reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista

Abel (97)|20.5.2006 14:26
jak jste na tom vy a vista? pujdete do toho? hned, po upgradu pc, po vydani sp1, nebo si to stahnete? staci vas soucasny pc/notebook na naroky vista?
Honny (262)|20.5.2006 15:04
přechod neplánuju, víceméně kvůli Vistě sem se zaměřil na Gentoo... takže žádný "MS nás k přechodu donutí"...
Abel (97)|20.5.2006 16:52
jestli budu mit v dobe vydani 20 tisic na Vistu, 20 tisic na Office 2007 a 50 tisic na upgrade (coz je velmi nepravdepodobne), tak proc do toho nejit, ze... ale vzhledem k tomu ze ke sto tisicum se priblizovat asi urcite nebudu, tak do toho pudu az nekdy v budoucnu, pripadne az po sp1.
Perfect (158)|20.5.2006 16:55
Nechávám tomu volnej průběh :).
harleymaster (45)|20.5.2006 17:59
Ja do nich urcite casem pujdu,ale zezacatku budou urcite nejaky problemy jako s XP,tak pul roku po vydani bych nad uz uvazoval
Architect (232)|20.5.2006 21:38
Až budu studentem nějaké nejmenované vysoké školy a ta škola bude ve spolupráci s Microsoftem, který jí a tudíž i studentům nabídne své produkty zdarma, tak do toho půjdu:)
Tregli (24)|21.5.2006 10:05
Ja si nejdrive pockam, abych si zjistil jaky jsou, a jestli mi na nich nebude neco vadit. Chyby ze zacatku urcite nejaky budou.
mech13 (5526)|21.5.2006 11:56
[QUOTE=Architect]Až budu studentem nějaké nejmenované vysoké školy a ta škola bude ve spolupráci s Microsoftem, který jí a tudíž i studentům nabídne své produkty zdarma, tak do toho půjdu:)[/QUOTE]

jestli myzslis MSDN AA tak je to paradni vec:) sice tam nejsou okamzite nejnovsi verze ale mit SQL server, win 2003 server... vse zcela legalne, v tech nejvic echt verzich a zadarmo
uz se tesim az tam bude finalni verze visty

EDIT: koupim hned za 0Kc
Mali (3)|26.5.2006 13:56
[QUOTE=mech13]jestli myzslis MSDN AA tak je to paradni vec:) sice tam nejsou okamzite nejnovsi verze ale mit SQL server, win 2003 server... vse zcela legalne, v tech nejvic echt verzich a zadarmo
uz se tesim az tam bude finalni verze visty

EDIT: koupim hned za 0Kc[/QUOTE]


He presne tak. Ja mam XP,Visual Studio, SQL a je to v poho, jenom me stve ze tahle verze je na jen 1 aktivaci. Spadli mi wokna a za aktivaci sem zaplatil 160Kc na hovoru.
mech13 (5526)|26.5.2006 15:11
[QUOTE=Mali]He presne tak. Ja mam XP,Visual Studio, SQL a je to v poho, jenom me stve ze tahle verze je na jen 1 aktivaci. Spadli mi wokna a za aktivaci sem zaplatil 160Kc na hovoru.[/QUOTE]

[QUOTE=su.fit.vutbr.cz]A:Reaktivace
Chtel bych se zeptat ZDA a JAK lze reaktivovat napr. XPcka, ktera timto zpusobem ziskam. Diky.

B (osoba odpovedna za MSDN AA):Re: Reaktivace
Nevím co myslíte pod pojmem reaktivace. Jestli jde o to, že jste si nainstalovat XP na starý počítač a nyní je chcete instalovat na nový a tedy opět aktivovat, pak by to mělo jít bez problémů. Doporučuji std. postup, neboť vydané licenční klíče by se měly chovat jako naprosto std. licenční klíče. Pokud s touto reaktivací budete mít problémy, doporučuji Vám obrátit se na české zastoupení společnosti Microsoft.

