reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC za 25.000,- Kč - prosím o posouzení

Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 13:53
Dobrý den Vám všem,
v lednu tohoto roku jste mi tady laskavě radili ohledně mojí vysněné PC sestavy. V podstatě jsme to docela dost vyřešili, ale poté mne zastihla nečekaná finanční krize (smutné, že? :-) ), a tak z nákupu sešlo. ALE teď se časy změnily a já se chystám na (snad už opravdový) nákup. Proto znovu prosím o Vaše rady a hlavně trpělivost :-D.

Konkrétní návrh přikládám v podobě zazipovaných/zrarovaných souborů (XLSX, XLS, HTML, MHTML). Znamená to sice, že abyste mi mohli poradit, bude potřeba si stáhnout soubor, ale připadá mi to tak přehlednější .. Kdybyste s tím měli problém, stačí říct ...

PC by mělo sloužit k: úprava a konvert videa, úprava obrázků, 3D modely, hry!!! , filmy, ... A to vše najednou (vtip ... I když Intel to v reklamě na Quadcore takhle nějak slibuje ... :-) )

A teď k dotazům, že? :-)

0) než se začnu ptát - co si tak obecně myslíte o té sestavě? nějaká do očí bijící chyba?
1) Základní deska: uvažoval jsem původně o "dvouPCIe×16slotové" (:-)) GA-P35-DS4, ale potom jsem se rozhodl, že stejně teď nehodlám kupovat druhou grafickou kartu, a i kdybych ji za třeba dva roky kupoval (to nevím, dost nepravděpodobné), určitě to bude nějaká nová, a ne na svou dobu už veteránská (pro propojení do dvou slotů ...). Takže Gigabyte GA-(E?)P35-DS3(R?) ???

2) Procesor:. nu, toto je opravdu problém. Ani po přečtení × diskuzí nevím, zda zvolit Intel Q6600, nebo Q9300, nebo Q9450. Já bych asi bral Q9450 (teda až bude dostupný - cena ZATÍM cca 6 200,- Kč včetně DPH). Řeknu to takhle :-). Nechci plýtvat penězi, ale v poslední době 'moje' komponenty dost zlevnili, takže do limitu 25.000,- Kč mám zbytek dost ... A zase je bezkonkurenčně nejlepší (z těch tří), no ne? :-)

3) HDD: Předtím jsem volil WD5000AAKS, tento má 750 GB, a 32 MB cache. Kámoš ho má, ten bych neřešil (pokud samozřejmě nemáte připomínku ...)

4) RAM: Tady podle mě není co řešit ...

5) DVD: To samé - co lepšího můžu požadovat (a stejně nebudu DVD vypalovat rychlostí 895452×)? :-)

6) Grafika: Hmm, tak tady nevím. Vadí mi, že 8800GT a spol. nemají DirectX 10.1, to je podle mě dost velká chyba do budoucna, a proto jsem zvolil ATi ... ALE, když to řeknu zjednodušeně (:-)), připadá mi "moc levná" (uvozovky :-)). PC mi připadá dost silné, nerad bych udělal s jakoukoli komponentou chybu, natož s grafárnou ... Tak co myslíte? Opět mě neberte doslovně, ale 'peněz mám dost', z limitu mi nějaká ta tisícovka zbyla ... ???

7) Skříň: Na skříň jsem velmi náročný, a tahle jediná ze všech skříní světa se mi líbí :-) (hlavně nemá dvířka ... :-) )

8) Zdroj: Měl by být dostatečně silný, a přitom relativně tichý ... Co vy na to? "Bude stačit a nebude slyšet?" :-)

9) Chladiče: CPU - GeminII + 2× Noctua - gut, ne? GPU - Accelero S1 + Turbo Module - gut, ne? Chladič HDD - gut, ne? Vetráčky do skříně - Noctuy 2×
__________
EDIT: Alternativní větrák: Nexus D12SL-12 BW Real Silent case fan.
__________

10) Sestavení: - nikdy jsem to sám nedělal, zvládnu to doma (s kámošem a spol., budeme opatrní a nebudeme si házet s komponentami :-)). Co záruka atd.?

