reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jste na svém počítači závislý?

Karel Polívka (1485)|25.4.2008 08:48
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jste na svém počítači závislý?

U svého počítače nejspíše trávíte hodně času. Máte to ale pod kontrolou, abyste si řekl dost a začal se věnovat něčemu jinému? Když odjedete na dovolenou (bez notebooku a internetu), máte brzy abstinenční příznaky, nebo naopak vítáte, že si od něj odpočinete? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
mech13 (5526)|25.4.2008 09:03
na kompu rozhodne ne, s netem by to uz bylo o neco horsi...
johny__g (6387)|25.4.2008 09:10
Za sebe musím říct že naštěstí nejsu. U počítače sedím 8 hodin v práci, takže doma ho většinou zapnu jen jako televizi nebo si občas pustím nějaký film, hudbu atd. Hry hraju čím dál méně, občas upravuju fotky. Na internet mám starý notebook, který většinou zapínám denně ale nesedím u něj dlouho. Mrknu na fórum nebo co potřebuju, něco napíšu a zas jdu dělat něco jinýho. A když jedu někam třeba na víkend nebo dovolenou, tak absťák nemám, spíš naopak. Většinou čím déle jsem bez počítače, tím menší chuť potom mám ho zapínat. Asi už stárnu :(.
Zoidik (1405)|25.4.2008 09:28
Doma, na dovolené se bez počítače obejdu naprosto bez problému a rozhodně bych si ho nevzal ani sebou na dovču. Kdybych měl služební telefon ( ze své pozice bych ho měl mít ) tak by byl ve vyplém stavu doma.

V práci je to s PC ale už horší. Tady na něm jsem závislý. Kreslit na prkně se mi vážně nechce...
uživatel (14)|25.4.2008 09:38
Já se dřív domníval že už bez svého notebooku nedokážu žít. Pak se mi jednoho dne porouchal, poslal jsem ho na reklamaci, vrátil se mi zavirovaný, tak jsem ho odviroval a on se zase porouchal. Nejspíš žil s tím virem v symbióze. Poslal jsem ho zase na reklamaci, takže už trávím v podstatě víc jak dva měsíce bez počítače a docela mi to vyhovuje, těch knížek co jsem přečet a věcí co jsem stihnul po doma i na zahradě... všem takovou PC dovču doporučuju. Sice i tak strávím skoro hodinu denně na internetu, ale to je prostě holá nezbytnost, nutné zlo :D
Vezir (120)|25.4.2008 09:58
Abych byl upřímný, tak občas mívám takový špatný pocit když sem hodně dlouho mimo počítač (lhostejno jestli PC nebo NB), možná že by se to dalo klasifikovat jako určitá míra závislosti. Nadruhou stranu, ale většina času u počítače stráveného je kvůli obživě (nechci používat to ošklivé slovo "práce" :) ). Když bych to shrnul, tak asi největším problémem je internet, pár let zpátky jsem jej vůbec nepotřeboval, dnes si však nedovedu představit že bych byl týden bez něj (jak jednou přiviknete hledat veškeré zprávy a jiné informace na netu, těžko se pak vracíte).
caikef (31)|25.4.2008 10:10
Po pravdě asi ne, ale čas od času mě chytne chat a to potom musím přiznat že kolem půlnoci zjistím, že bych asi vážně měl nechat počítač počítačem. Na druhou stranu hraní her, jen tak surfování mě nebere. Spíše používám počítač k práci než k zábavě
johny__g (6387)|25.4.2008 10:31
IMHO se tu neozve nikdo kdo by napsal že je totální PC závislák. Jeden z příznaků závislosti je mimo jiné fakt, že si to dotyčný vůbec nepřipouští :D.

s tou dovolenou - loni jsem sebou notebook měl, jako odkladiště fotek (mám jen 256 MB kartu). V hotýlku byla wifi, tak sem si říkal to je paráda, můžu se podívat na net ... no a nakonec jsem se připojil za celej ten týden jen jednou a to ještě celkem s nechutí, jen jsem napsal domů že vše je OK, že sem se zatím neutopil a nic mě nesežralo (hlavní náplní dovolené bylo totiž potápění). Takže asi tak. Prostě na dovolené si užívám, tak nebudu zabíjet čas na netu, to můžu doma ([SIZE="1"]v práci, ale psssst![/SIZE])
BRBlosh (3)|25.4.2008 10:35
Ci som zavisly od PC? Tazka otazka, je mnoho veci co dokazu ovladnut cloveka za PC...internet, hry a pod...
Ale je pravda, ze aj kvoli PC sa rozvadzam a uz ho moc nepotrebujem. Idem ho predavat a uvidime dalej co bude...konickov mam predsa dost...
ICE_D (2754)|25.4.2008 10:38
Tak to ja se klidne priznam :D ANO JSEM ZAVISLY NA POCITACI A HLAVNE NA INTERNETU :D