A:Re: Re: Reaktivace
No mě by spíš zajímalo, zda je možné např. XPčka nainstalovat na jeden počítač vícekrát. Tedy - nainstaluju, ony spadnou(ať už svou nebo mou ;-) vinou) a chci je znovu rozchodit. Jestli to tedy jeste jde, ci nikoli.

C:Re: Re: Re: Reaktivace
Je to jako zakoupena licence, u tech mas myslim moznost 50ti aktivaci, ktere lze provest automaticky, pri dalsi aktivaci musis zavolat, a stejne nevim, jestli ti to pomuze - pokud ti muzu dat radu, tak si vytvor image disku - sestri to cas a nepotrebujes je znova aktivovat.

C:Re: Re: Re: Re: Reaktivace
OMLOUVAM SE za mylnou informaci, byl sem upozornen na to, ze pocet automatickych aktivaci je desetinovy tedy 5.[/QUOTE]

tak nejak by to melo byt i s ostatnimi produkty s aktivaci
Abel (97)|27.5.2006 11:07
taky sem to cetl... super, takze vista nebude na zacatku roku... nejlepsi by bylo, kdyby to microsoft vydal az ke konci roku 2007. kam s tim spechat? proste by se to aspon poradne odladilo, otestovalo a "zestabilnelo" :). aby na to nemusely prvni mesic vyjit zase desitky patchu... navic cim pozdeji to vydaji, tim lip na tom lidi budou s hardwarem...
Lapak_oldd (68)|30.5.2006 22:10
jako jednou do ni pudem vseci, to se rikalo aj o xp jak sou na hw, ale proste casem stejne zjistime ze uz vyhody prevazuji nad nevyhodama... ale precejen asi nejidelanejsi je pockat chvili nez vychytaj vsechny chyby, protoze u sebe v laboratori je nikdy nemuzou u takovyho projektu najit vsechny...
ale podle toho jak to protahujou tak stejne budem mit vetsina novy compy na to... :)
mech13 (5526)|30.5.2006 23:39
[QUOTE=Lapak]...nez vychytaj vsechny chyby, protoze u sebe v laboratori je nikdy nemuzou u takovyho projektu najit vsechny...[/QUOTE]

a procpak se asi vypousti betaverze rok dopredu? to bys teprv videl ty jatka

EDIT: jinak souhlas
Zdeněk Kabát (32)|31.5.2006 00:31
Je to sice trochu OT, ale chtěl jsem to někam napsat. Stáhnul jsem si Office 2007 Beta 2 (440MB zadarmo z Microsoftu) a přibližně po 5 minutách táhly z disku. Na první pohled hezké, prostředí příjemné, ale naprosto odlišná ergonomie a ovládání... To by mi ještě tolik nevadilo. Ale protože dělám často grafy, otevřel jsem si jedno starší XLS s grafy a v tu ránu Excel zpomalil asi na desetinu, nedalo se téměř skrolovat apod. Navíc jsem zkoušel jen tak cvičně měnit fonty a v těch grafech to totálně rozhodilo formátování. Ale kdyby někdo chtěl nové Office používat jenom na psaní (nebo jiné úkony nehrozící pádem aplikace), tak za pokus stojí.
mech13 (5526)|31.5.2006 01:52
tak jenom na psani je nejgenialnejsi notead:) jinak ja jedu uz dlouho na 2003 a mel sem je pusteny jenom parkrat, a to se mi vecne sypal word. tady musim uznat linuxakom za pravdu s PDF ktery je na prenos nejlepsi. btw podporuje novy off pdf?
Zdeněk Kabát (32)|31.5.2006 10:16
[QUOTE=mech13]tak jenom na psani je nejgenialnejsi notead:) jinak ja jedu uz dlouho na 2003 a mel sem je pusteny jenom parkrat, a to se mi vecne sypal word. tady musim uznat linuxakom za pravdu s PDF ktery je na prenos nejlepsi. btw podporuje novy off pdf?[/QUOTE]
Já bych PDF ani náhodou nespojoval s Linuxem. Co se týče těch formátů MS Office, tak mají nevýhodu v tom, že nejsou komprimované (což napraví právě až Office 2007 s formáty .docx, .xlsx apod.) a za druhé, že jsou opravdu těžko přenosné (stačí jen dvě různé verze Office a dokument může vypadat jinak). Ale jinak je to moc šikovný balík, v čem třeba myslíte, že jsou vyráběny grafy na SHW?

