reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kousající se Windows XP

slavick (77)|22.4.2008 09:00
Zdravíčko,
jedný kolegyni v práci se začal kousat počítač. Děje se tak naprosto náhodně, není to závislé na nějaké konkrétní činnost. Nejdříve to bylo jenom občas a teď je to už pomalu pár minut po startu počítače. První, co mě napadlo, byla vadná RAMka. Jenže memtest86+ ve verzi 2.01 běžel celou noc a žádnou chybu nenašel. Starší verzi 1.70 jsem nezkoušel. Nenapadá vás něco, co udělat? Jasně, napadlo mě ještě, že se OS prostě odporoučel do věčných lovišť. Do úplného reinstalu se mi moc nechce, ten si nechávám jako poslední možnost.

Díky moc za tipy a rady.
hippouss (246)|22.4.2008 09:12
co myslis tim kousanim? jako na par sekund se sekne a pak zas bezi, enbo o cely vythne na reset?
...co kouknout jestli se neco neprehriva... CPU, GK, HDD...?
hl.hl (1387)|22.4.2008 09:45
- zkontrolovat teploty
- na maly stary hdd nainstalovat holy system a tam se ukaze zda to bude delat dal nebo ne (takto to resim vetsinou ja)
- na test pameti pouzivam radeji GoldMemory. Uz jsem mel v rukach minimalne 10 PC kde Memtest nic nenasel ale GM ano. A opravdu po vymene beh PC OK.
slavick (77)|22.4.2008 09:53
Notebook je na pohmat celkem chladný. Je mi jasný, že to není moc odborná kontrola :-) Ten Gold Memory testnu. Díky za tip. S tím diskem to zkusím taky.
Dwarlin (93)|22.4.2008 09:56
jj, skus teploty a zatazenie cez GM...
pas!k (3765)|22.4.2008 10:24
Mozna to bude stacit odvsivit prvne bych pomoci your unninstaleru odinstaloval vse co se nepouziva .. .. projel bych to treba spyware terminatorem .a nodem a tune up utilsem bych udelal zakladni udrzbu odmazani chybnych klicu v regsitrech defragmenatci atd ..
slavick (77)|22.4.2008 10:42
[QUOTE=pas!k;115540]Mozna to bude stacit odvsivit prvne bych pomoci your unninstaleru odinstaloval vse co se nepouziva .. .. projel bych to treba spyware terminatorem .a nodem a tune up utilsem bych udelal zakladni udrzbu odmazani chybnych klicu v regsitrech defragmenatci atd ..[/QUOTE]

Kromě spyware terminatoru a your uninstaleru jsem ten comp celkem vyčistil. Ale koukám, že GoldMemory, asi bude lepší než memtest, protože na mym testovacím počítači prošel memtest po šesti hodinách bez jediné chyby a GoldMemory a po prvním průchodu už našel 40 chyb. Tak snad ani nechci vidět, co bude na tom noťasovi :-)
hl.hl (1387)|22.4.2008 11:33
[QUOTE=slavick;115548]Kromě spyware terminatoru a your uninstaleru jsem ten comp celkem vyčistil. Ale koukám, že GoldMemory, asi bude lepší než memtest, protože na mym testovacím počítači prošel memtest po šesti hodinách bez jediné chyby a GoldMemory a po prvním průchodu už našel 40 chyb. Tak snad ani nechci vidět, co bude na tom noťasovi :-)[/QUOTE]

A to ti ten tvuj testovaci PC normalne funguje, ze to naslo 40 chyb?
slavick (77)|22.4.2008 12:13
[QUOTE=hl.hl;115562]A to ti ten tvuj testovaci PC normalne funguje, ze to naslo 40 chyb?[/QUOTE]

Dřív jsem tomu nevěnoval moc pozornost, ale teď si uvedomuju, že je podezřele pomalý a ne vždycky je jeho chování ok. Tak už má taky svůj věk a divím se, že po všech mých pokusech ještě chodí :-)
r34ktor (7477)|22.4.2008 13:46
[QUOTE=slavick;115548]... na mym testovacím počítači prošel memtest po šesti hodinách bez jediné chyby a GoldMemory a po prvním průchodu už našel 40 chyb.[/QUOTE]
OMG! Memtest86+ nesáhá GoldMemory ani po kotníky. Píšu to na fórech pořád, ale nikdo tomu nevěnuje zvláštní pozornost. Jejich chyba. Pokud Goldmemory neco odhalí, tak si piš, že tam problém je.
slavick (77)|22.4.2008 15:18
Tak už začínám být trochu bezradný. GoldMemory taky nic nenašel. Ještě mi zbývá instalace na ten jiný disk.
hl.hl (1387)|22.4.2008 15:23
[QUOTE=slavick;115651]Tak už začínám být trochu bezradný. GoldMemory taky nic nenašel. Ještě mi zbývá instalace na ten jiný disk.[/QUOTE]

Cista instalace na jiny disk bude nejlepsi indikaci zda je problem v HW nebo SW. Nevylouci snad jedinne a to spatny disk co tam ted bezi.
pas!k (3765)|22.4.2008 15:31
Z toho popisu bych sazel na chybu sw .. jak stara je ta instalace co tam ted bezi?
slavick (77)|22.4.2008 17:05
[QUOTE=hl.hl;115658]Cista instalace na jiny disk bude nejlepsi indikaci zda je problem v HW nebo SW. Nevylouci snad jedinne a to spatny disk co tam ted bezi.[/QUOTE]

Na to se chystám zítra. Uvidím, jak to dopadne.

[QUOTE=pas!k;115662]Z toho popisu bych sazel na chybu sw .. jak stara je ta instalace co tam ted bezi?[/QUOTE]

Pokud vím tak maximálně 7 měsíců.