reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak hodnotíte současnou úroveň našeho diskuzního fóra?

boboco (1987)|27.4.2008 23:42
  • Výborná, je vhodné pro profesionály i začátečníky
  • Dobrá, ale je vhodné spíše pro profesionály
  • Dobrá, ale je vhodné spíše pro méně znalé uživatele
  • Průměrná, nenadchne ani neurazí
  • Spíše podprůměrná, drobné nedostatky
  • Podprůměrná, nevyhovuje mi
  • Diskuzní fórum SHW jsem doposud nenavštívil
Zoidik (1405)|28.4.2008 05:49
První možnost
ICE_D (2754)|28.4.2008 10:25
Nemam namitek, libi se mi tady :D Takze volim moznost cislo jedna.

Proc tu neni anketa? ;)
kane.shw (1231)|28.4.2008 10:30
Imho je tu fajně, tudíž možnost "Výborná, je vhodné pro profesionály i začátečníky". :thumb ...jen tak dál...
Withman (1337)|28.4.2008 10:32
Ze začátku bylo toto forum fakt super, poslední dobou se mi zdá, že upadá...poslední dobou sem už moc nechodím. Možná je taky problém v tom, že poslední dobou mi zde už nikdo neporadí...že bych měl tak složité otázky.??? :notsure :D
husky14 (4214)|28.4.2008 10:47
[QUOTE=ice_d;117196]Proc tu neni anketa? ;)[/QUOTE]Protože se tahle sekce jmenuje "Diskuze k anketám v magazínu SHW", takže bych anketu hledal možná spíš tady.... ;)
Lax (97)|28.4.2008 11:05
Výborná, je vhodné pro profesionály i začátečníky
matyyy (2527)|28.4.2008 12:31
[QUOTE=Withman;117199]Ze začátku bylo toto forum fakt super, poslední dobou se mi zdá, že upadá...poslední dobou sem už moc nechodím. Možná je taky problém v tom, že poslední dobou mi zde už nikdo neporadí...že bych měl tak složité otázky.??? :notsure :D[/QUOTE]
taky mi prijde ze tohle forum upada a fanatizuje se
za chvili by se mohlo prejmenovat na svet zdroju a kondenzatoru :)
cool.user (2822)|28.4.2008 13:10
[QUOTE=matyyy;117230]taky mi prijde ze tohle forum upada a fanatizuje se [/QUOTE]

:thumb

Me spis vadi ze se tady casto pri reseni problemu vyskytuji silene amaterske odpovedi, nebo taky paposkouvani typu :
[QUOTE]Tazatel: pada mi pc, co mam delat?
A: zkontroluj teploty
B: jo, rozhodne zkontroluj teploty
C: jo, jak pise a A a B, zkotrnoluj teploty[/QUOTE]

Pak sem clovek prijde 6h po zalozeni threadu a vidi ze thread ma uz 3 stranky, z cehoz je jedna o tom ze nekdo navrhne zkontrolovani teplot a zbytek to zopakuje, druha je o tom aby dotycnej udelal clear cmos a zbytek to zas zopakuje a treti je o tom aby reinstaloval windows (samozrejme tohle je mysleno jako nadsazka). To imho pak radu lidi odrazuje radit, pac cist 3 stranky threadu, na to se muzou vyprdnout...
SmartMole (297)|28.4.2008 13:27
[quote=cool.user;117246]
Me spis vadi ze se tady casto pri reseni problemu vyskytuji silene amaterske odpovedi, nebo taky paposkouvani typu...
quote]

Bohužel musím souhlasit. Přijde mi, že někteří sem píší přispěvky jen proto, aby se změnil jejich status či co a informační hodnota těchto příspěvků se blíží nule. Ale sem tam se objeví opravdu zajímavé a přínosné téma, které mě přesvědčí, že má cenu sem stále chodit.

Co se mi však líbí na tomto fóru, je přátelský přístup k nově příchozím a vůbec mezi členy a ochota poradit (někdy členové radí aniž o daném tématu mnoho vědí).

Pokud sečtu plusy a mínusy, tak mi vyjde průměr. I když podle citu spíše lepší průměr.
husky14 (4214)|28.4.2008 13:39
[QUOTE=SmartMole;117250].....někdy členové radí aniž o daném tématu mnoho vědí.[/QUOTE]:D :D :D Dobrý zhodnocení, to se ti povedlo....

