Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Necháváte se ovlivňovat reklamou?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Necháváte se ovlivňovat reklamou?

Myslíte, že na vás mají různé formy reklamy (ať už vědomě nebo podvědomě) při výběru produktů/služeb nějaký vliv? Jaká forma reklamy Vás dokáže upoutat a jaká je Vám naopak protivná? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, podle me do reklamy vyrobci davaji veci, kterych se nemuzou zbavit (spatne se prodavaji), takze ne.
    Jinak, imho je nejlepsi forma reklamy napr v casopisech, ale nesmi byt nejakym zpusobem rusiva ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

No, když něco potřebuji, tak reklama mi řekne, že takový výrobek existuje a já si pak najdu další informace, ale informacím v reklamě moc nevěřím, zvláště jedná-li se o reklamu na IT, kde už z hlavy vím, že tam píšou/říkají nesmysly. Ale zase pozitivní úlohu podle mě hraje reklama v tom, že třeba v časopisech, když je hodně reklamy tak potom se může samotná cena časopisu držet dost nízko(např. Computer-tam je reklama snad na každé druhé staránce, ale zase nestojí 150Kč a tím i jeho redakce argumentuje). Takže tam mi reklama, i když mě nezajímá a ruší, nevadí, protože za mě platí část časopisu. Jinak ale když dají v TV doprostřed akční scény reklamu na Pampers Active baby, tak to mě dokáže docela naštvat

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Každý dá na reklamu , všechno kolem nás ovlivňuje,každá drobnost... ikdyž nejdete koupit ten výrobek hned po tom,co jste viděli nějakou reklamu,tak vás ta reklama buď zaujala,nebo naopak odpudila. Bez reklamy nejde nic.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Pokud kupuju nějakou dražší věc, kterou budu mít delší dobu, tak se rozhoduju spíš podle značky, zkušeností uživatelů, případně testů.
    A pokud jde o nějaký drobnosti, tak spíš podle sebe...

Takže reklama mě moc neovlivňuje, alespoň ne tak, jak by měla...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

No tak na reklamu moc nedám - v technice vůbec ne, třeba to co vidím v letákach různejch prodejcu ohledně počítačů mě až spíš připadá po pobavení. V tom případě na reklamu nedám a vybírám si věci podle značky, kvality a případně zkušeností a recenzí.

Maličkosti nebo značkové věci, které jsou v různých akcích a dělaj na ně upoutávky a reklamy tak ty mě občas zaujmou a koupim. Ale jak sem psal nahoře - žádná technika. Drobnosti - například nedávno velmi levné Verbatim DVDčka... Tak to beru.. ale jinak ani smykem :-D

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

No já na reklamu prakticky nedám, když něco potřebuji, tak si zjistím informace z reklam jen na to, abych se rychle zorientoval co kde je, ale samotný výběr probíhá podle rad lidí, co už mají věc odzkoušenou a reakcí na fórech.
    Reklama je dobrá jen pro odpočinutí a případný výplach mozku

Nováček
    Registrace
    May 2006

myslím, že reklama ovplyvňuje strašne veľa ľudí. Veď na nás skáče z každého kúta. Osobne ak chcem niečo kúpiť, radšej si vyhľadám recenzie alebo výsledky testov toho ktorého výrobku, ale to neznamená, že by som niekedy nebol kúpil aj podľa reklamy.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Vždy jsem se bránil tomu, abych si něco koupil jen na základě reklamy, ať už byla v jaké koliv podobě (tv, radio, tisk, atd.). Jenže pak mi jednoho krásného dne vypověděl notebook a tak jsem vyrazil pro nový, měl jsem vybraný určitý typ, ale prodejce mne přesvědčil, že si mám vzít Acera (byl jsem silně na pochybách, neb jsem slyšel samou "chválu"). Své tvrzení podložil tím, že mě odkázal na reklamní letáčky v prodejně, takovou konfiguraci vám za ty peníze žádná jiná značka nenabídne, povídal, no a měl pravdu, protože takovou lemru co jsem koupil skutečně žádný jiný výrobce nenabízí. Tehdy jsem tedy dal na reklamu a doufám, že takovou chybu již nikdy v životě neudělám.

Z toho plyne ponaučení, nevěř všemu co ti reklama řekne a už vůbec né prodejci, který ví jen to co je napsáno na reklamním letáku.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Pro me reklama slouzi hlavne se seznameni s danou znackou. V oblasti, ve ktery nemam oblibenou nebo vyzkousenou znacku, davam prednost temer vzdy tomu, co znam z reklamy. Hlavne pokud se jedna o levny veci, potraviny atd. U drazsich a dlouhodobejsich investic se rozmyslim uplne jinak, ale vec z reklamy ma alespon vetsi sanci dostat se mezi kandidaty, protoze o ni proste vim. Vyjimkou jsou reklamy lzive a stupidni, ktere naopak zpusobi, ze si onen vyrobek ze zasady nekoupim.

Citace Původně odesláno od Salamander
    No, podle me do reklamy vyrobci davaji veci, kterych se nemuzou zbavit (spatne se prodavaji), takze ne.
    To je naprosty nesmysl. Sice je samozrejme, ze reklama slouzi ke zvyseni prodejnosti, ale bez reklamy by ta prodejnost byla jeste mensi. Bez ni se dnes, az na vyjimky, neobejde vubec nic. Produkt, ktery lide neznaji, nema sanci na uspech.

