reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Emgeton M7 Cult

Janyk1 (997)|26.4.2008 12:58
Kvalitní přehrávač s dotekovým displejem podporující řadu formátů. Vestavěný reproduktor, solidní výdrž na baterii.


Tento přehrávač (respektive jeho černou 4GB variantu) vlastním již půl roku a zatím jsem nadmíru spokojen, hraje kvalitně, dobře se ovládá prstem, video je pěkné, line-in vstup se hodí, podpra mass storage také výborná.




Specifikace výrobce:
Displej plně grafický 2,4“ barevný dotykový TFT-LCD:
- rozlišení QVGA (320x240)
- 262.000 barev:
Prohlížeč obrázků a textů:
- JPG a TXT (UNICODE)
Přehrávání Audio:
- MP3(VBR) 8 ~ 384kbps
- WMA(VBR) 5 ~ 192kbps
- OGG Quality 1 ~ Quality 10
- FLAC Quality 0 ~ Quality 8
- WAV PCM,MS-ADPCM,IMA-ADPCM
Vestavěný reproduktor (400mW) pro hlasitý poslech vypínatelný
Přehrávání Video:
- AVI
- Video: až 30FPS, 384/512kbps
- Audio: MP3 56-256Kbps,stereo
Zabudována základní paměť typu Flash:
- 2GB/4GB/8GB/16GB
Podpora USB 2.0 Flash disk
Akumulátor Li-Ion 1000mAh
- Doba audio přehrávání na jedno nabití až 25 hodin
- Doba video přehrávání na jedno nabití až 9 hodin
Nastavení hlasitosti
HI-FI ekvalizér a zvukové efekty:
- uživatelské nastavení 5pásmového ekvalizéru
Funkce Resume, Auto Power OFF (automatické vypnutí)
Možnost aktualizace firmware
Podpora formátů názvů písniček ID3V2, ID3V1 TAG
Kapacita paměti: až 10000 souborů a až 1024 souborů v jedné složce(adresáři)
FM rádio:
- 87,5 ~ 108 MHz
- příjem a záznam rozhlasového vysílání v pásmu VKV
Informace o přístroji (verze firmware, využití paměti)
Hry, Stopky, Kalendář, Foto album, Průzkumník, Notes
Frekvenční rozsah: 20Hz ~ 20KHz
Odstup signál-šum: 90dB
Výstupní výkon na 32? sluchátka: 30mW + 30mW

Balení a příslušenství:


Přehrávač dorazil v pěkné krabičce, ve které byly ještě dvě další krabičky. Jedna s přehrávačem samotným, který má na sobě ještě několik ochraných fólií (na spodu dvě a jedna na displeji, kterou doporučuji nechat) a druhá s příslušenstvím, jež je docela bohaté:
- kraťoučký USB kabel
- instalační CD (minidisk)
- sluchátka Emgeton E3C
- stylus (trojúhelníkový)
- USB nabíječka
- pouzdro
- návod k obsluze a záruční list

Dodávané CD: zvláště bych se zmínil a ocenil dodávané CD se softwarem, protože je opravdu velmi kvalitně zpracováno:




Tělo:
Rozměry přehrávače jsou 81mm (délka), 47mm (výška), 11mm (hloubka), hmotnost činí 65g. Tělo je na spodní straně a na bocích kovové, nahoře kolem displaye z lesklého plastu, který je ovšem náchylný na škrábance. Tělo je jinak pěkné a kompaktní, na horní straně jsou kromě velkého displeje (2,4“) ještě reproduktor v podobě „štěrbinky“ a červená dioda, která je tam podle mě ale na nic, dá se u ní nastavit interval blikání nebo úplně vypnout. Na horním boku přehrávače je jediné tlačítko, které slouží k zapínání/vypínání přístroje a zamykání displaye. Na pravém boku jsou potom všechny konektory a podobné „dírky“. Od spodu to jsou malý mikrofon, jack 3.5mm (slouží i jako line-in), poutko a mini USB port.



Displej:
Displej má uhlopříčku 2,4“, na kraji je pruh tlačítek, které vás přepnou na předdefinovanou funkci, opět odspodu to jsou záznamník, poznámkový blok, hlavní menu, ubrat hlasitost a přidat hlasitost. Samotný displej má rozlišení 320x240px, 262 000 barev a je dotekový. Musím říct, že se docela dobře ovládá i prstem a co nejde prstem jde nehtem, takže to, že jsem ztratil stylus mě nijak neomezuje.
Pozorovací úhly displeje sice nepatří k nejlepším, ale při běžné práci to moc nevadí a ani při sledování videa jedním/dvěma lidmi. Horizontální pozorovací úhly jsou ucházející, s vertikálními je to poněkud horší, nejhorší je asi pohled zezhora.
Ještě bych dodal, že nahoře se zobrazuje indikační lišta (ne při přehrávání videa), kde je zobrazen stav baterie, hlasitost a aktuální čas.

