Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 52

Téma: Vadné pixely

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od fwefw Zobrazit příspěvek
    Tomu nerozumím, jakože za příplatu budu bez vanejch pixelů, vadné pixely jsou odstupňované podle ceny :-), resp. co je na tom Viewsonicu nekvalitního sem s tím, měl jsem ho doma, a tak jsem zvědavej, co mi povíš a prosím konkrétně.
    Viewsonic pouziva panely od firmy CMO a ta dodava panely aj do niektorych modelov pre ACER a to hovori za vsetko Kvalitou LCD a poctom vadnych bodov sa zaobera ISO norma 13406-2 http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2 , kde mas pre jednotlive kvalitativne triedy definovany pocet vadnych bodov.

Dalej.. Vyrobne porcesy LCD monitorov si kazdy "vyrobca" nastavuje inak.. Zalezi len na "vyrobcovi" ake testovacie procesy si nastavi, ci bude kalibrovat farby cez generator, ci bude zahrievat monitory v Burn-In teste, vystupna kontrola vadnych bodov, kozmeticka kontrola, popripade test HDCP, OOBA a podobne.. Viewsonic urcite nema tieto kontrolne mechanizmy nastavene tak ako napriklad DELL, NEC, Samsung a to sa zakonite odrazi v cene
    Naposledy upraveno uživatelem kikloop: 14-05-2008 v 09:22
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Nechci nijak ospravedlňovat jednání výrobců. Ale na ně je stále vyvíjen větší a větší tlak, aby cenu tlačili dolů. Takže se dostávájí do bludného kruhu. Více výrobku za nižší cenu. Náklady jsou více méně stejné. Takže se někde musí ušetřit. Investovat do lepších technologií je problém, protože něco to musí zaplatit. A bezchybná výroba je utopie pomatených managerů. Prodejci shrábnou největší díl zisku a jejich náklady jsou v porovnání s výrobci naprosto zanedbatelné. Takže jak s toho ven, prostě prodat všechno. Podívejte se jen jak v poslední dobu klesla cena LCD. Jistě jestliže je pořizovací hodnota LCD například 50 litrů je na místě očekávat kvalitu. Ale za 4 litry vč. DPH? Mě se taky nelíbí na panelu vadné pixely, ale taky vím, že kvalita něco stojí. Je to stejné jak s autem. Když si koupím např. Fabii nemohu očekávat kvalitu např. Audi A8.

Nováček Avatar uživatele Milivoj_b
    Registrace
    Jun 2007

Ještě k tomu Samsungu. Naštěstí jsem si i napodruhé špatně přečetl podmínky záruky a záruka ZBD nekončí prvními třemi dny. První tři dny má zákazník nárok na okamžitou výměnu, pak už musí stav posoudit autorizovaný servis, ale záruka trvá. Ovšem když píšu naštěstí, myslím pro mě a ne pro prodejce, přes kterého jsem to řešil: Včera jsem po měsíci konečně dostal snad už bezvadný kus 223bw, ale údajně je to už čtvrtý, který dostali. Aby se vyhnuli problémům, raději na prodejně nové monitory otestovaly, a jeden z nich měl ty vadné body rovnou tři. Údajně než Samsung zavedl záruku ZBD, tohle se nedělo a stížnosti skoro žádné nebyly, tak nevím...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

ale tu vidis pristup spolocnosti Samsung.. nakoniec ti ho vymenili. jasne ze obchodnik bude nadavat na kazdeho kto pride nieco reklamovat, pretoze to je pre neho neziskova praca navyse.. Az by si si kupil Acer tak sa brnenskom servise este teraz smeju co tam chces reklamovat

Nováček Avatar uživatele rosimyshma
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od kikloop Zobrazit příspěvek
    ale tu vidis pristup spolocnosti Samsung.. nakoniec ti ho vymenili. jasne ze obchodnik bude nadavat na kazdeho kto pride nieco reklamovat, pretoze to je pre neho neziskova praca navyse.. Az by si si kupil Acer tak sa brnenskom servise este teraz smeju co tam chces reklamovat
    Ja jsem momentalne ve "valce" s NEC a jejich servisem. Prvni dva 20XGX2Pro odesly na tzv "zaspraseni obrazovky"(tmavy flekanec). Posledni (po reklamaci novy) kousek jsem dostal s cca 6ti vadnymi body a neakceptovatelnym dosvitem obrazu. Poslal jsem ho tedy znovu do reklamace a technik servisu mi odepsal, ze to nejsou vadne pixely/subpixely, ale spina na povrchu obrazovky, kdyz jsem jim napsal, ze nejsem slepy a ze poznam kdyz neco sviti (cervene/zelene/modre), tak jsem dostal odpoved, ze je to muj subjektivni pocit. Tak ted cumim na monitor na kterem na me sviti nekolik barevnych tecek a po otevreni jakehokoliv programu na dele nez 3 minuty mi tam zustane jeho otisk na dalsich cca 10 minut. Tak asi tolik ode me k vadnym pixelum a reklamacnim postupum.... jo ten brutalni dosvit oznacili jako spravnou funkci monitoru. Ale barvy ma tento monitor skvele to musim uznat :-)

