reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zjistit co podporuje grafická karta

MH_shw (2)|27.9.2006 14:15
Zdravím ve fóru,
potřebuji poradit jak zjistit, která rozlišení podporuje respektive umí moje grafická karta. Chci si koupit LCD s nějakým nativním rozlišením a v tom také pak pracovat, ale jak ověřit jestli moje karta to zvládne. Např. mám notebook s klasickým displejem 4:3, graf: ATI MOBILITY RANDEON 9600/9700 a chtěl bych širokoúhlý displej s nativním rozlišením 1680x1050. Půjde to nebo to bude problém? Zkoušel jsem různé programy, ale ty podle všeho ukazují rozlišení, která umí právě připojený displej.
wizaard (913)|27.9.2006 14:28
[QUOTE=MH]Zdravím ve fóru,
potřebuji poradit jak zjistit, která rozlišení podporuje respektive umí moje grafická karta. Chci si koupit LCD s nějakým nativním rozlišením a v tom také pak pracovat, ale jak ověřit jestli moje karta to zvládne. Např. mám notebook s klasickým displejem 4:3, graf: ATI MOBILITY RANDEON 9600/9700 a chtěl bych širokoúhlý displej s nativním rozlišením 1680x1050. Půjde to nebo to bude problém? Zkoušel jsem různé programy, ale ty podle všeho ukazují rozlišení, která umí právě připojený displej.[/QUOTE]
No, podporovaná rozlišení a jejich obnovovací frekvence bývají obvykle uvedeny v manuálu ke grafické kartě, ale např. program Everest umí zobrazit podporovaná rozlišení a obnovovací frekvence celkem pěkně.
MH_shw (2)|2.10.2006 09:14
hmm, to je sice hezký, ale zobrazí jen to co umí připojený displej, to co skutečně zvládne grafická karta, zřejmě asi nezjistím
wizaard (913)|2.10.2006 21:28
[QUOTE=MH]hmm, to je sice hezký, ale zobrazí jen to co umí připojený displej, to co skutečně zvládne grafická karta, zřejmě asi nezjistím[/QUOTE]
Zkus ten manuál nebo se přímo obrať na výrobce! :) BTW - karty obvykle podporují všelijaké mišmaše až do jejich maxima, takže pokud umí karta větší rozlišení, než bude mít kupovaný displej, mělo by to snad být OK.