, tak není problém. stačí říct ať neotravuju a já nebudu.

Krom toho moje sestava už je na cestě a pro mě nemá smysl řešit, jestli je dobrá a nebo jestli tam je něco blbě, protože mě to už stejně nikdo nevymění. Ale myslím si, že jsou to docela věcný otázky, na který tady nebyla přímá odpověď.. třeba by se mi zdálo jako vhodný mít v kategorii "grafické karty" i takovouto podkategorii "podle čeho vybírat grafickou kartu".. Jenže proč to tady píšu.. ? Nechápu o co se snažím.[/QUOTE]


Myslím že co se týče obecných doporučení pro koupi GK tak je tady FAQ. Četl jsi? Ohledně toho, jaké karty lidé tady kupují existuje také jeden thread s hlasováním. Psát sem nějaké konkrétní modely karet nemá smysl, protože tenhle thread stejně zapadne a hlavně situace na trhu se mění tak rychle, že za 2 měsíce může být všechno jinak.
Pavel Boček (4169)|20.4.2008 15:53
[QUOTE=OdMajkla;113311]...[/QUOTE]

V zásadě už odpověděl mech13 - S1 má za svou cenu výborný chladící výkon, oproti standardnímu chladiči s nějakým 12cm ventilátorem uchladí kartu na teploty minimálně o třetinu menší, zároveň to bude tišší a díky té tepplotě se i zvýší OC potenciál.

Podle čeho vybírat ? Základní parametr je cena, kterou uživatel akceptuje, dnes se už grafické karty (nejvíce AMD) umí dost podtaktovat, takže spotřeba je při běžné práci minimální, čili nevadí, že člověk hraje jen občas, karta při prohlížení webu nic moc nebere. Podle ceny se pak vybere karta s nejlepším poměrem cena/výkon či ta nejvýkonnější za tu cenu.
Druhým parametrem je zbytek sestavy, aby kartu nebrzdil nebo aby karta nebyla moc před sestavou. Nakonec do hry vstupují faktory jako osobní preference výrobce/AIB partnera, hluk (to se dnes řeší tím Accelerem, je to lepší možnost než jakýkoliv chladič z výroby, ale lidé nás častou stejně neposlechnou, něco koupí a pak stejně mění :rolleyes:). Každý případ je ale trochu individuální...

pegy: když je u toho člověk dlouho a učí se z dobrých zdrojů, je docela na úrovni už po roce, roce a půl ;)
pegy (757)|21.4.2008 15:11
[QUOTE=Pavel Boček;114652]pegy: když je u toho člověk dlouho a učí se z dobrých zdrojů, je docela na úrovni už po roce, roce a půl ;)[/QUOTE]
Ved jasne, preto som tam dal aj. Jasne, ze zalezi od intenzity studovania a od zaujmu, kazdy sme iny a niekto ma 3 zavity, niekto 2... je to u kazdeho jedinca individualne ;)