Kdyz vypadne na par hodin signal a ja nemuzu na net, tak je to fakt hruza, protoze co mam sakra delat doma jinyho? Na TV koukam jen na nejaky sporty, protoze na filmy se koukat neda - nesnasim CZ dabing. Knizek doma moc nemam a ty dobry mam davno precteny, takze jedinna domaci cinnost co mi zbyva krome pocitace je hrani her na mobilu :D (Ted zrovna jsem zakysl v Assasins Creedu :D).

Ano, je to kruta pravda, kterou jsem si potvrdil tento tyden, kdy jsem nemocny a tudiz furt doma :)
filipek (46)|25.4.2008 10:39
...tak u mna sa o zavislosti neda uvazovat ani zdaleka. Ja totizto zacinam mat pomaly k pocitacu doma odpor, kedze pri nom sedim cely den v praci. Doma ho pustim len ked si chceme spolu s mojou polovickou nieco pozriet na nete. Je to sice stare PIII, ale na tieto ucely staci. :)
filipek (46)|25.4.2008 10:48
[QUOTE=BRBlosh;116521]
... ze aj kvoli PC sa rozvadzam a uz ho moc nepotrebujem...[/QUOTE]

hmm... to az takto moze narusit spolunazivanie ludi? Ci to je len kvapka v mori dovodov?
Neregistrovaný_Pajis (0)|25.4.2008 11:08
Nedalo mi to a musim reagovat. At mi clovek netvrdi ktery posle 1500 postu ani ne za rok! jenom na tohle forum ze mu nechybi pocitace? To dost dobre nechapu. Kdyz budu mluvit sam za sebe. Mam pocitac v praci takze si neco prectu i v praci a zbytek doma. Jsem docela vasnivy hrac PC her, ale ze by mi chybely nebo bych byl nervozni kdyz jsem na dovolene reklamace HW apod. to se rict opravdu neda,to same plati o filmu ci jine zabave na PC, ale o to je to horsi s internetem. Bez internetu uz dneska prakticky nedam ranu at uz ctenim clanku, diskutovanim, ci icq, youtube a jemu podobne, je to takova lepsi televize na kterou sem naposledy koukal tak pred rokem. (vyjimaje sportovni prenosy v hospode). Na dovolene mi internet docela chybel, nerikam ze sem se potil byl nervozni (bavil jsem se jinak), ale byly chvile, kdy jsem si rikal jo tak ted bych si precetl nejaky dobry clanek nebo test :)
P@pi (1519)|25.4.2008 11:13
Ano, jsem :-)). Asi těžko budu tvrdit, že ne, když u něho trvávím tak v průměru 8 hodin denně.

Když nejde PC, tak jsem namazaný. Co mám dělat? Miluju knížky, ale vše co mám doma mám (minimálně jednou) přečtený, do knihovny se mi nechce a stejně tam toho moc nemají a ebook si bez PC nepřečtu. Zbývá učení, což mě v některých případech baví (jazyky), ale to je záležitost na zabití (max.) hodiny, ne celého dne (alespoň u mně :D).

Tak a teď jsem zcela v háji :-). Už není co dělat, TV jsem doprovolně nezapnul už snad několik let (mimo občasných zpráv při večeři a ty dva díl IT Crowd co zatím dávali :)), filmy tam stojí za starou bačkoru (většinou). Ano, ostatně na dnešek jsem viděl úchvatnou znělku na film ve 20:00. Jmenuje se Lovci dinosaurů, todle "dílo" (nepléct s filmem), na které běží reklama a láká diváky, obsazuje na csfd krásnou 157. pozici nejhorších filmů v historii lidstva. Takže uvažuji, že se po velmi dlouhé době podívám na televizi, co to je za ptákovinu.