A PDF používám když potřebuju cokoliv někde prezentovat, případně tisknout na jiném počítači. Adobe Acrobat se navíc integruje do Office a zároveň je k dispozici jako tiskárna, takže můžu jenom chválit.
Lapak_oldd (68)|31.5.2006 11:12
[QUOTE=mech13]a procpak se asi vypousti betaverze rok dopredu? to bys teprv videl ty jatka

EDIT: jinak souhlas[/QUOTE]
no tak stejne tu betaverzi vyskousi naprosto mizivy procento lidi oproti tomu kolik lidi to bude mit po vydani.....
mech13 (5526)|31.5.2006 11:45
[QUOTE=Zdeněk Kabát]Já bych PDF ani náhodou nespojoval s Linuxem.[/QUOTE]

pardon spatne sem se vyjadril. proti pdf sem nikdy nic nemel, kdyz v nem byl nejaky manual tak sem byl jenom rad, ale ze bych se o pdf nejak zajimal to ne. az ted na skole kde je to jedna velka banda linuxaku (az na 2-3 predmety)a tam tam existuje jenom pdf, vsechno odevzdavat v pdf... a kdyz ted u jednoho projektu bylo na vyber doc x pdf tak nevim o nikom kdo si troufnul doc. proto mam spojeny pdf spis s linxakama.
jestli je tedy pdf integrovan do off tak su jenom rad a pro me o duvod vic pro off a nehledat nejake nahradni open reseni
Architect (232)|18.7.2006 17:50
Tak jsem měl VIsta beta 2 build 5456, žere 450Mb RAM s páro základními services, ale vzhled je vklidu. Navíc IE 7 se mi hned zalíbila:). Škoda jen pár nedostatků jako byl hlavní, kvůli kterému jsem musel přejít zpět na staré dobré XP Pro... Ovladače od ATI pro Vistu nepodporují mou grafickou kartu.
Základní ovladače po nainstalování jsou nějaké Catalyst 4.3 v extra omezené verzi, ati tray tools nastesti funkcni:(, ale hry, které jsem normálně hrával (pod DX 9 a 8.1) mi nesly spustit, takze :((, pac jinak, kdyz vyjde nova vec, vetsinou se to cloveku libi, protoze stare omilane XP:). Muzete menit themes, muzete mit Aston, ci menit boot-screen, ale pocit z Windows Vista to nenahradí. (Proste novota a to jsem nemel Aero plochu :D)