11) Operační systém: Rád bych Visty CZ 64 bit. Nemám nic proti nelegálnímu OS, ale s dnešní cenou bych ho rád měl koupený legálně. Ani verze Ultimate full není drahá ... Tak co takhle Windows Vista Ultimate CZ 64bit OEM?

12) proboha, netane se mi, že to sestavím (dejme tomu správně) a třeba to nebude fungovat? nebo se to vznítí a roztaví? nebo se rozpustí chladič a propálí MB, nebo třeba při ukládání chladiče CPU na procesor mi ten procesor praskne? (děsivá představa)


A to je asi vše (určitě si všichni říkáte: "Jenom?"). Kdybych na něco zapomněl, editnu (například určitě zapomenu přiložit ty soubory). Vám, kteří jste strávili onu hodinu čtením mého krátkého příspěvku a došli až sem, moc děkuji. Těším se na Vaše případné rady a ještě jednou se omlouvám, že tu zakládám několikanásobné mnohapříspěvkové diskuze. To víte, 25.000,- Kč pro mě není málo ...

PS: Když je kilo tisíc, proč větou 'Půjč mi pětikilo' myslíme pět SET? :)

Děkuju moc,

Z.
SamecP (1751)|21.4.2008 15:10
Takže v rychlosti,nemam moc času: Deska:Bral bych jakoukoliv P35 DS3,konkrétní model podle výbavy.
CPU:Když máš dost peněz tak určitě Q9450,ale možná by stačil i E8400
HDD:Samsung Spinpoint F HD753LJ - 750GB SATA II výborný tichý disk
RAM:Ok.Jinak Geil cl 4 taky nejsou špatný
DVD:OK
ZDROJ:Corsair Power Supply HX520 520W,dostačujíci,velmi kvalitní,tichý
SKŘÍŇ: No comment
CHLADIČE:CPU:Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B,GPU: Accelero S1 + Turbo Module,2X12cm fan do skříně (Noctua)
Systém:Win Vista Ultimate 64b.
Toť můj názor...
EDIT:Grafika 8800GTS,direct 10.1 zatim bůbec nevyužiješ a ža se tak stane tak ti karta zas nebude stíhat hry..:)
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 15:43
Moc děkuju za rady, ten HDD vypadá výborně, zdroj trošku drahý :-), ale zase musím uznat, že je nejspíš super. Chladič CPU - to by snad cenově šlo, ale GeminII zase ofukuje široké okolí, ne? Problém je trochu v té grafice, protože vůbec nevím, kterou z těch trilionů 880GTS mám vybrat. Největší potíž je cena, už těch 5000,- je na mě cenově příliš. Takhle to řeknu: jestli není zbytí (víte, jak to myslím), tak mě nějaké to (JEDNO :-) ) pětikilo navíc nezabije, ale čim levnější, tím lepší ?!? Dejme tomu, že mi na ni zbývá 4700,- Kč. Tak o kolik překročím s Vámi konkrétně doporučenou?? :-)

Děkuju moc
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 15:47
Chladič bych nechal GeminII, na to Accelero bych dal raději nějaký 12cm ventilátor (buď také Noctuu nebo třeba Nexus). Ty Noctuy bych bral NF-P12, mám je na900 otáček a spokojenost (rezistory i další kabeláž je přibalená), foukají o dost víc než S12.

Disk radil SamecP, grafickou kartu také buď GeForce 8800 GTS 512 MB nebo Radeon HD 3870 X2 - ve většině her by byla rychlejší, ale někde by mohla narazit (přece jen je to pořád CrossFire, takže to musí vůbec podporovat ta hra, ačkoli AMD na tom hodně zapracovalo a pokud to hra umí, tak je tam rozdíl dost poznat). Tam by se zase nemuselo kupovat Accelero apod., takže finančně by to moc rozdíl nebyl.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 15:58
No, já na matiku zas takovej expert nejsem, ale s tou HD3870 X2 mi to pořád vychází o 2200,- dražší, než je limit. I Excelovi :-). Já bych ji rád, o tom žádná, ale myslím, že si ji 100% nemůžu dovlit :-)
SamecP (1751)|21.4.2008 15:59
Nejlevnější 8800 GTS jsem v rychlosti našel tady http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K000000FT9 nebo pokud by to bylo na finance opravdu už moc tak bych narhoval co nejlevnější 8800GT,která je o něco málo horší ve výkonu,ale stojí podstně míň a zahrát se na ní dá hodně slušně.Např tahle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507K000000FJG a dotaktovat..
NHKG (1136)|21.4.2008 16:04
[QUOTE=SamecP;115073]
...
HDD:Samsung Spinpoint F HD753LJ - 750GB SATA II výborný tichý disk
ZDROJ:Corsair Power Supply HX520 520W,dostačujíci,velmi kvalitní,tichý
CHLADIČE:CPU:Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B,
...
[/QUOTE]