Na dovolené PC nechci a jsem bez něho v pohodě. Nevím zda jsem na PC závislý natvrdo. Spíš bych řekl, že ne. Když mě chytne něco jiného, tak se klidně od PC odvrátím a dělám něco jiného. Jde spíš o to, že PC mě baví a nemám důvod od něho utíkat, ale cítím v kostech, že stárnu a tak mě to baví čím dál tím méně, jen není ten čas čím naplnit. Zatím jsem nepřišel na jiný koníček. Tím koníčkem se asi stane práce, takže teď záleží na mojí budoucí práci, zda budu PC závislák nebo ne. Není to v mých rukou :-)).

Na internetu jsem závislý. Počkat ono to jde i jinak :notsure? Nevěřím....
Zbycho (28)|25.4.2008 11:17
Ano, jsem závisly na svém PC. V případě, že něco potřebuji najít, zprávy, nebo se nudím, tak se to s PC (jakýmkoliv) vyřeší. Ovšem na dovolené mi PC zas tolik nechybí, nahradí ho jiná kratochvíle, třeba knížka, křížovka, piškvorky, chlast, sex (ale to je zábava tak na půl hoďky). Prostě se na to psychicky připravím. Je to jako s kouřením. Normálně nekouřím, maximálně občas, když mám chuť, si vychutnám cigaretku. Není pro mě problém odmítnout nabízenou cigaretu. Ovšem když jdu na tah a mám chuť, jsem schopen do rána stáhnout i balíček. A když mě to chytne, jsem schopen sedět u ščota do usnutí na klavíru a neohlížet se na to že jsou tři ráno a za dvě hodiny bych měl vyrazit na vlak do roboty. Už se mi jednou stalo, že mi manželka schovala obě klávesnice a všechny myši co našla. Do dneška vzpomínám na ten absťák, když jsem měl rozdělané video, rozehranou hru, rozkecaný chat a najednou stop. Měl jsem sto chutí jít do obchodu a okamžitě si koupit novou myš a klávesnici, ale šel jsem radši do sebe. Zamyslel jsem se. Po dvou dnech mě přešel tupý vnitřní vztek, po dalších dvou dnech jsem se zeptal zda bych nedostal svoje hračky zpátky a od té doby se snažím to kontrolovat. Ale stejně mi to občas ujede a seru na spánek, manželské povinnosti a sedím u toho do dvou do rána.
feke (7)|25.4.2008 11:54
Tak bych řekl, že spousta z nás je na počítači a netu určitým způsobem závislá.
Spíš jde o to z jakých důvodů? - práce, zábava, relaxace nebo jen tak na zabití času
a druhá věc je jak moc jsme závislí.. někdo míň, někdo víc a někdo bez něj nevydrží ani chvilku :D

Počítač je něco, co na jedné straně k životu vlastně ani nepotřebujem a na druhé straně se bez něj obejdeme dost špatně pokud ovšem víme jak ho (včetně netu) využívat..

Za mě osobně: ano jsem určitým způsobem na počítači závislý.. v práci, i doma
morous (9)|25.4.2008 12:01
Docela zvláštní otázka - je to pro mě úplně stejné, jako kdyby se mě někdo zeptal, jestli jsem závislý na autě, sporáku či ledničce. Existenčně určitě ne, ale je to už neoddělitelná součást mého života a nechci si bez ní ani svůj život predstavit. Vůbec nerozhoduje, jestli jsem na dovolené, doma nebo v práci - je mi vpodstatě jedno, jesli se na film či televizi dívám v kině nebo na počítači, jestli si čtu knížku nebo zprávy na internetu. Tak jako někdy jdu do práce pěšky místo jízdy autem, tak namísto stlačení tlačítka "Power" radeji vezmu hadřík, utřu na něm prach a jdu se dívat na západ slunce...
lubayys (278)|25.4.2008 12:04
Asi jsem, ale ovlivnuje to dost veci.Zalezi jestli mam co delat nebo ne. Kdyz se doma nudim tak jsem na pc, nikde jinde.Takze u toho travim dost casu:/ za mesic maturuju a tak vytahnu nejakou komponentu a zavezuji nekam pryc daleko abych to ani nespustil:D jinak bych to fakt neudelal..vzdycky se zacnu ucit a stejne skoncim na pc..ale na pc chodim hlavne kvuli kamosum s kteryma si zahraju nejaky hry:) porad se musim vrtat s vnitrkem pc, nejak me to chytlo:X
Palec123 (4)|25.4.2008 12:11
[QUOTE=johny__g;116519]IMHO se tu neozve nikdo kdo by napsal že je totální PC závislák. Jeden z příznaků závislosti je mimo jiné fakt, že si to dotyčný vůbec nepřipouští :D[/QUOTE]

Závislák se neozve, ale můžu ti závisláka popsat. Je to můj bratr.