Jinak strašné jsou v beta verzi skoro všechny ovladače, např. na zvukové karty.
Vaše názory budou vesměs podobné. Ocenil jsem snad jen programy IE 7 a WMP 11, které si na XP PRO nemůžu dopřát.
Limoto (162)|18.7.2006 18:07
mám nainstalovanou na starým disku Vistu (asi beta 2, z torrentu) a docela hrůza - můj komp je naprosto nevyhovjící - zatížení procesoru snad furt 100%, RAMky plný, ovladačeídný, nejde mi ani zvuk a instalovat tam něco asi ani nebudu (protože to nemá cenu...) přejdu možná až budu mít lepší komp a bude to trochu vylděný, ale věštím že v té době už bude mít GNU/Linux Vistu v malíčku ;):p
mech13 (5526)|18.7.2006 20:29
[QUOTE=Limoto]mám nainstalovanou na starým disku Vistu (asi beta 2, z torrentu) a docela hrůza - můj komp je naprosto nevyhovjící - zatížení procesoru snad furt 100%, RAMky plný, ovladačeídný, nejde mi ani zvuk a instalovat tam něco asi ani nebudu (protože to nemá cenu...) přejdu možná až budu mít lepší komp a bude to trochu vylděný, ale věštím že v té době už bude mít GNU/Linux Vistu v malíčku ;):p[/QUOTE]
tak tos mel asi starsi build. ja mel taky jakousi stahlu potvoru, a tam neslo vubec nic. ovladace bez sance, ram plna, solitaire rozdavalo karty 5 minut... jak ted vysla ta verejna verza tak to je jiny kafe. pekna instalace, vsecko jelo v pohode, ovladace to fofrem naslo z netu a jelo to pekne. ACPI fungovalo a dosbox frcel takze jediny co me sr...o bylo to pobouchany zabezpeceni - chcu se na neco podivat: kliknu-zabezbeceni-kliknu-zabezbeceni-kliknu-kliknu-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni...
chcu zmenit nejakou blbost: zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni
Architect (232)|18.7.2006 20:33
[QUOTE=mech13]tak tos mel asi starsi build. ja mel taky jakousi stahlu potvoru, a tam neslo vubec nic. ovladace bez sance, ram plna, solitaire rozdavalo karty 5 minut... jak ted vysla ta verejna verza tak to je jiny kafe. pekna instalace, vsecko jelo v pohode, ovladace to fofrem naslo z netu a jelo to pekne. ACPI fungovalo a dosbox frcel takze jediny co me sr...o bylo to pobouchany zabezpeceni - chcu se na neco podivat: kliknu-zabezbeceni-kliknu-zabezbeceni-kliknu-kliknu-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni...
chcu zmenit nejakou blbost: zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni[/QUOTE]

toe pravda, navíc, kde je controll panel z winxp:)) přepl jsem sic do klasického režimu, ale než jsem zjistil, že services jsou úplně jinde, dost jsem se nahledal.
A nechápu, proč podporují pirátství? To jako, aby si to člověk vyzkoušel a pak koupil?? Vypnutí pár services a nezablokují se winy, celkem primitivní.
mech13 (5526)|18.7.2006 20:45
[QUOTE=Architect]toe pravda, navíc, kde je controll panel z winxp:)) přepl jsem sic do klasického režimu, ale než jsem zjistil, že services jsou úplně jinde, dost jsem se nahledal.
A nechápu, proč podporují pirátství? To jako, aby si to člověk vyzkoušel a pak koupil?? Vypnutí pár services a nezablokují se winy, celkem primitivní.[/QUOTE]
jo tos mi pripomel to podelany nastavovani. jak su zvykle desktop-vlastnosti a prepinani zalozek, tak vsecko rozhazeny do podelanyho pruvodce po jedne zalozce...
wizaard (913)|18.7.2006 23:13
Abych se zase vrátil k základnímu tématu...