Možná jsem netopýr a každý hluk mi připadá jako řev nebo mám špatný kus, ale Samsung Spinpoint F1 HD753LJ mám doma a tichý není. V boxu na tom bude lépe, ale i tak bude nutné pomocí AAM ztišit seek.

Corsair Power Supply HX520 - můžu jenom doporučit.

CPU:Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B - přiložený větráček nepodporuje PWM a při maximálních otáčkách se taky ozve. Po snížení napětí už není skoro slyšet, takže pokud budeš kupovat tento chladič, dokup i nějakou regulaci otáček ventilátoru.

EDIT: Jak máš velký monitor? Většinu současných her na normálním LCD zvládne i HD3870 na maximální detaily a oproti GeForskám je výrazně levnější.
Logout (4018)|21.4.2008 16:07
Ahoj,
disk doporučuju WD (či pokud radši Samsungy tak Samsung) 640GB - oproti 750GB má větší hustotu záznamu na plotnu a o jednu méně ploten (=> větší rychlost v kontinuálním čtení dat (cca 320:250), ale
i spolehlivost, menší hluk a odpadní teplo).
Některý geily si prý občas s gigabyte nerozumí (mě osobně jo, akorát mám pocit, že na jiný desce by šly přetočit líp, ty moje moc nejdou). Ale řek bych, že teď už to má určit GB vyřešený.

Na acelero je myslím místo turbomodule lepší vlastnoručně připevnit nějakej 120mm fan...

U zdroje bych uvažoval nad novou řadou enermaxu (Pro/Module) - nejsou tak dražší a jsou tišší než oem seasonicy (mám doma jak oem seasonic, tak libertu, liberty je tišší, nový zdroje maj bejt snad ještě tišší).
Těch pár stovek se ti vrátí v silnějším zdroji a nižším účtu za elektřinu (tu asi ale platěj rodiče, co? :-))

Matyáš
pas!k (3765)|21.4.2008 16:08
Nejlepsi volba do toho stroje bude 8800 GTS .. 3870x2 je porad draha .. ono by muzna stalo za zvazeni jestli tam nedat nejlevnejsi 3870 na tom se da stale velice dobre hrat i nove kousky ale nevim ted presne jaky je cenovy rozdil mezi gtskou a 3870kou .. JInak kupovat desku s predstavou e za dva roky tam budes upgradovat nejake grafiky je utopie .. v poho bez do p35 ds3 ta deska splnuje vse co budes potrebovat ..
SamecP (1751)|21.4.2008 16:09
[QUOTE=Logout;115098]
Některý geily si prý občas s gigabyte nerozumí (mě osobně jo, akorát mám pocit, že na jiný desce by šly přetočit líp, ty moje moc nejdou). Ale řek bych, že teď už to má určit GB vyřešený.
[/QUOTE]

To platilo u 965 u P35 to je už OK.Sám je mám viz podpis
Logout (4018)|21.4.2008 16:10
No,
ninju mám a moc z něj nadšenej nejsem - vzhledem k tomu, že se připevňuje stejně jako box chladič (takový divný packy), tak prostě nejde vždycky uchytit fakt fest (takže je studenej a procesor se vaří) a přidělává se navíc dost blbě. Možná sem nešikovnej, ale nejsem první, kdo si na to stěžuje... Teď jsem někde našel, že se prej dá přidělat ke sponě na nějakej chladič thermaltake, právě za tejden mi má přijít, tak uvidim, jestli je to opravdu tou blbou sponou.... Nicméně dneska bych si vybral asi chladič, kterej má backplate a uchycuje se šroubkama...

