Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 36

Téma: Jakého výrobce pevných disků upřednostňujete?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006

Já teda preferuju Samsung, hlavně kvůli tichosti a kvalitě. Když neni Samsung, tak WD. Snažim se vyhnout Seagatům, protože mě před pár lety několik odešlo, tak sem jim přestal věřit
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Teď mi v PC běží Samsung, v notebooku Toshiba. V set-top boxu mam Maxtora 80GB. Na dalším Maxtorovi 40GB mam čistej systém pro zkoušení různých blbostí a programů ze školy. Exterňák mam od WD. Do dalších dvou PC jsem tento rok kupoval WD...

Když to tak vezmu, nevim pro koho hlasovat... Asi Samsung...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Ako vraví Poděs SHW, nemám rád WD pre ich neslušný odchod - ani sa nerozlúčia
    Začal som používať Samsungy a zatiaľ spokojnosť - takže u mňa SAMSUNG

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Seagate a WD, ale velmi slabě, takže spíš se rozhoduji dle referencí.
    Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Nemam rad WD, protoze jejich nejobvyklejsi smrt je nahle z niceho nic umrit
    Nějaká konkrétní řada? Já je neměl rád kvůli postupnému nárustu hluku. Z důvodu náhlé smrti jsem neměl rád Maxtory.

Btw, jak je na tom s hlukem Seagate 7200.11? Může ho někdo porovnat po stránce hluku třeba s WD5000AAKS?
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 21-04-2008 v 23:00

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Imho je úplně jedno jakou značku zvolit , kleknout může jak Maxtor, tak Samsung i Hitachi a všichni ostatní jsou na tom úplně stejně.

Když se mi do ruky dostane nějaký ten starý komp, tak jednou je to WD, co je v pořádku, v druhém PC zas WD stejné série odešel, pak je třeba kaput Seagate, jeden Samsung nebo Hitachi vibruje, druhý zas ne. Seagaty pískají, ale taky nepískají

Škoda mluvit, těžko vybírat. Dnes už jsou na trhu jen výrobci, kteří prošli a procházejí tvrdým konkurenčním bojem, který je už dostatečně zocelil a zodolnil, vycepoval skoro k dokonalosti. Výroba pevných disků je velmi precizní záležitostí - není tu místo pro lajdáky
    Avšak i tak, a zejména v IT, není nic 100%... tak to vidím já

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Co se mě týče, již dlouhá léta preferuji Western Digital (což neznamená, že se ostatním značkám zcela vyhýbám, ale pokud je možnost volby a cena/parametry jsou shodné, vždy raději vezmu WD díky prozatím výborným zkušenostem).
    Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Ako vraví Poděs SHW, nemám rád WD pre ich neslušný odchod - ani sa nerozlúčia
    Začal som používať Samsungy a zatiaľ spokojnosť - takže u mňa SAMSUNG
    Takovouto smrt jsem už u WD zažil (naštěstí ne osobně), dokonce se to tu nedávno řešilo a nakonec pomohl mrazák, Stejné zkušenosti mám ale i se Samsungy. Večer se vypne PC, ráno už nenajede. A taky se mi nelíbila jedna osobní zkušenost s jedním stařičkým 320GB Samsungem, který byl namontován v case, do case se bouchlo (koplo) a disk byl ihned mrtev a data se z něj dostat nepodařilo (úplně se přestal roztáčet a výměna elektroniky - překvapivě - nepomohla.

Jednou jsem měl možnost realizovat drobný "crash test" s WD3200KS, který běžel, probíhala na něm defragmentace a já jej mohl(či spíše měl) poškodit. S diskem jsem mlátil a zápasil přes 15 minut, než se na něm začaly objevovat BAĎáky a zhruba neuvěřitelných 25 minut trvalo, než disk odešel nadobro - zde připomínám, že Samsungu stačila jedna rána:-). To je jedna z věcí, díky které si u mě WD vysloužilo dobré jméno, podtrhává to i zkušenost s 3,5" 250GB WDčkem (model nevím), kterej jsem používal (a kolega dál používá) ve firmě jako přenosný disk v hliníkovém boxíku. Kolikrát ten už spadl na zem nebo se s ním někde křáplo (za provozu i při transportu), to se ani nedá spočítat a pokud je mi známo, funguje stále bez jediné chybyčky. Dříve takto provozovaný Seagate 120GB vydržel 2 měsíce

S Hitachi nemám špatné zkušenosti, možná až moc "průměrné" disky, nezklamou ale ani nepřekvapí. Seagaty už beru jen zřídkakdy, jeden čas na ně bylo hodně reklamací i stížností na hlučnost (podtrhává to i má zkušenost s 320GB 7200.10), takže pokud mám na výběr, spíše ne. Samsungy beru asi nejméně, časem se jim ale zas podívám na zoubek a uvidíme jak si u mě povedou s cca 2 letým odstupem.