Vista se mi na pohled moc zamlouvá (na to já jsem fakt ulítlej - to byl taky jedinej důvod, proč jsem chtěl Office 2003 :), taky jsem si z WinXP MCE vykradl téma MCE resp. Royale a jsem teď spokojenej), takže v tomhle směru jednoznačně 100%. Bojím se ale HW nároků, ale snad to nějak bude. Každopádně přechod na Vistu v mým případě nebude určitě hned, ani za chvíli, ale spíš za takovou dobu, aby to byl můj PC schopen slušně překousat.
mech13 (5526)|19.7.2006 12:38
[QUOTE=wizaard]Bojím se ale HW nároků, ale snad to nějak bude. Každopádně přechod na Vistu v mým případě nebude určitě hned, ani za chvíli, ale spíš za takovou dobu, aby to byl můj PC schopen slušně překousat.[/QUOTE]
tak toho se neboj. na mem NB jela beta2 docela slusne jak sem psal vys. giga ram by to chtelo, ale i na tech 512MB s tim po orezani pude dealat.
wizaard (913)|19.7.2006 17:37
[QUOTE=mech13]tak toho se neboj. na mem NB jela beta2 docela slusne jak sem psal vys. giga ram by to chtelo, ale i na tech 512MB s tim po orezani pude dealat.[/QUOTE]
Víš, ale já nechci, aby "jely docela slušně", ale aby to bylo výkonem alespoň takové, jako WinXP na mé 800MHz mašině s Duronem! Pokud pojedou takhle, tak nemám výhrad, ale silně o tom pochybuju...
mech13 (5526)|19.7.2006 21:33
[QUOTE=wizaard]Víš, ale já nechci, aby "jely docela slušně", ale aby to bylo výkonem alespoň takové, jako WinXP na mé 800MHz mašině s Duronem! Pokud pojedou takhle, tak nemám výhrad, ale silně o tom pochybuju...[/QUOTE]
s tou sestavou co mas v podpisu bych nemel sebemensi strach o jejich chod. giga RAM mas a jinak visty nic nepotrebuji.
Ritchie83 (369)|19.7.2006 23:41
S Gentoo jsem nadmíru spokojený, takže do Windows Vista zcela jistě nepůjdu. Ostatně mám pocit, že spoustu věcí, které mají přinést "až Windows Vista", využívám v Linuxu s KDE již teď.
Honny (262)|20.7.2006 11:13
[QUOTE=Limoto]ale věštím že v té době už bude mít GNU/Linux Vistu v malíčku ;):p[/QUOTE]
nemyslím, to se v nejbližsí době nestane.
a k tomu sekání a tak - na tvým hw není divu :D
Limoto (162)|20.7.2006 11:17
[quote=Honny]nemyslím, to se v nejbližsí době nestane.
a k tomu sekání a tak - na tvým hw není divu :D[/quote]hlavně že to funguje a linux na tom jede jako blázen ;):D

//EDIT: a ještě to musím sdílet s celou rodinou :(:rolleyes:
Niko1ajev (1)|20.7.2006 11:41
To já jdu do Visty hned po vydání, zkoušel jsem na sestave Athlon 64 3000+, 2x 512MB RAM, GeForce 6600GT PCI-E a 80GB S-ATA HDD Vistu Beta 2 a relativne to bezelo.
Ritchie83 (369)|20.7.2006 12:31
[QUOTE=Niko1ajev]To já jdu do Visty hned po vydání, zkoušel jsem na sestave ... Vistu Beta 2 a relativne to bezelo.[/QUOTE]

To si pořídíte Windows Vista jenom kvůli tomu, že to vaše sestava utáhne?
Nemonic (14)|20.7.2006 13:05
Ono "relativne" bezelo je dobre receny, ja dokud si nekoupim nejaky DC tak na visty kaslu, myslim ze rozdil mezi betou 2 a finalni verzi nebude tak velky aby me presvedcily si to koupit. A64@2,5GHz,1GB ram a x800xl ... no docela se to dalo, boot trval hodne dlouho a asi se 4 pustenyma aplikacema si bez problemu bral 1GB pameti. Ale zarazi me treba .. pustim mp3 a WMP vyzira 55% +- CPU, trochu moc ne ? film jsem radeji poustet nezkousel, dyt na XP se hybe mezi 0% - 4%.
Kdyz jsem vypl Aero tak najednou z pameti zmizelo cca. 150MB. Takze je me celkem jasny ze Aero asi pouzivat nikdo nebude ( takova spotreba ram se ovsem dala cekat ) ... no uvidi se co se zmeni ve finalni verzi visty, beta 2 me nenadchnula vubec...
wizaard (913)|21.7.2006 12:12
Jinak ještě o jedné věci bych se tu chtěl vyjádřit - ono Microsoftí tak vychvalované a "revoluční" 3D GUI mi přijde absolutně na pytel, protože ta okna jsou tak zubatá, že se na to nedá koukat. Chápu to u her, ale u Win?! :( Antialiasing by tomu prospěl, ale teď jde jenom o to, zda je to udělané tak, aby to i mašiny s GeForce 6100 nebo 6200 zvládaly, což by z logického hlediska jedné 3D placky s texturou neměl být problém, ale víme, jak to chodí, že... ;) Každopádně 3D GUI je u mě bezpředmětné, když vypadá, jak vypadá, což mě vede k myšlence, že budu s Win Vista spěchat ještě míň než doposud :).
Limoto (162)|21.7.2006 15:02
[quote=wizaard]Jinak ještě o jedné věci bych se tu chtěl vyjádřit - ono Microsoftí tak vychvalované a "revoluční" 3D GUI mi přijde absolutně na pytel, protože ta okna jsou tak zubatá, že se na to nedá koukat. Chápu to u her, ale u Win?! :( Antialiasing by tomu prospěl, ale teď jde jenom o to, zda je to udělané tak, aby to i mašiny s GeForce 6100 nebo 6200 zvládaly, což by z logického hlediska jedné 3D placky s texturou neměl být problém, ale víme, jak to chodí, že... ;) Každopádně 3D GUI je u mě bezpředmětné, když vypadá, jak vypadá, což mě vede k myšlence, že budu s Win Vista spěchat ještě míň než doposud :).[/quote]tak to já zas pochybuju, že by si s tím moje grafika poradila :eek::D