Matyáš
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 16:13
různě zeditováno :-):

HDD i zdroje zkouknu, díky za tipy. Jinak paměť jsem teda myslel ty Vitesty, o geilech jsem neuvažoval .. (měl bych?)
- i když jejich německý název je pro mě jako milovníka němčiny lákavý ... :-)

Monitor mám 19'', ale upřímně je docela starý, nevím, jestli to je překážkou pro velká rozlišení??? :-)

Já o nákupu nové karty za dva roky neuvažuju :-D :-D :-D

CPU chladič tedy GeminII

Na to Accelero jsem myslel ten Turbo Module, protože je 1) oficiální (ale to by tak nevadilo), spíš je 2) levný a 3) prý dokonale tichý (a přitom účinný) - ale neznám ho :-)

Nu, a pokud jde o ten HDD, počítal jsem s tím chladičem Silentmaxx, snad to ztiší ?!? Jinak mi prosím dovolte hloupou otázku :-). Ale je fakt hloupá ... Mohl by mi někdo prosím v krátkosti a stručně vysvětlit, v čem je 8800GTS o tolik lepší, než HD3870? Já Vám věřím, fakt :-D. Ale našel jsem tabulku (šikula, že?), kde píšou, že 8800GTS má v poměru k HD3870 více texturovacích jednotek (64:16), víc tranzistorů (754 mil.:666 mil.), steam procesory nechápu (128:64 (320) - takhle je tam ta závorka).

Já tomu nerozumím ... lepší zjevně je, ale proč :-)

Děkuju moc,
elpsycho (1602)|21.4.2008 16:15
Logout> Moje Scythe Katana měla totálně křivou základnu a musel jsem ji vylapovat, takže problém může být i v tom.

Die(CZ)
, ty grafiky nemůžeš porovnávat jen na základě počtu nějakých jednotek - které u obou karet fungují úplně jinak. 8800GTS má jen 128SP, ale ty běží na 1625MHz, tj. víc než dvojnásobné frekvenci jako core, u 3870 jeho 320SP funguje na stejné frekvenci jako core, dále ty SP u 8800 jsou 1D a u 3870 4D, což znamená že u 8800 jsou vždycky maximálně využity, u 3870 jen někdy a bla bla bla...prostě jsou to dvě úplně odlišné cesty k podobným výsledkům.
pas!k (3765)|21.4.2008 16:18
[QUOTE=Zeus(CZ)]

Já tomu nerozumím ... lepší zjevně je, ale proč :-)

Děkuju moc,[/QUOTE]

Je vykonesji .. projdi si nejake recenze a testy
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 16:19
Konkurent pro HD 3870 je GeForce 8800 GT; GTS 512 MB je pak vlastně jen přetaktovaná. Pokud si ale k tomu Radeonu (nejlépe vychází Sapphire Blue za cenu asi 3,3k kč, ale pozor, ať je to ten s referenční frekvencí jádra 775 MHz ! ten se 755 MHz má o něco horší paměti) koupíš na to Accelero a přetaktuješ to na 850 MHz jádro a >2,25 GHz paměti, tak IMHO to vychází nejlépe v poměru cena/výkon. Tu X2 jsem navrhl jen kdyby se vešla, pokud nevejde, nevadí :)

Za dva roky asi budeš muset vyměnit grafckou kartu, protože i 8800 GTS 512 MB bude dávno zastaralá :) A na 9800 GTX, která by se ještě za dva roky uživila, stejně nemáš, takže je IMHO lepší koupit teď HD 3870 a za nějaký čas jej vyměnit, stojí skoro řeknu pakatel, tak co :)
NHKG (1136)|21.4.2008 16:20
[QUOTE=Zeus(CZ);115105]
...
Mohl by mi někdo prosím v krátkosti a stručně vysvětlit, v čem je 8800GTS o tolik lepší, než HD3870?
...
[/QUOTE]

Té tabulky si vůbec nevšímej, ty karty mají úplně jinou architekturu, jinak využívají steam procesory atd.
Pokud porovnáváš, podívej se na více testů ve hrách a podle toho se zařiď.