Profil: 19 let, maturitní ročník

Počítač je to skutečně to jediné, co ke svému trávení volného času potřebuje. Jeho obvyklý den vypadá následovně:

-Ráno vstane a pokud má alespoň půl hodiny čas než musí odejít, zapne počítač.

-Vypne, jde do školy

-Přijde ze školy a ještě než se vůbec vyzuje z bot, jde rychle zapnout PC. U něj pak sedí do doby než jde spát.

Jeho průměrný čas trávený u počítače bych viděl na cca 10h denně. A nebo si to spočtěte sami.
24h - škola - spánek = ?

Pokud je víkend, tak si tentokrát odečtěte jen čas potřebný ke spánku, zbytek patří počítači. A to platí pro drtivou většinu víkendů. U počítače se dokonce i stravuje.

To co ho ková k počítači je hra World Of Warcraft, kterou hraje společně ze svými kamarády ze školy.
Problémem je, že on vůbec nevidí žádnou jinou aktivitu, kterou by mohl vykonávat. Dotíravé příkazy rodičů, " aby u toho stále neseděl " odsekavá jednoduchým: "A co jiného mám dělat? Nestarej se o mě!" A tím veškeré pokusy od odtáhnutí od počítače končí.

Můžete si říct, že má pravdu, je to každého jeho věc. Ale tohle už skutečně není normální.
Tak jako si někteří lidé těší na pátek, že si skočí ze svými přáteli na pivko či dvě, on je rád že může ze svými kamarády hrát ješte o hodinu či dvě déle. Do školy se samozřejmě nijak neučí a nepřipravuje. Prolízá a to mu naprosto stačí.. Hráči WoW jistě ví, že hraní není zadarmo. Kromě koupené hry si musíte platit i samotné hraní. Cena "předplatného" je zhruba 800Kč na 2 měsíce. Po vypršení této doby je třeba jej opětovně zakoupit. Od rodičů dostává peníze na stravování, ty však mizí právě v předplatném. Jeho potrava na něj čeká až v domácí ledničce, kde jí přeci najde "zadarmo". Takové stravování a životní styl mu způsobuje silnou nadváhu.

Tak a teď mi řekněte co teď. Hraní her jako takové neodsuzuju, taky si občas velice rád zahraju. Jenže jeho nic nezajímá, jen počítač. A to bych řekl že není dobré, protože žádná záliba by se neměla přehánět. Rodiče jsou více méně lhostejní. Ono říkat 19 letému člověku co by měl neměl je už asi skutečně trochu mimo. A když už někdo něco řekne, jeho zbraní jsou typicky sluchátka. Nasadí a neslyší..

Radikální řešení jako vyhazování počítače z okna a podobně asi neprojdou
Rozmluva je zbytečná, protože on nevidí jinou formu volného času. Počítač = volný čas, ostatní aktivity = povinnosti.

Má někdo takový názor, že by bylo dobré poradit se s psychologem? Trvá to již více než rok..
pas!k (3765)|25.4.2008 12:22
[QUOTE=Palec123;116565]Závislák se neozve, ale můžu ti závisláka popsat. Je to můj bratr.

..[/QUOTE]

