reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otravné diody

Apophis66 (228)|18.4.2008 09:11
Dobry den,

mel bych takovy dotaz ohledne diod na pc a vsem okolo...daji se nejak eliminovat, jinak nez osklivou izolepou? Odpojit, ztlumit intenzitu...aby pak zarizeni jeste fungovalo:-)?
bags (232)|18.4.2008 09:19
rozmontovat zarizeni a diody ohnout nebo odstranit ?
tequilla (1015)|18.4.2008 09:23
Odpajet, odpojit, odstrihnout, ohnout, oblepit, zakapnout barvou, ... kolik pristroju tolik odpovedi
Zoidik (1405)|18.4.2008 09:25
co tak k ní zapojit nějaky menší odpor do serie? omezí ti napětí na diodě a nebude tak šíleně svítit
johny__g (6387)|18.4.2008 09:31
[QUOTE=Apophis66;113718]...aby pak zarizeni jeste fungovalo:-)?[/QUOTE]

Ty diody nemají na funkci žádný vliv, takže s nima udělej co uznáš za vhodné.
Apophis66 (228)|18.4.2008 09:31
[QUOTE=Zoidik;113733]co tak k ní zapojit nějaky menší odpor do serie? omezí ti napětí na diodě a nebude tak šíleně svítit[/QUOTE]

Moc se nevyznam...jaky odpor myslis? kde bych sehnal?
Apophis66 (228)|18.4.2008 09:31
[QUOTE=johny__g;113738]Ty diody nemají na funkci žádný vliv, takže s nima udělej co uznáš za vhodné.[/QUOTE]

Tak to je super, dobry vedet.
Zoidik (1405)|18.4.2008 09:33
Apophis66 : odpůrek seženeš v nějakém elektru, spíse v prodejně s elektronikou. Měl by stačit s hodnoutou okolo 1kOhmdo 1,5k v pohodě. a cena je par korun. Pak to jenom napájíš na diodu
Apophis66 (228)|18.4.2008 09:36
[QUOTE=Zoidik;113742]Apophis66 : odpůrek seženeš v nějakém elektru, spíse v prodejně s elektronikou. Měl by stačit s hodnoutou okolo 1kOhmdo 1,5k v pohodě. a cena je par korun. Pak to jenom napájíš na diodu[/QUOTE]

Super, dik
hl.hl (1387)|18.4.2008 10:03
Ja mel kdysi udelane mezikusy mezi kabel k diode a konektor na boardu kde byl vlozeny odpor (ruzne varianty s ruznyma hodnotama).

Stejne tak jsem mel udelany mezikus mezu spoustu dratu od predniho audia a konektorem na boardu. V pripade odpojeni od desky se odpojil predni panel i s tim mezikusem a pak se to cele vratilo zpet. Zadne pracne zjistovani jak to vlastne bylo zapojene a vubec odpadlo to zapojovani. Az to budu delat k aktualnimu PC tak to vyfotim a dam sem.
crasher.km (919)|18.4.2008 14:03
Na odpor se vykašli,jednoduše otevři PC,najdi si drát který vede k diodám a vytáhni konektor z desky ;) kdykoliv budeš chtít,tak jenom zasuneš zpět
r34ktor (7477)|18.4.2008 14:12
Pokud chceš svit jenom ztlumit, tak je IMHO nejsnazší použít čirý lak na nehty. V každé domácnosti, kde jsou ženy, se zpravidla vyskytuje. ;)
kocourleo (110)|18.4.2008 19:21
Osobně jsem diody od hdd i zdroje odpojil. Že mi jede PC poznám podle monitoru a barevnou hudbu v rytmu hdd taky nemusím. Akorát teď mne štvou reprobedny, protože jsou v záruce a nemohu je jednoduše rozebrat. Asi zkusím tu izolepu:-(
Sieben (513)|18.4.2008 23:41
radit dotyčnému, aby si připájel odpor je IMHO nesmysl, když ani neví, kde by ho koupil, z toho se dá odvodit, že ani nemá pájku, natož aby ji uměl použít...takže řešení jsou:

