Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Nízko energeticky náročná a velmi malá sestava za málo peněz

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Potřebuju postavit nějakou malou a šikovnou sestavičku, která by mi mohla běžet místo mého hlavního PC, který má velkou spotřebu. Poběží na tom především Rapget, Rapidshare Manager, občas uTorrent apod. Bude to čistě down/uploadovací stroj.

Měl bych takovouto představu...

case: http://www.atcomp.cz/zbozi/micro-atx...spx?p=z:102997
    vypadá božsky, male a levně...ale musí se do něj dát i malý zdroj, u něj doporučují tento: http://www.atcomp.cz/zbozi/fortron-3...aspx?p=z:53253 ale ten se mi moc nelíbí a bojím se, že bude hlučný, raději bych toto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53965 ale je otázka, zda se tam vejde. Páč má asi 1cm výstupek u větráku...když jsem se díval o prospekty toho casu, tak to vypadalo, že by se to tam mohlo vejít...

CPU:
    - ideálně 2 jádra
    - velmi nízká spotřeba
    - napadá mě Celeron Dual-Core

DESKA:
    - raději Intel CPU
    - musí zvládat int. grafika 1920x1200, už jsem se smířil, že asi DVI mít nebude
    - musí být MicroATX
    - ideální 4 sloty na pamět

- Paměti dám 2x1GB 800MHz A-Data, obyč nebo EE
    - HDD bych volil 500GB, třeba Seagate 7200.11

A teď ještě otázka, zda nebude 8cm větráček ve zdroji hlučný, resp. zda někdo ví, jestli se dá nějak šikovně vyměnit, rád bych za Noctuu. To je další podmínka, aby to bylo opravdu hoooooooooodně moc tiché...
    Odpovídat lze po přihlášení

cxl cxl je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Ten zdroj mam a je dobrej, resil jsem podobnou ulohu ale pro htpc...

Jinak IMO, jakkoliv na pracovni desktop je lepsi Intel, v tomhle pripade bych bral AMD, kvuli lepsim a levnejsim deskam.

AMD desky maji prave to DVI. Pokud tomu dobre rozumim, ten pocitac bude vetsinu casu idle, a v tom jsou AMD dobry. A cenove stoji nula nula nic. Vykon je "dostacujici".

BTW, moje HTPC (delal jsem to pred rokem) je 3800X2EE, AMD 690G, WD 320MB, 512MB a zere to max 70W kdyz si poustim HD video (dekodovane CPU).

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

byt tebou tak nejspis jdu do AMD690G/780G - skvely vykon, smesne nizka spotreba a konecne odladene chipsety pro AMD. kdyz k tomu das nejakou nezravou X2 tak mas slusne vykony stroj s nizkou spotrebou

s 8cm vetraky mam skvele zkusenosti s nexus real silent - na plnych 1500rpm nepoznas jestli je zaply nebo ne a pritom dobre tlaci. kdyby ti nevadilo vetrak obcas zkontrolovat tak neni spatny AC fan pro TC - sam se reguluje od 1200rpm az nekam pres 2000 - na nizkych otackach (kde je skoro porad) je taky hodne tichy

co treba Gigabyte 780G S2H?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Imho do takové total low-end sestavy se více hodí AMD platforma. Mají přece jen vybavenější čipsety a cena i spotřeba je také velmi kamarádská.

Volil bych mezi čipsetem 740G (cca 1350CZK) nebo 780G (cca 1650CZK), obě Gigabyte - je to jen o výbavě a ceně.
    S tím CPU tě to vychází na nejzákladnější Athlon 64 X2 4000+ EE BOX (cca 1150CZK).

Nad casem, potažmo zdrojem bych vážně, být tebou, pouvažoval, jestli ti těch pár cm na rozměru stojí za ty peníze. Když vezmeš obyč microtower/desktop tak tam dáš klasik zdroj a nepřiplácíš za atyp. Za ty zdroje co jsi tu postoval, by jsi měl krásný Fortron FSP350-60GLN s 350W (cca 650CZK).
    Takže takhle je potřeba to taky brát

Pevný disk bych volil raději něco jiného než 7200.11, zkus třeba WD 6400AAKS 640GB (cca 2300CZK) nebo Samsung F1 640GB (cca 2250CZK), oba mají jen dvě plotny, takže s tichostí a chladností to myslí opravdu vážně
    Ceny jsou z Alfy.

EDIT: ...tady je zas narváno

Registrace
    May 2006

jo jeste jsem zapomel na disk - kdybys sel krute po kazdym wattu a byl hodne alergicky na hluk, co tak se podivat po nejakem 2,5'' HDD? 200GB je dnes bezna velikost, oproti stolnim jsou neporovnatelne kultivovanejsi a spotreba taky nizsi. vykon na stahovani/brouzdani nepoznas. s tim ze jednou za cas by jsi data prehazel lopatou na hlavni komp s velkym diskem - snad nenatahas 100GB kazdy tyden

//740G=690G

Registrace
    Jul 2006

Díky za info. Takže popořade:

1.) Minitower je pro mě stále velký, např. Modecom nebo Elite 340 je opravdu velký, chci menší, mám hodně málo prostoru...moje pracovna má 1,7m x 1,7m.

2.) AMD to snad bych i přežil, já jsem teď moc AMD nechtěl, ale bojím se, že např. 690G neumí 1920x1200, mám tu sestavu s Asus M2A-VM a ta si má na výběr 1920x1200 ale nefunguje korektně. Takže je otázka zda 740G či 780G to budou umět.