V mem okoli znam nekolik lidi kteri .. (hlavne drive) na tom byli hodne podobne .. Myslim si ze nejlepsi lek na tohle jsou .. bud pritelkyne ktera se jiz postara o dostatecnou redukci casu traveneho na pc .. nebo prace.. tvuj bratr zrejme zatim ani jednuz techto veci neresi ale jednou zacne a pokud je normalni (ovsem kdo rozhodne co je a neni normalni) postupem casu mu na tohle zbyde minimum casu .. Pouziji jiny priklad .. kdyz vymeni pc za to ze bude cist defakto na tom bude podobne .. bude sedet doma mozna v tom samem kresle jen misto questu ve wovku s kamosi bude louskat radky jiste kazdy muze rict ze kniha mu da vic nez world of warcraft ale v knize napriklad nenajde realne pratele ve wowku jo .. je to slozite tema na to aby sme se dobrali k nejakemu vysledku .. ja osobne daleko vetsi problem vidim hlavne v tom ze clovek tim ze u neceho neustale sedi ztraci fyzickou kondici to by mi vadilo daleko vic nez ten cas .. protoze ke zdravi mu nepomuze zadny quest ani ve wow ani v nicem jinem ..
Milan Šurkala (160)|25.4.2008 12:23
Těžko říci, jak je to u mě se závislostí. Když jsem doma, dost často sedím na kompu. V podstatě není den, kdy nejsem na počítači. Protože mi však toto sezení a hraní vzalo docela slušnou část života, nyní chci, aby počítač pracoval pro mě, tedy hraní a zbytečným věcem se snažím věnovat minimálně a být na počítači produktivní. Proto jsem taky úplně mimo, když nejede internet, protože ten k práci prostě potřebuju. Takže mi připadá, že závislý jsem na práci, kterou dělám na počítači. Naštěstí ta se teď přesunula trochu více k foťákům, což mě naštěstí nutí běhat venku a pořizovat snímky.
Ke svému vlastnímu překvapení však zjišťuju, že být někde jinde (třeba na dovolené,...) bez počítače pro mě není ani sebemenší problém, vrcholně si to užívám. Vůbec mi to nechybí. V okamžik příchodu domů už absťák naskakuje, ale léčím se :-)
Boguš (54)|25.4.2008 12:25
... jj já jsem ... ... :(
johny__g (6387)|25.4.2008 12:31
Hmm tak to už jsme čistě u závislosti na hře, počítač je v tomhle případě jen prostředek. Kdyby ta hra šla spustit na mikrovlnce, bude to vypadat podobně.

[QUOTE=Palec123;116565] Rodiče jsou více méně lhostejní. Ono říkat 19 letému člověku co by měl neměl je už asi skutečně trochu mimo. A když už někdo něco řekne, jeho zbraní jsou typicky sluchátka. Nasadí a neslyší..[/QUOTE]

Tady bude asi ten problém, ale zase rodiče chápu, že než si bezvýsledně ničit nervy tak si možná říkají "život ho naučí". Co chce brácha dělat po střední? Půjde na výšku nebo někde dělat?
Souhlasím s pas!kem, to že člověk furt jen sedí u PC dostává tělo (záda) pěkně na prdel. A když se k tomu ještě přidá obezita ... no to je naprd.
karlos1983 (1)|25.4.2008 13:32
Vzhledem k tomu, že u počítače sedím denně v práci, tak si ho doma maximálně zapnu a pustím na něm hudbu nebo tv. Ale že bych byl závislý, to ne :-))
Palec123 (4)|25.4.2008 13:48
[QUOTE=johny__g;116572]Co chce brácha dělat po střední? Půjde na výšku nebo někde dělat?[/QUOTE]
Na výšku se nechystá. Takže asi práce. Měl by dělat programátora u CNC, neb to je jeho obor. Zase PC...

Ja bych závislost na hře zase tak neoděloval od závislosti na pc. Jak už jsem psal, u počítače probíhá i veškeré stravování. Nehraje jen WoW, hraje i jiné hry, kouká na videa. Počítač ho odkonce i uspává. Pustí si film a u toho usne, pc pak vypínám většinou já...

Jak už jsem říkal, žádný koníček by se neměl přehánět, byť je sebeušlechtilejší. Tohle už je však skutečná závislost. Zdravotní problémy, antipatie k čemukoliv jinému...

Přítelkyni by ho možná zachránila, ženská ruka je rázná :)
Jenže přes teamspeak a u počítače......

Na druhou stranu znám několik lidí co se seznámili přes ICQ, tak možná jednou..
JornLande (25)|25.4.2008 14:04
Mno tak jak se to vezme. Pokud je něco lepšího na práci, tak co u kompu, že? Tak samozřejmě teď u svého brand new nadupaného PC opravdu trávím dost času, prostě proto, že je nové. :-)) Takže instaluju, zprovozňuju, kopíruju. Jakmile si všechno "ošahám" a zavedu si svoje rutiny, nadšení opadne. No a bez notebooku na cestách do/z práce (45 minut ve vlaku) ani ránu, lepší koukat na noťasu na Akta X než z vokýnka na furt tu samou krajinu. ;-) 8-) :-D
ICE_D (2754)|25.4.2008 14:09
[QUOTE=Palec123;116565]Závislák se neozve, ale můžu ti závisláka popsat. Je to můj bratr.
...
[/QUOTE]

To mi pripomina casy, kdy jsem takhe fungoval diky Trackmanii Nations :D Na ni jsem travil presne 24-prace-spanek hodin :D Po 2 mesicich, kdy mi to zacalo prerustat pres hlavu jsem rekl dost a ze dne na den prestal hrat a slo to. Od ty doby jsem uz nikdy nejezdil TMN...