Hlavní menu:
Hlavní menu sestává z osmi pěkně graficky zpracovaných ikon. První je video přehrávač, dále hudební přehrávač, prohlížeč obrázků, E-book, Záznam, rádio, Program a nastavení.

Video přehrávač = designem velmi připomína VMP 11, dole je zasouvací lišta s tlačítky pro přetáčení, play/pause, X a časovou osou, zbytek zabírá video, ze kterého vysunutá lišta (stejně jako v WMP) kousek ukrajuje. Jinak video je pěkně detailní, titulky přehrává pouze vložené přímo do filmu. Přehrávač si pamatuje, kde jste s přehráváním skončili.


Hudební přehrávač = pěkný přehrávač se spoustou funkcí, pětipásmovým ekvalizérem, playlisty, podpora ID3tag, několik efektů a možností přehrávání, je zobrazena časová osa, informace o skladbě, datovém toku a podobně, samozřejmostí je podpora Lyrics. Přehrávač si pamatuje, kde jste s přehráváním skončili. Při přehrávání lze s přístrojem normálně pracovat, snad jen s vyjímkou přehrávání videa, nahrávání diktafonem a poslechu rádia, což je logické.

E-book = má 9 řádků a spoustu nastavení, včetně automatického posuvu a nastavení barev.

Záznam = nahrávat lze z mikrofonu a line-in vstupu, tato funkce také disponuje několika nastaveními.

Rádio = rádio pracuje v pásmu VKV, dodávaná sluchátka slouží jako anténa. Automatické vyhledávání stanic nefunguje úplně stoprocentně. Tato funkce též disponuje spoustou nastavení.

Program = do této volby patří poznámkový blok s rozpoznáváním psaného textu, Stopky, jednoduchý kalendář, průzkumník (souborů), hra Smajlíci(docela blbost, ale sranda), a jakási variace hry Piškvorky (ne úplně ideálně vyladěné).

Nastavení = velmi obsáhlá nabídka, obsahující širokou škálu nastavení, tak se jen zmíním. Jazyk (ČJ/AJ), Zformátování paměti, aktualizace firmware, Tapeta, Jas, průhlednost, rychlost posunu textů, písmo systému, motiv přehrávače (černá/červená), podsvícení, automatické vypnutí, mód spánku, nastavení diody, nastavení barev všeho možného, nastavení data a času, budíku, hlasitosti, reproduktoru, systému řazení souborů a kalibrace displeje.
Tyto polžky jsou řazeny do větších celků (např Nastavení času, Obecné, Zobrazení...).

Mé zkušenosti a další vlastnosti:
Zde bych se zmínil o výdrži na baterii, která se pohybuje opravdu kolem udávaných 8-9 hodin videa a k udávaným 24 hodinám hudby nemá daleko, zde se samozřejmě jedná i o to, jak dloho z toho času máte zapnutý display, jaký jas atp.. Dále bych se tu rozepsal o několika neduzích, které mě při používání potkaly. O škrábancích jsem se již zmiňoval, o ztraceném stylusu též. Dále potom vlastnost, že když je přehrávač trochu chladnější a zapne se, tak displej úplně ztrácí citlivost a nedá se ovládat. Rozeznávání písma nefunguje tak dobře jako třeba u PDA, někdy je třeba psát jeden znak mnohokrát opakovaně a i tak se nemusí podařit jej napsat, další výtku bych směřoval k nahrávání a jeho nepřehledném spouštění a ještě trochu více menších nedostatků.
Přikládám sem své o tomto přehrávači...*

Plusy a minusy:
+ kvalita zvuku
+ kvalita videa
+ možnosti nastavení
+ kvalita provedení
+ dobrý displej
+ reproduktor (sice trochu chrčí, ale aspoň něco:D)
+ možnost aktualizace firmware

- náchylnost na poškrábání
- občasná „neposlušnost“
- Bell technology spol. s.r.o.
- nepřehrává externí titulky
- nedobré rozpoznávání písma
- nemá slot na paměťovou kartu

Za svou cenu nabízí opravdu hodně.
Ode mne dostává hodnocení 91%.


A ještě celkový pohled:

[size=+1]M7 + dodávané pouzdro[/size]


*...[size=-2](server Youtube.com, Janyk11=já, jen mi někdo vyfouknul nick)
//prosím omluvte kvalitu fotografií, fotoaparát je na nic, pro více fotografií a detainější videopopis funkcí můžete shlédnout , kde je většina funkcí předvedena.

parametry a některé fotografie - zdroj výrobce: http://www.emgeton.com/product96.htm[/size]

-----Máte-li dotazy nebo připomínky, napište to do diskuze dolů nebo přímo mně formou SZ-----