spíš by to chtělo nechat na výběr uživateli, buď antialiasing (možná to mám blbě napsaný, soráč), nebo hranatý okraje
Limoto (162)|21.7.2006 15:08
[quote=mech13]tak tos mel asi starsi build. ja mel taky jakousi stahlu potvoru, a tam neslo vubec nic. ovladace bez sance, ram plna, solitaire rozdavalo karty 5 minut... jak ted vysla ta verejna verza tak to je jiny kafe. pekna instalace, vsecko jelo v pohode, ovladace to fofrem naslo z netu a jelo to pekne. ACPI fungovalo a dosbox frcel takze jediny co me sr...o bylo to pobouchany zabezpeceni - chcu se na neco podivat: kliknu-zabezbeceni-kliknu-zabezbeceni-kliknu-kliknu-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni...
chcu zmenit nejakou blbost: zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni-zabezbeceni[/quote]hmm, tak je to build 5342 (pokud ten kdo uploadoval torrent nekecá), ale už se do něho ani nedostanu, vypršel čas :rolleyes:

a ten Mrkvosoft si ze mě snad dělá srandu, chtějí, abych si koupil betu :eek::p
mech13 (5526)|21.7.2006 15:08
[QUOTE=wizaard]Jinak ještě o jedné věci bych se tu chtěl vyjádřit - ono Microsoftí tak vychvalované a "revoluční" 3D GUI mi přijde absolutně na pytel, protože ta okna jsou tak zubatá, že se na to nedá koukat. Chápu to u her, ale u Win?! :( Antialiasing by tomu prospěl, ale teď jde jenom o to, zda je to udělané tak, aby to i mašiny s GeForce 6100 nebo 6200 zvládaly, což by z logického hlediska jedné 3D placky s texturou neměl být problém, ale víme, jak to chodí, že... ;) Každopádně 3D GUI je u mě bezpředmětné, když vypadá, jak vypadá, což mě vede k myšlence, že budu s Win Vista spěchat ještě míň než doposud :).[/QUOTE]
no uz nevim kde, ale nekde sem cetl, ze to m$ GUI neni revolucni v tom jak zrovna vypada, ale v tom, ze se na neho maji vyborne delat ruzna rozsireni a ma poskytnout spoustu prostoru pro vyvojare. co je na tom pravdy nevim
wizaard (913)|21.7.2006 15:10
[QUOTE=Limoto]tak to já zas pochybuju, že by si s tím moje grafika poradila :eek::D