A to je ten hlavni problem, clovek musi ten impuls najit v sobe, jinak je veskera snaha okoli zbytecna...
james008 (47)|25.4.2008 14:09
Ano... marne se obcas pokousim v novinach nebo v technicke papirove dokumentaci
mackat Ctrl+F ale jelikoz to nefunguje coz me neskutecne rozciluje (dokonce jeste vic
nez ze nemohu plynule z leveho monitoru prejet na prostredni pak na pravy a z nej
na stenu kde bych klikl do vypinace mysi a zapl svetlo) volim radeji elektronicke
verze dokumentu pokud je mozno. Kdyz nejde elektrina snazim se mozek alternativne
zaslepit ctenim knih jak ocinost do doby nez se pc rozjede....ovsem pocit jako
ze nemam ruce a nohy je znatelny.

V pc pouzivam od televizniho programu, pres jizdni rady, az po skladani hudby,
sledovani prijezdove cesty kamerou... sledovani televize, poslech radia,
a komunikace s rodinnymi i nerodinnymi prislusniki skrze mail, icq ci skype
je take velice nezbytnym prvkem...

Je to muj stary a nezbytny telni organ bez ktereho nemohu pracovat
ani fungovat soukrome vyjma planovanych odstavek zarizeni kterym se rika
"dovolena" nebo "vylet" (tam naopak miluju zahozeni vseho co ma
neco spolecneho s elektronikou vcetne hodinek)
popripade cinost velmi zvlastni a mila "jit si zaplavat" :-)

Jelikoz jsem zvazoval napojit ovladani dvirek pres spinatelnou
pci kartu pro sveho kocoura do prostredi win obavam se ze je pc
pro me dulezite trosku vice nez je zdravo (no kdo by toho nebozaka
ctyrnoheho nechal pred dvermi v -20ti kdyby byl pc vyply)
ovsem i z toho duvodu mam dostatek nahradnich dilu,
od sitovky az po monitory tak nehrozi delsi nez hodinovy
vypadek (mam samozrejme i hdd s klony nekolika svych os)....
+ pro jistotu mam jeste jedno pc v zaloze a notebook....

Pokud by se nekomu zdalo ze jsem trosku moc spjaty s vypocetni technikou
...slangove se to oznacuje tusim vyrazem "magor"
(co jineho si myslet o cloveku co napoji vanocni stromek do ups)
...tak...... ma pravdu :-)

Hezky vykend vsem (at uz podobne postizenym tak i zbytku)......
Neregistrovaný (0)|25.4.2008 14:22
Hm,tiez neviem povedat ci som uplne zavisly.(Sice, ked som hral travian, tak som sa za zavislaka povazoval, ale dokazal som s tym seknut zo dna na den-nastastie:).Ked sedim na intraku,tak prve co rano urobim je ,ze sa zohnem z postele a zapnem PC a ak nemam skolu, tak za nim sedim prakticky do vecera:)Ale ked pridem domov, tak sa kompu ani nedotknem, a normalne ma to tesi a fakt si oddychnem...
Mr-Paul (45)|25.4.2008 14:23
mno jak uz tu psal nekdo vyse tak na PC ani moc ne, ale spis na internetu..prakticky prvni vec co udelam po prpichodu domu je, ze zapnu pocitac a prihlasim se na icq a pustim hudbu..kdyz vypadne internet tak jsem skoro jako bez prave ruky :) ale snazim se to nejak vzdy zahnat nejakou hrou ..ale pak mi dojde ze vlastne tuhle ani tamtu hru hrat nechci a ze bych si zahral multiplayer po netu..a v tom na me zas prijde ten strasny pocit jednorukosti :D:D ale jinak opravdu zavisly nejsem..muzu prestat kdyz budu chtit :P ;)
pas!k (3765)|25.4.2008 14:36
[QUOTE=Palec123;116592]
Na druhou stranu znám několik lidí co se seznámili přes ICQ, tak možná jednou..[/QUOTE] Kdyby jen pres icq .. znam pripad kde se par seznamil primo ve hre a je z toho manzelstvi :)
maninblack (2)|25.4.2008 14:39
Máš pravdu. Lovce dinosaurů jsem si půjčil v půjčovně a nebyl jsem z toho vůbec nějak unešenej nebo tak, takže si v sobotu pustím buď DVD, nebo nějakej jinej film, ale tuhle bláznivinu určitě ne.
Hromas (14)|25.4.2008 14:46
Závislý asi nejsem,i když jsou počítače mým koníčkem již dlouho.Klidně odjedu ne dovolenou bez počítače,ale i bez televize a rádia.Chce to někdy vysadit.Asi je to dáno mým vyšším věkem.
maninblack (2)|25.4.2008 14:46
Trávím u PC minimálně 8 hodin denně, vyřídím desítky mailů týdně, v jednom kuse jsem online, stále mám zapnuté YouTube, když se to rozbije, tak neudělám ani ň. Ta práce je hrozná.
Doma jinak spíš nějaké filmy a když mě to nebaví, tak si pustím obvykle Hitmana Blood Money a hledám nové postupy. Nebo si dám neviditelnost a vyvraždím celou mapu :D Příp. upravuju a retušuju fotky. I když teď jsem si pořídil Photoshop, tak se učím jeho ovládání a funkce atp.