EDIT: Pokud neplánuješ lepší monitor jak tu 19´ co máš, tak nemá o lepší kartě jak HD3870 moc smysl uvažovat. Zatím totiž při maximálním rozlišení (1280x1024) tvého monitoru zvládá všechny hry na maximum.

EDIT2: Sem tak nějak předpokládal, že máš LCD. Asi máš ještě CRT monitor, co? Protože na LCD větší než nativní (1280x1024 u 19´) nastavit nejde. U CRT je jedna výhoda, že můžeš ve hrách měnit rozlišení podle toho jak stíhá PC danou hru aniž by jsi měl zhoršenou kvalitu obrazu.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 16:27
Paráda, takže HD3870 není problém, není to slabá karta ... To jsem rád :-)

NHKG: Jen dotaz - když dám na ploše Vlastnosti zobrazení a nastavení, tak to povolí rozlišení až 2048×1536. Bojím se dát OK, aby mi to tu nevybuchlo :-D. Je možné, že ten monitor podporuje větší, než je 1280×1024? Ne že by mi teda na tom tolik záleželo :-) O Crysis na 4000×3000 na plných detailech jsem stejně neuvažoval :-)
elpsycho (1602)|21.4.2008 16:35
Možné to je ale když nám neřekneš co máš za monitor tak ti nemůžeme s určitostí říct jestli nevybuchne.
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 16:38
V nastavení grafické karty by mělo být políčko "zobrazit jen režimy podporované monitorem". Každopádněkdyž půjdeš pokus-omyl a nastavíš moc, tak se jen monitor nerozjede a bude černo, zmáčkneš tedy Esc a budeš pokračovat ve zkoušení :)
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 16:43
Pardon, musel jsem nainstalovat Everest :-) Mám: AOC Spectrum 9Klr [19'' CRT] (131378422) - nejspíš něco, jak je toto (podle obrázku až na umístění loga NOC naprosto shodný): http://www.aoc-europe.com/wEn/monitors/flatface/19_9Kplus.php

tedy max. 1600×1200

EDIT:
No, mimochodem, rozjel se i na ten max 2048×1356, ale byl vidět jen malý roh (pravý spodní), a samozřejmě to bylo zkreslené :-) Počkal jsem 10 sekund a bylo to, ale možná kdybych si pohrál s posunutím obrazu (nebo jak se to jmenuje), tak bych s lepší grafikou (viz) zvládl i tato vyšší rozlišení (třeba těch 1600×1200)
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 16:48
No, na 2048x1536 už bych se ho nesnažil roujíždět, neměl by to umět ;)

Jinak ta grafická karta dá 1280 x 1024 v pořádku, 1600 x 1200 už s nižšími detaily; pokud bys chtěl hrát na 1600x1200 s vysokými detaily, tak pak tu 8800 GTS 512 MB a také přetaktovat.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 16:54
Nu, já myslím, že nebudu potřebovat hrát hry 1600×1200 na nejvyšší detaily :-). Rozhodně mi to nestojí za ty dva tisíce (nebo kolik) navíc. :-) Děkuju
Logout (4018)|21.4.2008 17:04
Ahoj,
jen doplnění ke zkoušení extrémních rozlišení na monitoru - některý CRT monitory jdou puštěním příliš
rychlého signálu stoprocentně odpálit. Už jsou většinou proti tomu chráněný, ale takovýdle extrémy bych opravdu nezkoušel.... U LCD to vzhledem k digitálnímu signálu snad nehrozí....
Matyáš
PS: Dík za tim k tý ninje, až to budu montovat, podívám se
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 18:03
Tak jsem to naťukal do Excelu a vzniklo mi toto. Změnil jsem:
- HDD
- Zdroj
- Větráčky

Zbývá mi krásně peněz i na procesor Q9450.

