reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čtečka paměťových karet.

Arny_CZ (146)|22.4.2008 09:54
Ahoj všichni, potřeboval bych poradit s koupí externí čtečky paměťových karet. Chtěl bych, aby uměla všechny běžné formáty paměťových karet a neměla s nimi problémy a aby byla rychlá a spolehlivá.
Mám vytipované dva modely: Kingston FCR-HS219/1 nebo Trust CR-1200. O nějaký ten cenový rozdíl mi nejde. Co by jste doporučili-popř. i jinou spolehlivou čtečku. Nevím, jak na tom dnes čtečky jsou, třeba už je to v podsatě jedno, jaká se koupí (že jsou na tom zhruba stejně), ale vím, že dříve měly některé čtečky problémy s určitými kartami, i když podle specifikací je měly umět zvládnout. Tuším, že ten výše uvedený Trust zvládá více typů karet, ale zase nevím, jak je na tom tato značka s kvalitou výrobků (přece jen Kingston by měla být kvalita). Předem moc dík za názory.
Dwarlin (93)|22.4.2008 10:14
Ja osobne som si kupil taku neznackovu citacku za par korun (stala ma asi 450,-) typu ALLinONE a som s nou doteraz spokojny. Mam ju asi rok a este sa mi nestalo ze by mi nieco nedokazala nacitat. Je na USB takze som ju vyskusal aj do auta a slo to bez problemov.
Arny_CZ (146)|22.4.2008 10:30
Co jsi zkoušel do auta? To nějak nechápu. :-)
Kamarád si právě taky koupil nějakou méně značkovou čtečku a problémy nemá.
trodas (1753)|22.4.2008 10:54
No me se externi ctecky nelibej, mam to rad vsechno v jedne krabici a tak jsem sahl po Mitsumi FA404 a naprosta spokojenost. Umi vse co potrebuji, je USB2 = rychla, ma integrovanou tichou a malou disketovku z notebooku (typicky vrcivy pristup Win pri startu na disketovku je proste neslysny, nevim jak to dela, ale ani se nehne) a neznam s ni zadny problem.


http://www.mitsumi.com/products/FA404.htm

Supported Media:
1. Floppy Disk (1MB / 2 MB)
2. Compact Flash (Type I & II)
3. Microdrive
4. SecureDigital
5. Multimedia
6. Memory Stick
7. Memory Stick PRO
8. SmartMedia
Dwarlin (93)|22.4.2008 10:56
no, v aute mam radio sonny explode a ten ma vstup aj cez USB, po pripojeni to vsetko fungovalo...
Arny_CZ (146)|22.4.2008 11:33
to Trodas
já chci právě zase externí čtečku do USB.

to Dwarlin
AHA, tušil jsem, že to tak bude, jen mě to zmátlo.
Co je to za výrobce (ta tvoje čtečka)? Nebo to je úplný noname?
Dwarlin (93)|22.4.2008 12:04
neviem presno co je to za vyrobcu, nemam ju prave pri sebe, som v praci a mam ju doma...zajtra ti mozem napisat co to je zac...
pas!k (3765)|22.4.2008 12:05
[QUOTE=Arny_CZ;115526]Ahoj všichni, potřeboval bych poradit s koupí externí čtečky paměťových karet. Chtěl bych, aby uměla všechny běžné formáty paměťových karet a neměla s nimi problémy a aby byla rychlá a spolehlivá.
Mám vytipované dva modely: Kingston FCR-HS219/1 nebo Trust CR-1200. O nějaký ten cenový rozdíl mi nejde. Co by jste doporučili-popř. i jinou spolehlivou čtečku. Nevím, jak na tom dnes čtečky jsou, třeba už je to v podsatě jedno, jaká se koupí (že jsou na tom zhruba stejně), ale vím, že dříve měly některé čtečky problémy s určitými kartami, i když podle specifikací je měly umět zvládnout. Tuším, že ten výše uvedený Trust zvládá více typů karet, ale zase nevím, jak je na tom tato značka s kvalitou výrobků (přece jen Kingston by měla být kvalita). Předem moc dík za názory.[/QUOTE]


I kdyz tu ctecku neznam .. musim te varovat pred vyrobky znacky trust .. par mi jich proslo rukama a vsechny to byly nehorazne smejdy ..
Arny_CZ (146)|22.4.2008 12:53
No, já právě k takovýmto značkám, jako je Trust, SilverCrest, Inspire, apod. také moc důvěru nemám. Jen se mi na ní líbilo, že podporuje tolik formátů. Více jsem ale zatím přikloněný k té čtečce Kingston.
pas!k (3765)|22.4.2008 13:06
Dobre ctecky dela treba transcend
mikeb (74)|22.4.2008 13:27
mám dobré zkušenosti se čtečkami Apacer (externí AM300)
Arny_CZ (146)|22.4.2008 14:07
to Mikeb
na Apacer AM300 jsem původně taky pokukoval. Podporuje skutečně velké množství typů karet, některé ale jen přes adaptéry.
Arny_CZ (146)|23.4.2008 09:42
Takže teď se rozhoduji mezi výše uvedenými čtečkami: Kingston nebo Apacer. Je to už konečné rozhodnutí. Nejspíše ale koupím Kingston.