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

2rosimyshma: to si děláš pr*el ne?! takhle se sebou nechat ojebávat? Být tebou, tak bych tam hned v pondělí naběhnul, pokud rekl.technik nebude chtít monitor přijmout, nechat si zavolat nadřízeného, problém jim předvést, pokud budou neústupní, ohánět se ČOIkou a pokud ani to nezabere a nebudou chtít monitor vzít, tak říct, že si necháš vypracovat znalecký posudek a pak tam přijdeš znovu a taky jim vysvětli, že znalecký posudek zaplatí ONI + to co si nafakturuješ ty jako čas+telefony, co si kvůli jejich nespolupráci musel dělat =>na to máš nárok, pak by měli vyměknout a monitor ti vzít.

Nehledě na to, že podle norem může mít LCD snad max. 3, nebo 5 vadných pixelů max, pokud jich má víc, tak je to na reklamaci.
    Ale hlavně se sebou nenechej vyjebat!

a k mému samsungu 223bw => má taky asi 3 vadný pixely/subpixely, naštěstí mám tu kartičku nevyplňěnou, takže si ji vyplním, kamarád mi tam dá razítko a já si naběhnu do servisu pro novej monitor

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Nechci tady nikterak hanit firmu NEC, ale kdykoliv jsem měl v minulosti co do činění s některým z jejich produktů to problém.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rosimyshma Zobrazit příspěvek
    Ja jsem momentalne ve "valce" s NEC ....
    ten tmavy flekanec sa odborne nazyva "mura/gap defect" alebo vseobecne uniformity defect

Na tvojom mieste by som si nechal odbornikom na 100% potvrdit ze sa jedna o vadne body, pretoze niekedy sa naozaj jedna o spinu, ktora lomi svetlo. Zistis to tak, ze pri zmene uhlu pohladu sa farba svietiaceho subpixelu nemeni, pri spine ano. Popripade skus pouzit lupu.. Pixely vidno krasne, spinu na 90% nezaostris.. A problem byva v tom, ze niektore znacky nemaju v specifikaciach povolene pixely ale spinu ano

Nasiel som na disku zaprasenu prezentaciu od Samsungu, tak sa o nu s vami podelim.. Jedna sa o prezentaciu vad LCD monitorov ich pricin a moznych rieseni - vo vyrobe
    http://www.pc24.sk/files/Main_failure_mode_060905.ppt

Registrace
    Mar 2008

ten tmavy flekanec sa odborne nazyva "mura/gap defect" alebo vseobecne uniformity defect ...
    Jj, to mi tlacili borci ze servisu do palice, ze je to spina, ale neni...jsou to velmi vyrazne svitici body, k monasu jsem si sosnul i nejaky test program a na tmavem/cernem pozadi jsou velmi vyrazne(vlastne jsou videt furt, je jedno na jakem pozadi), divalo se na to uz asi 20 lidi a zda se, ze jediny kdo vidi spinu je servisni technik. Ze je to "mura" vim taky, chtel jsem to napsat tak, aby tomu rozumel kazdy, ale "muru" ted nemam, ted mam "dosvit" a vadne pixely.

Trochu jsem si i dopisoval i s nejakym zastupcem NEC pro CR a ten me taky poslal do pr.ele. Napsal mi, ze jsem lump zakaznik, ktery si nevazi toho, ze mi byly predchozi vadne kusy vymeneny za nove - prekontrolovane :-) a jeste me obvinil, ze si vymyslim zavady, abych dostal zpatky prachy. Samozrejme, ze ted uz radeji vezmu penize, prece nebudu travit zivot tim, ze budu furt behat s monasem po reklamacich.