pokud nechceš aby svitily: odpoj kabel ze základní desky
chceš aby mín svítily: přelakovat čirým lakem, popř. přelepit nějakou čirou samolepkou....
hippouss (246)|19.4.2008 08:26
[QUOTE=Sieben;114068]radit dotyčnému, aby si připájel odpor je IMHO nesmysl, když ani neví, kde by ho koupil, z toho se dá odvodit, že ani nemá pájku, natož aby ji uměl použít...takže řešení jsou:
[/QUOTE]
nesmysl to je pokud to uzivatele nezajima a chce jednoduche reseni a ne prdet s jakou elektrikou, ale rek bych ze v tomhle pripade to uplne nesmysl neni, na tech diodach neni co znicit, takze nejlepsi material na trenink, pokud si s tim chce dotycny vyhrat... Pred x lety, kdyz jsem zacinal s jakymkoli tuningem a hrabani se v pocitacich tak jedinej zdroj byl internet a zbytek nauc se sam a rady primo od uzivatelu jsou na nad zlato, kdyz ti poradi co a jak ;)

takze pajku do ruky a hura do toho neni co zkazit ;)
crasher.km (919)|19.4.2008 11:42
[QUOTE=hippouss;114120]nesmysl to je pokud to uzivatele nezajima a chce jednoduche reseni a ne prdet s jakou elektrikou, ale rek bych ze v tomhle pripade to uplne nesmysl neni, na tech diodach neni co znicit, takze nejlepsi material na trenink, pokud si s tim chce dotycny vyhrat... Pred x lety, kdyz jsem zacinal s jakymkoli tuningem a hrabani se v pocitacich tak jedinej zdroj byl internet a zbytek nauc se sam a rady primo od uzivatelu jsou na nad zlato, kdyz ti poradi co a jak ;)

takze pajku do ruky a hura do toho neni co zkazit ;)[/QUOTE]

za 1. tím ztratí záruku na skříň.
za 2. je prostě lehčí odpojit kabel,než zapájet spoj a účel výjde nastejno.
za 3. pokud se uživatel rozhodne pro experiment,tak spíš bych doporučil potenciometr :P
hippouss (246)|19.4.2008 12:03
1. tak kdyz se tuni tak s tim se musi pocitat, ale u nekterych skrini se diody nechaj vyndat aniz by se cokoli poskodilo, tak si tam muze treba i dat rovou svoji diodu :D
2. tak to zalezi jestli chce aby to trochu svitilo nebo vubec... v tom je vcelku rozdil
3. tak jasny, tuningu se meze nekladou, treba z toho muzem udelat vanocni stromecek ze? :D

Moje pointa byla spis, ze pokud se v tom chce zacit hrabat, neni lepsi misto kde zacit ;)
ale ucel splni cokoli, i ta blba izolepa, zalezi jak se s tim chce kdo babrat :)
crasher.km (919)|19.4.2008 12:06
[QUOTE=hippouss;114161]1. tak kdyz se tuni tak s tim se musi pocitat, ale u nekterych skrini se diody nechaj vyndat aniz by se cokoli poskodilo, tak si tam muze treba i dat rovou svoji diodu :D
[/QUOTE]

Pokud jen odděláš napájecí přívod diody od desky,tak nestratíš záruku :)
hippouss (246)|19.4.2008 12:12
[QUOTE=crasher.km;114163]Pokud jen odděláš napájecí přívod diody od desky,tak nestratíš záruku :)[/QUOTE]
tak to mi je jasny ze hejbanim s kabelama se neztraci zaruka ;)
...ale kdyz chces snizit intenzitu tak si s tim nepomuzes
trodas (1753)|19.4.2008 15:59
[QUOTE]takze pajku do ruky a hura do toho neni co zkazit :)[/QUOTE]

S pajkou ze neni co zkazit? :p Smankote, to jsi asi nevidel veci ktery jsem videl ja. Bys vedel, ze s pajkou se daji velice snadno a desive rychle napachat skody znacneho rozsahu :D

Treba - dlouho neco nahrivas, ucukne ti ruka, rozpalena pajka skrtne o mainboard, vythne/vypali kus cesticky z PCB - a je vymalovano. PC uz nikdy nepojede ;)

Nakolikrat jsem takovyhle poruchy opravoval - nekdy uspesne, nekdy ne. Jsem jen clovek a pajet cesticky souperici tloustkou s lidskym vlasem je proste krajne obtizne...

