reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NÁVOD obecný na instalaci oficiálně nepodporovaného bluetooth adaptéru

pavel_p (993)|29.4.2008 22:37
Instalace Bluetooth bazmeku ve Win Vista 64/32

Použití na vlastní riziko!, raději skočte na příspěvek cool.usera z 00:14

  • Připojte bazmek do USB portu
  • Vlezte do správce zařízení a najděte v dalších zařízeních neznámé zařízení
  • V podrobnostech opište čísla VID, PID (Vendor ID, Product ID), viz. obrázek

  • Vlezte do adresáře c:\windows\inf\
  • Zazálohujte někam soubor bth.inf
  • V souboru bth.inf přidejte do sekce [Manufacturer] řádek analogicky dle ostatních a do sekcí doplňte novou opět dle ostatních se zapsanými čísly VID/PID. Zde je příklad:
[code]
[Manufacturer]
....
Conwise Technology Corp.=Conwise, NTamd64...1
....

...
[Conwise.NTamd64...1]
Conwise Bluetooth Adapter= BthUsb, USB\Vid_0e5e&Pid_6622
....
[/code]
  • u Windows XP jste u tohoto kroku skončili a po vysunutí a zasunutí bazmeku by se měl detekovat
  • u Win Vista změnte práva k souboru infcache.1 nejlépe tak, že dáte plná oprávnění pro skupinu Users
  • přesuňte/smažte soubor infcache.1 a všechny *.pnf soubory (all as admin)
  • vysuňte a zasuňte dongle
  • bazmek by se měl detekovat a zároveň by se měli postupně vytvořit všechny PNF soubory
  • po reinstalaci ovladačů nějakého méně problémového zařízení by se prý měl soubor infcache.1 obnovit

Zdroje:
Část pro XP vlastní tvorba, ohledně PNF a infcache jsem čerpal na googlu a hlavně zde:
http://www.texxors.com/2007/05/09/how-to-find-lost-windows-vista-drivers-when-adding-a-new-device/

Poznámky:

Dodatky
  • tak tento defaultní driver stojí za (raději nic), náhodně se odpojuje, neumožňuje nic krom emulace sériové linky, neustále zapomíná párování a sériové porty fungují jen náhodně, takže budu pátrat dál ... berte to jako nouzovku nebo způsob pro XP
  • někdy zkusím widcomm a bluesoleil drivery, možná také nebudou nic moc
  • bluetooth peripheral device to chce také dále zkoumat, klidně doplňte další postup v příspěvcích
Withman (1337)|29.4.2008 22:44
Já myslel, že ve Vistách fungují všech BT bez ovladače sami, jako flashdisky, mýlil jsem se.?
pavel_p (993)|29.4.2008 23:13
[QUOTE=Withman;117777]Já myslel, že ve Vistách fungují všech BT bez ovladače sami, jako flashdisky, mýlil jsem se.?[/QUOTE]
Bohužel ano a já myslel, že když to funguvalo při prvním spojení, tak to bude fungoval i dál, v xp jsem to také zkusil jen na rychlo
Withman (1337)|29.4.2008 23:16
Já mám od MSI Btoes a ten mi funguje na Vistách bez ovladače a OK. Tak přeci jen budu doporučovat MSI BT ;)
cool.user (2822)|29.4.2008 23:25
a neni jednodusi mu ten ovladac vnutit pres spravce zarizeni? :notsure
pavel_p (993)|29.4.2008 23:39
Jsou zde jisté problémy, které mne k této prasárně donutily:
- nemůžeš windows vnutit driver bez modifikace inf souboru
- driver pro 64bit Visty na instalačním cd není
cool.user (2822)|29.4.2008 23:54
[QUOTE=pavel_p;117824]Jsou zde jisté problémy, které mne k této prasárně donutily:
- nemůžeš windows vnutit driver bez modifikace inf souboru
- driver pro 64bit Visty na instalačním cd není[/QUOTE]

No ja svymu msicku (ktery windows standardne nerozeznali a nenasli pro nej zadne ovladace ani z webove databaze) vnutil ten microsoftackej generic bt driver a vse ok (wvx64).

jinak bluetooth peripheral device by se melo tykat nejakyho BT profilu (nevim jakeho, mne vse co sem potreboval funguje), trable jsou spis v tom ze cim vic zarizeni s tim BT profilem nainstalujes, tim vic tam tehle mrdek budes mit...
pavel_p (993)|29.4.2008 23:59
[QUOTE=cool.user;117829]No ja svymu msicku (ktery windows standardne nerozeznali a nenasli pro nej zadne ovladace ani z webove databaze) vnutil ten microsoftackej generic bt driver a vse ok (wvx64).
[/QUOTE]
Můžeš trochu rozepsat postup, jak jsi Vistám x64 ten generic driver vnutil? Funguje víc než modem? (tj. obex pro upload obrázků apod.?)
cool.user (2822)|30.4.2008 00:14
[QUOTE=pavel_p;117835]Můžeš trochu rozepsat postup, jak jsi Vistám x64 ten generic driver vnutil? Funguje víc než modem? (tj. obex pro upload obrázků apod.?)[/QUOTE]

spravce zarizeni -> neznamena zarizeni -> klik pravym -> vlastnosti -> zalozka ovladac -> aktualizovat ovladac -> vyhledat ovladac v pocitaci -> vybrat ovladac ze seznamu -> radiostanice bluetooth -> vyrobce: genericadapter -> model generic bluetooth adapter a bylo to.

Ted to bohuzel znova nasimulovat nedokazu, pac windows tomu zarizeni ty ovladace nainstaluji automaticky.
pavel_p (993)|30.4.2008 00:31
Dík moc, upload obrázků nejede, ale jinak se to zdá lepší a bez poškození infcache.1 souboru (pak je lepší při instalaci obecných driverů mazat)
ladisnb (1)|11.12.2008 23:02
chci se zeptat jak sprovoznim svůj adaptér když mám pouze ovladače na 32bit a můj notebook adaptér ani nerozpozná když ho připojím do portu :) děkuji za odpověď