reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Led display vs krystaly

Jerome82 (201)|23.4.2008 13:35
Nikde jsem tu nenašel hlavní klady a zápory LED displayů oproti tekutým krystalům,tak napište,v čem spočívají klady a zápory LED.
filipek (46)|23.4.2008 14:04
hmm... tak neviem... LED displaye som este pouzivat s pc nevidel... Iba niekde ako velke reklamne obrazovky a podobne... a boli teda dost nekvalitne.
Takze pre mna jednoznacne LCD - cize krystaly.
a8nr (176)|23.4.2008 14:56
Předpokládám, že se spíš mělo jednat o srovnání zářivkového (CCFL) a LED podsvícení. Výhoda LED by měla spočívat v menší tloušťce displeje a nižší spotřebě. Pěkný popis výhod a nevýhod je tady (anglicky): http://www.densitron.com/uploadedFiles/Displays/Products/whitepaper17.pdf
johny__g (6387)|23.4.2008 15:09
Podle mě porovnáváš hrušky s jabkama. Já teda LED displaye v souvislosti s PC znám jen jako jednoduché zobrazovače třeba frekvence nebo teploty, nedokážu si představit že by sloužily místo monitoru.
...No...Name... (586)|23.4.2008 15:47
Chtělo by vědět,jak přesně to myslíš...Já ve škole zdrovna dobral obrazovky.A o LED diodách jsme si říkali jen u "zobrazovačů s malou hustotou informací"...konkrétně to jsou třeba ty digitální hodiny,které má většina z nás doma(příklad:D).A nebo ještě u těch velkých panelů,jak říkal filipek.Ty mají třeba jako dekoraci v našem českém X Factoru,pokud se nemýlím.
dkas (193)|23.4.2008 16:02
Předpokládám, že máš na mysli jak zmínil a8nr podsvícení panelů. LED jsem viděl a svítí to moc hezky. Oproti trubicím je navíc ještě krásně souměrný a má samozřejmě mnohem vyšší gamut...
lukasg (11)|27.5.2008 12:47
Já myslím že dotyčný má na myslí to podsvícení. Jednoznačně LED posvícení je lepši, má menší spotřebu, podsvícení je rovnomerně, lepši barevné zobrazení, v celku žádné zápory, jediným neduhem může být vysoká cena. Ale zdali máte peníze tak LED podsvícení je jednoznačně lepší.

P.s. Setkal jsem se s prodejcem, který propagoval notebook jako s ledkovým displayem, přitom to bylo pouze LED podsvícení.
kamil2268 (111)|27.5.2008 20:34
mám led na xps1330 a co chceš vědět? klidně se ptej...