reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak protřídit 50.000 *.doc souborů na ne/funkční

fahrus (32)|22.4.2008 11:53
Nastalo toto:

Tatovi se zhroutil system souboru na HDD a dal mi ho na zachranu dat. Pokusem o obnovení dat pomocí obnovení systému souborů jsem mu těch podstatných souborů zachránil asi 20 ... což je dost málo, když jich tam mělo být tak 200.
Druhým pokusem jsem obnovil data z RAW ... cimz mi vzniklo pres 50tis dokumentu oznacenych jako *.doc ... Ovsem logika rika, ze cca tech 49800 jsou nesmysly a nepujdou nikdy otevrit ... Jak byste to resili? Co nejaky zobrazovac nahledu jako u obrazkovych editoru?
Dalsiho pokusu o jinou metodu obnoveni se uz HDD nedozil ... cest jeho pamatce
pas!k (3765)|22.4.2008 11:59
Kdyz to treba v tcmd seradis podle velikosti ... ty spatne doc soubory jakou maji velikost ?
fahrus (32)|22.4.2008 12:50
podle velikosti si to nemuzu dovolit tridit ... to bylo prvni co me napadlo, ale tata je typ cloveka, ktery si v doc uklada url coby jeden radek i padesatistrankovy elaborat prokladany fotografiemi :(
Dwarlin (93)|22.4.2008 12:51
Ono v podstate ide o to, ze pokial zachranujes subory, je dost mozne ze pri ich vytahovani sa moze stat ze sa nakopiruju...takze ak ich tam mas take mnozsto, rataj s tym, ze velmi vela z nich su subory ktore su tan niekolko krat a su tam aj subori, ktore boli uz davno zmazane ale tam sa objavia...mne sa toto iste stalo s fotkamy, vtedy to bola pre mna hotova kalvaria...

ale priklanam sa k napadu zoradit to podla velkosti...
Dwarlin (93)|22.4.2008 12:54
a ako sa tam tie zle dokumenty volaju???lebo urcite mal tie svoje nejak pomenovane aby sa v tom vedel orientovat, tak tie nezmysli mozes vymazat...nie???
pas!k (3765)|22.4.2008 12:59
Zkus tady najit nejaky plugin ktery by umel pracovat s doc ...

jeste sem nasel Microsoft Office Thumbnails in SharePoint
Zoidik (1405)|22.4.2008 13:03
Přesně jak píše Dwarlin. Podivej se na název. Jednou jsem taky obnovoval a podle toho se některé soubory krásně roztřídit, horší jsem to měl s fotkama... ty se jmenovaly v podstatě stejně "image001.....image999" podle tohoto se třídilo blbě, ale u fotek vidiš náhled. Kdyby jsi měl možnost je seřadit podle názvu a následně podle velikosti, bylo by to si myslim o trochu jednodušší.
fahrus (32)|22.4.2008 13:56
všechno je to obnovené z raw a soubory se pak jmenují FIL1.doc az FILxxxxx.doc ... tudy cesta nevede ;)
a co se týká velikosti souborů, tak obnovovací program byl natolik inteligentní, že všechny doc mají 4kB a víc ... což je velikost prázdného doc ve formátu starého wordu

naděje vkládám do pas!ka