reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2*lcd a hry(filmy).

hxnek (6)|21.4.2008 15:31
Mám 2 lcd monitory 22" a 20" (oba LG).
Chci na jednom dívat na TV,filmy,cokoliv. Na druhém hrát hry.
Ale když zapnu na jednom bs player a na druhém hru tak se ten pravý (film vypne a neukazuje obraz).
Grafiku mám Ati radeon x1950

Chtělo by to nějaký program který by zafixoval ten pravý monitor, nebo výběr spustit na 1 monitpru nebo na druhém.
OdMajkla (369)|22.4.2008 07:19
Tak dva monitory u kompu? No viděl jsem dost, ale tohle je moc :D :thumb
Zoidik (1405)|22.4.2008 07:26
hxnek : podivej se do nastanavení GK, nejlépe přímo do catalistů a tam by jsi to měl někde najít. Jinak co jsem měl připojeny někdy dva monitory ( monitor a LCD TV ) tak když jsem na primární obrazovce pustil film, tak se mi automaticky přehrál na sekundární a primární jsem měl opět k dispozici, bez nějakého velkého nastavování. Zkus novější drivery nainstalovat taky

OdMajkla : pokud by se jednalo o projektování tak proč ne, ale na jednom hra a na drhým film.... no nic radši.
noegoncz (319)|22.4.2008 07:47
čau,
nechci malovat čerta na zeď, ale bojím se, že toto nejde. Pokud ano, tak bych na to sám moc rád přišel. 2 LCd používám již min.rok a třetí je na cestě,ale to ještě chvíli bude trvat. Ze začátku (zejména na Win XP) byly ještě občas docela problémy při práci na dvou monitorech.Ve Win Vista je práce již o poznání lepší. Nicméně jak ty píšeš hrat na primárním lcd hru a na sekundárním koukat na film (tv) nejde - Teda alespoň mně ne. Chvíli jsem se na to snažil přijít,ale nepřišel jsem a vzdal jsem ho. Teda doteď jsem ani moc nevěřil, že by mi to pc zvládl(např BF2142 + Tvtuner),ale právě mám novou konfiguraci PC,tak by mě to vlastně taky opět zajímalo :)
Čistě teoreticky si myslím, že by to šlo za použití dvou GK a každá by ti zvlášť zobrazovala na jiný monitor.
Ale to je jen moje amatérská teorie. Zjistím to,až mi dojde monitor :)

edit: jinak si myslím, že práce na 2 LCD dnes není již něco neobvyklého.A čistě jen pro zajímavost do přílohy přidávám jeden úlet, na který jsem dřívě náhodou narazil. Jistě to hodně z Vás již taky vidělo :))
quake_front.jpg
johny__g (6387)|22.4.2008 08:34
[QUOTE=hxnek;115081]Mám 2 lcd monitory 22" a 20" (oba LG).
Chci na jednom dívat na TV,filmy,cokoliv. Na druhém hrát hry.
Ale když zapnu na jednom bs player a na druhém hru tak se ten pravý (film vypne a neukazuje obraz).
Grafiku mám Ati radeon x1950

Chtělo by to nějaký program který by zafixoval ten pravý monitor, nebo výběr spustit na 1 monitpru nebo na druhém.[/QUOTE]

Tohle fungovat nebude. Zvukovka nemůže současně přehrávat zvuk k filmu a ke hře. Je možná kombinace film + office/net nebo hra + office/net. Ale film + hra najednou nepojede. A co je to vlastně za hovadinu, mít současně puštěnou hru a film? To je jako jít na záchod a chtít zároveň ..... no víte co ... z obou konců ... :D
hxnek (6)|22.4.2008 10:19
nechci pařit crysisa ale třeba W3 a zároven film, když jde hra + hudba tak nevídím problém ve hře + film-poi stránce zvuku.
Jestli nejde nějak zordělit pc na dva a pak mezi něma přepínat.každý pc jeden monitor.
slowak1982 (134)|22.4.2008 10:31
no ja zkousel D3DWindower, melo to forsovane spoustet hry v okne, ale nepodarilo se mi to rozchodit
hippouss (246)|22.4.2008 10:50
podle me to je taky blbost s tim zvukem, ale mam doma podobny zapojeni, tak az prifrcim dom tak si tim pohraju a zkusim co to umi :)
noegoncz (319)|22.4.2008 11:35
nevím, jestli je to zvukem, ale osobně si myslím, že to bude tím, že GK ASI umí hardwarově zobrazit jen obraz na jednom monitoru(ale zároveň si protiřečím, protože třeba v supreme commander šlo zapnout oba monitory a hrát na obou. Přičemž měl člověk přehled o dvou místech na bojišti nezávsle na sobě [což bylo super]). Nevím jak to přesně popsat, ale je to asi to samé, jako když si pustíš třeba jen film v v okně v levém monitoru a přesuneš to do pravého. Na chvíli ti zmizí obraz(samozřejmně jen v okně přehrávače), něco se chvíli deje a pak se ti obraz opět objeví.Ale přesněji o tom opravdu víc nevím.Tak,.. kdo ví ? :)
hxnek (6)|22.4.2008 15:07
no skoušel jsem spustit na jednom monitoru film v jednom přehrávači a na druhém jiný film, jiný přehrávač---a jelo to(zvuk byl smíchaný)
Problém vidím v tom že když se hra otevře tak si ten monitor nastaví jinak a všechno ostatní "vypne".===> spíše software než ten hardware.

