reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s ochranou složky účtu win XP :(

Dr_Toom (4)|19.4.2008 09:02
Dobrý den,

mám problém, kamarádovi vyhořela základní deska (starší amd), a tak si koupil nový počítač, stím že doufal že data jednoduše přetáhne ze starého disku, jenže disk je jeste na ide rozhraní a to mu nepodporuje nova deska, tak jsem si disk strčil do sveho počítače ale ten nechce naběhnout (pravdepodobne problem s komponenty meho počítače) (vždy se restartuje nez se dostane k logovaní, a to i v nouzovém režimu) a když si disk otevřu na svém počítači (ze svého systému) tak se nedostanu k souborům pod jednotlivými uživ. účty (i když znám heslo) - není nejaká finta jak to obejít - dostat se k datům na ploše účtu z win xp profi z jiného počítače? děkuji moc!!!
Salamander (6177)|19.4.2008 09:11
Jednou jsem tohle take resil - udelal jsem windowsackou zalohu te slozky a pote odzalohoval - a ejhle, objevila se nabidka "chcete obnovit zasady zabezpeceni?" -das ne a mas plny pristup:D - ale je to takove dost neohrabane reseni, urcite to jde i jednodusseji :)
hippouss (246)|19.4.2008 09:13
kam ti to nepovoli vstup a co ti to hazi za hlasky?
rek bych ze by melo stacit right-click na slozku kam potrebujes najet na zalozku zabezpeceni, kde si pridas patricny prava pro tu slozku
pripadne koknout do advanced security na ty zalozce a kouknout do vlastniku a tam prehodit na svuj ucet
Dr_Toom (4)|19.4.2008 10:04
to hippouss: no chci se dostat do slozky - documents&settings/jmenoučtu/ - když na tokliknu tak to zahlásí : "jmenoúčtu - není přístupný , přístup byl odepřen"

jde oto ze je to disk s nainstalovanym systemem XP, a ja se potřebuju dostat k nemu na plochu pro data, stim ze jeho disk mam jako druhej ve svem počítači, takže ze svejch XP se nemuzu dostat na jeho xp... dyž dam pravý a vlastnosti tak tam záložka zabezpečení neni :(

to salamander : to by asi slo ale de oto ze to je jinej system nez ve kterym sem... kdyz bych chtěl nabootovat z jeho tak se to proste neda (dycky se to po chvili restartne a nepusti me to nikam ani přes nouzovej stav)
pavel_p (993)|19.4.2008 10:07
hippouss (246)|19.4.2008 10:18
Nejprv koukni jestli mas vypnuty zjednoduseny sdileni (my computer->tools->folder option->view->a tam odskrtnout zjednoduseny sdileni)
tak pokud tam to zabezpeceni neni zkus jit o uroven slozky vys pripadne ciste az na disk. V zabezpeceni tam je pak nekde zdedit opravneni na dcerinne slozky a vse se nastavi i na nizsi urovne.
Pokud tam ta zalozka nebude ani takhle tak budes muset postupovat podle toho navodu od pavla_p a jit pres nouzovej rezim...
Dr_Toom (4)|19.4.2008 10:20
jenže já tam nemám tu kartu "zabezpečení" znovu říkám - mam nabootováno ze svého systému - a v počítači mám vložený druhý disk (kamarádův) a na něm je také systém... a ja se potřebuju dostat do jeho slozky v jeho systému, ze svého disku (mého systému) :(
hippouss (246)|19.4.2008 10:25
a to zjednoduseny sdileni mas vypnuty? a ani o uroven vys? nebo primo right-click na disk nemas zabezpeceni nikde?
pavel_p (993)|19.4.2008 10:33
Uf, na té stránce je jeden dost důležitej odkaz, kterej popisuje jaxe na záložku s právy dostat, aspoň si to pořádně přečti!
http://support.microsoft.com/kb/307874/
Dr_Toom (4)|19.4.2008 10:35
už to tam je, jsem kokot nenasel sem to vypnutí zjednodušeného sdílení... DEKUJU vam všem moc!!!
hippouss (246)|19.4.2008 10:50
tak hlavne ze to uz chodi;) vzpominam na svoje zapaseni se zabezpecenim, kdyz sem zacinal s XP woknama :D
pas!k (3765)|19.4.2008 12:19
Vypnout zjednodusene sdileni je jen cesta jak se dostat k zalozce pak jeste musis nastavit vlastnika a pristup k tem slozkam