Nováček Avatar uživatele Mungo
    Registrace
    Feb 2008

Upřímně, u některých televizních reklam mi přijde, že mě má její tvůrce za debila, a to doslova. Nikdo jiný těm informacím které dostáváme v reklamách nemůže věřit. Navíc je většina z nich tak trapná, že mi z toho až běhá mráz po zádech. Vlastně bych teď nepsal, kdybych nevypnul TV kvůli nekonečné reklamě uprostřed filmu
    Reklamám nevěřím a určitě bych si podle nich nic nekoupil...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mrozu Zobrazit příspěvek
    To je naprosty nesmysl. Sice je samozrejme, ze reklama slouzi ke zvyseni prodejnosti, ale bez reklamy by ta prodejnost byla jeste mensi. Bez ni se dnes, az na vyjimky, neobejde vubec nic. Produkt, ktery lide neznaji, nema sanci na uspech.
    No dobre, asi jsem se nechal trosku unest, ale aspon u nekterych vyrobku to podle me plati ...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nejlepší reklama je vysoké hodnocení v nějakém testu. Nekupuji nic, co mi někdo "násilím" strká před oči. Raději pročtu pár testů, webů a diskuzí s uživatelů vlastnící daný výrobek a dle hodnocení se rozhodnu.

Jinak by se to nechalo také vyjádřit:"Nemám rád vtěrky"

S úctou Mars

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

Tak reklama primarne ovlivni jen ty lidi kteri nerozumi propagovanemu produktu nebo problematice s nim spojene. V te casti neznalych je samozrejme jeste nejake procento tech co proste na reklamu kaslou uplne.
    100% funguje snad jen ta predana informace protoze at negativni tak pozitivni
    reklama, nazvy, barvy..atd. ulpivaji v mysli... tj nejhorsi reklama je ta ktera je prumerna...
    neni zla ani dobra ... :-) ale to jsem odbocil...

Nuze kdyz to vztahnu na sebe tak musim rici ze mne ovlivni reklama pouze u vyrobku
    kterym nerozumim nebo o ne nejevim zajem a tak nemam prehled ze existuji.
    U me jelikoz jsem silene hnan touhou vsechno poznat a vedet ...ac to je celozivotni boj....
    si dokazu vybavit napr reklamu na nejaky druh noveho samponu... :-))
    ( ..no jemne neinteligentni priklad ale budiz :-)) )
    nejaky me zaujme...nerozumim tomu neb nejsem z tehle business branze ani dermatolog....
    tak si reknu ze by mohl byt fajn.... ale presto... protoze jsem praktik
    zeptam se lidi z okoli ci odbornika na nazor...prinejhorsim ho otestuju :-))

Takze ...ano ..reklama me ovlivnuje ale jen v mizivem spektru....

Co se tyce veci ktere beru jako sve stezejni...vypocetni technika, hudba, atd.....
    tam me reklama absolutne nezajima...na pr kaslu a zaobiram se praxi....
    Pro vetsinu lidi kteri pracuji s urcitymi vyrobky nebo je zajimaji je reklama
    prakticky jen hodne starou a jeste zkreselnou informaci kterou uz davno vi.

Hezky vykend preji ;-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Reklamu vnimam velice negativne .. Vadi mi hlavne nektere agresivni reklamy .. napriklad auto jedouci po ulici s amplionem a vyrvavajici ze v nejakem bordelu je sleva nebo ze na mastnym ruzku maji dobre parky .. proti takove reklame se clovek tezce brani .. Vadi mi letaky ve schrance .. nekolikrat jsem se pohadal s lidmi kteri mi je tam hazi .. rikaji ze tam nemam napsano ze je nechci .. a ja se jich jen suse ptam jestli tam nekde vidi napsano ze je chci .. vsechno je to naruby .. reklama je opravdove zlo a na me osobne pusobi vetsinou presne opacne nez ma .. jsem schopny si nekoupit vec z principu jen proto ze je na to ta nejdebilnejsi reklama jakou nekdo mohl vymyslet .. vzivote bych si napriklad nekoupil tarif od t-mobile i kdyby tam bylo 1000 hodin kazdy mesic zdarma .. jejich reklama je tupa a uboha! Reklama je pouze o zisku .. 99% nema zaqdnou vypovidaci hodnotu o tom co si clovek kupuje je to pouze natlak na kapsu potencionalniho kupujiciho .. Co s etyce reklamy na internetu .. za ta leta sem se ji naucil naprosto ignorovat .. kdyz uz mi nekd enejaky banner projde pres filtr .. ignoruji ho .. odkliknute reklamy za poslednich 5 let bych spocital na prstech jedne ruky .. Dalsi vec je reklama v radiech .. ktera z vetsiny radii dela naprosto neposlouchatelnou zumpu .. (ne ze by nekdy existovalo nejake extra poslouchatelne radio .. zlate casy starych hadu a jejich nocnimu unegroundovemu vysilani )
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 19-04-2008 v 13:33

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: Odpočinek
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-12-2012, 16:54