reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přiliš dlouhé bootování

Tanajmic (14)|28.4.2008 22:41
Ahoj mám problém s notebookem. Na notebooku bez varování naskočila modrá obrazovka s velmi dlouhym textem a vypisem ram na disk za urputného pištění. Pak se restartoval. PO restartu naskočí uvodní logo. Na tom se to zastaví a čeká asi 3 minuty. Po uplynutí těch třech minut se spustí začne řádné bootování windows. Xp se zdají v pořádku. Když se chci dostat do biosu tak čekám také příliš dlouho. Do tohoto restartu se mi to ještě nestalo.
sestava:
Core duo T2300 1,66GHz
1024 Mb-Ram, Samsung DDR2 533Mhz
HDD FUJITSU 100GB, SATA/150
CHIPSET:Intel Calistoga i945PM + IC
Grafika: ATI Mob. Radeon X1400, 128 MB, 450 MHz

MOckrát děkuji za každou radu
kevin00 (10238)|28.4.2008 23:32
Asi bych jako první zkusil NB projet antivirem, programem proti spyware a trochu očistil registry. Taky se podívej, co všechno se Ti po startu spouští. Když po té době Widle najedou jede všechno korektně ? Asi si neopsal, co na té modré obrazovce bylo napsáno. Možná by to mohl dělat i nějaký hardware.
pegy (757)|29.4.2008 00:36
[QUOTE=Tanajmic;117449]Ahoj mám problém s notebookem. Na notebooku bez varování naskočila modrá obrazovka s velmi dlouhym textem a vypisem ram na disk za urputného pištění. Pak se restartoval. PO restartu naskočí uvodní logo. Na tom se to zastaví a čeká asi 3 minuty. Po uplynutí těch třech minut se spustí začne řádné bootování windows. Xp se zdají v pořádku. Když se chci dostat do biosu tak čekám také příliš dlouho. Do tohoto restartu se mi to ještě nestalo.
sestava:
Core duo T2300 1,66GHz
1024 Mb-Ram, Samsung DDR2 533Mhz
HDD FUJITSU 100GB, SATA/150
CHIPSET:Intel Calistoga i945PM + IC
Grafika: ATI Mob. Radeon X1400, 128 MB, 450 MHz

MOckrát děkuji za každou radu[/QUOTE]
Robi ti to este nejake ine problemy? Ja by som odporucal reinstal windowsu, ale nech sa este niekto skusi vyjadrit... ;)
Tanajmic (14)|29.4.2008 01:02
no vypada to takhle, co se tyka windows jsou urcite v poradku, nejsou ani zas tak stary, navic se snazim je mit v dobre kondici, registri jsou urcite relativne cisty( minuly tyden scanovano system mechanicem). Problem je ten, ze hned po zapnuti naskoci logo fujitsu siemens spolu s tabulkou kde je moznost prepnout boot-setup nebo bios. A tady se to sekne +-tri minuty. To se objevilo az po tom restartu. Usuzuju ze to bude hardwareovy problem, protoze kdyz zmizi logo tak prihlaseni do windows netrva dele nez minutu.
pegy (757)|29.4.2008 01:41
[QUOTE=Tanajmic;117486]no vypada to takhle, co se tyka windows jsou urcite v poradku, nejsou ani zas tak stary, navic se snazim je mit v dobre kondici, registri jsou urcite relativne cisty( minuly tyden scanovano system mechanicem). Problem je ten, ze hned po zapnuti naskoci logo fujitsu siemens spolu s tabulkou kde je moznost prepnout boot-setup nebo bios. A tady se to sekne +-tri minuty. To se objevilo az po tom restartu. Usuzuju ze to bude hardwareovy problem, protoze kdyz zmizi logo tak prihlaseni do windows netrva dele nez minutu.[/QUOTE]
Aha, keby to bolo PC odporucim reset BIOSu :D Inak v BIOSE si skusal dat nahrat defaultne nastavnia? teda ak to NB podporuje... Neviem vyzera to na daku divnu hodnotu alebo detekciu HW pri prebehnuti BIOSu... Hmmm vie niekto ako sa da resetyovat BIOS notebooku? Vybratie baterky z NB asi nepomoze :)
Logout (4018)|29.4.2008 01:48
Ahoj,
zálohuj si data... dost možná se disk rozhodl, že se podívá do věčných lovišť.
Aspoň takhle se některý vady disků projevujou.
Matyáš
Lax (97)|29.4.2008 09:54
V BIOSe si vypni zobrazování úvodního loga a koukni se, na který zařízení bios čeká. A zkontroluj si, jestli ti nepřepnul disk/cdrom do PIO modu
kikloop (140)|29.4.2008 11:14
[QUOTE=Lax;117526]V BIOSe si vypni zobrazování úvodního loga a koukni se, na který zařízení bios čeká. A zkontroluj si, jestli ti nepřepnul disk/cdrom do PIO modu[/QUOTE]
dnesne NTB Biosy taku moznost myslim ze nepoznaju :)


nedoplnoval si nahodou RAM? Obcas sa mi to stavalo ked som pridal do siemensu RAM.. Skus si pustit memtest. najdes ho na vacsine Linux Live CD, pripadne UltimateBootCD a podobne.. Windowsy by som urcite ne-reinstaloval..

K moznosti vadneho disku. V BIOSe mozno najdes utilitu na SMART test pevneho disku. Dokonca uz som videl aj nejaky jednoduchy memtest v BIOSe, tak skus sa tam prehrabat..
Tanajmic (14)|29.4.2008 14:33
Ahoj všem moc děkuji za příspěvky, problém se na nějakou dobu asi vyřešil sám. Během včerejška jsem udělal 5 restartů a vše probíhalo stejně tak jak jsem v úvodu psal (3minutové zjišťování zařízení). Od rána jsem provedl 7 restartů a všechny byly v pořádku (žadné větší zdržování). V nejbližší době se pokusim provést nějaké testy (memtest a něco na Hard disk). Speed fan ukazuje 100% kondici a výkon. Bud´to byla nějaka malá bezvýznamná hloupost, nebo je to předzvěst něčeho velkého. POkud se situace zhorší určitě se tu ozvu pro radu. Ještě jednou všem děkuji za vaší snahu a ochotu.