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Já je neměl rád kvůli postupnému nárustu hluku.
    Zvláštní, přesně tohle je něco, za co jsem proklínal toho zmiňovaného Seagate 320GB 7200.10, protože když byl nový, náááádherně tichonký, ale stačilo ho chvíli používat (zaplnit) a seek se po čase stal zcela neúnosným. To s veškerými WD, které jsem za poslední dobu doma měl (pokud mě paměť neklame: WD2500KS; WD1600AAJS; WD3200KS; WD3200AAKS; WD500AAKS - teď se chystám na 2x 6400AAKS:-)) mám v tomhle ohledu dobré zkušenosti - koupil jsem je jako tiché a i po x měsících provozu jsou stále tiché...

O tom mém Seagatu se tu toho na fóru napsalo docela dost, ale chce to trochu hledat, už to bude nějakej ten pátek...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 21-04-2008 v 23:49

Nováček
    Registrace
    May 2006

osobne docela dlouho preferuju IBM/Hitachi a zatim jsem byl spokojenej
    v novym notebooku mam Seagate (nemohl jsem si vybirat) a ten pri prijde pri seeku neskutecne hlucnej - oproti cca 3 roky starymu Hitachi ve starym notebooku (oba 5400rpm)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

ked pozeram na cenu tak Samsung (F1 750GB)
    ak ide o spotrebu tak Hitachi (P7K)
    ak o rychlost tak WD (Raptor)
    no a ked nezalezi na cene a spotrebe tak Seagate

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Do budget sestav obcas pouziju Maxtor, jinak jsem si v poslednich 2 letech oblibil Hitachi.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já teď mám WD6400AAKS, neber to: 4 Kč za GB! Ale používám ho jen jako storage na filmy, trochu škoda na něj, když je subjektivně velmi rychlý a přitom (zatím) tichoučký. Systémový disk mám starší WD3200KS, ale stejně s novým kompem (cca za rok) tam dám nějakou bombu, pokud bude stát okolo 5 tisíc (VelociRaptor, SSD?). Před 3200KS jsem měl krtáce 250GB Hitachi (oblíbený výherce srovnávacích testů), ale už mi nestačil, tak jsem ho changnul. Z historie co si pamatuju tak jsem měl dycky WD, jen teda na prvním kompu někdy z 1995 jsem měl myslím Seagate:-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Mam 2 Seagaty a naprosta spokojenost, priste pujdu zase do Baracudy

Pravidelný diskutér Avatar uživatele hippouss
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Raptor je dobrá volba, jsem s ním spokojen, ale za jak dlouho to plánuješ? Nebylo by lepší si už spíše počkat jak spadnou na přijatelnější cenu SSD? Tipuju tak rok a budou za slušnou cenu větší kapacity.
    na SSD asi bude jeste dost brzo, ale mozna to taky vyresim jednoplotnovym diskem, jeste neco poctu a uvidim podle financi

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Od prechodu na SATA jedine SAMSUNG a absolutne bez problemu. Uz se nemuzu dockat, az vymenim stavajici disky za novou radu F1 (320 GB a 640 GB).

Nováček
    Registrace
    May 2006

To snad nééé, Alza WD6400AAKS slevnila na 2140... no výborně tratil jsem 4 stovky na tom, že jsem to měl o 5 dnů dřív.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Používám Seagate, Maxtor (ještě z doby než ho koupil Seagate), Samsung i Hitachi. Nedá se tedy říct, že upřednostňuji jednoho výrobce Vždycky se snažím daný disk vybrat na základě recenzí a testů, popř. zkušeností uživatelů...

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. NAS server od jakého výrobce používáte?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-08-2011, 17:35
  2. Radeony: 4770, od jakého výrobce?
    Od Suprak v sekci Grafické karty
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 11-01-2010, 11:01
  3. Používáte grafickou kartu s GPU jakého výrobce?
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 22-12-2009, 20:44
  4. Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:21
  5. [B]Kontrola pevných disků[/B]
    Od venousx v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-03-2009, 08:25