3.) S tím Seasonicem - je tedy tichý, nebo dá se v něm bez problémů vyměnit větráček.?

//2,5" není nic pro mě, budou se tam roz/pakovat obrovské soubory, většinou kolem 10 - 20GB. 100GB za týden je reálných, hlavně pro upload.

Disk bych asi opravdu zkusil tu 640GB, vždycky jsem měl Seagate, takže bych to risknul do jiné značky.

///Hlavně mi jde o opravdu ticho. V stolním PC mám Seasonic a samé Noctui se sníženými otáčkami a disk v Silentmaxxu...takže chci opravdu TICHO!
    Naposledy upraveno uživatelem Withman: 28-04-2008 v 11:17

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

sice je tam "radeji intel cpu" no ked integrač VGA, porozmyšľal by som nad 780G...

Registrace
    Jul 2006

Jako AMD cpu by to mohly být tyto:

AMD Athlon X2 BE-2300 EE
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47293

či novinka

AMD Athlon 64 X2 4050+ EE
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54997

ty nevypadají špatně, hlavně jde o to, aby to mělo malou spotřebu = nízké vyzářené teplo = málo platit za elektrinu = když se na to musí vydělávat po své, tak je to drahé. )

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Pro PC čistě na stahování co jede 24 hodin denně by úplně stačila Intel Little Valley 2. Ještě mně není jasný proč musí zvládat 1920 x 1200? Nebo na tom PC budeš mimo stahování i normálně pracovat - net, office atd? Pak by bylo vhodnější to AMD ....

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Pro PC čistě na stahování co jede 24 hodin denně by úplně stačila Intel Little Valley 2. Ještě mně není jasný proč musí zvládat 1920 x 1200? Nebo na tom PC budeš mimo stahování i normálně pracovat - net, office atd? Pak by bylo vhodnější to AMD ....
    Little Valley ne...příliš málo výkonné. Bude se na tom i používat intezivněji WinRAR, takže bych raději výkonnější CPU, také občas nějaká mírná editace videa.

A 1920x1200 je kvůli tomu, že to bude připojené k mému 24" monitoru, který má 2xDVI vstup, abych nemusel mít 2 monitory. Občas na tom budu i surfovat, když nebudu chtít zapínat hlavní PC.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

...a jo, teď se dívám, že ta 4000+ má vlastně 65W (zmátlo mě to "EE") , sorry, tak to je jasný, že brát něco s 45W I když pokud to rozumně podtaktuješ a stáhneš Vcore, tak se dostaneš jistě ještě níž

@johny__g:
    S Little Valley 2 je to takový všelijaký, jednak by chtěl ten DVI a druhak pokud může těch 1500CZK přidat, tak má výkon, výbavu a možnosti na upgrade někde jinde. Ale samo záleží, co preferuje

EDIT:
    Imho ta 780G (hd3200) bude zvládat 1920x1200 přes DVI úplně v pohodě, na 2D určitě. S tou 740G už bych váhal, přeci jen je to údajně jen přejmenovaný 690G (x1250), což už jsi na tomhle rozlišení testoval, že
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 28-04-2008 v 11:45

Registrace
    May 2006

780G je dalany na HDTV a 1600x1200 zarucene umi, takze by v techto velkych rozliseich nemel byt probelm

s nenarocnym X2 (co tak jeste podvoltovat?), deskou s 780 a jednim diskem se dost pravdepodobne dostanes pod 30W v idle. pak bude zalezet na zdroji, jakou pri tak nizkem zatizeni bude mit ucinost... doporucoval bych co nejslabsi - pokud by se dalo sehnat i min nez 250W tak ho klidne brat, ale je jich malo...

ta little valley 2 je dost dobra s malo spotebou a prijemnou cenou, ale ta grafika ma jen D-SUB a to nic moc kvality (tak akorat na mensi monitor do kanclu). tam by ti asi i vadil slabsi vykon pri rozbalovani...

Registrace
    Jul 2006

No Asus M2A-VM má 690V a umí jen 1680x1050, takže se trochu bojím. Nu což, objednám desku a testnu to.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    @johny__g:
    S Little Valley 2 je to takový všelijaký, jednak by chtěl ten DVI a druhak pokud může těch 1500CZK přidat, tak má výkon, výbavu a možnosti na upgrade někde jinde. Ale samo záleží, co preferuje
    Jo tak jestli na tom chce dělat i něco jinýho, tak je lepší to AMD. Little Valley se hodí fakt jen jako čistě stahovací stroj, případně na net, hlavní výhodu má v té spotřebě.

Registrace
    May 2006

690V je oproti 690G orezany prave na moznostech grafiky - tam bych videl ten zadrhel

btw grafika na 780G se da pretaktovat z defaultnich 500MHz bezne az pres 900MHz maximum bylo tusim neco pres 1,1GHz a to uz je brutalni OC

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Socket AM2/AM2+: Upgrade za málo peněz
    Od chalupník07 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-11-2013, 09:10
  2. Hodně muziky za málo peněz - bazarové PC na vše za 5000?
    Od Stetha v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 01-04-2013, 20:20
  3. LCD: potřebuju za málo peněz hodně muziky
    Od xstreetfighter v sekci Monitory
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 11-08-2008, 14:35
  4. Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 07-06-2008, 22:05