To mi připomíná dvě otázečky :-)

1) Netušíte někdo, kdy bude KONEČNĚ Q9450 dostupný? Už se ho nemůžu dočkat, ale stejně myslím, že i kdyby byl dneska večer, za pár hodin je fuč :-)
2) Nikdy by mě nenapadlo, že se budu právě na tohle ptát, ale: :-) Co s těmi zbývajícími 1350,- Kč? :-) Samozřejmě je můžu dát do obálky s nápisem 'Peníze, které šetřím na Vista Ultimate 64bit OEM CZ', ale to by bylo moc jednoduché ... Napadá vás nějaké (ale NE ZBYTEČNÉ) vylepšení? :-) Třeba koupit 8GB RAM? :-)

Díky
speedsnail (4876)|21.4.2008 18:51
Na HD3870+S1 ste se shodli, Disk se taky vymenil, vse ostatni OK, nemam pripominek.

Jedine co doporucim je rozliseni toho 19" CRT. Nema smysl ho trapit (monitor) na 1600*1200. Vetsina starsich monitoru je navic pri vysokem rozliseni mene ostra a zvlada ho jen s mensi obnovovaci frekvenci.
Pro 19" CRT je ideální rozlišení 1280*960 (4:3) (!rozhodně nepoužívat 1280*1024 - to je 5:4 a je určeno jen pro LCD!) a obnovovací frekvence alespoň 85hz.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 18:55
speedsnail: Moc děkuju za radu, až budu mít novou grafiku (snad brzo :-) ), určitě to tak nastavím.

PS: Pozná se v těch hrách rozdíl mezi 1280×xx a 1600×x ??? Já se svým Radeonem 9200 Atrlantis ještě neměl to potěšení to otestovat :-)

Děkuju
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 18:59
No, můžeš ještě místo Turbo modulu pořídit jednu Noctuu na Accelero, v opačném případě dej peníze do obálky a napiš tam "na Radeon HD 4870" :p:turtle:slug

Jinak ty procesory nevím, přede dvěma měsící jsem říkal za dva měsíce, ale klidně může ještě dva měsíce trvat, než reálně budou. A opravdu, kdyby byly dnes večer, tak to hned zmizne. Je o to šílený zájem, nejsem si vědom toho, že by Intel přestavěl další FAB na 45nm technologii (možná jeden, dva ? ale co to je ?), ale stejně se poptávka jen zvýšila. Navíc mají spoustu nových serverových modelů a chtějí začít hned vyrábět Atom, takže dostatek v obchodech je opravdu stále v nedohlednu. Čtyřjader se dělá vždy méně než dvoujader a E8400 také nejsou, takže na QX9450 můžeš čekat dlouho :(
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 19:28
Hmm :) - tak to je lidově řečeno blbý ... Dejme tomu, že z rodičů (resp. z jednoho zbývajícího ještě nepřesvědčenýho rodiče) vymámím půjčku 10000,- Kč, ale stejně budu dlouho čekat na blbej procesor :-)

To tady asi budeme moji sestavu řešit za měsíc znova, ne? :-)


Ale klid, nudit se nebudete, já si zase vymyslím nějaké chytré téma, třeba 'Jak sestavit počítač' :-) - detailní návod krok za krokem
speedsnail (4876)|21.4.2008 19:42
V téhle situaci : mam doma výbornej pocitac s nejlepsi procesorem historie Athlonem XP! ale presto mi to prijde pomaly.. :) ,bych necekal ani den a k vybrané sestavě bych koupil E2160 za 1300,- a hotovo!
Pretaktujes a mozna budes prekvapenej jak to za ty prachy sviští. A když ti to opravdu nebude stačit, tak za 3 mesice az budou Q9450 dostupny a levny, vymenis procesor.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 20:05
No, já mám Athlon XP 2000+ (jooo, jsem lepší :)), ale radši si počkám na nový PC komplet, pak vezmu svůj milovaný Athlon XP 2000+ a otestuju, jak rychle ho dokážu zničit pomocí sklenice vody a ořezané tužky Ikea. Bude to velmi rychlé ... Nejspíš to nejrychlejší, co ten krám v životě zažil (natož zpracoval ... :)) - myslím, že i kdybych ho nechal rozpadnout stářím na křemíkový prach, pořád by to zabralo kratší čas než chtít po něm, aby spravoval jeden jednoduchý proces na běžném PC :)
Pavel Boček (4169)|21.4.2008 20:08
[SIZE="1"]To já bych si ho raději vzal do muzea :shut:notsure:thumb[/SIZE]
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 20:12
Oni bohužel pro něj vhodné oddělení 'nejstarší starožitnosti' nedávno zrušili, tak nevím, kam s ním :-)
Deee-aN (3834)|21.4.2008 20:27
[quote=Zeus(CZ);115260]Oni bohužel pro něj vhodné oddělení 'nejstarší starožitnosti' nedávno zrušili, tak nevím, kam s ním :-)[/quote]