Jinak na dovolenou jsem si vzal jen mobil, kterým jsem jenom oznamoval, že jsem v pořádku, takže byl zapnutý max. 3min denně a to se nepočítá :)

Horší je to se závislostí na foťáku. Když ho na nějakou akci zapomenu vzít, tak mě to štve, ale jinak jsem v poho.
BRBlosh (3)|25.4.2008 14:53
[QUOTE=filipek;116530]hmm... to az takto moze narusit spolunazivanie ludi? Ci to je len kvapka v mori dovodov?[/QUOTE]

U zien sa na rozvod najde velmi vela dovodov...vzdy si nejaky dovod najdu...
kamil2268 (111)|25.4.2008 15:20
jsem závislý a hodně:) v průměru 12-15 hodin denně...
Kachna69 (110)|25.4.2008 15:26
No vdzdy jsem si myslel ze nejsem ale jsem,to jsem zjistil naposled kdyz vypli elektrinu a ja byl celej vecer bez pc a ve vsedni den se mi do hospody jit nechtelo.Na pocitaci stravim nejvic casu sledovanim serialu (lost,heroes,PB,IT crowd,futurama,simpsonovi nebo pratele),delam wally v PS:D a docela casto hraju i wolfa pak obcas shlednu nakej ten filmek,k uceni pouzivam pouze pc,sesity uz nevedu hodne dlouho....kdyz si to takhle sepisuju tak koukam ze bych to mel asi fakt trosku omezit:D
Gianelle (20)|25.4.2008 16:47
Nedám bez něj ani ránu a když příjdu ze školy a neslyším větráček mého miláčka, jsem nesvá. Je zapnutý prakticky nonstop, ale moc času u něj neprosedím, záleží na tom, jestli se chci jen "bavit" (rozumejte bezcílné surfování po netu nebo jakoukoliv práci v rámci volnočasových aktivit - grafika, hudba, literatura ...) a nebo "pracovat" (věci do školy, referáty, seminárky, projekty, učení). Za závislost bych to nepovažovala, umím si říct "dost" a navíc mám spoustu dalších zájmů. Na kolo můžu jenom, když je hezky, na lyže jenom, když je sníh, bižuterii můžu dělat jenom, když mám nápad a inspiraci, do hospody nebo na pařbu jdu jenom když je s kým, zatímco u compa můžu sedět i za jakékoliv jiné situace, proto když mám příležitost věnovat se jiným zájmům, využiju ji. A na dovolené mi počítač nijak nechybí a mobil si beru jen "kdyby náhodou", za to s sebou vždycky tahám svou "mobilní hudební aparaturu"
TomasOxx (230)|25.4.2008 17:21
jsem :( co ted ?!

vstanu, sednu k pc ktere ani nevypinam a musim neco mackat mackat mackat

jsem nekde mimo domov, vidim u kamose PC ci notas a hned bych tam neco mackal mackal mackal

.
.
.
Bumerang (0)|25.4.2008 17:47
Já osobně na počítači závislý jsem tak napůl. U pc trávím tak cca 2 hodiny denně a to většinou na internetu, hledáním novinek ze světa počítačů, prozkoumáváním linuxu atd.

