Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Problémy s PC (HW/SW): padá mi nové pc

Neregistrovaný

Jméno tazatele: kvladyka

Znění dotazu:
    Padá mi PC.Mám novou sestavu a při větším zatížení mi to spadne.Teplota ve skříni je asi 50 stupňů,teplota procesoru o deset stupňů vyšší.Mám starou skříň,která nemá přídavné chlazení.Na desku jsem si sehnal bios verzi 0901.Co je funkce q-fen?Moje podezření je na tu skříň,ale máte-li někdo nějakou dobrou radu,rád si ji vyslechnu.Dokonce bych rád získal nějaký dobrý odkaz,kde sehnat nový bios.Funkce Asus update mi neumožňuje update on-line,což je divné,protože v návodu k desce ta nabídka je...Předem všem děkuji.K.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Procesor:core 2 duo E8400 3GB 1333 6MB L2 cash
    Zákl.deska:asus P5N-E SLI
    Grafika:Gainward 8800GT 1024 Golden sample přetaktovaná od výrobce
    Zvukovka:Soundblaster Audigi 2
    Paměti:2x2gb Patriot DDR2 800
    HDD:1x250GB sata II +1x500GB sata II

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, 60 stupnu je proste moc, imho by to chtelo vymenit skrin, Q-Fan je automaticke rizeni ventilatoru

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Příčin může být hodně, ty nejčastější jsou sepsány ve FAQ (rozhodně doporučujeme pročíst). Pokud nebudeš něčemu rozumět, nebo nebudeš vědět, jak něco udělat, klidně se zeptej, rádi ti poradíme.

Jaký máš zdroj? Uveď typ a výrobce - výrobce je mnohdy důležitější než wattáž zdroje. Zdroje jako EuroCase, KME, LC nebo třeba Chill Innovation s údajným výkonem přes 500 W mohou mít problémy se sestavou, kterou s přehledem zvládne například 400W zdroj Fortron nebo Seasonic.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Jak to funguje pri otevrene skrini?

Neregistrovaný

Zdroj mám Fortron 500w,takže ten by měl snad stačit a při otevřené skříni jsem to ještě nezkoušel,ale už jdu na to :-)

Neregistrovaný

Asi máte vážně pravdu,že je to skříní.Při otevřené skříni mi 3d mark proběhl v poho a teplota uvnitř PC se malinko zlepšila.Tak jdu se tedy poohlédnout po nějaké lepší a všem tady moooc děkuji...Kvladyka

Registrace
    May 2006

No, rekni za kolik chces a treba i poradime

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

radis to jeste poradne otestuj. foto by sem dat neslo? klidne i z mobilu pro ilustraci

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Kdyžtak sem pak hoď nějaký case, který sis vybral nebo cenovou relaci a my něco vymyslíme, imho můj favorit je stejně CoolerMaster Dominator RC690/CM690 a dvě tři Noctua NF-S12

Neregistrovaný

Tak jsem asi moc rychlej,ale snad jsem nezvolil špatně,když jsem si ojednal skříň Thermaltake VI1000BWS M9 - ATX, midi tower, 9x5.25", 3x3.5", průhl. bočnice, 2x ventilátor, černá (black)Z praktických důvodů nechci otvírací čelní panel a ani si moc nepotrpím na svítící serepetičky,hlavně aby to bylo funkční.Spíš bych se rád zeptal,jaký se k tomu dá koupit dobrý panýlek,kde se zobrazují různé údaje jako je třebas teploty,volné místo na disku...kvladyka

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Skrin vypada pekne, Thermaltake je jedna z lepších značek.

Jo a panylek na teploty je na prd, teploty co ti ukazou jeho cidla jsou hodne orientacni a chyba muze byt v zavislosti na poloze klidne 10-20°C. Takze

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Tak jsem asi moc rychlej,ale snad jsem nezvolil špatně,když jsem si ojednal skříň Thermaltake VI1000BWS M9 - ATX, midi tower, 9x5.25", 3x3.5", průhl. bočnice, 2x ventilátor, černá (black)Z praktických důvodů nechci otvírací čelní panel a ani si moc nepotrpím na svítící serepetičky,hlavně aby to bylo funkční.Spíš bych se rád zeptal,jaký se k tomu dá koupit dobrý panýlek,kde se zobrazují různé údaje jako je třebas teploty,volné místo na disku...kvladyka
    NN, imho je to vazne dobra skrin, nekdo ji tu mel, tady jsou nazory:

Odeslano od XY:
    Nazdar, no mám ji sotva 4 dny, ale jinak jsem moc spokojen, není sice hliníková, ale plech nemá ostrý hrany všechno pěkně lícuje,... Větráky sice potřebujou trochu zpomalit ale to je jen detail. Ta průhledná bočnice je z půlky perforovaná a dají se na ni uchytit ještě dva větráky od 8cm do 12cm. Celkem decentní vzhled za rozumný peníze.

Takze asi OK, urcite je to dobra volba

Neregistrovaný

Na ten coolmaster jsem se díval taky a moc se mi líbil,ale bohužel má pro mně dost blbě vyřešený usb,má je nahoře a to by se mi nevešlo...kvladyka

Neregistrovaný

Tak díkas všem.Jdu spát.Zejtra zase do rachoty...kvladyka

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Nevím teď, jestli v té skříni jsou osazeny ventilátory, ale kdyby ne, nezapomeń případně dokoupit, jinak to bude dělat to samé. Po zdroji je dobrý průvan ve skříni základ.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): Opotřebení nové bateri
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-11-2014, 11:33
  2. Problémy s PC (HW/SW): Prezentace na nové technologie
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-09-2013, 19:33
  3. Problémy s PC (HW/SW): PC padá