Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 71

Téma: Víkendová diskuze: Jste na svém počítači závislý?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak bych řekl, že spousta z nás je na počítači a netu určitým způsobem závislá.
    Spíš jde o to z jakých důvodů? - práce, zábava, relaxace nebo jen tak na zabití času
    a druhá věc je jak moc jsme závislí.. někdo míň, někdo víc a někdo bez něj nevydrží ani chvilku

Počítač je něco, co na jedné straně k životu vlastně ani nepotřebujem a na druhé straně se bez něj obejdeme dost špatně pokud ovšem víme jak ho (včetně netu) využívat..

Za mě osobně: ano jsem určitým způsobem na počítači závislý.. v práci, i doma
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Docela zvláštní otázka - je to pro mě úplně stejné, jako kdyby se mě někdo zeptal, jestli jsem závislý na autě, sporáku či ledničce. Existenčně určitě ne, ale je to už neoddělitelná součást mého života a nechci si bez ní ani svůj život predstavit. Vůbec nerozhoduje, jestli jsem na dovolené, doma nebo v práci - je mi vpodstatě jedno, jesli se na film či televizi dívám v kině nebo na počítači, jestli si čtu knížku nebo zprávy na internetu. Tak jako někdy jdu do práce pěšky místo jízdy autem, tak namísto stlačení tlačítka "Power" radeji vezmu hadřík, utřu na něm prach a jdu se dívat na západ slunce...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

Asi jsem, ale ovlivnuje to dost veci.Zalezi jestli mam co delat nebo ne. Kdyz se doma nudim tak jsem na pc, nikde jinde.Takze u toho travim dost casu:/ za mesic maturuju a tak vytahnu nejakou komponentu a zavezuji nekam pryc daleko abych to ani nespustil jinak bych to fakt neudelal..vzdycky se zacnu ucit a stejne skoncim na pc..ale na pc chodim hlavne kvuli kamosum s kteryma si zahraju nejaky hry porad se musim vrtat s vnitrkem pc, nejak me to chytlo:X

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    IMHO se tu neozve nikdo kdo by napsal že je totální PC závislák. Jeden z příznaků závislosti je mimo jiné fakt, že si to dotyčný vůbec nepřipouští
    Závislák se neozve, ale můžu ti závisláka popsat. Je to můj bratr.

Profil: 19 let, maturitní ročník

Počítač je to skutečně to jediné, co ke svému trávení volného času potřebuje. Jeho obvyklý den vypadá následovně:

-Ráno vstane a pokud má alespoň půl hodiny čas než musí odejít, zapne počítač.

-Vypne, jde do školy

-Přijde ze školy a ještě než se vůbec vyzuje z bot, jde rychle zapnout PC. U něj pak sedí do doby než jde spát.

Jeho průměrný čas trávený u počítače bych viděl na cca 10h denně. A nebo si to spočtěte sami.
    24h - škola - spánek = ?

Pokud je víkend, tak si tentokrát odečtěte jen čas potřebný ke spánku, zbytek patří počítači. A to platí pro drtivou většinu víkendů. U počítače se dokonce i stravuje.

To co ho ková k počítači je hra World Of Warcraft, kterou hraje společně ze svými kamarády ze školy.
    Problémem je, že on vůbec nevidí žádnou jinou aktivitu, kterou by mohl vykonávat. Dotíravé příkazy rodičů, " aby u toho stále neseděl " odsekavá jednoduchým: "A co jiného mám dělat? Nestarej se o mě!" A tím veškeré pokusy od odtáhnutí od počítače končí.

Můžete si říct, že má pravdu, je to každého jeho věc. Ale tohle už skutečně není normální.
    Tak jako si někteří lidé těší na pátek, že si skočí ze svými přáteli na pivko či dvě, on je rád že může ze svými kamarády hrát ješte o hodinu či dvě déle. Do školy se samozřejmě nijak neučí a nepřipravuje. Prolízá a to mu naprosto stačí.. Hráči WoW jistě ví, že hraní není zadarmo. Kromě koupené hry si musíte platit i samotné hraní. Cena "předplatného" je zhruba 800Kč na 2 měsíce. Po vypršení této doby je třeba jej opětovně zakoupit. Od rodičů dostává peníze na stravování, ty však mizí právě v předplatném. Jeho potrava na něj čeká až v domácí ledničce, kde jí přeci najde "zadarmo". Takové stravování a životní styl mu způsobuje silnou nadváhu.

Tak a teď mi řekněte co teď. Hraní her jako takové neodsuzuju, taky si občas velice rád zahraju. Jenže jeho nic nezajímá, jen počítač. A to bych řekl že není dobré, protože žádná záliba by se neměla přehánět. Rodiče jsou více méně lhostejní. Ono říkat 19 letému člověku co by měl neměl je už asi skutečně trochu mimo. A když už někdo něco řekne, jeho zbraní jsou typicky sluchátka. Nasadí a neslyší..