Ale řekl bych, že míra závislosti je přímo úměrná s kvalitou hardware.
Burney (0)|25.4.2008 18:45
musim uznat že zcela.. v práci na něm dělám, doma pařim WoW nebo sgwg.net (mnohdy obojí najednou) ... bez internetu bych asi umřel
speedsnail (4876)|25.4.2008 18:51
Při příležitosti tohoto threadu jsem si vzpomněl na památnou větu jednoho kamaráda, který svým rodičům obhajoval dlouhé hodiny které trávil u PC: "Já nejsem závislý, já můžu kdykoliv přestat!"

No neni už to taková krize jako před několika lety (CS, DoTA, youtube), ale i tak trávim u PC víc času než bych sám chtěl. Takže sem závislý, ale snažim se s tim něco dělat :D
fanynek (2048)|25.4.2008 19:56
Ty vaďo :D.....James008 mě dostal.:thumb
A co se mě týče .... jsem závislák, ale nepřiznávám si to. Žena mi to ale často připomíná a chce, abych se tak cítil.
Na počítači se ale převážně šťourám v OS a hardwaru, hltám všechny možné články a novinky na poli IT a snažím se, abych nebyl za pár let jen tupým přihlížejícím, až budou moje děti potřebovat něco vysvětlit, nebo s něčím poradit, protože počítače už jsou nedílnou součástí našeho života a budeme na nich všichni, ať chceme nebo ne, čím dál víc závislí.
A když večer všechno utichne a prďata usnou, vyvraždím půlku světa v nějaký vychytaný gamese, což žena komentuje od svých oblíbených seriálů slovy "Měl by ses jít možná s někým poradit, miláčku."..... Myslí tím zřejmě člověka zvaného psychiatr.:notsure (Ale já vím, že jsem normální.)
P@pi (1519)|25.4.2008 20:03
No tak jsem zapnul Evropu 2 (neberte to jako reklamu :D, poslouchám to jako podkres při práci, když mě nebaví měnit metalová CD :-)) ) a slyším znělku Vyndej to. No a dnešní téma "Na čem nebo na kom jste závislí?" :eek:. Tak, kterej SHWčkař tam zavolá?

EDIT: nebo je zde nějaké tajné propojení E2 a SHW :D
EDIT2: nebo někdo z E2 čte SHW :D
hippouss (246)|25.4.2008 20:11
zavislej? ...no mozna tak torcu na stredni...
ted sem spis zavislej na internetu a celkove dostupnosti informaci pres nej a to hlavne diky VS a mobilite.

na stredni kdyz byla hodne nuda ta ksem se uchyloval k PC, ted na VS kdyz vysetrim volny cas tak PC primarne prednost fakt uz nedam...
snajprik (110)|25.4.2008 20:53
No hoši do nohi ako sme tu sme zavislaci :D Ak si niekto nezapne PC mesiac doma tak si može povedať že nieje zavislej. Ja osobne ked som cez vikend na chate bez PC TV len radio a ked pridem v pondelok do prace tak prvu hodinu len surfujem a čitam maili :) A večer si skoro vždy najdem tu hodinku na vyzabijanie polky sveta :D
ronky (19)|25.4.2008 21:16
Ano, som. Snazim sa obmedzit cas straveny pri nom.

[QUOTE=fanynek;116691]
A když večer všechno utichne a prďata usnou, vyvraždím půlku světa v nějaký vychytaný gamese, což žena komentuje od svých oblíbených seriálů slovy "Měl by ses jít možná s někým poradit, miláčku."[/QUOTE]

A zena by sa mohla poradit tiez ;-). Podla mna, nic horsie, na com moze byt clovek zavisly, ako serialy, nie je.
SpeedFilip (213)|25.4.2008 21:49
Som zavisly na SHW :)
BlackFrog (563)|25.4.2008 22:09
Vzhledem k tomu že téměř propadám ve škole a ani to mě nedonutí se od PC odtrhnout a alespon hodku dvě se učit, musím přiznat že závislý jsem.
filipek (46)|25.4.2008 22:17
[QUOTE=BRBlosh;116623]U zien sa na rozvod najde velmi vela dovodov...vzdy si nejaky dovod najdu...[/QUOTE]

...jaaaj, tak to si ma trochu vystrasil. Ja sa totizto o pol roka idem zrvona zenit :)