reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

neaktivní okno po spuštění

rkysela (14)|25.4.2008 07:40
zdravím,
předevčírem jsem v sekci grafické karty řešil problém s GK(problém s HD3850 nebo něco jiného???), když jsem přišel domů tak jsem chtěl vyzkoušet dané rady, ale PC po spuštění zatuhlo (respektive kurzorem myši jsem pohyboval, ale nešla otevřít nabídka Start ani nic jiného) po několika restartech a nevyřešení ničeho, jsem se naštval a rozhodl se ke kompletnímu reinstalu Win XP. Vymazal jsem všechny oddíly na HD a celý HD naformátoval. Při restartu během instalace, kdy se nastavuje v Biosu jako první bootovací mechanika HD jsem ještě Bios nastavil na "Load default setup".
Instalace byla zdárně dokončena, nainstaloval jsem orig. ovladače na zák.desku a ejhle- při pokusu nainstalovat ovladače na GK to zatuhlo zase-otevřu třeba okno Tento počítač a dál už nic.
Zjistil jsem ale, že když dám Ctrl+Alt+Del, tak zavřu úlohu a pak už můžu otevírat co chci a jak chci a je to normálně svižný atd. Takže jsem naintaloval orig. ovladače na GK, ale nic se nezměnilo- po nabootování XPček a otevření jednoho okna se všechno stane neaktivní, po vypnutí této jediné úlohy přes Ctrl+Alt+Del to začne fungovat.
Nemáte někdo tušení čím to může být-už začínám z toho kompu šedivět
pas!k (3765)|25.4.2008 08:06
Hmm ... postupoval bych nasledovne..
Cele pc bych rozebral a znovu slozil .. zkontroloval bych kabelaz u disku pokud je moznost tak ji vymenil .. rozhodne bych flashnul bios ( To bych zkusil jeste pred tim rozebranim): btw co to je za desku ? Nema nahodou 2x pcie? pokud ano grafiku bych vrazil do ruheho slotu a zkusil co to dela ... pak reinstal .. je dost pravdepodobne ze s tim budes jetse muset laborovat take bych si udelal ghostem zalohu ciste instalace xp ... usetri ti to dost casu . az flashnes ten bios napis jak se to chova.
Lax (97)|25.4.2008 08:36
Něco podobného se mi děje u kolegy na nb. Jenže u něj se to stalo po odvirování kompu a je to jen v případě, že je napojen na doménu - pak mu pravidelně po startu zamrzne explorer.exe

Neměl jsi to náhodou během instalace připojený k netu a nestahoval jsi ty ovladače?
rkysela (14)|25.4.2008 08:55
[QUOTE=Lax;116488]Něco podobného se mi děje u kolegy na nb. Jenže u něj se to stalo po odvirování kompu a je to jen v případě, že je napojen na doménu - pak mu pravidelně po startu zamrzne explorer.exe

Neměl jsi to náhodou během instalace připojený k netu a nestahoval jsi ty ovladače?[/QUOTE]

ten komp mi skládal kamarád před 14 dny- od tý doby jen řešim problémy (tohle už byl druhej reinstal) , na rozebrání si netroufnu (teda na rozebrání jo-ale na složení už ne :-) na internet jsem připojenej nebyl-čekám až bude komp fachat jak má a pak pořídím net.
deska tam je ASUS M3A EH
pas!k (3765)|25.4.2008 09:00
Asus dodava k deskam utilitku ktera umi flashnout bios primo pod windows akorat bych to mozna nedelal pokud to pc tuhne .. kazdopadne bios bych flashnul klasickou cestou . stahnout nejnovejsi a stranakch vyrobce udelat bootovaci medium a flashnout pod dosem ..
rkysela (14)|25.4.2008 10:27
[QUOTE=pas!k;116496]Asus dodava k deskam utilitku ktera umi flashnout bios primo pod windows akorat bych to mozna nedelal pokud to pc tuhne .. kazdopadne bios bych flashnul klasickou cestou . stahnout nejnovejsi a stranakch vyrobce udelat bootovaci medium a flashnout pod dosem ..[/QUOTE]

BIOS zkusím flešnout a tím myslím, že moje úsilí dosáhlo maxima- pak opravdu budu muset celou bednu někomu odnýst aby to rozebral a znovu pozapojoval
slowak1982 (134)|25.4.2008 11:46
podival bych se po novejsich ovladacich z netu (ne ty co byvaji na cd) a novy bios