Já už teda fakt nevim! Já už se fakt neudržim a udělám to!!! Já sem napíšu, na čem tohleto teď píšu!
Radši ne, to byste se báli! Když budu parafrázovat klasika :"Pravěk neskončil, pravěk trvá!":D
mech13 (5526)|21.4.2008 20:36
skuste se vratit k tematu, likvidace procesoru se sem moc nehodi
Janyk1 (997)|21.4.2008 21:14
[QUOTE=Pavel Boček;115112]Konkurent pro HD 3870 je GeForce 8800 GT; GTS 512 MB je pak vlastně jen přetaktovaná.[/QUOTE]

No, trochu přetaktovaná, pár stream procesorů navíc:) Imho vem 3870 nebo 8800GT a za dva roky(nebo až budeš muset dávat medium detaily nebo bude par kaček nazbyt a karta už pomalejší) to vyměň.
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 21:22
[quote=Janyk1]Až budeš muset dávat medium detaily[/quote] - to zní nádherně. Teď mi ani nešlo spustit demo NFS Pro Street - ani SPUSTIT :-). Už aby byl ten procesor - a můžu začít objednávat (teda ještě aby taky bylo těch 10 000,- :))
pas!k (3765)|21.4.2008 21:46
[QUOTE=Zeus(CZ);115254]No, já mám Athlon XP 2000+ (jooo, jsem lepší :)), ale radši si počkám na nový PC komplet, pak vezmu svůj milovaný Athlon XP 2000+ a otestuju, jak rychle ho dokážu zničit pomocí sklenice vody a ořezané tužky Ikea. Bude to velmi rychlé ... Nejspíš to nejrychlejší, co ten krám v životě zažil (natož zpracoval ... :)) - myslím, že i kdybych ho nechal rozpadnout stářím na křemíkový prach, pořád by to zabralo kratší čas než chtít po něm, aby spravoval jeden jednoduchý proces na běžném PC :)[/QUOTE] Neco znicit je jednoduche .. uvedom si kolik ten procesor odvedl prace a jak zcela jiste dobre ti slouzil .. nekomu to venuj .. pokud to chces znicit tak to klidne nekomu venuj zadarmo ..
Zeus(CZ) (318)|21.4.2008 21:51
pas!k: to byla ironie ... http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie. 1) Nikdy bych nezničil procesor 2) dost dobře mi sloužil - teď je už vysloužilý, ale má můj vděk

Já vím, že je pondělí večer, ale některé věci by i unavenému člověku měli docvaknout :) Pardon
pas!k (3765)|22.4.2008 06:04
[QUOTE=Zeus(CZ);115358]pas!k: to byla ironie ... http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie. 1) Nikdy bych nezničil procesor 2) dost dobře mi sloužil - teď je už vysloužilý, ale má můj vděk

Já vím, že je pondělí večer, ale některé věci by i unavenému člověku měli docvaknout :) Pardon[/QUOTE] Cwtl jsem jen ten jeden prispevek a taky sem v sobe mel pet piv :) Tak sorry mi to nedoslo :D
Zeus(CZ) (318)|23.4.2008 16:39
Ještě dotaz, prosím ...

Doporučovali byste mi zůstat u osvědčených českých obchodů, nebo třeba zkusit nakoupit komponenty v zahraničí (co já vím, v USA nebo v Německu)??? Já tak ještě nikdy nenakupoval, ale spousta věcí tak vyjde, myslím, o hodně levněji a výhodněji. Ale co clo, záruky, reklamace, zdržení na hranicích (???) a spol.?

Co myslíte??

