reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Volant na hry vs. řízení auta

HonzaSi (142)|27.4.2008 11:35
Přemýšlel jsem nad pořízením volantu na hraní her. Vzhledem k tomu, že naprostá většina z nich nemá spojkový pedál, trochu se bojím, jak by pak dopadnul můj vůz, kdybych se při řízení trochu zamyslel. Najezdím toho celkem dost a tak už se na ovládání auta nemusím tolik soustředit (tím myslím řazení a tak, ne že se u toho rejpu v nose a čtu knížku). Jaké máte zkušenosti se střídáním automatu ve hrách a manuálního řazení ve skutečnosti?
hl.hl (1387)|27.4.2008 12:13
Pokud nejsi uplne neschopnej (nebo tremista) tak se toho vubec neboj. Sam nemam problem u PC pouzivat levou nohu na brzdeni, pak sednout do auta a pouzivat spojku, presednout na motokaru a opet brzdit levou nohou, pak jet na sluzebku s automatem, domu jet s osobakem ktery ma 5 rychlosti a druhy den s dodavkou co ma 6 rychlkosti. Ja bych se toho vubec nebal.

No a nebo zainvestuj patricnou castku do volantu se spojkovym pedalem. Jen nevim kolik % her ho podporuje.
HonzaSi (142)|27.4.2008 17:16
No právě ta podpora ze strany her. Spíš mě baví arkády typu NFS než realistický simulátory aut. Tak díky za názor, popřemýšlím o tom.
mstejska (2912)|15.5.2008 19:47
Neni v tom zadny problem. Akorat pokud jsem hral NFS, tak mi to na volantu trvalo docela dlouho nez jsem se do toho dostal. Byl jsem zvykly na az<>. Ale jak se to naucis, tak mas lepsi casy, muzes projizdet zatacky rychleji a presneji.
Woyta (284)|21.5.2008 09:13
Ja pro zmenu hraju simulatory jako je Live For Speed. Spojka neni ve hrach jeste zcela verne nasimuklovana ale zlepsuje se to. Spojku a H radici paku jsem si k volantu dodelal z joysticku. Rozhodne na volantu nesetri protoze jinak dlouho nevydrzi a pozitek nebude nic extra.
Jako zaklad se bere Logitech Formula Force EX. Stoji cca 1400 a celkem ujde.
Ja si poridil Logitech Driving Force PRO. Rozsah otaceni az 900st (nastavitelne po 1st), opticke snimani polohy volantu (potenciometry relativne rychle znicis), kovove lozisko volantu (plastove dlouho nevydrzi),... Ano podpora je casto uvadena jen pro PS3 ale s PC funguje skvele. Cena 2400kc.
No a pak tu je Logitech G25. Ten je pro ty co to mysli s jezdenim celkem vazne.
Pokud chces ale hrat arkady tak si radeji porid poradny gamepad. NFS na volantu je des. Clovek jede bokem kola doprava a hrasi sama staci kola doleva a koriguje drift. Cili pozitek nula.
Dwarlin (93)|21.5.2008 09:43
Takze hovoris ze Logitech Driving Force PRO je asi to najlepsie riesenie vzhladom na cena/kvalita???
Uz aj mna napadlo kupit si volant ale nikdy som neuvazoval nad niecim takym ako vyber znacky...autosimulatori nehravam moc casto, ale aj tie sa v mojej zbierke najdu ale myslel som si, ze mi bude bohate stacit nejaky lacny z Tesca alebo ineho hypermarketu...

RE:HonzaSi: zeby sa ti zle soferovalo, toho sa bat nemusis...v mojom byvalom zamestnani som pracoval isty cas (asi rok) ako pracovnik na vysokozdviznom voziku. Aj ten ma iby plyn a brzdu. Ked som vzdy isiel domov z prace a sadal som si za volant, nikdy som nepostrehol zeby sa mi milili nohy...to je tak ako s telefonmi. Cely cas pracujes na mobile palcom a ked prides k telefonu a rotacnym vytacanim, automaticky pouzivas ukazovak...
Woyta (284)|21.5.2008 10:51
Pomer cena/kvalita /jizdni zazitek je u Driving Force Pro (DFP) pekna. Volant jentak neukroutis a opticke snimani polohy vydrzi vic nez potenciometr. U me by potak moc dlouho nevydrzel. :)
Na DFP je sikovne take mnozstvi tlacitek na volantu a venec ma prijemnou tloustku.
Ja jsem s nim spokojenej i kdyz uvazuju o G25 kterej ma vetsi venec volantu. :)
meeee (1110)|21.5.2008 11:26
[QUOTE=Woyta;124287]Pokud chces ale hrat arkady tak si radeji porid poradny gamepad. NFS na volantu je des. Clovek jede bokem kola doprava a hrasi sama staci kola doleva a koriguje drift. Cili pozitek nula.[/QUOTE]

Naprosto stejná zkušenost.
Arkády - gamepad, realističtější věci - volant.
Ty hry jsou tak prostě "stavěné".
noegoncz (319)|26.5.2008 06:33
no mě doma leží něaký obyč. volant s FF a i tak jsem spokojený. Nicméně mi přijde blbost hrát nfs s volantem, tedy alespoň ty poslední díly... Když už volant, tak bych rozhodně doporučil Richard burns Rally, to je zcela jiný požitek :)
Michal Učeň (14)|3.6.2008 23:24
Souhlasím s předchozími příspěvky - nejsem sice nijak velký fanoušek závodních simulátorů ale pokud už si někdo chce koupit volant, tak jedině kvalitní. Levnější kusy, které jsem měl možnost testovat neumožňují efektivnější řízení a nijak nezlepší ani požitek z jízdy. Co se týká spojky, ta opravdu podporu moc ještě nemá (hlavně proto, že hry většinou produkují americké firmy nebo jsou studia pod vydavateli z USA). Volanty ale povětšinou nabízí sekvenční řazení na volantu, takže se to dá případně skousnout....
hartom (36)|12.7.2008 19:57
no ja sem nedavno videl volant i s normalni prevodovkou od ferari a stal teda skoro 10k,ale musi to byt snad uz stejny jak v aute(-:
Woyta (284)|15.7.2008 10:52
Neni. Jen platis za logo Ferrari. Vystacim si s logem Logitech.