reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

7600gt,256mb+msi Kt6v Problém!

Foxscully (2)|21.4.2008 09:49
Zdravím,

mám problém s následující sestavou...MB MSI KT6V AGP8x, Procesor sempron 3000+, 1GB RAM, 400W zdroj a grafická karta leadtek 7600GT 256MB do slotu AGP. Po spuštění PC se nedostanu ani do Biosu...náběh skončí u načítání disků a dále se už nic neděje. Napadá něko nějaké řešení??? Podotýkám, že přídavné napájení ke grafické kartě mám zapojené a BIOS je dle stránek MSI v poslední možné verzi. Předchozí grafická karta (ge force2 MX400, 64MB) fungovala a funguje bez problémů. Díky za info.
noegoncz (319)|21.4.2008 09:55
čau, dobré by bylo, kdyby jsi napsal kompletně Tvoji sestavu. Problém může být třeba ve zdroji,že je slabý. Já osobně když jsem přecházel u staršího pc z 7600GS na 7600GT (pasiv),tak mi začly tuhnout hry a musel jsem si zakoupit nový silnější (a kvalitní !) zdroj. tady je to sice jiná situalce, ale kdo ví..a minimálně bych překontroloval všechny kabely v pc (k disku,atd..) jestli jsi s nima náhodou nehl při instalaci nové GK..

edit: promiň, přehlédl jsem, že píšeš o zdroji,že má 400W,to by mělo teoreticky stačit...tak tím to asi nebude
johny__g (6387)|21.4.2008 10:34
Reset BIOSu, odpoj disky a zkus jestli se do BIOSu dostaneš. Ten zdroj je jaká značka a jak je starý?
r34ktor (7477)|21.4.2008 11:20
Klidně to zdrojem, nebo deskou být může. Zkontroluj, zda někde nejsou nafouklé, či vyteklé kondenzátory.

Zkus si na zkoušku od někoho půjčit výkonnější (kvalitnější) zdroj, než máš. Otestuj to s ním.
Kolis (9)|21.4.2008 12:07
Ahoj, odpoj vsechny IDE zarizeni a zkus se dostat do biosu bez nich, kdyz to nepujde, mel by pomoct flash biosu, klidne na tu samou verzi, nekdy se stane , ze se poskodi. Kdyz tobez nich pujde, pripojuj postpne IDEcka a zkousej to, pri tom zkontroluj kabelaz.
pegy (757)|21.4.2008 18:29
[QUOTE=Kolis;114994]... klidne na tu samou verzi, nekdy se stane , ze se poskodi....[/QUOTE]
No to je dos neisty podnik, pretoze sa moze stat, ze instalator zisti rovnaku verziu a vytuhne... Aj to som uz pocul ;) s BIOSOm to bude mat asi malo spolocneho (mozno ak nastavit slot pre VGA+velkost pameti pre VGA s tym by mohol byt problem), skor to typujem na ten zdroj a hlavne ked tam vratis tu GeForce 2 tak to beha? Inak ta MB je VIA a to znaci vzdy problem s novy HW... :(
Foxscully (2)|21.4.2008 22:18
to all: Děkuji Vám všem za postřehy a nápady k odtranění závady! Karta již funguje na 100%! :o)
Řešení bylo následující: 1. odpojil jsem všechny disky a zkusil se dostat do BIOSU...bez úspěchu.
2. provedl jsem reset biosu...bez IDE zařízení jsem se dostal do BIOSU!
3. po připojení IDE zařízení nastal další kolaps...
4. následoval poslední pokus - výměna IDE kabelu a výsledek už znáte - vše OK.
Závěr: Nikdy bych nevěřil že chybný IDE kabel se projeví při instalaci novější grafické karty za starší.
Původní grafická karta (ge force2 mx400, 64MB) fungovala naprosto bez problému i s vadným IDE kabelem...

PS: na kondíky na základové desce jsem koukal a všechny jsou naprosto OK.