reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Artefakty" v obraze a vypínání monitoru

d.a.a.n (14)|20.4.2008 12:05
Dobrý den, vlastním grafickou kartu GeForce 6600GT od Gigabite s pasivním chlazením. Grafiku mám cca půl roku a byla nová (vyměněná po reklamaci). Od včerejška mi grafika děla artefakty v 2D obraze. Počítač jsem i přeinstaloval, ale žádná změna. Artefakty se oběví někdy okamžitě někdy až po chvíli. Zkoušel jsem i různé ovladače grafické karty. Grafiku jsem z PC vytáhl a vrátil zpět chvíli bylo vše ok, ale pak se artefakty zase vrátily. Teplota grafické karty je 41 stupňů a grafika nebyla nikdy přetaktovaná. Vypadá to že tyto problémy jsou jen po připojení na DVI. Monitor se také přerušovaně vypíná a zapíná až napíše že nemá žádný signál.
S5006738.JPG S5006739.JPG S5006741.JPG S5006742.JPG
cool.user (2822)|20.4.2008 12:11
Jedna rada az budes priste diagnostikovat problem. Pokud ti grafika blbne i v biosu behem bootu (do doby nez se zacne loadovat OS) tak ti zmena ovladace nepomuze.

S nejvetsi pravdepodobnosti bych to videl na reklamaci, muzes zkusit tu grafiku jeste u nekoho jinyho ale nedavam tomu sanci...

A ani bych to nesvadel na dvi, tohle spis vypada na poskozenou 2d cast jadra...
d.a.a.n (14)|20.4.2008 12:16
Teď jsem to měl zaplé na D-SUB a pustil jsem na zkoušku film. Po chvilce zase artefakty a počítač se celý kousl slyšel jsem pouze zvuk. Pochvilce se vypl i monitor že nemá signál. Takže to vypadá na reklamaci.

Edit: ty chyby v biosu jsem viděl až po tom přeinstalování. Ono to není pravidelné. Udělalo mi to zatím jen parkrát. Kdežto ve windowsech se mi teď artefakty už objevují pokažde max po 5 minutách. Potom následuje kousnutí celeho systému a vypnutí monitoru. Zítra to pujde na reklamaci.
pcmaker (354)|20.4.2008 12:20
Vypada to na prehrivani, nejaky spatny kontakt, nebo uz je grafika "nacata". Zkus ocistit kontakty lihem. Mrkni, jestli sedi dobre chladic (i v poloze, ve ktere je v PC). Doufam, ze mas v PC poradny pruvan. Min. ventilator vzadu. Jinak jsi ji asi zase "upekl". Taky muze byt vadna RAMka na grafice, ale s tim se da tezko neco udelat. Mozna lepe chladit, ale spis bych grafiku vamenil.
d.a.a.n (14)|20.4.2008 12:30
Bednu nemám pořádně chlazenou a grafika je pasiv, ale v ovladačích grafiky mi to ukazuje max 41 stupnů. Jinak grafku jsem měl vytáhlou a koukal jsem na ni, ale nic zajímavýho jsem neviděl.
U předchozí grafiky byl nefunkční DVI výstup (to bylo důvodem k reklamaci, výstup byl špatný už od začátku). Často přepínám na monitoru z DVI do D-SUB, kvůli instalacím počítačů (mám často připojené 2 PC na jeden monitor) jestli i tohle nemohlo zapříčinit moje problémy.
cool.user (2822)|20.4.2008 12:32
[QUOTE=d.a.a.n;114572]...[/QUOTE]

Ne, reklamuj a nazdar. Tyhle gigabytky jsou smejdy a rozhodne bych se nebal toho ze bys ju uplekl, teda aspon ne tvou vinou. Tyhle grafiky obcas jedou pri tak hustych teplotach ze se tomu nechce verit...
d.a.a.n (14)|20.4.2008 12:38
Ok, jde na reklamaci a díky za váš čas.