Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 71

Téma: Víkendová diskuze: Jste na svém počítači závislý?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jste na svém počítači závislý?

U svého počítače nejspíše trávíte hodně času. Máte to ale pod kontrolou, abyste si řekl dost a začal se věnovat něčemu jinému? Když odjedete na dovolenou (bez notebooku a internetu), máte brzy abstinenční příznaky, nebo naopak vítáte, že si od něj odpočinete? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

na kompu rozhodne ne, s netem by to uz bylo o neco horsi...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Za sebe musím říct že naštěstí nejsu. U počítače sedím 8 hodin v práci, takže doma ho většinou zapnu jen jako televizi nebo si občas pustím nějaký film, hudbu atd. Hry hraju čím dál méně, občas upravuju fotky. Na internet mám starý notebook, který většinou zapínám denně ale nesedím u něj dlouho. Mrknu na fórum nebo co potřebuju, něco napíšu a zas jdu dělat něco jinýho. A když jedu někam třeba na víkend nebo dovolenou, tak absťák nemám, spíš naopak. Většinou čím déle jsem bez počítače, tím menší chuť potom mám ho zapínat. Asi už stárnu .

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Doma, na dovolené se bez počítače obejdu naprosto bez problému a rozhodně bych si ho nevzal ani sebou na dovču. Kdybych měl služební telefon ( ze své pozice bych ho měl mít ) tak by byl ve vyplém stavu doma.

V práci je to s PC ale už horší. Tady na něm jsem závislý. Kreslit na prkně se mi vážně nechce...

Nováček Avatar uživatele uživatel
    Registrace
    Mar 2007

Já se dřív domníval že už bez svého notebooku nedokážu žít. Pak se mi jednoho dne porouchal, poslal jsem ho na reklamaci, vrátil se mi zavirovaný, tak jsem ho odviroval a on se zase porouchal. Nejspíš žil s tím virem v symbióze. Poslal jsem ho zase na reklamaci, takže už trávím v podstatě víc jak dva měsíce bez počítače a docela mi to vyhovuje, těch knížek co jsem přečet a věcí co jsem stihnul po doma i na zahradě... všem takovou PC dovču doporučuju. Sice i tak strávím skoro hodinu denně na internetu, ale to je prostě holá nezbytnost, nutné zlo

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Abych byl upřímný, tak občas mívám takový špatný pocit když sem hodně dlouho mimo počítač (lhostejno jestli PC nebo NB), možná že by se to dalo klasifikovat jako určitá míra závislosti. Nadruhou stranu, ale většina času u počítače stráveného je kvůli obživě (nechci používat to ošklivé slovo "práce" ). Když bych to shrnul, tak asi největším problémem je internet, pár let zpátky jsem jej vůbec nepotřeboval, dnes si však nedovedu představit že bych byl týden bez něj (jak jednou přiviknete hledat veškeré zprávy a jiné informace na netu, těžko se pak vracíte).

Nováček
    Registrace
    May 2006

Po pravdě asi ne, ale čas od času mě chytne chat a to potom musím přiznat že kolem půlnoci zjistím, že bych asi vážně měl nechat počítač počítačem. Na druhou stranu hraní her, jen tak surfování mě nebere. Spíše používám počítač k práci než k zábavě

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

IMHO se tu neozve nikdo kdo by napsal že je totální PC závislák. Jeden z příznaků závislosti je mimo jiné fakt, že si to dotyčný vůbec nepřipouští .

s tou dovolenou - loni jsem sebou notebook měl, jako odkladiště fotek (mám jen 256 MB kartu). V hotýlku byla wifi, tak sem si říkal to je paráda, můžu se podívat na net ... no a nakonec jsem se připojil za celej ten týden jen jednou a to ještě celkem s nechutí, jen jsem napsal domů že vše je OK, že sem se zatím neutopil a nic mě nesežralo (hlavní náplní dovolené bylo totiž potápění). Takže asi tak. Prostě na dovolené si užívám, tak nebudu zabíjet čas na netu, to můžu doma (v práci, ale psssst!)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ci som zavisly od PC? Tazka otazka, je mnoho veci co dokazu ovladnut cloveka za PC...internet, hry a pod...
    Ale je pravda, ze aj kvoli PC sa rozvadzam a uz ho moc nepotrebujem. Idem ho predavat a uvidime dalej co bude...konickov mam predsa dost...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Tak to ja se klidne priznam ANO JSEM ZAVISLY NA POCITACI A HLAVNE NA INTERNETU

Kdyz vypadne na par hodin signal a ja nemuzu na net, tak je to fakt hruza, protoze co mam sakra delat doma jinyho? Na TV koukam jen na nejaky sporty, protoze na filmy se koukat neda - nesnasim CZ dabing. Knizek doma moc nemam a ty dobry mam davno precteny, takze jedinna domaci cinnost co mi zbyva krome pocitace je hrani her na mobilu (Ted zrovna jsem zakysl v Assasins Creedu ).

Ano, je to kruta pravda, kterou jsem si potvrdil tento tyden, kdy jsem nemocny a tudiz furt doma

Nováček Avatar uživatele filipek
    Registrace
    Apr 2008

...tak u mna sa o zavislosti neda uvazovat ani zdaleka. Ja totizto zacinam mat pomaly k pocitacu doma odpor, kedze pri nom sedim cely den v praci. Doma ho pustim len ked si chceme spolu s mojou polovickou nieco pozriet na nete. Je to sice stare PIII, ale na tieto ucely staci.