Cize pokud nechce jen aby na neho svitilo moc ledek - pak at je but vytahne jejich konekory z desky, nebo ledky ucvakne stipackami - ale pak bacha na zaizolovani toho dratku ktery byl ucvaknut izolackou, zkrat je potvora.

Horsi situace nastane, kdyz bude mit na desce (treba DFI LP B) doslova "barevnou hudbu" z supersvitivych SMD napajenych na board diod. Zminena DFI ma treba - dole 4 ks ledek, post test, v provozu vsechny naplno sviti. Vedle SB 2 ks ledek, jedna na PATA a druha na SATA aktivitu. V provozu blikaji jako HDD ledky. Jednu ledku pod ramkama (power on indikace) a jednu nad nima (ram power indikace). zeknu ti, ze z pruhledne kejsy jde do boku zare, jak "Ruda zare nad Kladnem" :rolleyes:

Reseni je snadny - zajit za kamosem co umi pajet, ma 2ks mikropajek (30W a vis) a nechat si je vypajet. Prace na 10 min.

Muj soucasny mainboard (Sapphire PI-A9RX480) sice nema 4 ks diagnostickych ledek, ale zbytek ma stejne a co vic - nad CPU je z ledek udelana indikace kolik voltu jde do CPU...!!!

Ta silenost sestava z 5ks ledek (!) jenz se podle napeti do CPU ruzne rozsvecuji:

1.400Vcore:
LED 5 - 0ff
LED 4 - 0ff
LED 3 - 0n
LED 2 - 0n
LED 1 - 0ff

1.425Vcore:
LED 5 - 0ff
LED 4 - 0ff
LED 3 - 0n
LED 2 - 0ff
LED 1 - 0n

1.450Vcore:
LED 5 - 0ff
LED 4 - 0ff
LED 3 - 0n
LED 2 - 0ff
LED 1 - 0ff

...a tak dale :) O barevnou hudbu postarano - este ze mam nepruhledny case :D
hippouss (246)|19.4.2008 16:54
to bylo na konkretni situaci, myslim ze pokud se cloveku neklepe ruka s rozsahem 20cm a ty dratky si povytahne z case (casto nejsou uplne nasponovany) tak u toho snad nerozpaji celou motherboard a ten odpor pripaji vpoho ;)

prece nebudu psat za kazdou radou "na vlastni riziko", jasny ze existuji situace kdy jde clovek delat palacinky a vypadne u toho z okna apod, ale to bychom si toho pak moc nevyzkouseli a nenaucili (teda hlavne my samouci) :D
trodas (1753)|19.4.2008 23:33
Heheh, ok, sak se necerti. Ja jen rikal, ze i me se obcas stane, ze tlacim na pajku, jak se to nahreje tak mi to sjede a pajka skonci nekde ale uplne jinde, jenz jsem puvodne zamyslel. To je ten rozsah 20cm ;)
Ne ze se nutne musi klepat ruce s rozsahem 20 cm.
To se pohnes - tak malo, ze ani nevis jak - a najednou jsi uplne jinde. Ver mi, kdyz v jedne ruce balancujes s mainboardem, v druhe mas kabliky s ledkami a pajkou do toho vrtas a jsi u toho nekde nacpany ve skrini, nepoholdne zkrouceny, tak se muzou i zkusenemu stat veci... to by jsi se divil.
A co dokaze takova kapka cinu s mainboardem - no - ani nemluvit :D
hippouss (246)|20.4.2008 10:33
ja se necertim, jen mi prijde zbytecny odrazovat lidi od tuningu tim co se muze stat i treba tomu zkusenymu, spis sem chtel motivovat k jednoduchy uprave na ktery neni prakticky co zkazit kdyz si da clovek normalne pozor ;) ...a vy tu zacnete s historkama ze vlitne pajkou do desky, to zacatecnika vylekate i na tom nejjednodusim pripajeni odporu :D
ale na druhou stranu by zas clovek mel znat rizika a kdo jinej mu je ma rict ze? ;)
B!OH@zArd (58)|25.4.2008 10:54
zacmarej je centrofixou a mas klid a nemusis nic trhat strihat otvirat a podobne :)