Osobně tohle fórum vidím jako hodně odborně na výši a navíc s lidmi ochotnými poradit :thumb

S ím "papouškováním" má ale bohužel cool.user pravdu, někdy je toho opravdu až moc :rolleyes:
Smeli (2302)|28.4.2008 13:44
[QUOTE=cool.user;117246]:thumb

Me spis vadi ze se tady casto pri reseni problemu vyskytuji silene amaterske odpovedi, nebo taky paposkouvani typu :


Pak sem clovek prijde 6h po zalozeni threadu a vidi ze thread ma uz 3 stranky, z cehoz je jedna o tom ze nekdo navrhne zkontrolovani teplot a zbytek to zopakuje, druha je o tom aby dotycnej udelal clear cmos a zbytek to zas zopakuje a treti je o tom aby reinstaloval windows (samozrejme tohle je mysleno jako nadsazka). To imho pak radu lidi odrazuje radit, pac cist 3 stranky threadu, na to se muzou vyprdnout...[/QUOTE]

Musím s tebou naprosto souhlasit... jednoho krásného dne mě začnou všichni nenávidět - a ten krásný den se blíží (až to začnu oceňovat a mazat) - není možné, aby v jednom vláknu bylo 20 odpovědí, které vlastně říkají totéž. Paradoxní je, že ostatní moderátoři mnohdy jen přihodí. Tím pro mě prakticky skončila snaha míchat se diskuze, která se rozjede tímhle směrem. Asi je čas začít sekýrovat, sázet karty a odkazovat na FAQy, ať už to bude stát cokoli :)

Pokud to výjde, myslím, že tohle fórum bude vhodné pro kohokoli, od profíků po začátečníky. Do té doby se nevyhneme úpadku.

[SIZE="1"]Kameny nechte v kapsách[/SIZE]
husky14 (4214)|28.4.2008 13:48
[QUOTE=Smeli;117252]Do té doby se nevyhneme úpadku.[/QUOTE]Jestli myslíš konkrétně to papouškování, tak to bych neviděl jako problém, kterej by měl zapříčinit úpadek tohohle 4a.... je to takovej zlozvyk a jestli půjdeš do toho udělování "kapek", imho se to lidi časem odnaučí ;)

Je tu přece plno dalších věcí, který tohle 4um dělaj atraktivní: Laboratoř, Odměny, atmosféra vůbec atd.
cool.user (2822)|28.4.2008 14:37
[QUOTE=Smeli;117252]jednoho krásného dne mě začnou všichni nenávidět - a ten krásný den se blíží (až to začnu oceňovat a mazat) - není možné, aby v jednom vláknu bylo 20 odpovědí, které vlastně říkají totéž.[/QUOTE]
Ted premyslim jestli ti dat negativni reputacni bod za to ze si s tim jeste nezacal, nebo pockat a dat ti kladny az s tim zacnes :D

btw: bylo by velice dobre kdyby se povolila/zavedla moznost mazat posledni post ktery si clovek napise dokud na nej nikdo nezareaguje, viz jak to maj phpbb fora.

[QUOTE=Smeli;117252]Pokud to výjde, myslím, že tohle fórum bude vhodné pro kohokoli, od profíků po začátečníky. Do té doby se nevyhneme úpadku.[/QUOTE]

Ja bych rekl ze toto forum uz je vhodne pro kazdeho, ale chce to trochu zacit "formatovat" diskuzi a zavest jasne dana pravidla ktera by predesla paposkovani a odpovedem ktere sou defakto nanic, neuzitecne nebo slouzi jen jako kredithunt...


edit: hele, my o vlku :D https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17724
husky14 (4214)|28.4.2008 19:34
[QUOTE=cool.user;117259]edit: hele, my o vlku :D [/QUOTE]Tak ono to asi nepůjde úplně zobecnit....

Příklad 1:
Dotaz: "Jaký jsou vaše zkušenosti s pamětma A-Data na desce GB?" a tazatel určitě bude rád, když mu 6 lidí napíše víceméně totéž.

Příklad 2:
Dotaz: "Padá mi PC, mám C2D, 88GTS a 400W no-name zdroj." a tutově minimálně 6 lidí za sebou napíše "Jj máš slabej zdroj".... ;)
cool.user (2822)|28.4.2008 19:48
[QUOTE=husky14;117347]Tak ono to asi nepůjde úplně zobecnit....

Příklad 1:
Dotaz: "Jaký jsou vaše zkušenosti s pamětma A-Data na desce GB?" a tazatel určitě bude rád, když mu 6 lidí napíše víceméně totéž.

Příklad 2:
Dotaz: "Padá mi PC, mám C2D, 88GTS a 400W no-name zdroj." a tutově minimálně 6 lidí za sebou napíše "Jj máš slabej zdroj".... ;)[/QUOTE]

Tak v prvnim priklad uz dle zadani je jasne ze vice mene tazatel chce zkusenosti co nejvice lidi, ale druhy pripad uz je jen papouskovani.

Ale musis uznat ze tento pripad s windows extras je primo ukazkovej. Ono to chce jen trochu soudnosti...
pegy (757)|28.4.2008 21:32
Hodnotim kvalitu fora za velmi dobru, ono za to "papouskovani" zrejme tak moze aj odmenovanie za aktivity na fore a clovek je tym motivovany (mozno si to sem tam ani neuvedomi) a snazi sa poradit + ziskat nejaky ten kredit/reputacne body... Ale zas o tom fora su, aby sa na nich diskutovalo... vymienali sa nazory, ale samozrejme, ze s rozumnou mierou ;)
Intri (3490)|28.4.2008 21:56
Ono to papouškoví sice vypadá blbně, ale myslím, že i ono smysl má - ujistit tazatele, že navrhovaný postup by nezvolil jen jeden člen fóra. Neříkám, že takových potvrzení má být 20 u každého threadu, ale jeden, dva papoušci mi přijdou užiteční.