Díky,
mech13 (5526)|23.4.2008 17:22
zahranici ne - hodi se to treba u fotaku, kde tady koupis objektiv za 40000 a v USA za 1000$, ale u komponent nejsou rozdily ani zdaleka tak velke, a kdyz si cca spocitas jaky jsou ceny v aktualitach u velkoodberu v $ tak to je priblizne stejna cena jako u nas bez DPH...
Zeus(CZ) (318)|23.4.2008 18:52
[QUOTE=mech13;116020]v $ to je priblizne stejna cena jako u nas bez DPH...[/QUOTE]

no právě :)

U těch 25.000,- Kč se to snadno spočítá - je to pětina, tedy celých 5.000,- Kč. To je podle mě dost (a to přirovnání sedí, takže hrubá částka bez nějakých poplatků a spol. by v zahraničí vycházela cca stejně.)
Zeus(CZ) (318)|2.5.2008 20:19
Zdravím (opět)!
Týden mi nešel internet (soustrastné připomínky s radostí přijímám), tak jsem měl spoustu času na přemýšlení (zjistil jsem, že s počítačem bez internetu se toho moc dělat nedá :) ) ... A vymyslel jsem tuto otázku:

Koukal jsem na srovnání edic Windows Vista (tohle ještě není ta otázka), a zjistil jsem, že si myslím, že asi nepotřebuju verzi Ultimate.

otázka: Nestačila by třeba verze Windows Vista Home Premium CZ 64 bit OEM? (oproti - Ultimate 64 bit CZ OEM) ???

Neplánuju šifrování disků ( :) ) a jinou výhodu ve verzi Ultimate nevidím. Pokud jde o Home Basic, tu shledávám nedostačující (hezky slušně řečeno, že?) a o Bussiness vůbec neuvažuju ...

Myslíte, že má Ultimate nějakou nezanedbatelnou výhodu? A ocenili byste tuto výhodu na 1500,- Kč? :-) (rozdíl mezi cenami Home Premium OEM a Ultimate OEM)?


Děkuju moc,

Z.

(PS: A co to zahraničí? To jsme se daleko nedostali :-))
Zeus(CZ) (318)|3.5.2008 13:03
To je přesně ono, na tohle jsem narazil při hledání informací o systémech a zarazilo mě to ... Takže bych to viděl na Home Premium CZ 64 bit OEM. A těch 64 bit bych využil kvůli RAM. Prý nejsou s těmito systémy problémy, dokonce i na tiskárnu mám ovladač, tak v tom nevidím problém. A RAM sice stojí dneska 'za korunu dva giga', ale přijít o x set MB jen kvůli 32bit systému, to se mi moc nezdá ..

Děkuju,
Zeus(CZ) (318)|13.5.2008 18:47
Ehm, to jsem zase já (stále čekám na dostupnost procesorů, nebojte, potom už budete mít klid :)). Četl jsem tady ve fóru o taktování + ty Vaše odkazy na různé články všude možně. V životě jsem netaktoval, nevím o tom prakticky vůbec nic, ale po přečtení mne napadla hrozivá myšlenka. 'Moje' základní deska 'Gigabyte GA-EP35-DS3R (rev. 2.1)) není zrovna nějaká hypermaxisuperdrahá herní vytuněná monstrózní MB ... To by mi ani nevadilo - ale není tento základ moc málo na nějaké slušně taktování? Nepřezdívá se 'mojí' desce mezi taktery 'nepřítel taktování'? Jak říkám, nevyznám se v tom, a na stránkách výrobce jsem nenašel žádné vhodné parametry (nejspíš neumím hledat ...). Prostě bych časem chtěl taktovat (asi) a dokupovat nějaký nový hardware (desku) se mi skutečně nechce :)

Myslíte, že to nějak slušně (nepotřebuju trilion giga) půjde?

Díky (zase) moc,
Klingacikx (1545)|13.5.2008 18:56
Nemaj strachy... na tej doske si potaktuješ až až...
Zeus(CZ) (318)|13.5.2008 18:59
Děkuju za uklidnění :-). Už zase můžu v klidu snít o novém PC (/dostupnosti procesorů) a netíží mě noční můra v podobě drahé základní desky, na kterou prostě nemám prachy :-)

Děkuju

EDIT: + děkuju za enormně rychlé vyřízení :-)