Radikální řešení jako vyhazování počítače z okna a podobně asi neprojdou
    Rozmluva je zbytečná, protože on nevidí jinou formu volného času. Počítač = volný čas, ostatní aktivity = povinnosti.

Má někdo takový názor, že by bylo dobré poradit se s psychologem? Trvá to již více než rok..

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Palec123 Zobrazit příspěvek

..
    V mem okoli znam nekolik lidi kteri .. (hlavne drive) na tom byli hodne podobne .. Myslim si ze nejlepsi lek na tohle jsou .. bud pritelkyne ktera se jiz postara o dostatecnou redukci casu traveneho na pc .. nebo prace.. tvuj bratr zrejme zatim ani jednuz techto veci neresi ale jednou zacne a pokud je normalni (ovsem kdo rozhodne co je a neni normalni) postupem casu mu na tohle zbyde minimum casu .. Pouziji jiny priklad .. kdyz vymeni pc za to ze bude cist defakto na tom bude podobne .. bude sedet doma mozna v tom samem kresle jen misto questu ve wovku s kamosi bude louskat radky jiste kazdy muze rict ze kniha mu da vic nez world of warcraft ale v knize napriklad nenajde realne pratele ve wowku jo .. je to slozite tema na to aby sme se dobrali k nejakemu vysledku .. ja osobne daleko vetsi problem vidim hlavne v tom ze clovek tim ze u neceho neustale sedi ztraci fyzickou kondici to by mi vadilo daleko vic nez ten cas .. protoze ke zdravi mu nepomuze zadny quest ani ve wow ani v nicem jinem ..

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Těžko říci, jak je to u mě se závislostí. Když jsem doma, dost často sedím na kompu. V podstatě není den, kdy nejsem na počítači. Protože mi však toto sezení a hraní vzalo docela slušnou část života, nyní chci, aby počítač pracoval pro mě, tedy hraní a zbytečným věcem se snažím věnovat minimálně a být na počítači produktivní. Proto jsem taky úplně mimo, když nejede internet, protože ten k práci prostě potřebuju. Takže mi připadá, že závislý jsem na práci, kterou dělám na počítači. Naštěstí ta se teď přesunula trochu více k foťákům, což mě naštěstí nutí běhat venku a pořizovat snímky.
    Ke svému vlastnímu překvapení však zjišťuju, že být někde jinde (třeba na dovolené,...) bez počítače pro mě není ani sebemenší problém, vrcholně si to užívám. Vůbec mi to nechybí. V okamžik příchodu domů už absťák naskakuje, ale léčím se :-)

Občasný diskutér Avatar uživatele Boguš
    Registrace
    Aug 2006

... jj já jsem ... ...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Hmm tak to už jsme čistě u závislosti na hře, počítač je v tomhle případě jen prostředek. Kdyby ta hra šla spustit na mikrovlnce, bude to vypadat podobně.

Rodiče jsou více méně lhostejní. Ono říkat 19 letému člověku co by měl neměl je už asi skutečně trochu mimo. A když už někdo něco řekne, jeho zbraní jsou typicky sluchátka. Nasadí a neslyší..
    Tady bude asi ten problém, ale zase rodiče chápu, že než si bezvýsledně ničit nervy tak si možná říkají "život ho naučí". Co chce brácha dělat po střední? Půjde na výšku nebo někde dělat?
    Souhlasím s pas!kem, to že člověk furt jen sedí u PC dostává tělo (záda) pěkně na prdel. A když se k tomu ještě přidá obezita ... no to je naprd.

Nováček
    Registrace
    May 2007

Vzhledem k tomu, že u počítače sedím denně v práci, tak si ho doma maximálně zapnu a pustím na něm hudbu nebo tv. Ale že bych byl závislý, to ne :-))

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Co chce brácha dělat po střední? Půjde na výšku nebo někde dělat?
    Na výšku se nechystá. Takže asi práce. Měl by dělat programátora u CNC, neb to je jeho obor. Zase PC...

Ja bych závislost na hře zase tak neoděloval od závislosti na pc. Jak už jsem psal, u počítače probíhá i veškeré stravování. Nehraje jen WoW, hraje i jiné hry, kouká na videa. Počítač ho odkonce i uspává. Pustí si film a u toho usne, pc pak vypínám většinou já...

Jak už jsem říkal, žádný koníček by se neměl přehánět, byť je sebeušlechtilejší. Tohle už je však skutečná závislost. Zdravotní problémy, antipatie k čemukoliv jinému...

Přítelkyni by ho možná zachránila, ženská ruka je rázná
    Jenže přes teamspeak a u počítače......

Na druhou stranu znám několik lidí co se seznámili přes ICQ, tak možná jednou..