Jinak kvalita fóra je rozhodně na velmi dobré úrovni. Byla by ještě mnohem vyšší, kdyby ji debil Intri nesrážel na kolena.:-)
robky (3195)|28.4.2008 22:05
[QUOTE=Intri;117422]Ono to papouškoví sice vypadá blbně, ale myslím, že i ono smysl má - ujistit tazatele, že navrhovaný postup by nezvolil jen jeden člen fóra. Neříkám, že takových potvrzení má být 20 u každého threadu, ale jeden, dva papoušci mi přijdou užiteční.

Jinak kvalita fóra je rozhodně na velmi dobré úrovni. Byla by ještě mnohem vyšší, kdyby ji debil Intri nesrážel na kolena.:-)[/QUOTE]

Sebakritika sa cení:thumb

Mám podobný názor, len toho nesmie byť veľa(toho papagájovania). Potom mi to pripadá ako naháňanie kreditov, čo je asi aj cieľom niektorých papagájov.

A úroveň je podľa mňa za 1. Aj priateľská atmosféra tu celkom je , aj keď ma chceli na Skládke pred chvíľou zabiť:D
pavel_p (993)|28.4.2008 23:07
Abych to nepapouškoval, tak bych se podepsal pod příspěvky #9 a #10 v tomto threadu.
Paxe mi zdá, že se opakují stále stejná témata a je málo těch, které jsou pro mne přínosné.
Navíc fórum myslím už mírně přesáhlo optimální velikost a začíná být těžké se v tématech a příspěvcích orientovat, pokud ho člověk projde obden.

Takže:
- odkazujte na FAQ a podobné posty, pokud lze (i když rada typu RTFM je nezdvořilá, je lepší než volný a povrchní výklad originálu)
- snažte se, aby kvalita postů přesahovala kvantitu nebo odkažte na relevantní zdroj
- neradťe za každou cenu, jsou efektivnější způsoby jaxi vydělat na skříň než 3000 postů
- na přátelské atmosféře se myslím pracuje jen v Brně :)
speedsnail (4876)|28.4.2008 23:56
Chtelo by to nejakej teambuilding :D

Jinak souhlas že někdy 1-2 papouškové mohou být užiteční viz vysvětlení Intriho

A taky souhlas že by se mělo víc zapracovat na FAQ sekcích a odkazovat na ně.. sypu si popel na hlavu
husky14 (4214)|29.4.2008 10:56
[QUOTE=Intri;117422]Byla by ještě mnohem vyšší, kdyby ji debil Intri nesrážel na kolena.:-)[/QUOTE]No aspoň se zvedla úroveň skládky :p


[QUOTE=robky;117429]....(toho papagájovania).[/QUOTE]Ta slovenština je prostě nádherná :thumb
meeee (1110)|29.4.2008 12:17
Ti barevní ptáci nejsou problémem pouze tohoto fóra, pozoruju to i na Živě.:notsure

Co se odborné úrovně týče, je to tu v pohodě, přitom spousta userů se dokáže přepnout i do noob-friendly módu.:thumb



[QUOTE=robky;117429]Aj priateľská atmosféra tu celkom je , aj keď ma chceli na Skládke pred chvíľou zabiť:D[/QUOTE]

Jen počkej, práskači! :angry :D:D:D
kane.shw (1231)|30.4.2008 13:16
[QUOTE=Intri;117422]Ono to papouškoví sice vypadá blbně, ale myslím, že i ono smysl má - ujistit tazatele, že navrhovaný postup by nezvolil jen jeden člen fóra. Neříkám, že takových potvrzení má být 20 u každého threadu, ale jeden, dva papoušci mi přijdou užiteční.

Jinak kvalita fóra je rozhodně na velmi dobré úrovni. Byla by ještě mnohem vyšší, kdyby ji debil Intri nesrážel na kolena.:-)[/QUOTE]

Nechci tady papouškovat :D, ale musím souhlasit s Intrim :thumb - až na tu poslední větu teda ;)

Je jasné, že 20 papoušků je už moc, ale několik defacto jen shodujících se/podobných příspěvků je jen známka toho, že tento názor můžu brát jako objektivní, což je pro mě osobně velmi důležité :thumb

Když tu jeden člověk napíše, že třeba Nexus dělá hlučné fany a dalších deset mu bude oponovat, tak buď ten s hlučným kouskem, měl smůlu na kus, nebo je jen extrémně přecitlivělý na hluk z PC.

Ale samo hledání hranice mezi papouškováním a vytvářením objektivního názoru je velmi namáhavé a náročné... :( Všechno je to o lidech...
SamecP (1751)|1.5.2008 11:01
Výborná, je vhodné pro profesionály i začátečníky :)