Navíc jde k pc připojít více než 2 monitory takže obraz to zobrazit umí
Johnny007 (40)|22.4.2008 18:42
Skusal som Supreme Commander (hra ktora podporuje multimonitoring). Ked som mal nastaveny primarny adapter v mode "windowed" tak na druhom monitore som mohol pozerat film, alebo robit cokolvek ine.
Zvuk bol zmiesany s obidvoch zdrojov.
Pokial je hra nastavena na fullscreen, tak na druhom monitore sa neda robit nic, ani prejst nan mysou, pokial a to nie je hra podobna ako SC, kde sa da pracovat v hre naraz na obidvoch monitoroch.
hippouss (246)|22.4.2008 21:53
tak jako ten obraz nebude problem asi nak rozdelit a pohrat si s tim ale nak nechapu k cemu to kdyz mas smichanej zvuk jako hrat W3 se zvukem a u toho koukat na film...? ne moc efektivni, leda tak hrat hru bez zvuku nebo film bez zvuku? :)
hxnek (6)|23.4.2008 08:36
[QUOTE=hippouss;115784]tak jako ten obraz nebude problem asi nak rozdelit a pohrat si s tim ale nak nechapu k cemu to kdyz mas smichanej zvuk jako hrat W3 se zvukem a u toho koukat na film...? ne moc efektivni, leda tak hrat hru bez zvuku nebo film bez zvuku? :)[/QUOTE]

no W3 bez zvuku (nebo ztišený)stejně tam hraje jen hudba, hraju přes net...a nudím se(zajímavé že?).
Takže když budsete znát nějaký program tak napište..díky....
Je jen málo her které sou jako supreme comander(do ted sem žádnou neznal).
A ještě mám problémk že když chcu třeba film jen poslouchat a hrát tak začne šumět (i s jedním monitorem), když se to podaří odstranit třeba půjdou ty 2.
Pavel Kovač (374)|23.4.2008 10:33
Osobně mám zkušenosti, že tohle není až tak velký problém. Často takto testuji monitory (pustím hru pro test odezvy a na druhém spokojeně běží nějaký seriál). Nejdůležitější je fakt, aby se hra pouštěla v nativním rozlišení a nepřepínala se popř. nejlepší je pustit hru v okně. Bohužel nejsem moc "pařan" a tak znám jen pár her. U mě to jde například u HL2 (source engine), UT a myslím že i NFS. Každopádně je také vleký rozdíl v grafice. Na NVIDIA to chodí celkem dobře u ATI/AMD to je o poznání horší.
Dwarlin (93)|23.4.2008 12:36
Aj ja mam s tymto skusenosti, konkretne s pojektorom...pred casom dost casto teraz uz omnoho menej sme si na jeden pocitac napojili aj data projektor a aj monitor, na projektore nam bezala hra v mode sledovatel/pozorovatel a na monitore nam bezala klasicka kra ktoru niekto z nas hral...taka mensia obdoba lan-party...

co sa tyka zvuku, zvukova karta dokaze prehravat cez seba mnozstva zvukou, aj stare karty to uz vedeli, len je to pomiesane...

skveli priklad bol W3, pretoze tam nie je potrebny zvuk a pri pozerani filmu/tv sa zvuk ponecha...

len sa s tym vsetkym treba pohrat...na xp je to zlozitejsie ale mozne, na viste by to podla preferencii malo fungovat priamo cez moznosti zobrazenia monitoru pri dualnom prepojeni...