reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nebootuje

HonzaSi (142)|22.4.2008 14:56
Dneska sem si zase hrál s PC (jako bych nevěděl, že co funguje, do toho se nerýpe) a nainstaloval utilitu Gigabyte Dynamic energy saver a Easytune5 Pro - obě dodané s MB. Po instalaci jsem restartoval a tím to začalo. Podezření mám na Energy saver. Systém nenaběhl, tak nový restart a spuštění v nouzovém režimu, tam Windows zapřely před instalací ručně vytvořený bod obnovení, když jsem zkoušel výpis programů, abych je odinstaloval, tak počítač spadl a už nešla spustit žádná možnost Win. Tak jsem disk vyndal a naformátoval. Nyní se během bootování objeví pod nápisem Verifying pool data objeví : chyba čtení disku, restartujte. Když jsem zkoušel vyzkoušet jiné HDD (2 kusy), tak se neobjevila ani hláška "chyba čtení disku" Zkoušel jsem i nainstalovat Linux a XP, reset BIOSu a pořád jsem se nehnul dál a už mě došly nápady. Doufám, že vy byste ještě nějaký měli. Počítač sem sestavil sám a až do mých hrátek fungoval, nejsem si vědom ani toho, že bych do něj strčil nebo dal ránu statickou elekřinou. Díky za odpovědi

Win Vista Home Premium 64
Intel E8400
Gigabyte GA EP35-DS4 rev 2.1
Gigabyte 8800GT
A- Data Vitesta EE 2x1024
Seagate Barracuda 7200.11
LG DVD SATA
Seasonic S12 500W
r34ktor (7477)|22.4.2008 14:59
Odpojil jsi před resetem CMOS zdroj od elektřiny?
HonzaSi (142)|22.4.2008 15:01
Jasně, vypnul jsem zdroj i odpojil kabel. Reser se patrně povedl, protože se tam objevilo nové okno, kde jsem nechal možnost "poslední bezpečná konfigurace"
r34ktor (7477)|22.4.2008 15:27
Takže pokud to dobře chápu, tak nefunguje ani jeden z těch tří zkoušených disků?
pas!k (3765)|22.4.2008 15:33
Ty disky kdyz nalezes do biosu tak je tam normalne vidis ? Jsi si jisty ze mas spravne nastavene poradi bootovani ?
HonzaSi (142)|22.4.2008 18:28
Děkuji Vám za snahu a za odpovědi. Ještě jsem to párkrát zkusil a když jsem jednou odešel od počítače na delší dobu, tak se instalace nakonec spustila. Ale muselo to trvat opravdu dlouho, při předchozích pokusech počítač nevykazoval žádnou blikací ani hučící aktivitu, proto jsem se domníval, že instalační proces selhal. Nainstaloval jsem Win na jiný disk, původní znovu zformátoval a dal zkontrolovat a opravit chyby a následně nainstaloval systém zas na něj. Nevím co způsobovalo původní chyby, disk byl podle kontroly zcela v pořádku. Ještě jednou děkuju a příště budu trpělivější než začnu dělat zmatky.