spíš by to chtělo nechat na výběr uživateli, buď antialiasing (možná to mám blbě napsaný, soráč), nebo hranatý okraje[/QUOTE]
No tak to jednak předpokládám, že by byla možnost volby, ale taky si myslím, že pro GF2MX400 nemá 3D GUI smysl, že...
first.indian (683)|4.8.2006 00:56
Půjdete do Windows Vista?
V odpovedich mi chybi este moznost: Uz mam stahlou betu a pouzivam ji. :D pripadne: Stahuji kazdou novou verzi a okamzite zkousim co prinesla noveho ;)
Momentalne je Vista celkem popularni u lidi co chteji rozchodit stazenou verzi FlatOut 2 Ochrana Starforce na Vistu nejak pozapomnela... (teda uz udelali patch ale kdo by si ho instaloval ze?)
peco30 (10)|5.8.2006 03:15
[QUOTE=first.indian]Půjdete do Windows Vista?
V odpovedich mi chybi este moznost: Uz mam stahlou betu a pouzivam ji. :D pripadne: Stahuji kazdou novou verzi a okamzite zkousim co prinesla noveho ;)
Momentalne je Vista celkem popularni u lidi co chteji rozchodit stazenou verzi FlatOut 2 Ochrana Starforce na Vistu nejak pozapomnela... (teda uz udelali patch ale kdo by si ho instaloval ze?)[/QUOTE]

Tak ja ta potesim uz som stiahol betu aj hu mam na druhom HDD. je to dost take spomalene asi moje PC Barto@3200+,1GB RAM 400Mhz,nForce2 Ultra400,ATI 9600Pro, ale dizajnovo je to fakt pekne su to odkukane widgety skoro ako z OS X 10.4.x Tiger, ale ako nahle tam hodis klasicky vzlhlad tak ako keby si bol v XP, samozreme ze to je uplne novy system len skoda za sa tam neobjavi tan NEW File system (to mal by dost velky prinos) mozno BILL pridvihne zamestnancom platy o 33% a do zaciatku noveho roku to stihnu. TO BOL FTIP. neviem sa k tomu vyjadrit aky dojem to na mna urobilo. je to take ani biele ani cierne ale nezabudajte ne to ze pred tym vista JE STALE "Microsoft" a to znamena CTRL+ALT+DEL alebo Big SHIT. ale odporucam kazdemu vyskusat si beta aspom beta verziu. nic nestratite !!! mozno data alebo cele PC, nie zase zartujem proste nemam rad OKNA.
VISTA.jpeg
first.indian (683)|5.8.2006 12:20
Mam podobnou sestavu jako peco30 a musim uznat ze to nebyla zadna slast. Naposledy jsem mel Vistu nainstalovanou s 2x512MB a jen po startu mi Vista sebrala tak 700-800MB RAM... No to bych jeste prezil, ale to ze je tak malo ovladacu pro Vistu jsem uz neprekousl. Nejvic me dostalo ze najid poradne ovladace k SB Audigy 2 ZS je nadlidsky ukol. A kdyz uz jsem neco nasel tak to bylo vetsinou nepouzitelne pro 5.1 a jine nastaveni takrka nulove. :mad: Takze jsem to smazal a vratil se k Win XP MCE. Nedavno jsem si stahl Betu 2 32bit i 64bit a mam v planu ji zase zkusit s 2x1GB RAM a nejakym dual core 64bit procesorem. (radsi si asi stahnu nejnovejsi build beta 2 uz je prece jen nejaky patek stara) Doufam ze zase nenarazim na problem se zvukovkou...
Jinak co se odpurcu Windows a Visty konkretne tyce. Mam par kamosu kteri zatracuji i Windows XP a radeji zustavaji Win 2000 pripadne maji Linux. A Vistu odsuzuji uz kvuli sve narocnosti na hardware. Ale najdou se i vyjimky. Treba jeden spravce site co se hodne zajima o Windows (jezdi na ruzne skoleni a prednasky Microsoftu) a ma v praci pomerne velkou sit o viste prohlasil: "nekdo ji bude milovat, nekdo ji bude nenavidet, nekdo si ji nikdy ani nenainstaluje, ale ja jako spravce site ji budu milovat urcite" Ja sam se na Vistu docela tesim ale hodne me stve ze sehnat ovladace k memu hardwaru je docela boj. Snad s novym PC bude min problemu nebo jeste lepe zadne... ;)

Jo a jeste jen tak mimochodem me zaujala moznost rozchodit windowsacke gamesy na Macu... Jeho instalaci jsem na disku taky mel ale nebyl cas to instalovat tak snad se k nemu taky nekdy dostanu :)