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Mno tak jak se to vezme. Pokud je něco lepšího na práci, tak co u kompu, že? Tak samozřejmě teď u svého brand new nadupaného PC opravdu trávím dost času, prostě proto, že je nové. :-)) Takže instaluju, zprovozňuju, kopíruju. Jakmile si všechno "ošahám" a zavedu si svoje rutiny, nadšení opadne. No a bez notebooku na cestách do/z práce (45 minut ve vlaku) ani ránu, lepší koukat na noťasu na Akta X než z vokýnka na furt tu samou krajinu. ;-) 8-) :-D

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

...
    To mi pripomina casy, kdy jsem takhe fungoval diky Trackmanii Nations Na ni jsem travil presne 24-prace-spanek hodin Po 2 mesicich, kdy mi to zacalo prerustat pres hlavu jsem rekl dost a ze dne na den prestal hrat a slo to. Od ty doby jsem uz nikdy nejezdil TMN...

A to je ten hlavni problem, clovek musi ten impuls najit v sobe, jinak je veskera snaha okoli zbytecna...

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

Ano... marne se obcas pokousim v novinach nebo v technicke papirove dokumentaci
    mackat Ctrl+F ale jelikoz to nefunguje coz me neskutecne rozciluje (dokonce jeste vic
    nez ze nemohu plynule z leveho monitoru prejet na prostredni pak na pravy a z nej
    na stenu kde bych klikl do vypinace mysi a zapl svetlo) volim radeji elektronicke
    verze dokumentu pokud je mozno. Kdyz nejde elektrina snazim se mozek alternativne
    zaslepit ctenim knih jak ocinost do doby nez se pc rozjede....ovsem pocit jako
    ze nemam ruce a nohy je znatelny.

V pc pouzivam od televizniho programu, pres jizdni rady, az po skladani hudby,
    sledovani prijezdove cesty kamerou... sledovani televize, poslech radia,
    a komunikace s rodinnymi i nerodinnymi prislusniki skrze mail, icq ci skype
    je take velice nezbytnym prvkem...

Je to muj stary a nezbytny telni organ bez ktereho nemohu pracovat
    ani fungovat soukrome vyjma planovanych odstavek zarizeni kterym se rika
    "dovolena" nebo "vylet" (tam naopak miluju zahozeni vseho co ma
    neco spolecneho s elektronikou vcetne hodinek)
    popripade cinost velmi zvlastni a mila "jit si zaplavat" :-)

Jelikoz jsem zvazoval napojit ovladani dvirek pres spinatelnou
    pci kartu pro sveho kocoura do prostredi win obavam se ze je pc
    pro me dulezite trosku vice nez je zdravo (no kdo by toho nebozaka
    ctyrnoheho nechal pred dvermi v -20ti kdyby byl pc vyply)
    ovsem i z toho duvodu mam dostatek nahradnich dilu,
    od sitovky az po monitory tak nehrozi delsi nez hodinovy
    vypadek (mam samozrejme i hdd s klony nekolika svych os)....
    + pro jistotu mam jeste jedno pc v zaloze a notebook....

Pokud by se nekomu zdalo ze jsem trosku moc spjaty s vypocetni technikou
    ...slangove se to oznacuje tusim vyrazem "magor"
    (co jineho si myslet o cloveku co napoji vanocni stromek do ups)
    ...tak...... ma pravdu :-)

Hezky vykend vsem (at uz podobne postizenym tak i zbytku)......
    Naposledy upraveno uživatelem james008: 25-04-2008 v 14:10 Důvod: Uskoceny radek :-/

Neregistrovaný

Hm,tiez neviem povedat ci som uplne zavisly.(Sice, ked som hral travian, tak som sa za zavislaka povazoval, ale dokazal som s tym seknut zo dna na den-nastastie.Ked sedim na intraku,tak prve co rano urobim je ,ze sa zohnem z postele a zapnem PC a ak nemam skolu, tak za nim sedim prakticky do veceraAle ked pridem domov, tak sa kompu ani nedotknem, a normalne ma to tesi a fakt si oddychnem...

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

mno jak uz tu psal nekdo vyse tak na PC ani moc ne, ale spis na internetu..prakticky prvni vec co udelam po prpichodu domu je, ze zapnu pocitac a prihlasim se na icq a pustim hudbu..kdyz vypadne internet tak jsem skoro jako bez prave ruky ale snazim se to nejak vzdy zahnat nejakou hrou ..ale pak mi dojde ze vlastne tuhle ani tamtu hru hrat nechci a ze bych si zahral multiplayer po netu..a v tom na me zas prijde ten strasny pocit jednorukosti ale jinak opravdu zavisly nejsem..muzu prestat kdyz budu chtit :P

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Skřítci v počítači
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 14-08-2012, 18:37
  2. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 00:14
  3. Víkendová diskuze: Zkusili jste už 3D?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 23:30
  4. Víkendová diskuze: Přežili jste Apríl?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-04-2009, 11:09
  5. Víkendová diskuze: Jste workoholik?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 05-08-2008, 13:46