reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nevypnutelný atribut

jonmar (39)|19.4.2008 14:31
Měl sem problém s ukládáním souborů u jednoho editoru a když jsem si prohlížel složku všim sem si že má nastavený atribut Jen pro čtení ,tak dám Vlastnosti/odliknu ho/Použít,zkusim to znova a nic,tak se tam vrátim a atribut je znovu zaškrtlý zeleným čtverečkem,následně zjištuju že mam všechny složky v počítači(soubory ne) takhle nastavený.Pokaždý se atribut vrátí zpět.Nemáte někdo tušení co by to mohlo způsobovat.
Logout (4018)|19.4.2008 14:40
Ahoj,
a máš k tomu souboru práva pro změnu atributů? Jakej je to OS?
Matyáš
hippouss (246)|19.4.2008 15:06
Tohle mi dela normalne taky, ale nicemu to podle me nevadi, protoze kdyz dam zrusit "read only" a necham to aplikovat pro vsechny podslozky a soubor uvnitr, tak u souboru se ten atribut nastavi spravne a to staci, jako at kliknu na jakoukoli slozku tak mi to taky ukazuje ctverecek, coz indikuje soubor neco v ty slozce s atributem "read only" a zadny hidden files tam nejsou...

taky sem mel obcas problem s tim pracovat kdyz to bylo read only ale kdyz sem to takhle aplikoval na soubory tak to vzdycky stacilo ;)
jonmar (39)|19.4.2008 18:06
Mam WindowsXP Prof... 32 SP2 ,používám správcovskej účet,třeba když ručně vytvořim Novou složku, úplně prazdnou tak to dela stejnej problem.Napadlo mne jestli to neni nejakej druh obrany,povypinal jsem antivir,firewall atd.,ale nic to nepomohlo.Je jedno jestli dam aplikovat na složku nebo i na soubory v ní, ani jedno nepomůže.Problem je vtom že ten editor(Djini!(ke hře Zaklínač) nevytváří jenom soubory modu ale potřebuje vytvořit i jednu složku což pravě nelze.
hippouss (246)|19.4.2008 18:28
zkus ten atribut z ty slozky, kde se ti vytvari dalsi slozky upravit podle tohohle:
http://support.microsoft.com/kb/256614
jonmar (39)|19.4.2008 19:43
NN,Nefunguje...,ostatní atributy fungujou jak normalně tak přes cmd