reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

divné zapínání PC

Razi3L (612)|18.4.2008 16:57
mám takový problém:
když zapnu PC, tak se asi tak na vteřinu rozeběhne a vzápětí se vypne a pak se zase samo po asi vteřině opět zapne a normálně běží. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? je to celkem zvláštní a nevím, co s tím. Sestava je to ta, co mám v podpisu.
crasher.km (919)|18.4.2008 17:02
za 1. je to nová sestava ? za 2. co tam máš za zdroj ? za 3. skus trochu popsat co se během té sekundy děje,jestli třeba se detekuje monitor,nebo jestli se roztočí větráky,jestli nějak pípá ....
Razi3L (612)|18.4.2008 17:05
jej, zdroj sem zapomněl dát do podpisu je to Fortron 400W GLN, je to asi týden stará sestava a ze začátku to nedělalo (dělá to tak asi 3 dny)

/edit: monitor nic nedělá, jak sem psal PC se rozjede, jako by se mělo normálně zapnout, větráky se roztočí atd. a pak se hned vypne a za asi vteřinu opět zapne a beží v pohodě
pegy (757)|18.4.2008 18:18
[QUOTE=Razi3L;113930]jej, zdroj sem zapomněl dát do podpisu je to Fortron 400W GLN, je to asi týden stará sestava a ze začátku to nedělalo (dělá to tak asi 3 dny)

/edit: monitor nic nedělá, jak sem psal PC se rozjede, jako by se mělo normálně zapnout, větráky se roztočí atd. a pak se hned vypne a za asi vteřinu opět zapne a beží v pohodě[/QUOTE]
nezacalo sa ti to objavovat po OC? Pozeram na tu zostavu, tak je to celkom dost na toho Fortrona...
Razi3L (612)|18.4.2008 19:03
samozřejmě, že jsem zkoušel i dát referenční takty a pořád to samé...
a ten fortron by to měl učitě zvládnout...
r34ktor (7477)|18.4.2008 19:12
Po nastavení defaultních taktů a vyresetování CMOS by to mělo přestat dělat. Některé desky to dělají po OC.
husky14 (4214)|18.4.2008 19:13
[QUOTE=pegy;113946]nezacalo sa ti to objavovat po OC? Pozeram na tu zostavu, tak je to celkom dost na toho Fortrona...[/QUOTE]Imho je to úplně v pohodě, koukni na můj podpis ;)

Bohužel desky GB jsou opakovanýma restartama trošku pověstný....
Máš poslední BIOS?

EDIT: každopádně vyresetuj CMOS, a nejlíp vyndat baterku a úplně odpojit zdroj od sítě, stačí na minutku....
kane.shw (1231)|18.4.2008 19:30
Pokud by to nezabralo s tím BIOSem, tak zkus ještě postup "připojím jen to nejnutnější a nejlépe mimo case".
johny__g (6387)|18.4.2008 21:45
Mám skoro tu samou desku (P35-DS3 rev. 2.1), tohle dělá když provedu nějaké změny v BIOSu, save and exit - deska se vypne a za vteřinku nebo dvě opět naskočí a normálně najede. Při běžným zapnutí to ale nedělá. Pokud ji ale odpojím od sítě na delší dobu (vypínačem na prodlužce) tak pak najíždí také tak - zapne se, hned vypne a pak najede. Neberu to jako vadu, protože jinak vše funguje jak má, OC drží (když ho nepřeženu).
pegy (757)|18.4.2008 23:03
[QUOTE=husky14;113969]Imho je to úplně v pohodě, koukni na můj podpis ;)
[/QUOTE]

Aha jasne, aspon viem ze fortron mi na moj dalsi ubgerade bude stacit ;)

[QUOTE=husky14;113969]
Bohužel desky GB jsou opakovanýma restartama trošku pověstný....
Máš poslední BIOS?

EDIT: každopádně vyresetuj CMOS, a nejlíp vyndat baterku a úplně odpojit zdroj od sítě, stačí na minutku....[/QUOTE]
Tiez by som bol za update BIOSu na poslednu verziu...
Pavel Boček (4169)|20.4.2008 14:38
Dělají to třeba i desky MSI, alespoň po vypnutí napájení. Pokud všechno běží v pořádku, přetaktování zůstává a nic dalšího se neděje, tak bych to absolutně ignoroval.
Razi3L (612)|20.4.2008 16:35
no, tak jsem dal nejnovější BIOS, jenže k týhle desce je na oficiálních stránkách ke stažení jenom beta verze biosu a je tak trochu na houby :) , párkrát se mi u nastavování rozházel a musel sem to restartovat. ( a už se zase divně zapíná, takže to nepomohlo)
Jak jste potom radili, tak to asi vyresetuju a nebo to nechám a počkám na normální verzi a budu to ignorovat...
Razi3L (612)|20.4.2008 16:41
[QUOTE=johny__g;114019]Mám skoro tu samou desku (P35-DS3 rev. 2.1), tohle dělá když provedu nějaké změny v BIOSu, save and exit - deska se vypne a za vteřinku nebo dvě opět naskočí a normálně najede. Při běžným zapnutí to ale nedělá. Pokud ji ale odpojím od sítě na delší dobu (vypínačem na prodlužce) tak pak najíždí také tak - zapne se, hned vypne a pak najede. Neberu to jako vadu, protože jinak vše funguje jak má, OC drží (když ho nepřeženu).[/QUOTE]

jo, tak přesně tohle mi to dělá, ale rád bych se toho zbavil :D
přece jenom není to normální že jo a zvlášť u novýho hardware :)

/edit: sry za dva příspěvky za sebou, nějak sem zapomnněl, že jsem jeden předtim v tomhle threadu už psal :D