Nováček Avatar uživatele filipek
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od BRBlosh Zobrazit příspěvek
    ... ze aj kvoli PC sa rozvadzam a uz ho moc nepotrebujem...
    hmm... to az takto moze narusit spolunazivanie ludi? Ci to je len kvapka v mori dovodov?

Neregistrovaný_Pajis

Nedalo mi to a musim reagovat. At mi clovek netvrdi ktery posle 1500 postu ani ne za rok! jenom na tohle forum ze mu nechybi pocitace? To dost dobre nechapu. Kdyz budu mluvit sam za sebe. Mam pocitac v praci takze si neco prectu i v praci a zbytek doma. Jsem docela vasnivy hrac PC her, ale ze by mi chybely nebo bych byl nervozni kdyz jsem na dovolene reklamace HW apod. to se rict opravdu neda,to same plati o filmu ci jine zabave na PC, ale o to je to horsi s internetem. Bez internetu uz dneska prakticky nedam ranu at uz ctenim clanku, diskutovanim, ci icq, youtube a jemu podobne, je to takova lepsi televize na kterou sem naposledy koukal tak pred rokem. (vyjimaje sportovni prenosy v hospode). Na dovolene mi internet docela chybel, nerikam ze sem se potil byl nervozni (bavil jsem se jinak), ale byly chvile, kdy jsem si rikal jo tak ted bych si precetl nejaky dobry clanek nebo test

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Ano, jsem :-)). Asi těžko budu tvrdit, že ne, když u něho trvávím tak v průměru 8 hodin denně.

Když nejde PC, tak jsem namazaný. Co mám dělat? Miluju knížky, ale vše co mám doma mám (minimálně jednou) přečtený, do knihovny se mi nechce a stejně tam toho moc nemají a ebook si bez PC nepřečtu. Zbývá učení, což mě v některých případech baví (jazyky), ale to je záležitost na zabití (max.) hodiny, ne celého dne (alespoň u mně ).

Tak a teď jsem zcela v háji :-). Už není co dělat, TV jsem doprovolně nezapnul už snad několik let (mimo občasných zpráv při večeři a ty dva díl IT Crowd co zatím dávali ), filmy tam stojí za starou bačkoru (většinou). Ano, ostatně na dnešek jsem viděl úchvatnou znělku na film ve 20:00. Jmenuje se Lovci dinosaurů, todle "dílo" (nepléct s filmem), na které běží reklama a láká diváky, obsazuje na csfd krásnou 157. pozici nejhorších filmů v historii lidstva. Takže uvažuji, že se po velmi dlouhé době podívám na televizi, co to je za ptákovinu.

Na dovolené PC nechci a jsem bez něho v pohodě. Nevím zda jsem na PC závislý natvrdo. Spíš bych řekl, že ne. Když mě chytne něco jiného, tak se klidně od PC odvrátím a dělám něco jiného. Jde spíš o to, že PC mě baví a nemám důvod od něho utíkat, ale cítím v kostech, že stárnu a tak mě to baví čím dál tím méně, jen není ten čas čím naplnit. Zatím jsem nepřišel na jiný koníček. Tím koníčkem se asi stane práce, takže teď záleží na mojí budoucí práci, zda budu PC závislák nebo ne. Není to v mých rukou :-)).

Na internetu jsem závislý. Počkat ono to jde i jinak ? Nevěřím....

Nováček Avatar uživatele Zbycho
    Registrace
    Mar 2007

Ano, jsem závisly na svém PC. V případě, že něco potřebuji najít, zprávy, nebo se nudím, tak se to s PC (jakýmkoliv) vyřeší. Ovšem na dovolené mi PC zas tolik nechybí, nahradí ho jiná kratochvíle, třeba knížka, křížovka, piškvorky, chlast, sex (ale to je zábava tak na půl hoďky). Prostě se na to psychicky připravím. Je to jako s kouřením. Normálně nekouřím, maximálně občas, když mám chuť, si vychutnám cigaretku. Není pro mě problém odmítnout nabízenou cigaretu. Ovšem když jdu na tah a mám chuť, jsem schopen do rána stáhnout i balíček. A když mě to chytne, jsem schopen sedět u ščota do usnutí na klavíru a neohlížet se na to že jsou tři ráno a za dvě hodiny bych měl vyrazit na vlak do roboty. Už se mi jednou stalo, že mi manželka schovala obě klávesnice a všechny myši co našla. Do dneška vzpomínám na ten absťák, když jsem měl rozdělané video, rozehranou hru, rozkecaný chat a najednou stop. Měl jsem sto chutí jít do obchodu a okamžitě si koupit novou myš a klávesnici, ale šel jsem radši do sebe. Zamyslel jsem se. Po dvou dnech mě přešel tupý vnitřní vztek, po dalších dvou dnech jsem se zeptal zda bych nedostal svoje hračky zpátky a od té doby se snažím to kontrolovat. Ale stejně mi to občas ujede a seru na spánek, manželské povinnosti a sedím u toho do dvou do rána.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Skřítci v počítači
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 14-08-2012, 18:37
  2. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 00:14
  3. Víkendová diskuze: Zkusili jste už 3D?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 23:30
  4. Víkendová diskuze: Přežili jste Apríl?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-04-2009, 11:09
  5. Víkendová diskuze: Jste workoholik?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 05-08-2008, 13:46