Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: Vadné pixely

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj,
    objednal jsem si u CC ViewSonic VP2030b a mám na něm dva bílé pixely ( jeden uprostřed vlevo a jeden hodně dole v rohu ) a jeden subpixel ( červený nahoře uprostřed ). Přeci jen je to moje první LCD, tak se v tom neorientuji, jak moc je to špatně, ty body jsou hodně malé, ale tak to asi bývá, co ? Myslíte si, že jej mám vrátit/vyměnit ? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

osobne bych sel urcite do reklamace, a tuplem kdyz to je zrovna takhle cerstve koupeny

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Najprv zisti podmienky reklamácie vadných pixelov. Môžeš ich skúsiť opraviť na www.killdeadpixel.com

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Obcas taky pomuze jednoduche promacknuti dotycneho mista.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

CO jsem tak slyšel, tak se to může po určité době i zpravit ( nebo zhoršit ). Záleží na tom jestli výrobce monitoru poskytuje záruku na to že monitor je bez vadnych pixelů. Pokud to pujdeš raklamovat tak tim nic ale nezkazíš.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Tohleto:
    Poznámka k politice vypadlých bodů:
    Pro jakýkoliv defektní subpixel (červená, zelená nebo modrá barvy) u ViewSonic LCD displejů platí záruka, která zpřísňuje normu
    ISO 13406-2 class II
    . Podívejte se na tabulku. Na defekty pixelů ViewSonic normu ISO 13406-2 class zpřísňuje a nepovoluje ani jeden defektní pixel (stále svítící nebo stále nesvítící) sestávající z červeného, zeleného a modrého subpixelu "Zero Pixel Defect Police" Podívejte se na definici pixelu/subpixelu.
    Odsud: www.viewsoniceurope.com/cz/Support/warranty.htm
    Tak si to přeber, já jsem se o to ani nepokoušel
    .

Každopádně reklamuj! Za ty prachy přece nebudeš koukat na mrtvý pixely.
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 21-04-2008 v 08:25 Důvod: dodatek

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

málokterej výrobce poskytuje záruku na to že není vadnej pixel většinou až od určitého počtu nejprve zjistit a pak reklamovat

Registrace
    Jan 2008

Na alfacomp píšou u Viewsonicu, že tři vadné pixely jsou důvodem k reklamaci. Otázka je, jak je to s tím subpixelem. Nebo se ještě podívej sem: www.czechcomputer.cz/disc_doc-P6777ABB4C2BAD3C4C1257179004E0443.html?&ansid=7&an sid=14&ansid=35

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj,
    díky všem za reakce. Kupoval jsem to u Czech Computeru a jsem ještě ve 14dňové lhůtě. Mačkat jsem to zkoušel a nepomohlo to. Spíš mě zajímalo jestli bych to měl vrátit, předtím jsem měl pouze CRT a nic podobného jsem nikdy neřešil a kdybych o tom nečetl na netu, tak bych si asi ničeho nevšiml, protože bych nic nehledal. Pak je tu ještě volba Eizo S2000, ale u toho 14bitu mám strach s input lagem a mazáním.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od fwefw Zobrazit příspěvek
    Ahoj,
    díky všem za reakce. Kupoval jsem to u Czech Computeru a jsem ještě ve 14dňové lhůtě. Mačkat jsem to zkoušel a nepomohlo to. Spíš mě zajímalo jestli bych to měl vrátit, předtím jsem měl pouze CRT a nic podobného jsem nikdy neřešil a kdybych o tom nečetl na netu, tak bych si asi ničeho nevšiml, protože bych nic nehledal. Pak je tu ještě volba Eizo S2000, ale u toho 14bitu mám strach s input lagem a mazáním.
    Záleží, na co to chceš. U xVA to vždycky bude s input-lagem a odezvou na hraně. Podívej se sem: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc...3F.html?&all=1

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Ahoj,
    Jasný pokud to nemáš dýl jak 14 dní tak běž do reklamace, jinak 2dp nejsou nejhorší. v 90% nejdou ani vidět.

Občasný diskutér Avatar uživatele jerryczech007
    Registrace
    Feb 2008

Ahoj,
    Jestli si to kupoval přes e-shop, tak neváhej a do 14 dní od nákupu to vrať, můžeš i bez udání důvodu. Jen to pošli zpět kompletně zabalené a pojisti to. Pořád lepší utratit 150 Kč za poštu, než mít doma blbej monitor.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

jednoznacne 14dni bez udania dovodu... A nabuduce si radsej priplat za kvalitu
    Kazdopadne by som sa nesnazil pixely "rochodit" stlacenim panelu.. Ak neodhadnes silu tak mas pavucinu a monitor v prdeli.. Popripade ti tam moze vzniknut mura.

Nováček Avatar uživatele KoumakCNX
    Registrace
    Aug 2007

Myslim ze stoprocentni zaruka ze vyrobce do obehu neposle nakej vadnej kus neni. Zaruka se vztahuje od urciteho poctu vadnych pixelu nebo od urcitych procent. Takze 14ti denni lhuta bez udani duvodu je jasna volba :-) Na druhou stranu jsem mel pred par lety Sony a tam mi vyreklamovali 2 vadne pixely(mozna protoze stalo 18k bez dane :-D).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

omyl pár výrobcu dává 100 procent záruky na vadnej pixel ale je to spíše vyjímka

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problém s GPU Pixely
    Od Tidusleonhearth v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-01-2012, 17:23
  2. LCD: Vadne pixely u Samsung
    Od homi v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 17-07-2009, 10:29
  3. LCD: Jak zjistím vadné pixely?