Nováček Avatar uživatele Milivoj_b
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Sieben Zobrazit příspěvek
    a k mému samsungu 223bw => má taky asi 3 vadný pixely/subpixely, naštěstí mám tu kartičku nevyplňěnou, takže si ji vyplním, kamarád mi tam dá razítko a já si naběhnu do servisu pro novej monitor
    Aby ses nedivil. Jak jsem psal, moje 223bw je dle prodejce třetí nebo čtvrtý vyreklamovaný kus a ty před ním rovnou vrátil dodavateli/servisu, protože při kontrole objevil vadné body, v jednom případě tři. Ani se nedivím, že se mě snažil tlačit spíš do vrácení peněz a asi na to přece jenom dojde, protože vyreklamovaný kousek sice žádné vadné body nemá, ale zase pekelně bzučí, když se jas stáhne pod 80% (a že je to potřeba). Samsung si už příště nevyberu, záruka nezáruka. :-(

BTW, záručák jsem potvrzený neměl a přesto vadný bod uznali, ty tři dny se prý vztahují jen na okamžitou výměnu, ale reklamovat přes servis to jde i nadále a záruka ZBD stále platí, tolik praktická zkušenost.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od Milivoj_b Zobrazit příspěvek
    Aby ses nedivil. Jak jsem psal, moje 223bw je dle prodejce třetí nebo čtvrtý vyreklamovaný kus a ty před ním rovnou vrátil dodavateli/servisu, protože při kontrole objevil vadné body, v jednom případě tři. Ani se nedivím, že se mě snažil tlačit spíš do vrácení peněz a asi na to přece jenom dojde, protože vyreklamovaný kousek sice žádné vadné body nemá, ale zase pekelně bzučí, když se jas stáhne pod 80% (a že je to potřeba). Samsung si už příště nevyberu, záruka nezáruka. :-(

BTW, záručák jsem potvrzený neměl a přesto vadný bod uznali, ty tři dny se prý vztahují jen na okamžitou výměnu, ale reklamovat přes servis to jde i nadále a záruka ZBD stále platí, tolik praktická zkušenost.
    No já právě uvažuju, zda-li se na to nevykašlu...protože to nejde z 95% ani vidět...a jet s tím do servisu...pak chtít ihned novej kousek...asi se na to vykašlu a nechám si tenhle, kterej je jinak super!

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rosimyshma Zobrazit příspěvek
    Jj, to mi tlacili borci ze servisu do palice, ze je to spina, ale neni...
    odporucal by som fakt tu lupu.. pretoze sa naozaj moze jednat bud o spinu alebo poskrabany polarizer z vnutornej strany. s lupou pekne vidno mriezku a vidno ci svieti prave subpixel alebo ci sa jedna o nejaky nepravidelny tvar.
    mal som k tomu parade obrazky, ale neviem kde som ich ulozil :-/

Registrace
    Mar 2008

odporucal by som fakt tu lupu..
    tak jsem na to vzal tu lupu - bez zlepseni... pod lupou jsou dokonce jeste vetsi :-D
    ted vazne, fakt jsou to vadne subpixely, divalo se na to uz hodne lidi, cekam az mi prijde fotak a zkusim to fotnout a poslat tomu zastupci NECu pro CR co na to povi, snad se nejak dohodneme. a jeste mi asi jedna zavada pribyla - monitor se sam od sebe najednou rozjasni a za nekolik sekund zase ztmavne - v nastaveni jsem nic nemenil a jeste vcera to nedelal.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ja som na pixely pouzival lupu s 25-nasobnym zvacsenim.. Az budes mat obrazky tak ich sem hod..

lol, no teraz pozeram co to vlastne reklamujes za monitor.. Ja neviem kde vsade sa tie monitory vyrabaju,
    ale niektore serie su skladane v cechach

Registrace
    Mar 2008

Tak po delší(nemocniční) odmlce jsem se zas dostal k monitoru :-) jsem ale fotograf na baterky, nevím jak se to má správně fotit a podle toho ty fotky taky vypadají, ty pixely prostě nějak nedokážu pořádně vyfotit(vyfotil jsem jen pár nejsvítivějších, ty malé pak na fotce nejsou vidět), ale dosvit obrazu se od té doby co jsem byl pryč dost "vylepšil" :-) dokonce teď se už monitor viditelně po určité době rozzáří a pak zase z ničeho ni ztmavne.

pokud máte někdo zkušenosti jak fotit LCD a mohli mi poradit...budu rád, tyhle fotky se pokusím poslat i tomu zástupci firmy NEC pro ČR...uvidím co na to řekne

http://sweb.cz/rosi.myshma/05.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/09.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/11.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/13.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/15.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/16.JPG
    http://sweb.cz/rosi.myshma/17.JPG

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problém s GPU Pixely
    Od Tidusleonhearth v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení